HT2 vs Hussar(amoeba)

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

HT2 vs Hussar(amoeba)

Мнениеот Stafref » Вто Апр 24, 2007 7:03 pm

Някой може ли да ми даде инфо за Amoeba Hussar комплекта,сравнен с хт2... Виждал съм я тая рамка(несглобена) и доста ми хареса,изглежда стабилна.Дали е по-здрава/по-слаба от ХТ2 и някой ако има някакво мнение е добре дошло...Аз съм към 70кг. и карам агресивно XC( :D ),та как ще е за целта..
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот Ozzie » Вто Апр 24, 2007 7:26 pm

След като си пуснал обява, че продваш НТ II-ката, за какво изобщо питаш за сравнение между двете рамки?!?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Stafref » Вто Апр 24, 2007 7:43 pm

След като си пуснал обява, че продваш НТ II-ката, за какво изобщо питаш

А защо НЕ?! Това,че има обява означава ли,че вече е обещана/продадена?!

Не мисля,че щом съм пуснал обява за Ht2,то трябва да се коментира във връзка с това ми питане!!
Наистина това ми е офертата,но не съм убеден,че амебата е по-добра(като рамка само)..Размера(18") ще ми е по-удобен и частите в комплекта определено са по-добри от моите,но аз карам малко аграрно и ми притеснява дали амебата ще е подходяща!ОСВЕН това никой още не е проявил желание за мойта рамка(и на никой не съм я обещавал/или да съм прецакал) и нарочно съм написал да ме търсят в скайп за да поясня обстоятелствата!
Е някой ако има да каже нещо за АМЕБАТА,да пише :agree:

П.с: Може би наистина е малко глупаво да продавам преди да съм сигурен какво ще правя,обаче офертата(моята) няма да важи дълго,а си заслужава!
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот SPA » Вто Апр 24, 2007 11:18 pm

Stafref написа:
След като си пуснал обява, че продваш НТ II-ката, за какво изобщо питаш

А защо НЕ?! Това,че има обява означава ли,че вече е обещана/продадена?!

Не мисля,че щом съм пуснал обява за Ht2,то трябва да се коментира във връзка с това ми питане!!
Наистина това ми е офертата,но не съм убеден,че амебата е по-добра(като рамка само)..Размера(18") ще ми е по-удобен и частите в комплекта определено са по-добри от моите,но аз карам малко аграрно и ми притеснява дали амебата ще е подходяща!ОСВЕН това никой още не е проявил желание за мойта рамка(и на никой не съм я обещавал/или да съм прецакал) и нарочно съм написал да ме търсят в скайп за да поясня обстоятелствата!
Е някой ако има да каже нещо за АМЕБАТА,да пише :agree:

П.с: Може би наистина е малко глупаво да продавам преди да съм сигурен какво ще правя,обаче офертата(моята) няма да важи дълго,а си заслужава!


Ами говори, че караш аграрно пък да видим кой ще ти купи рамката.

А относно хусара има два варианта на тази рамка. Един XC и един за по екстремно каране. Аз лично мисля, че по екстремният вариант на рамката е по-добър от НТ2. От едната рамка има продадени сигурно 1000, а за другата кои знае колко (може би десетки) и релна база за сравнение чрез тестване не може да се направи. Ако имаш възможност и пари си смени рамката, но ако не се лъжа се продава предимно в комплект с разни части и струва някъде над 400лв...

http://www.amoebaparts.com/
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stafref » Сря Апр 25, 2007 10:23 am

Ами говори, че караш аграрно пък да видим кой ще ти купи рамката


Ами за 2/3 месеца не съм имал възможността много да я използвам,така или иначе нищо и няма,само няколко джазги(не знам и аз откъде)
Относно амебата-ясно,че се продава с други неща в комплекта.Мен ме интересува самата рамка?Каква е разликата между 2та варианта?Тоя,който аз съм набелязал е това:
Изображение
Честно казано ми изглежда по-слабичка от ХТ2.Другото,което е малко кофти(по-скоро козметика) е,че жилата трябва да се прекарват от горната страна на тръбата..Интересно,че на някой места я дават от Al6061t6,a на други Al7005...
Изображение
Това май е DH версия..поне така го водят..верно си има разлика!Е моята избранница е горната
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот stroker » Сря Апр 25, 2007 2:01 pm

Колко пари струват тези рамки?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Modjoa » Сря Апр 25, 2007 2:12 pm

рамките с чаркълъците по тях са както следва:
- XC варианта - 333лв
- DH варианта - 555лв
btw едно момче от Пловдив продаваше XC рамката (само нея) преди време....

МОже и да бъркам за цените - не знам ако греша някой да ме поправи, ама аз така помня ;)
I like the most to ride like a ghost...
Аватар
Modjoa
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 1:15 pm
Местоположение: BG

Мнениеот Stafref » Сря Апр 25, 2007 3:58 pm

Още я продава,но на мен не ми е това офертата :) Иначе все още си говорим за XC вариянта...явно никой не е карал такова колело?! :dunno:
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот kotka12 » Сря Апр 25, 2007 7:48 pm

ако не се лъжа
долният вариант се води
AMOEBA HUSSAR JUMP
огледах я веднъж
но ми се струва
че няма 18 инчова от нея
по-скоро ми се струва 14
масимум 15 инча
интересно е колко души в БГ карат
рамка AMOEBA
за да ти дадат адекватна оценка
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Stafref » Сря Апр 25, 2007 9:24 pm

Еми тая дето съм я харесал ще е 18" и това момче,дето в момента продава(във форума),твърди че е доста добра рамката,ама аз искам и други мнения
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот The Devil » Нед Апр 29, 2007 10:35 pm

Ами Янко не е момче ами си е мъж ;)
Испоред мен рамката си е добра като знам той как караше че скачаше караше планинско и нищо и няма просто реши да земе ниска рамка :agree:
Въпреки това РАМ ХТ2 според мен е по-добрия избор :)
Skype - x_x-x_x-x_x
Аватар
The Devil
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 11:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wuminator » Пон Апр 30, 2007 10:15 am

:stupid: брао бе пич ... ти кажи че се хвърля от скали и ще видим дали някой някога ше я купи :lolup: според мене HT2 не струа ма тва си е мою мнение ;) :) :beer:
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот The Devil » Пон Апр 30, 2007 10:22 am

Ставаше въпрос не че е мъчена а че си е карана по предназначение и някой път скача но от малко ;)
Казвам че е издържлива рамката, а не че е мъчена :nono:
Земи RAM HT2 виж например Alien от форума който продаде една такава рамка си беше написал как кара с нея че кара фр и мн здраво я блъска а на рамката имаше само една заварка отдолу на челото
Skype - x_x-x_x-x_x
Аватар
The Devil
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 11:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stafref » Пон Апр 30, 2007 2:01 pm

имаше само една заварка

Хахаха,1 малко викаш?Значи 3/4 заварки да има е нормално :bowdown:

Земи RAM HT2

Имам си :) Въпроса е дали си заслужава смяна,която ми излиза доста изгодно ;)
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот Krismars » Пон Апр 30, 2007 2:11 pm

Така не виждам защо ще си сменяш рамката с по-слаба при положние че ХТ2 е по-здрава и че я имаш в наличност. Алиеън достатъчно я е мъчил и само 1 път я е заварил, тъй че няма смисал да я смняш. ;)
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MaN1aK » Пон Апр 30, 2007 2:14 pm

Според мен няма смисъл! ;) А пък до външен вид много повече ме привлича ХТ2! :)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stroker » Сря Май 02, 2007 4:31 pm

Пичове и аз се зарибих с тая рамка!
Моля ви за съвет !Съжалявам че и аз пиша в темата на момчето ,но просто въпроса ми е същия :РАМ ХТ2 19" или АМОЕБА 18" ?
Цената само на рамката е 280лв,Хт2 е ясно 4е е 199лв .Мен разликата в цената не ме интересува просто искам по -добрата рамка!
Казаха ми че боята на хт2 била доста по слаба от тази на амоебата и че уж била по-здрава от хт2 ?!Теглото на двете рамки е абсолютно еднаквоНа външен вид по не на мен пове4е ми харесва от хт2,но това е относително.Също може би е предимство 4е е 18" и ще ми е по-добре при спускане и ще може кол4ето на седалката да се набие до долу.
Please help!Тръбва да поръчам едната от двете рамки до утре!
пс. Вилката ще бъде Rock Shox revelation 426 dual air!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот kotka12 » Чет Май 03, 2007 7:26 am

stroker написа:Цената само на рамката е 280лв


ако не ме лъже паметта
Amоeba Hussar кънтричарския вариант е на 270-280 лева,
но в комплект с колче, седалка, скоба, лапа, кормило и грипове /за чашки не съм сигурен/
Juмp варианта се движи около 540-550 лева
за същата окомплектовка
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jivkonik » Чет Май 03, 2007 11:25 am

stroker написа:Пичове и аз се зарибих с тая рамка!
Моля ви за съвет !Съжалявам че и аз пиша в темата на момчето ,но просто въпроса ми е същия :РАМ ХТ2 19" или АМОЕБА 18" ?
Цената само на рамката е 280лв,Хт2 е ясно 4е е 199лв .Мен разликата в цената не ме интересува просто искам по -добрата рамка!
Казаха ми че боята на хт2 била доста по слаба от тази на амоебата и че уж била по-здрава от хт2 ?!Теглото на двете рамки е абсолютно еднаквоНа външен вид по не на мен пове4е ми харесва от хт2,но това е относително.Също може би е предимство 4е е 18" и ще ми е по-добре при спускане и ще може кол4ето на седалката да се набие до долу.
Please help!Тръбва да поръчам едната от двете рамки до утре!
пс. Вилката ще бъде Rock Shox revelation 426 dual air!

Колко си висок, та се целиш в 18- 19 инчова рамка?!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот stroker » Чет Май 03, 2007 3:14 pm

jivkonik написа:
stroker написа:Пичове и аз се зарибих с тая рамка!
Моля ви за съвет !Съжалявам че и аз пиша в темата на момчето ,но просто въпроса ми е същия :РАМ ХТ2 19" или АМОЕБА 18" ?
Цената само на рамката е 280лв,Хт2 е ясно 4е е 199лв .Мен разликата в цената не ме интересува просто искам по -добрата рамка!
Казаха ми че боята на хт2 била доста по слаба от тази на амоебата и че уж била по-здрава от хт2 ?!Теглото на двете рамки е абсолютно еднаквоНа външен вид по не на мен пове4е ми харесва от хт2,но това е относително.Също може би е предимство 4е е 18" и ще ми е по-добре при спускане и ще може кол4ето на седалката да се набие до долу.
Please help!Тръбва да поръчам едната от двете рамки до утре!
пс. Вилката ще бъде Rock Shox revelation 426 dual air!

Колко си висок, та се целиш в 18- 19 инчова рамка?!

186sm
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Stafref » Чет Май 03, 2007 8:44 pm

Моля ви за съвет !Съжалявам че и аз пиша в темата на момчето ,но просто въпроса ми е същия :РАМ ХТ2 19" или АМОЕБА 18" ?


Няма проблеми.Аз като я видях на живо рамката по-ми хареса от ХТ2-то.Освен тва като прибавиш към ХТ2-то хубави аксесоари и минава 300/350лв,а при Амебата те са в комплекта,при това не са лоши,разгледах ги! ПРИ цена от 280лв. според мен почти няма кво да се чудиш..ако ще караш ХС е екстра Амебата...пък боято със сигурност е по-добра от РАМ-а,затова едва ли има 2мнения :crap:

П.С: ако я вземеш пиши тука кво ти е мнението!Може и снимки на сглобеното колело да дадеш!
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот stroker » Чет Май 03, 2007 9:41 pm

Stafref написа:
Моля ви за съвет !Съжалявам че и аз пиша в темата на момчето ,но просто въпроса ми е същия :РАМ ХТ2 19" или АМОЕБА 18" ?


Няма проблеми.Аз като я видях на живо рамката по-ми хареса от ХТ2-то.Освен тва като прибавиш към ХТ2-то хубави аксесоари и минава 300/350лв,а при Амебата те са в комплекта,при това не са лоши,разгледах ги! ПРИ цена от 280лв. според мен почти няма кво да се чудиш..ако ще караш ХС е екстра Амебата...пък боято със сигурност е по-добра от РАМ-а,затова едва ли има 2мнения :crap:

П.С: ако я вземеш пиши тука кво ти е мнението!Може и снимки на сглобеното колело да дадеш!

Ами и на мен много повече ми хареса на външен вид, а и няма да съм като всеки втори с хт2 и това ме поблазни също.Затова ме интересува дали е поне толкова здрава колкото рам хт2???Ако е по-здрава или поне равна по-здравина аз мисля да си взема тази рамка!Тук прочетох че минус за тази рамка е че жилата тръбва да се прекарват от от горната страна,защо е проблем това?
Другото нещо което също може да наклони в полза на амоебата е че дори и по-дълго колче за седалката може да се вкара до долу,което при рам хт2 17" не е въззможно поради пъпката за бидон за вода.
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Stafref » Чет Май 03, 2007 9:59 pm

Аз казах,че пъпките са отгоре,но казах също,че не е нищо сериозно,а чисто козметично решение.Мен поне ме дразни да са отгоре...не знам.Иначе за здравина-като я гледах ми изглеждаше не по-слаба от ХТ2-то,пък ми казаха,че при Crash тестове изкарвала максимален резултат(ама виж сега,тва си е чист маркетинг...).В крайна сметка и двете рамки според мен издържат безпроблемно доста грубо ХС,за което и са предназначени де...Ако смяташ да караш с вилка до 130мм ход и да не аграрстваш брутално според мен може да земеш Амебата без да се чудиш.Най-малко ти излиза доста на сметка заради нещата в комплекта(ако за 280лв. ще я земеш).Освен това е здрава,красива(и наистина няма да си като всеки 2ри)!
А за колчето аз съм с ХТ2 17" и по принцип нямам проблеми да си сваля колчето почти до долу,т.е. при спускане ми е адски удобно и нямам никакви проблеми. Аз съм ~170см. висок и 17" мисля че ми идва малко при катерене затова помисли и за размерите.Почти убеден съм че ЗА МЕН 18" ще е по-удобно!
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот stroker » Чет Май 03, 2007 10:17 pm

Аз принципно съм за 19" размер ,но се пак смятам че 18" рамак ще ми е по-удобно при спускане,а се пак 1" не е голяма разлика.
Иначе за колчето е цитат от моита тема за избор на вилка и рамка.
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... c&start=30
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот dido85 » Чет Май 03, 2007 10:19 pm

Цитат:
Земи RAM HT2 виж например Alien от форума който продаде една такава рамка си беше написал как кара с нея че кара фр и мн здраво я блъска а на рамката имаше само една заварка отдолу на челото

@The Devil
Всъщност рамката е спукана отгоре на челото ;)
Подали са ти грешна информация :agree:

А иначе по въпроса: бих избрал ХТ2 просто защото е доказала качествата си и способността си да бъде използвана НЕ по предназначение. (А това което е правил Alien с неговото ХТ2 май някой му викат "Аграрщина") :D
Аватар
dido85
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 3:09 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Rancid » Чет Май 03, 2007 10:34 pm

Пф...
@Stafref
Явно си се навил да си купиш Amoeba-та,защо изобщо си пуснал темата?
HT2 е доказала се рамка,изтърпяла е много тормоз от най-различни хора(аз лично съм 90 килограма и не я жаля въобще),не виждам смисъл да си даваш парите за нещо което не се знае колко е здраво.За боята-какво значение има изобщо?Колело е все пак,кара се и се съсипва.Няма абсолютно никакво значение.Колчето се реже съвсем малко и седлото влиза до долу.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот yahutu » Пет Май 04, 2007 12:54 pm

Някой може ли да каже повече за DH варианта? Смятах да си взимам scott voltage или рам 4х обаче един приятел ми каза за тая рамка и ми изглежда доста добре и цената също и вече се зачудих. Смятам да и слагам drop off 3... :popcorn:
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот yahutu » Пет Май 04, 2007 1:12 pm

http://img373.imageshack.us/my.php?image=012jl.jpg
http://img373.imageshack.us/my.php?image=14fo.jpg
http://img373.imageshack.us/my.php?image=115jk.jpg
http://img373.imageshack.us/my.php?image=122rl.jpg
http://www.ridemonkey.com/forums/archiv ... 28336.html

Май му е голяма ама 1 дроп оф 3 ще му пасне добре според мен.. Жалко че само за снимките са я сложили тая вилка...
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Capoeira » Пет Май 04, 2007 1:46 pm

да наистина и аз си търся такава рамка гледах наскоро за YZ0 ама има само Лимитед която е с 12мм задна ос. А честно казано от прочетеното и чутото 4Х направо ми падна в очите.
Та ако това нещо се продава в БГ нааправо да отивам за него
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот yahutu » Пет Май 04, 2007 2:31 pm

В пловдив един приятел питал казали му че между 500 и 600 лв е всичкото.. Май става с поръчка обаче...
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта