Избора на дискова спирачка ( механика ).

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bikerider » Сря Авг 27, 2008 8:20 am

@lacho_m: Странно, преходниците си имат контра-зъби за гайката. Не зная защо се разхлабва, но според мен всичките ефекти които усещаш са заради това разхлабване, а за него не е като да няма лекове.

@magic1: не съм виждал до момента нисък клас хидравлика, която да е по-мощна, по-модулируема, по-евтина и по-лесна за поддръжка от BB7. Ако ти знаеш такава, моля сподели коя е и откъде може да се намери.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот lacho_m » Сря Авг 27, 2008 10:07 am

bikerider написа:@lacho_m: Странно, преходниците си имат контра-зъби за гайката. Не зная защо се разхлабва, но според мен всичките ефекти които усещаш са заради това разхлабване, а за него не е като да няма лекове.

Само преходниците на Шимано имат въпросната шайба (може и действително да върши работа). Тези на DT не. Въпросът е не само в разхабването... (за което, да съгласен съм, има лекове, предполагам визираш loctite или нещо производно) по скоро дразнещото е, че когато системата е натегната луфта си го има... тоест усилието, с което гайката трябва да придържа диска не е достатъчно, така че той да не приплъзва около въпросните "пъпки" при посочената от мен постановка ;) .
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bojidar » Сря Авг 27, 2008 10:41 am

Ако трябва да съм честен хидравлика не предпочитам за сега, защото имат прекалено голяма потдръжка, пък това обезвъздушаване, доливане на минерално масло или DOT, всички тези уплътнения и така нататък за сега нещо не ми се нрави, пък и нали знаете, око да види, ръка да пипне и може би тогава ще се убедя, не че не съм карал хидравлики, всички Jusy- та и Deore, кажете някое впечатление от BR-M545, някой карал ли е с такова чудо?
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот Alpina » Сря Авг 27, 2008 10:50 am

Хм, веднъж годишно да си оставиш колелото в сервиз (покрай профилактиката на вилката даже) за малко, не е голяма хамалогия в поддържането :dunno:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bikerider » Сря Авг 27, 2008 11:44 am

@lacho_m: странно, добър мой приятел кара 203мм с преходник на DT и не се оплаква от такива проблеми (т.е. и без зъбите). Едва ли да ме заблуждава, учудвам се, че имаш такива проблеми... както и да е :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот lacho_m » Сря Авг 27, 2008 12:44 pm

bikerider написа:@lacho_m: странно, добър мой приятел кара 203мм с преходник на DT и не се оплаква от такива проблеми (т.е. и без зъбите). Едва ли да ме заблуждава, учудвам се, че имаш такива проблеми... както и да е :)
Следващият път като се засечем ще демонстрирам... ;) :beer:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BIk3r^ » Съб Авг 30, 2008 8:30 pm

Аз отпред съм със спирачка SHIMANO BR-M495 обаче със диск IS 160 мм и тфа лостчето за в-брейк Деоре с шимаски жило и броня. Спирачката спира невероятно добре,когато спускам и я пипам с пръстче направо прая баланс :D Доста мой приятели от различни градове са с такава спирачка отпред и са адски доволни :beer:
И за отзад спирачката е перфектна аз преди бях с такава и отзад и също бях доволен от нея както и от предната :^:
BIk3r^
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1071
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 7:40 pm

Мнениеот Вилката » Чет Сеп 04, 2008 1:17 pm

BIk3r^ написа:... SHIMANO BR-M495...

И аз смятам това за най-безболезнения вариант. А и тая спирачка е от ценовия клас на ББ5, т.е. ще спестиш пари не само от смяната на стандарта, амо и от покупката на апаратчето.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта