Shimano Alivio или Shimano Deore (сравнение на команди)

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shimano Alivio или Shimano Deore (сравнение на команди)

Мнениеот bojidar » Нед Окт 28, 2007 2:41 pm

Съжелявам, но "Продук-консулта" е затворена, моля администратора да измести темата там, когато пусне другия форум, става дума за палцови команди предпоследният модел на Shimano Alivio и последният модел на Shimano Deore, сравнение между цена-качество, възможности плюсове и минуси, според мен разликата е в това, че едната е с 8 предавки, а другата с 9 искам също така да отбележа, че ще съм с 8 венеца, а и Deore-то им се чупят дисплейчетата, защото са отгоре, а на Alivio-то са отдолу, което е най-голямата причина да предпочета него, това е моето мнение, но в избора ще се съобразя и с всички които изкажат своето мнение с мен, а също така и ако някой продава комплект, запазени и на добра цена, предварително благодаря.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот ACID BURN » Нед Окт 28, 2007 3:05 pm

Твоето мнение е абсолютно грешно!Командите деоре не се чупат.Естествено ако искаш да ги счупиш винаги иам начин,но ако си караш ам или хц не можеш.Причина лостчетата са пред командата.Предмиствата са в това, че са 9 предавки сменя по-плавно.Всяка една предавка е точна и няма луфтове и други неща, който има в аливиото.Това означава по-малък шанс да прескочи предавка обтегача и по-плавно и остро превключване.Недостатъци няма освен цената, но за това качество тя е малка!Също, за да си вземеш команди за 9 предавки трябва да имаш също и касетата и някъв обтегач за 9 предавки.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта