Избор на нов XC велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на нов XC велосипед

Мнениеот Gworan » Съб Ное 20, 2021 4:43 pm

Bi11y написа:Предпочитам да сглобя по мой вкус отколкото да съм доволен на фабрично вложението компоненти - понякога излиза по-евтино , понякога по-скъпо, НО става точно както ми харесва ... :) По този начин сглобения ми TREK ProCaliber с алуминиева рамка без екзоточно леки части е 10.6кг без педалите ...


Това го разбирам напълно. От друга страна, аз нямам против да взема нещо с по-базови части, за да може като (не ако) реша да го продавам, да си му върна оригиналните части, и да си запазя каквото съм си купувал отделно. При мен колело не се е задържало повече от две години...
Имаш ли карбонови компоненти по колелото? Моя Скот не съм го теглил скоро, но след последното теглене, и спрямо всикчо което съм сменил и проверил на везната, трябва да ми е 10.85кг без педали, без нещо карбоново. Не знам това добре ли е? Само колчето не съм сменил.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на нов XC велосипед

Мнениеот Bi11y » Съб Ное 20, 2021 8:13 pm

Gworan написа:Имаш ли карбонови компоненти по колелото? Моя Скот не съм го теглил скоро, но след последното теглене, и спрямо всикчо което съм сменил и проверил на везната, трябва да ми е 10.85кг без педали, без нещо карбоново. Не знам това добре ли е? Само колчето не съм сменил.


Това тегло е без карбонови компоненти . Ок е теглото на твоя - оттук нататък ъпгрейтите не водят до подобрение практическо в представянето на велосипеда - за това не търся нищо като части за него.

С пазнето на оригиналните компоненти е вариант - аз лично не виждам какъв твърдак може да ми харесва повече спрямо алуминиевия ProCaliber .

В момента издирвам пак рамка 142/148 мм ,но да е за 3х курбел (48/36/24) - нещо като трекинг искам да си направя пак .
Bi11y
 
Мнения: 1368
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта