Rock Shox Tora vs Marzocchi Allmauntin 3

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Rock Shox Tora vs Marzocchi Allmauntin 3

Мнениеот shaady » Пет Сеп 05, 2008 7:43 pm

Искам да си взема нова вилка, и се бях спрял на Rock Shox Tora, докато не видях, че тежи 2400 гр. :crazy:
Което е много за мен, + това искам някаква по-лека вилка, защото иначе няма смисъл да си вземам Tora. Затова се спрях на това марзочи:

http://screambikes.eu/product_info.php? ... ts_id=1069

Някой има ли впечатления от нея, и дали има смисъл да давам 60 лева отгоре?
Аватар
shaady
 
Мнения: 687
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 11:02 am
Местоположение: Варна

Мнениеот Sky_Knight » Пон Сеп 08, 2008 10:50 am

Аз имам, но от 07 модела. Той е с по-малък ход (май 140 мм беше или 130 :D Да не го меря всеки ден я ... ), но пък пак си е тежка. (ок. 2200-2300 гр.). Въпреки, че е с алуминиев стержен. А описанието в скриймбайкс НЕ Е вярно. То е за най-високият клас АМ - АМ 1 или SL, не знам точно кое са копирали... :crazy:

Като работа на самата вилка, Цоки-то ще е по-добър избор от Тора-та. Aко Тора-та е с U-Turn, което може да ти трябва, не знам, все пак си пуснал темата в раздел Крос-кънтри, тогава се замисли за нея. Реално погледнато за XC 150 мм ход е твърде много по моите разбирания. Особено за нормално каране.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Stuny » Пон Сеп 08, 2008 10:54 am

Sky_Knight написа: Реално погледнато за XC 150 мм ход е твърде много по моите разбирания. Особено за нормално каране.


Къде ги видя тези 150мм?
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот evilll » Пон Сеп 08, 2008 11:22 am

Sky_Knight написа:Аз имам, но от 07 модела. Той е с по-малък ход (май 140 мм беше или 130 :D Да не го меря всеки ден я ... ), но пък пак си е тежка. (ок. 2200-2300 гр.). Въпреки, че е с алуминиев стержен. А описанието в скриймбайкс НЕ Е вярно. То е за най-високият клас АМ - АМ 1 или SL, не знам точно кое са копирали... :crazy:

Като работа на самата вилка, Цоки-то ще е по-добър избор от Тора-та. Aко Тора-та е с U-Turn, което може да ти трябва, не знам, все пак си пуснал темата в раздел Крос-кънтри, тогава се замисли за нея. Реално погледнато за XC 150 мм ход е твърде много по моите разбирания. Особено за нормално каране.


screambikes написа:Ход: 130mm

И двете вилки са с 130мм ход... :dunno:

Тегло TORA 302, U-Turn 85-130mm: Weight: 2207g
ИЗТОЧНИК

Тегло All Mountain 3 130mm '05: Weight: 1858g
ИЗТОЧНИК
Аватар
evilll
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:31 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Пон Сеп 08, 2008 12:43 pm

Заблял съм се някъде. 130 мм си е. Няма спор. Но дори и така да е - пак са много. Аз бих заложил на http://screambikes.eu/product_info.php?cPath=28_130&products_id=1555 или друго МХ ...
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот shaady » Вто Сеп 09, 2008 12:49 pm

Аз я пуснах тука, защото Тората е за ХС а Марзочито е за АМ.. :)

А пък иам една оферта за вилка за 450 лева по-добра..
Така че може и да отпадне марзочито. :^: :)
Аватар
shaady
 
Мнения: 687
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 11:02 am
Местоположение: Варна

Мнениеот argon » Съб Сеп 13, 2008 6:27 pm

Аз карам с такава вилка Marzocchi от около 10 месеца. На този етап мога да изказвам само суперлативи за нея :) Е, разбира се, е важно да уточня , че преди тази, не съм карал вилка от този клас. Разликата от разнебитения Suntour от преди 100 години до Цокито е огромна, и с това си заключение, едва ли ще изненадам някой :) Забелязал си вече, че вилката е доста бедна от към настройки...е за тези пари толкова-корекция на SAG-a и rebound-a. И двете се регулират от винтилите намиращи се на короната посредством шок помпа. Не е много удобно, но веднъж нагласени настройките за съответните килограми, и разбира се, според изискванията на карача, мисля че това неудобство отива на заден план. Карана малко "по-мека" попива ситните неравности перфектно (за мойте изисквания и критерий :) ). Карам вилката на твърда рамка Trek 4900, а практикувания стил на каране може да влезе в понятието агресивно крос-кънтри. Важно е да отбележа , че вилката фабрично има някакви ограничители в ботушите( по данни от Иван и Маншона) и в момента реалния й ход е не повече от 10 см.
Опита ми с Rock Shox Тоra, не е много голям. Качвал съм се на колела на приятели. Като возия са ми се стрували доста твърди, спрямо Цокито, макар карачите да са били по-леки от мен. Това до някаква степен предполага обратното, имайки предвид настройките според техните килограми. Но все пак системите на вилките са доста различни. Определено плюс на Tora-та e реголацията на дължината на хода, а недостатък е теглото й. Ще ти е полезно и мнението на хора каращи Тоra, които са се качвали на въпросното Цоки (ако визирм моето колело, би могъл, да попиташ за мнение Vatakov или Reactor, ако има още някой, моля да не ми се сърди :) )
Дано съм ти бил полезен. Успех с покупката :beer:
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Мнениеот shaady » Съб Сеп 13, 2008 8:58 pm

О, полезен ми беше.

Благодаря! :beer:
Аватар
shaady
 
Мнения: 687
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 11:02 am
Местоположение: Варна


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта