Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Мар 27, 2014 9:33 am

Здравейте колеги,
отскоро съм официален представител и вносител на една страхотна смазка за велосипедни вериги, която до скоро се използваше предимно от състезатели , а вече започна и търговското и представяне
Като представител търся доброволци тестери на тази смазка във всеки град
Смазката е подходяща, за всякакви атмосферни условия.Една смазка за всяко време . Особенно подходяща е за ползване в запрашени терени
Не позволява полепване на частици по веригата и подържа веригата и венец касетата винаги чисти
След нанасяне и изсъхването и,прави временен защитен слой върху веригата и тя се чувстват копринено гладка. Педайлирането и усещането за плавност става особенно приятно по време на колоездене
По време на каране,чрез естествените вибрации на веригата се самопочиства
Спомага за по-гладко превключване на предавките.
Особенно подходяща за състезатели с желание за победи
Удължаване Трансмисионният живот, както на веригата, така и на венците, които са в контакт с нея
Намалява чувствително шума на веригата
За месец Януари спечели награда за най-бърза смазка и за най-малко ватове вложена енергия за най-много километри
Към момента смазката се използва от почти всички състезатели на планинско колоездене по света
На заявилите желание предлагам безплатни мостри за тест .Моля изпращайте заявки за тест или тук на ЛС или в моята ФБ страница
https://www.facebook.com/vbedelev
По подробна информация за Squirt на Бълг. или Англ. език можете да намерите тук
https://www.facebook.com/groups/vbedelev/

Моля колеги, които не са я ползвали да се въздържат от коментари тук
Ще се радвам и на отзиви от колеги, които са решили да я тестват и споделят впечатления и снимки
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Мар 27, 2014 11:47 am

Понеже виждам завишен интерес към смазката предимство ще имат тези, които членуват в колоездачни клубове, с оглед на това, че е най-лесно да изпратя
смазката до клуба откъдето всеки да получи или лична смазка или сервизно обслужване- смазване
Разбира се, ще се опитам и да задоволя желанието на индивидуални колеги
За сега индивидуалните колеги от ще ги групирам по градове за да мога да направя една обща доставка до 1 колега а от него останалите да получат или мостра или
да си разделят голяма разфасовка
Много е важно преди първоначалното полагане на смазката веригата, предните плочи и задната венец касета да са идеално почистени от замърсяване и стара смазка, да са идеално подсушени
Първото полагане на смазката е най-добре да става вечер за да може смазката да изсъхне добре и да си направи защитен слой
След това вече може и да се полага само с 5-6 мин изчакване
Смазката е изключително дълготрайна
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Мар 27, 2014 12:43 pm

Подробна информация за смазката на Англ. език, ревюта от състезатели, ревюта от най-престижните вело-списания можете да прочетете в официалната интернет страница тук
http://www.squirtlube.com/
или на Бълг. език в facebook страницата на смазката тук
там са и указани цените според разфасовката
https://www.facebook.com/groups/vbedelev/
ако желаете да коментирате заедно с други участници, моля изпратете заявка за приятелство към моя фейсбук профил тук
https://www.facebook.com/vbedelev
където аз ще ви добавя като приятел и ще ви добавя и в страницата на смазката
Това обаче не е задължително , а само ако желаете да коментирате публикации
Само за разглеждане и обща информация, страницата е общо достъпна за всеки :)
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот 4getcredo » Чет Мар 27, 2014 2:30 pm

А ясно ли откъде ще може да си я купи човек? :agree:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Мар 27, 2014 6:20 pm

4getcredo написа:А ясно ли откъде ще може да си я купи човек? :agree:

За сега само от мен
В момента фирмата се опитва да осъществи контакти със собствениците на вело-магазините и да се опита да достави до всеки магазин, откъдето всеки ще може да си закупува в бъдеще по желание
За съжаление в интернет няма подробна информация за това в кой град какви магазини има за да осъществим контакти с тях, които да са от полза за всеки
Ще се радвам ако всеки колега тук, по някакъв начин даде адрес на вело магазин за контакт в неговият град
или спомогне за осъществяването на контакти с такива магазини
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Ozzie » Чет Мар 27, 2014 6:52 pm

Няма да е никак лошо да снабдиш Admin-а (може и някои от модераторите :D) с едно флаконче за тест.
Разбира се, после може да очакваш ревю на страниците на сайта и форума.
:agree: :beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Мар 27, 2014 7:50 pm

Ozzie написа:Няма да е никак лошо да снабдиш Admin-а (може и някои от модераторите :D) с едно флаконче за тест.
Разбира се, после може да очакваш ревю на страниците на сайта и форума.
:agree: :beer:

Здрасти Тихо,
разбира се, че за тях съм отделил специални мостри, но им нямам адресите :)
Отдавна чакам и да се видим с теб да покараме рамо до рамо ;)
Не съм те виждал от по миналата година по време на качването на Ботев ;)
P.S.
Ако не се лъжа Админа вече има . Чакаме да се поосвободи и да я тества ;)
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Апр 17, 2014 9:50 am

Здравейте колеги,
през изтеклите 2 седмици изпратих доста смазки до много колеги тук. На някои още не съм изпратил но имам нужда още от време .
Ще се радвам, ако тези които са получили смазката и са имали време да я тестват да споделят впечатления тук или на Facebook страницата
https://www.facebook.com/groups/vbedelev/
Обратната връзка със всеки един е много ценна за мен и, ако някой има някакъв проблем с радост ще се опитам да помогна :)
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот MartinBG » Вто Юни 10, 2014 1:38 pm

Най-после понатрупах реални впечатления за качествата на тази смазка.
За начало ще спомена, че веригата и венците на колелото ми са на около 7500км, т.е. "леко" са поизносени и бях на път да ги сменям, след като по време на едно <100км XC каране трябваше 3 пъти да си мажа веригата (със суха смазка, тубата не е до мен в монета да напиша каква беше) заради стържене.

Сега по същество.
Почистих веригата и венците идеално от всякякви стари масла, сложих по 1 капка на всяко звено, прекарах пръсти по веригата и повторих на другата сутрин.
Направих 2 карания по около 35 км всяко, половината от които по черни пътища. Веригата се държеше перфектно - без скърцане, без полепнала мръсотия по нея и сигурно щеше да изкара още, но преди следващото каране (100+ км) реших да я смажа отново, като единствено я позабърсах набързо със сух парцал преди да туря по още 1 капка от смазката на всяко звено. По време на това каране ме валя пороен дъжд от Ярлово до Ярема, като преобладаващо карах в рекичките, образували се в коловозите по черния път (голям кеф! :nuts:). Отново нямах никакви проблеми с веригата, а по нея нямаше ръжда дори и след седмица престой. Преди третото (100+км) каране отново само я забърсах със сух парцал и сложих по 1 капка на звено. Това каране беше по-кално и песъчливо от предишните и след 70-75км започна да се чува скърцане във веригата, но на пипане тя не беше суха. Реших да експериментирам и я полях (заедно с венците) с 1-2 литра вода, колкото да измия песъчинките и засъхналата кал по венците и за моя изненада нямах никакви проблеми до края на карането. :D
След близо 300 км каране, най-после измих велосипеда и не открих никакви следи от ръжда по веригата. Нямаше слоеве полепнала мръсотия, звената се движеха свободно. Обезмаслителят (пробвах с Мелио) не успя да свали остатъците от маслото по веригата (седят като фин бял полеп по нея), затова отново само я забърсах с парцал (този път по-подробно, вкл. и между звената, като не мисля че това беше необходимо, но го правя по навик когато си мия цялото колело) преди да я смажа отново.

Предимства за мен:
1. Дълготрайност - на моето колело с друга смазка не мога да изкарам 100+км без досмазване
2. Лесна профилактика - с други смазки първо трябваше да обезмаслявам и мия, преди да смажа отново, а сега само забърсвам със сух парцал
3. Чиста верига и венци - полепва с пъти по-малко мръсотия (прах, пясък) от други смазки (дори и сухи такива) и не почернява

Недостатъци - за момента не намирам такива.

Не мога да кажа дали е по-добра или по-лоша от други смазки по отношение на загуба на енергия от триене, защото аз не намирам разлики при добре смазан велосипед, но по отношение на дълготрайността и нужното време за профилактика, тази смазка ми е абсолютен фаворит. Мисля, че най-после открих правилната смазка за ежегодните ми многодневни Родопски карания. :agree:

Вчера сложих от нея и на градското си колело (с още по-износена верига) и ще видя как се представя при ежедневна употреба.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Boyan1984 » Чет Юли 03, 2014 8:15 am

Взех и аз от смазката - перфектна ел Може да се каже, че е по-добра от одтаналите - не лепи прах.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2435
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Jackxxx » Вто Юли 15, 2014 10:39 am

Здравейте, някой знае ли къде в Пловдив може да се закупи тази смазка?
Аватар
Jackxxx
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 9:23 am

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Вто Юли 15, 2014 11:05 am

Jackxxx написа:Здравейте, някой знае ли къде в Пловдив може да се закупи тази смазка?

За съжаление в Пловдив все още нямаме дистрибутор и сме в процес на търсене
По този повод предлагаме БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА до пощенски адрес
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Flatmo » Пет Юли 18, 2014 7:23 am

Купих си и аз от тази смазка. По препоръка свалих веригата, изпрах я 2-3 пъти в обезмаслител. Постарах се да я забърша хубаво и оставих да изсъхне за 1 нощ. Намазах с новата смазка, изчаках 5-10 минути капнах още веднъж, развъртях хубаво и оставих да изсъхне. Наистина веригата не е толкова лепкава и изглежда все едно е суха. След 20-30км. каране обаче се появи проблем. Започна да ми трепери веригата когато съм на по-малките задни венци (6-7-8-9). Като въртя педалите горната част на веригата трепери като струна и издава тракащ звук. Прави го на всяка от трите предни плочи. Нямах много време да се задълбочавам в проблема и утре смятам да се занимая по-сериозно.
Някакви препоръки? Колелото е с 3х9 скорости, обтегача е SRAM X7, веригата е SRAM PC971 а венеца е SRAM PG970 11-32. Като цяло компонентите са на по-малко от 300км.
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот evin » Пет Юли 18, 2014 12:48 pm

При слагането опъна ли правилно дерейльора?
Съмнява ме тракането да е от смазката, по-скоро не си опънал добре веригата.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Пет Юли 25, 2014 11:00 am

За привържениците на смазката едно забавно клипче с участието на Squirt
https://www.youtube.com/watch?v=lelKawkzhjg

Надявам се да ви хареса и да се позабавлявате ;)
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Flatmo » Съб Юли 26, 2014 10:30 pm

И аз да си кажа от шума от веригата е бил от малко смазка. Залях още 2 пъти стабилно и се оправи.
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот KrK » Нед Юли 27, 2014 9:39 pm

Аз така и не го оправих този шум от веригата, заливах, заливах и все шумеше доста.
Свърши тубичката и сега съм с нова смазка - радост за ухото.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Flatmo » Пон Юли 28, 2014 8:02 am

30 километра по-късно - шума е отново с мен
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот KrK » Пон Юли 28, 2014 9:01 pm

Сухите смазки са така явно. Преди ползвах суха на Финиш лайн и положението беше още по-зле от скуирта.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот outfaced » Съб Авг 16, 2014 11:40 am

След 10 дена каране мога да кажа, че смазката си е съвсем прилична. При сухо време с някоя друга локва и пресичане на рекичка си изкарва по 2-3 дена при мен. Общо взето аналогично на белия (керамичния) финишлайн.
В кално и мокро не мисля, че има смазка, която да кара повече от ден поради простия факт, че така или иначе на края на такова каране следва чистене на веригата.
Впечатленията са ми само за каране в гората. Градско карам минимално, за да мога да дам адекватно мнение.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Мар 26, 2015 8:26 am

Още веднъж 10 от 10 точки за Squirt.
След тест, водещото Английско списание за планински велосипеди MBR (Mountain Bike Rider), класира Squirt с 10 от 10 възможни точки в своето Мартенско издание (Март 2015 бр).
https://www.facebook.com/squirtlube1
http://www.mbr.co.uk/
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Вто Ное 09, 2021 11:18 am

P1270007.JPG
P1270007.JPG (269.4 KiB) Прегледано 1698 пъти
Здравейте приятели. Кажете " ЗДРАВЕЙ" на новата зимна смазка Squirt winter low temp.
Специално разработена и тествана в най-сурови зимни условия. Squirt ви желае приятно колоездене и в зимните дни и месеци
Вашата верига и трансмисионна система ще ви бъдат благодарни и ще работят с удоволствие в студените зимни дни
SQUIRT CHAIN LUBE LOW-TEMP 120ML
Squirt Low-Temp Chain Lube is a low temperature lube for use in very cold conditions.
Lube that thickens or hardens in cold conditions causes more drag in the drive train, resulting in less efficient usage of power.
Squirt Low Temp Lube has a modified congealing point, allowing it to lube optimally in these temperatures, keeping your chain quiet and clean, with long lasting durability.
СМАЗКА ЗА Велосипедни ВЕРИГИ ЗА НИСКА ТЕМПЕРАТУРА 120МЛ
Squirt Low-Temp Chain Lube е нискотемпературна смазка за употреба при много студени условия.
Стандартните смазки се сгъстяват или втвърдяват при студени условия, причиняват повече съпротивление в задвижването,
което води до по-малко ефективно използване на мощността. Squirt Low Temp Lube има модифицирана точка на втвърдяване,
което и позволява да смазва оптимално при тези температури, поддържайки вашата верига тиха и чиста, с дълготрайна издръжливост.
https://www.squirtcyclingproducts.com/p ... 9S1Hfff3o#
Прикачени файлове
44n.jpg
44n.jpg (32.95 KiB) Прегледано 1697 пъти
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот martin.radev » Чет Ное 11, 2021 9:23 am

Fuko написа:
P1270007.JPG
Здравейте приятели.
Squirt Low-Temp Chain Lube е нискотемпературна смазка за употреба при много студени условия.
Стандартните смазки се сгъстяват или втвърдяват при студени условия, причиняват повече съпротивление в задвижването,
което води до по-малко ефективно използване на мощността.
https://www.squirtcyclingproducts.com/p ... 9S1Hfff3o#


А ако не използваме стандартни смазки, и тази, на която сме се спряли - няма никакви проблеми със студа (или жегата) издържа достатъчно дълго и като цяло сме доволни?

Общо взето силно препоръчвам този клип:
https://www.youtube.com/watch?v=FbFNrnQ ... tainBiking
Сравнение на обикновен човек в гаража си по-доста добър и научно-обоснован начин - на 8те най-популярни марки (там където живее, САЩ)
гледайте и се уверете сами, колко добра е Squirt :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Смазка за велосипедни вериги -Squirt

Мнениеот Fuko » Чет Ное 11, 2021 1:57 pm

Малко по-надолу в коментарите на клипчето .....Коментар от този, който прави теста(Simply Mountain Biking) !
Simply Mountain Biking
преди 4 месеца
NOTE on SQUIRT: These tests took me a total of 3 weeks to record. Squirt dried overnight for the sand test (15:33). It dried for at least 3 hours in the sun for the wet test (17:15) - and was totally dry (but even if it wasn't completely dry - it still came in first place for that test). Squirt also tied for first place in the sling test - assuming it would have no sling after testing Muc-Off. Finally, I assumed that testing Squirt wet for friction would actually work in its favor. A few viewers disagree so be on the lookout for a dry test of Squirt against the friction testing machine! -Eddie
Думите на Simply Mountain Biking, сами говорят, а вие си правете изводите ....
Аватар
Fuko
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 10:32 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта