В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Сря Апр 27, 2022 8:43 pm

Yash написа:
_SoRa_ написа:И в сайта пише "Рамките ни трябва да се монтират само от механиците в нашите сервизи.".

И при поръчка онлайн с доставка ли?!

Едната рамка пише, че може да се купи само на място в магазина.
Отделно са ми съмнителни тези декатлонски рамки.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Alexi » Сря Апр 27, 2022 8:54 pm

беше готова да вземеш китайска нонейм рамка ,но тия декатлонските са ти съмнителни ? :evil: :bowdown: събирай парички за новия Спарк тия като са ти съмнителни .. хем имаш опит с марката вече
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Апр 27, 2022 9:19 pm

Не че те надъхвам да си купиш конкретната рамка, но опита ми с продуктите на Decathlon е достатъчен, за да им се доверя на гаранциите. Или ще ти я сменят при евентуален проблем, или ще ти върнат парите. С китайците нямам опит с подобни казуси, но се опасявам че нещата ще са доста по тромави, и изискващи немалко финанси за връщане обратно на рамката, чакане с месеци и т.н.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот tanchev16v » Сря Апр 27, 2022 9:21 pm

Аз също бях пред същата дилема каква мека рамка да си купя с по-скромен бюджет и избрах Trifox mfm 100 от първия пост на автора на темата и не разбирам защо толкова бързо я отхвърлихте,вярно китайски производител но има многобройни ревюта в You tube и отзивите са все положителни,дори марка с име American Eagle я използва в тяхните велосипеди с които участва в UCI.Мисля че си заслужава и е бюджетен вариант на Скот Спарк,с хубав шок ще работи не по-лошо,а и автора на темата ще може да използва текущият 165Х38,което не е малко,а и си има 2 години гаранция.Лични впечатления не мога да изразя,тъй като все още не е пристигнала,когато е при мен мога да изпаря снимки,мерки,мнения и всичко с каквото мога да помогна ако някой има интерес.
tanchev16v
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 3:05 pm
Местоположение: Плевен

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот the_rookie » Сря Апр 27, 2022 10:24 pm

tanchev16v написа:Аз също бях пред същата дилема каква мека рамка да си купя с по-скромен бюджет и избрах Trifox mfm 100 от първия пост на автора на темата и не разбирам защо толкова бързо я отхвърлихте,вярно китайски производител но има многобройни ревюта в You tube и отзивите са все положителни,дори марка с име American Eagle я използва в тяхните велосипеди с които участва в UCI.Мисля че си заслужава и е бюджетен вариант на Скот Спарк,с хубав шок ще работи не по-лошо,а и автора на темата ще може да използва текущият 165Х38,което не е малко,а и си има 2 години гаранция.Лични впечатления не мога да изразя,тъй като все още не е пристигнала,когато е при мен мога да изпаря снимки,мерки,мнения и всичко с каквото мога да помогна ако някой има интерес.

Впечатления от първа ръка са много добре дошли! :agree: :agree: Дано имаш добър опит и отправна точка, за да дадеш безпристрастна и адекватна оценка . Ще очаквам да ме опровергаеш, но предполагам окачване с "твърда" возия и лошо управляем отскок ,а също и не добре работещо средно! :beer:
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Сря Апр 27, 2022 11:05 pm

Защо никой не обърна внимание на това, че с рамките са сглобени велосипеди със 150 и 120 мм окачване.

https://www.decathlon.bg/velosiped-am-1 ... 86941.html

https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 14815.html
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот the_rookie » Сря Апр 27, 2022 11:48 pm

Това https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 90-217-337 мисля че не е лошо предложение! За 800-850 евра цялото! Твоя размер много ограничава избора!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Чет Апр 28, 2022 9:23 am

Хубав велосипед, но е 130 мм.

Ето отговора на Декатлон:

Търговската гаранция важи при правилна експлоатация, без значение кой е монтирал рамката. Гаранцията остава в сила, независимо от монтажа, стига той да е компетентно направен.

Това добре, но рамката не е ли за вилка с ход 120 мм и шок 190х45?
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Alexi » Чет Апр 28, 2022 9:57 am

за твоя шок трудно ще намериш съвременна рамка тъй като е инчов ,вариант е единствено китайската .. инак вилката ти може да се вдигне на 120мм
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот zmei » Чет Апр 28, 2022 12:26 pm

_SoRa_ написа:Защо никой не обърна внимание на това, че с рамките са сглобени велосипеди със 150 и 120 мм окачване.

https://www.decathlon.bg/velosiped-am-1 ... 86941.html

https://www.decathlon.bg/velosiped-rock ... 14815.html


Това са много различни рамки. Едната е карбонова , другата алуминиева. И геометрия, всичко.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Чет Апр 28, 2022 1:04 pm

В сайта пише, че рамките са за сглобяване на велосипедите, които съм дала в линковете.
Двете рамки бяха дадени като предложения, като едната съответно по-евтин вариант.
В описанието на самата рамка няма никаква информация за размер на шока. Вече в сглобения велосипед е дадена такава.
Ако някой покаже информация за рамката по-различна от геометрията, материала на рамката и седалката тръба ще съм му благодарна.
:beer:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот zmei » Чет Апр 28, 2022 1:12 pm

Аз се чудя за направо сглобен Rockrider АМ 100. Цената му е добра - около 3200.
Информация липсва - само това - MANITOU MCLEOD AIR shock
140 mm / 190 x 51 mm
Special model designed for this bike's kinematics
Някой има ли подобен велосипед?
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Alexi » Чет Апр 28, 2022 1:15 pm

в тубата има десетки ревюта и байк чекове на 2та модела ,тях прегледа ли ги ? каква точно информация за рамката те интересува ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот zmei » Чет Апр 28, 2022 1:57 pm

Гледал съм абсолютно всичко. Просто искам мнение от тук. Интересува ме и това че рамка размер L на AM100 идвала според някои голяма за ръст 1.83, а Аз съм 1.78.
Според Декатлон съм за L, но прочетох две противоречиви мнения. Такива ми ти работи. И също че лагерите били слаби, и така. Отделно го дават до 100 км за велосипедиста, а съм на ръба :banghead: .
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Alexi » Чет Апр 28, 2022 2:09 pm

този отговор беше за Sora ,писали сме едновременно .. а и ти питаш в нейната тема вместо да си пуснеш отделна :) рамката няма как да е кой знае какво за тези пари но според мен е съвсем прилична като геометрия ,частите са по скоро посредствени .. заслужава си да се вземе гола рамка за 860 лв ( но няма наличности в момента ) и да се окомплектова по читаво
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Bi11y » Чет Апр 28, 2022 2:11 pm

zmei написа:Гледал съм абсолютно всичко. Просто искам мнение от тук. Интересува ме и това че рамка размер L на AM100 идвала според някои голяма за ръст 1.83, а Аз съм 1.78.
Според Декатлон съм за L, но прочетох две противоречиви мнения. Такива ми ти работи. И също че лагерите били слаби, и така. Отделно го дават до 100 км за велосипедиста, а съм на ръба :banghead: .


Нямаш ли възможност да пробваш ?
Bi11y
 
Мнения: 1368
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот zmei » Чет Апр 28, 2022 2:29 pm

В Декатлон нямат наличности никъде. Има един XC 100 в София и това е, но той няма много общо с търсения модел. Там купуваш по Интернет само. Друга опция нямат.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Чет Апр 28, 2022 5:23 pm

zmei написа:Аз се чудя за направо сглобен Rockrider АМ 100. Цената му е добра - около 3200.
Информация липсва - само това - MANITOU MCLEOD AIR shock
140 mm / 190 x 51 mm
Special model designed for this bike's kinematics
Някой има ли подобен велосипед?

Има информация, поне аз я виждам.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Апр 28, 2022 9:37 pm

zmei написа:В Декатлон нямат наличности никъде. Има един XC 100 в София и това е, но той няма много общо с търсения модел. Там купуваш по Интернет само. Друга опция нямат.


Имаш право на връщане и то в не малък период, стига да е в търговски вид и да няма следи от употреба...или поне минимални. Нашите декатлонци не са от най-наблюдателните. Все ще ти е достатъчно да врътнеш едно-две кръгчета, за да добиеш представа. _SoRa_предполагам всички са обърнали внимание на предложенията за конкретните рамки от Decathlon (и по конкретно за хода им), но и мисля че трябва да приемеш, че "хубаво и евтино" няма. В случая говоря за това, че няма как някой да ти предложи перфектната, нова, а и абсолютно съвместима с наличните ти компоненти рамка...по една или друга причина. Остарели стандарти и т.н. Ще се наложат и компромиси. Повтарям Alexi, но което е истина...си е истина. Да си купиш отново стара и уморена рамка за по евтино понеже е напълно съвместима с компонентите ти, за мен лично е доста неразумно. Имаше една приказка на Айнщайн...ако не се лъжа: "Лудост: Да правиш отново и отново една и съща грешка, и да очакваш различни резултати". Никой не харесва критика, но от време на време дори и аз се вслушвам. ;) :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Пет Апр 29, 2022 5:43 am

Не искам никой да ми търси рамка. Аз ще си я намеря. Очаквам само мнение.
Има и нови модели рамки, които ще паснат с частите на Скота, но не и на моят ръст. Cube ams 100 модела от 2020 г. Продава се за 1к евро, но е размер 20. И още няколко нови намерих, ама те немците много пораснали.
Ще си карам заварката докато не си намеря нещо, което да ми хареса.
Вслушвам се в критиката. :thumbu:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Alexi » Пет Апр 29, 2022 6:48 am

щом се вслушваш ще ти дам най добрия съвет до момента - продай си целия велосипед ( цял или на части ) и си купи нов който отговаря на изискванията и бюджета ти - ще ти излезе по евтино ,няма да се чудиш коя част пасва коя не а и всичко ще е ново и съвременно ,с гаранция .. щото не си запозната с техническите подробности и какви разходи те чакат с нова рамка - задната ти капла примерно няма да пасне ще се наложи да я сменяш и нея ,чашките ти няма да паснат ,средното ти няма да пасне ,колчето може да не пасне ,курбела може да не пасне ( не е буст ) ,вътрешно водене на жила и маркучи - рязане блийдване накрайници - разходи за сервиз и т.н. ( то май само каплите и вилката не си сменила а вилката ти е доста посредствена и тя и е за смяна )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Пет Апр 29, 2022 9:15 am

https://www.olx.bg/d/ad/damski-mtb-velo ... 8OROK.html

Проблема е, че аз повече от 3к. няма да дам, а нов такъв, който да харесам и да е 3-3,5к няма :lol:
Пример: https://www.bike-discount.de/en/cube-st ... ue-n-white

Ето и моят:
Изображение
Изображениеexotic dancer silhouette
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Не знам с тази заварка дали ще мога да го продам цял.
На части може да имам малко повече късмет.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Gworan » Пет Апр 29, 2022 9:55 am

И аз съм на мнение че по-добре да си вземеш нарпаво друго колело. Ако сега стигаш до извода че не ти стигат заделените пари, изчакай докато събереш повече.
Имаш какво да караш, не си без колело, не бързай да взимаш веднага. А пък да взимаш чисто нова рамка, и да я сглобиш с 10 годишни части... Аз не бих го мислил въобще този вариант.
А пък вече ако си поставяш психологична граница, че няма да дадеш повече от 3000-3500лв за колело, става друг въпрос.

Общо взето ситуацията е така:

- Да е ново
- Да е с хубави части
- Да е евтино

Модеш да избираш само две от трите.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Lucky Loser » Пет Апр 29, 2022 10:02 am

Gworan написа:И аз съм на мнение че по-добре да си вземеш нарпаво друго колело. Ако сега стигаш до извода че не ти стигат заделените пари, изчакай докато събереш повече.
Имаш какво да караш, не си без колело, не бързай да взимаш веднага.
А пък вече ако си поставяш психологична граница, че няма да дадеш повече от 3000-3500лв за колело, става друг въпрос.

Общо взето ситуацията е така:

- Да е ново
- Да е с хубави части
- Да е евтино

Модеш да избираш само две от трите.

Напълно подкрепям казаното по-горе. А "избери само 2 от 3-те" е много на място! :)

Психологическата граница за парите, които могат да се отделят, доста често е основен фактор, но както каза Gworan, след като в момента имаш велосипед и не пропускаш сезона...

За каращите през уикенда в парка разликата от 500-1000 лв е колосална и немислима. Но когато приемаме този тип колоездене за нещо повече от хоби и развлечение, а смятам с доста от хората тук това е така, аз също не виждам причина да се изчака, за да се вземе велосипед, който ще си заслужава.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Пет Апр 29, 2022 11:01 am

Благодаря, момчета!
Прави сте. По-добре да не бързам, а да събирам за велосипед, който си заслужава.
Моя основен страх и притеснение е, че ще счупя пак чейнстея и ще остана без байк :V:

Между другото, частите не са десет годишни с изключение на вилка, седалка, заден ротор и гума. Всичко друго е подменено с чисто нови части (като изключа командата). :D
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Harka » Пет Апр 29, 2022 12:21 pm

И аз се присъединявам към останалите... По-добре да изчакаш и да събереш повече пари, отколкото да вземеш пореден компромис. Знам, че не е лесно и е направо разочароващо ако си се настроил вече, но мисли за крайния резултат. :)

Иначе повечето ти сегашни части действително не са стари, но проблемът по-скоро е в стандартите и съвместимостта им.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Alexi » Пет Апр 29, 2022 12:52 pm

_SoRa_ написа:
Проблема е, че аз повече от 3к. няма да дам :lol:

май не можеш да смяташ .. я сметни колко си дала до момента по тоя велосипед ( изглежда трагично между другото ,стара очукана машинка с ретро части ) и колко ще стане ако вземеш и рамка за 2000 лв + задна капла ,средно и там "дреболии" + сглобяване в сервиз .. ако не наближиш 5к ей ма на ,и ще си останеш с тази вилка която ако беше моя ще я оставя до кофата за боклук :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Harka » Пет Апр 29, 2022 1:11 pm

Ее, хайде сега, не са чаак толкова зле и толкова ретро. Скоростите са читави, спирачките също. Колелата са ОК. Вилката и рамката (но без шока) са зле, да.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот _SoRa_ » Пет Апр 29, 2022 2:30 pm

Чакай малко ... кое по-точно е ретро от частите? Аз като гледам твоя подпис там има повече ретро. Вилката и рамката ми е ясна, ама за другото ще ме извиняваш.
Аз няма да го редя на витрина, че да гледам нелепо ли изглежда или да е съчетано по цветове, компоненти и т.н.
400 лв. са каплите -100 лв. след като продадох старите.
Спирачките около 200 лв. -100 лв. след като продадох старите.
Една гума от 80 лв.
Колче 160 лв.
Кормило 70 лв.
команда 50 лв.
плоча 17 лв.
верига 65 лв.
венец-касета 130 лв.
шок 400 лв.
Механика ми е чудесен и повече от 5-10 лв. не ми е взел за смяна на капли, спирачки и движението. :liplick:
Байка го взех 1300 лв.

Така не ме е обиждал никой. Сетих се за приказката за мечката. :xx(:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: В търсене на рамка за XC с двойно окачване

Мнениеот Alexi » Пет Апр 29, 2022 3:11 pm

моите сглобки не ги гледай ти че всичко е купувано чисто ново и нямам сглобка под 5к лв .. и в момента на покупката са били актуални модели :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта