Въпроси за ХС конфигурация

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Мар 05, 2023 10:18 pm

Както вече казах, мнението ми може да не се приема за съвсем обективно, както и че това са мои лични съображения и разбирания, с които никой не е длъжен да се съобразява или приема. Полезен е споделения ти опит за всеки, който има подобни дилеми. Може ли само да уточниш дали става въпрос за 135 или 141 QR ? Според мен това също оказва влияние и има значение. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот ммк » Пон Мар 06, 2023 12:37 am

Не се занимавай с глупости, сглобката почти винаги излиза по-скъпо и повече разправия.
За подобни пари има подобни оферти :
https://www.fahrrad-xxl.de/cube-access- ... m000041839
ммк
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот Boyan1984 » Пон Мар 06, 2023 3:21 am

Drunken MadLoud написа:Както вече казах, мнението ми може да не се приема за съвсем обективно, както и че това са мои лични съображения и разбирания, с които никой не е длъжен да се съобразява или приема. Полезен е споделения ти опит за всеки, който има подобни дилеми. Може ли само да уточниш дали става въпрос за 135 или 141 QR ? Според мен това също оказва влияние и има значение. :beer:

135
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот the_rookie » Пон Мар 06, 2023 3:39 pm

ммк написа:Не се занимавай с глупости, сглобката почти винаги излиза по-скъпо и повече разправия.
За подобни пари има подобни оферти :
https://www.fahrrad-xxl.de/cube-access- ... m000041839

ммк, точно предложението което си дал в препратката донякъде илюстрира думите на Bi11y. Конкретно предложената оферта ще е точно като камила за InaKoleva щото се отнася за размер М и L, а в нейния случай, ако е на 29- ще и трябва S, но това вероятно е неволна грешка! :beer:
Проблема тук е другаде, а имено в избора на курбел и средно за него! Дали в стремежа си за ниско тегло или друго, тук се поставят карбонови курбели с алуминиев шпиндел GIRDER CARBON на PRAXIS в което няма лошо. Cube естествено не дават ясно разбираема информация относно диаметъра на отвора в рамката, но съдейки по други конфигурации с тази рамка оставам с впечатлението че диаметъра е 41 мм, тоест трябва да се ползва https://praxiscycles.com/product/m30-bb86-road/ ! И това е лошото, липсва точна алтернатива от друг производител, а лагерите на този съдейки по снимките са едноредови (слаби), специално поръчани с цел колкото да се монтира курбела на рамка с 41мм отвор! Ендуро продават и двуредов заместител на десния лагер, но не откривам такъв за левия,... тоест (об)вързан си с не до там добрия (и претенциозен като всички PF) BB от PRAXIS! Преди това коментирахме касетите и това до колко ще са удачни в конкретния случай. Липсва яснота и чашките в челната тръба какъв тип са!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот ммк » Пон Мар 06, 2023 7:05 pm

the_rookie написа:
ммк написа:Не се занимавай с глупости, сглобката почти винаги излиза по-скъпо и повече разправия.
За подобни пари има подобни оферти :
https://www.fahrrad-xxl.de/cube-access- ... m000041839

ммк, точно предложението което си дал в препратката донякъде илюстрира думите на Bi11y. Конкретно предложената оферта ще е точно като камила за InaKoleva щото се отнася за размер М и L, а в нейния случай, ако е на 29- ще и трябва S, но това вероятно е неволна грешка! :beer:
Проблема тук е другаде, а имено в избора на курбел и средно за него! Дали в стремежа си за ниско тегло или друго, тук се поставят карбонови курбели с алуминиев шпиндел GIRDER CARBON на PRAXIS в което няма лошо. Cube естествено не дават ясно разбираема информация относно диаметъра на отвора в рамката, но съдейки по други конфигурации с тази рамка оставам с впечатлението че диаметъра е 41 мм, тоест трябва да се ползва https://praxiscycles.com/product/m30-bb86-road/ ! И това е лошото, липсва точна алтернатива от друг производител, а лагерите на този съдейки по снимките са едноредови (слаби), специално поръчани с цел колкото да се монтира курбела на рамка с 41мм отвор! Ендуро продават и двуредов заместител на десния лагер, но не откривам такъв за левия,... тоест (об)вързан си с не до там добрия (и претенциозен като всички PF) BB от PRAXIS! Преди това коментирахме касетите и това до колко ще са удачни в конкретния случай. Липсва яснота и чашките в челната тръба какъв тип са!


Това беше просто пример, че за тези пари се намират хубави сглобки с 3 Мин браузене, да не говорим с повече или в момент с промоции...иначе естествено че ще си търси нейния размер, но определено има 29ки за нея, някои с рамки с доживотна гаранция... Не виждам кой знае каква драма с чашките или средното, още повече ако съпоставя това колело с нещо започнато от алуминиева 27.5 рамка която тежи двойно с нахвърляни qr , 2х10 и подобни праистории , да не говорим купени от разни алексита ( respect ), които не е ясно какво ще сътворят и гаранцията ще е 0 месеца.
ммк
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот Bi11y » Пон Мар 06, 2023 10:03 pm

InaKoleva написа: Като ще се кара основно в града и отвреме на време на по-отъпкани пътеки.


Да си припомните задачата ,че взехте да предлагате велосипеди за по 5000 лв ... Карбонова рамка + карбон курбел за градско ????????????????
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот ммк » Пон Мар 06, 2023 11:59 pm

Bi11y написа:
InaKoleva написа: Като ще се кара основно в града и отвреме на време на по-отъпкани пътеки.


Да си припомните задачата ,че взехте да предлагате велосипеди за по 5000 лв ... Карбонова рамка + карбон курбел за градско ????????????????


И аз не знам защо иска да даде около 4К при положение, че ще го кара в града, но явно има парици момичето, угажда си - по-добре да си вземе нещо хубаво и след 2 месеца като реши, че и се кара и извън града да има какво, отколкото да вземе някоя 15 килограмова лястовица за 2К и после да трябва да си купува ново. Карбоновата рамка е бих казал задължителна за всеки , който може да си я позволи , карбонови курбели аз не бих си взел, но има всякакви хора, горната обява беше просто пример за хубаво истинско колело в този бюджет вместо някакви палави сглобки.
ммк
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот the_rookie » Вто Мар 07, 2023 12:35 pm

Bi11y написа:
InaKoleva написа: Като ще се кара основно в града и отвреме на време на по-отъпкани пътеки.


Да си припомните задачата ,че взехте да предлагате велосипеди за по 5000 лв ... Карбонова рамка + карбон курбел за градско ????????????????

Че к'о муи на градското в Бг, има си уникална специфика изискваща уникални велосипеди,... пък и конкуренцията с която трябва да се бори си изисква средства!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот gssatcc » Вто Мар 07, 2023 5:07 pm

:rofl: Градското си е чисто XC с елементи на Trail на места.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот InaKoleva » Чет Мар 16, 2023 9:37 am

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат с идеи и мнения. В крайна сметка се оказа по-трудна задача, отколкото си мислех да намеря само рамка, която да ми харесва
и си взех един canyon neuron, който макар и trail, като конфигурация горе долу се вписваше в желанията ми :)))) :beer:
InaKoleva
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Чет Юли 21, 2022 12:21 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот Bi11y » Чет Мар 16, 2023 9:40 am

InaKoleva написа:Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат с идеи и мнения. В крайна сметка се оказа по-трудна задача, отколкото си мислех да намеря само рамка, която да ми харесва
и си взех един canyon neuron, който макар и trail, като конфигурация горе долу се вписваше в желанията ми :)))) :beer:


Честито :) Отличен избор - със здраве да си го караш :)
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот Вилката » Чет Мар 16, 2023 11:14 am

Каквото и да си купува човек, най-важното е да го кефи, така че честито!
Иначе коментарите против карбонова рамка и курбел не ги разбрах. За посочените условия са много по-подходящи от тежка трейл мекица със 140 мм ход, но това си е моето виждане. То и "градско" е много условно. Ако ходя на работа на 10+ км е едно, ако ходя да покарам за кеф в парка е друго.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот _SoRa_ » Пет Мар 17, 2023 10:46 am

InaKoleva написа:Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат с идеи и мнения. В крайна сметка се оказа по-трудна задача, отколкото си мислех да намеря само рамка, която да ми харесва
и си взех един canyon neuron, който макар и trail, като конфигурация горе долу се вписваше в желанията ми :)))) :beer:

Здравейте! Кой модел на canyon neuron си купихте?
Аз съм с canyon neuron 6 wmn, размер xs при ръст 162 см и 72 см. от вътрешната страна на крака до чатала. Смених кормилото с такова с по-високо издигане и усещането е съвсем различно.
Байка е чудесен и за катерене и за спускане.
Поздравления и достатъчно свободно време за да го карате.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот InaKoleva » Пет Мар 17, 2023 5:09 pm

_SoRa_ написа:
InaKoleva написа:Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат с идеи и мнения. В крайна сметка се оказа по-трудна задача, отколкото си мислех да намеря само рамка, която да ми харесва
и си взех един canyon neuron, който макар и trail, като конфигурация горе долу се вписваше в желанията ми :)))) :beer:

Здравейте! Кой модел на canyon neuron си купихте?
Аз съм с canyon neuron 6 wmn, размер xs при ръст 162 см и 72 см. от вътрешната страна на крака до чатала. Смених кормилото с такова с по-високо издигане и усещането е съвсем различно.
Байка е чудесен и за катерене и за спускане.
Поздравления и достатъчно свободно време за да го карате.


Здрасти!
canyon neuron 7, размер S, и аз съм със същите мерки. Като размер ми е сякаш точно, доволна съм от колелото, стана ми вече доста удобно, понеже явно от разликата в геометрията с типично хардтейл, което имах ми беше леко странно в първия момент. А защо е сменено кормилото? Беше неудобно ли какво? XS на мене сякаш би ми било леко малко. Но всичко е въпрос на свикване, предполагам. Нека да си го карате със здраве и желание, пък другото лесно :beer:
InaKoleva
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Чет Юли 21, 2022 12:21 pm

Re: Въпроси за ХС конфигурация

Мнениеот _SoRa_ » Пет Мар 17, 2023 5:26 pm

Смених кормилото, защото имах неприятно усещане, че ще се преметна през него докато се спускам. Смених го с такова с 20 издигане и го скъсих до 700 мм. Сега ми е перфектно.
Използвах калкулатора на сайта canyon за определяне ма размер и реших да се доверя, защото преди това все големи ми идваха рамките.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта