Ъпгрейд на Specilized Rockhopper 29

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ъпгрейд на Specilized Rockhopper 29

Мнениеот Radostin98 » Пон Мар 01, 2021 1:02 pm

Здравейте на всички, до сега само съм чел разни теми и мнения. Тъй като не съм много запознат и съм нов потребител, темата може да е отговорена или обсъждана вече, но аз потърсих и не успях да намеря. Става въпрос за долупосоченото колело. Частите с които е сглобено не са особено качествени (да не кажа изобщо), но аз го купих заради самата рамка и с идеята да бъде подобрено (не знам това дали е било от най добрите ми решения). Искам да го подобря, за сега искам да наблегна на предната вилка (да бъде по голяма и да бъде доста по качествена), спирачни апарати, и средно предаване, тъй като това се разлуфти на втория месец. Не успях да намеря информация за до каква големина може да бъде заместена заводската. Бях попитал персонала на Bike Center, но те ми казаха до около 120мм, виждал съм различни форуми където да се увеличи още 10мм вилката от поддържаната дължина не е проблем, но това го оставям на по запознатите.

За вилка мога да отделя до около 400 лева. Не съм голям фен на втора ръка вилки, тъй като съм виждал много хора да патят с течащи вилки шокове и т.н.

Аз съм 184 см и около 92-3 килограма. Пиша това тъй като съм чел, че има голямо значение. Рамката е L размер

Ще бъда много благодарен за вашите мнения и идеи, тъй като това ми предстои за първи път.
Сглобявал съм преди години Dirt jump, ноо това не завърши особено добре. Благодаря предварително :D


https://www.bikecenter.bg/velosipedi-29 ... r-blu-blu/
Radostin98
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 06, 2020 2:06 pm

Re: Ъпгрейд на Specilized Rockhopper 29

Мнениеот acho78 » Вто Мар 02, 2021 2:52 pm

viewtopic.php?f=27&t=198218, идея за вилка.Тук се говори за 27,5, но има и същата 29', така че това е най- добрият вариан , от който да тръгнеш.
acho78
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Яну 31, 2020 5:20 pm

Re: Ъпгрейд на Specilized Rockhopper 29

Мнениеот Radostin98 » Сря Мар 03, 2021 10:17 am

Благодаря за отговора, разгледах темата. Manitou е доста добра вилка, разгледах доста ревюта и не са казали лоша дума за нея, но ще разгледам допълнително за някоя 120мм, ако не мога да намеря ще се върна на нея.
Radostin98
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 06, 2020 2:06 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта