Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот ArsenalChamp » Сря Авг 07, 2019 11:08 am

Здравейте - първо искам да ви поздравя с интересния сайт за любимото хоби. Преди една година си купих втора ръка колелото от снимката - Карера, кормило Truvativ XR, курбели Shimano Tourney, заден дерайльор Shimano Altus, скорости 3х7, гуми 26х2.1 Швалбе Смарт Сам. Идеята ми беше да видя дали карането в София въобще е за мен и да ходя на работа с него - разстоянието е 8 км. на ден в едната посока. Висок съм 180 см., 75 кг., височина до чатала грубо 78 см., на 45 г. Ами определено ми хареса, като от април до края на октомври почти всеки ден бях с него. Проблема е, че вече ми липсва скорост с него, дори при равен терен или слабо изкачване трудно поддържам 20 км/ч., идва ми тежко и тромаво, като така се губи голяма част от удоволствието. В същото време при по-стръмен терен в парк му липсва мощност. Въпроса ми към по-разбиращите е: какво мога да сменя като части в него за да ми стане по-комфортно, евентуално да ми посочите добър сервиз в София където да отида. Ако това е невъзможно, какво колело бихте ми препоръчали да търся втора ръка (марка и модел) и бюджет 700 лв., което да отговаря на нуждите ми - карам основно по асфалт, но понякога в Западен и Северен парк? Благодаря на отзовалите се. :beer:
Прикачени файлове
IMG_20190807-.jpg
IMG_20190807-.jpg (144.58 KiB) Прегледано 2141 пъти
ArsenalChamp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2019 9:42 am

Re: Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот carmo » Сря Авг 07, 2019 7:23 pm

Здравей и ти.
Това колело си е изиграло ролята - за да ти покаже че МТВ не е подходящ тип байк за градска среда и асфалтов терен. За там има Ърбан, сити, може и трекинг тип или дори хибрид. Общото между тях е че са с 28" гуми (тесни или по-балонни), с по-бърза трансмисия и като цяло по-леки, както и изискващи по-малко енергия, но движещи се по-бързо. Разгледай тези типове по сайтовете, а принципно за този бюджет може да вземеш прилично ново, а като добавиш и парите от продажбата на това, може да си вземеш и по-добро. В това, колкото и да инвестираш, ще е все едно да пригаждаш евтин джип, да се движи бързо по магистралата. Мисия невъзможна, а парите ще отидат на вятъра, вместо с тях да вземеш ново и с правилните характеристики за твоя периметър.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот Alexi » Сря Авг 07, 2019 9:28 pm

велосипеда не е адекватен за изискванията ти ,бих го сменил с нов предложените класове са добри - един хибрид с твърда вилка и ще излетиш :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6329
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот ArsenalChamp » Чет Авг 08, 2019 8:58 am

Благодаря за отговорите, явно още отначало съм сбъркал с избора. Във форума, четох хубави отзиви за Драг Харди и Пулс СТР, но явно и те не са подходящи за целите ми. Търсенето продължава.
ArsenalChamp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2019 9:42 am

Re: Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот ArsenalChamp » Чет Авг 08, 2019 9:33 am

Намерих и тема, която отговори на много от въпросите ми - viewtopic.php?t=169004. Така, че се насовам към Крос 28 ърбан или трекинг.
ArsenalChamp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2019 9:42 am

Re: Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот ArsenalChamp » Чет Авг 08, 2019 2:51 pm

След всичко прочетено и благодарение на Алекси и Кармо си смених основно концепцията- ще купувам ново колело, избора ще е между Cross Travel Man 28, Cross Quest, Sprint Sintero, Cross Areal Urban.Още веднъж благодаря за насоките за да не взимам нещо, от което след година пак да съм разочарован. Поздрави.
ArsenalChamp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2019 9:42 am

Re: Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот ArsenalChamp » Пет Авг 23, 2019 1:23 pm

Последен въпрос за да направя избора си- кой от двата велосипеда да купя: Drag Grand Canyon TE 2018 https://dragzone.bg/velosiped-drag-grand-canyon-te-2018 или Cross Travel Man 28" https://velosiped.bg/cross-travel-man-2 ... n-mat.html? Благодаря.
ArsenalChamp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2019 9:42 am

Re: Подобряване на старо колело или закупуване на ново

Мнениеот compira » Съб Авг 24, 2019 3:23 pm

Драгчето изглежда по-добрия избор според мен... а и е на по-добра цена! :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта