Shimano XTR-стар или Shimano DEORE- ново.

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shimano XTR-стар или Shimano DEORE- ново.

Мнениеот bojidar » Нед Ное 18, 2007 4:48 pm

Моят въпрос кое е по-добродо решение: Shimano XTR- комбинирани команди, втора ръка за 80 лв. или Shimano DEORE- чисто нови с лостчета: Avid FR5, XTR е 8-ца, а DEORE е 9-ятка.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот ddevil » Нед Ное 18, 2007 6:40 pm

Хм...а сигурно годината на производство далеч не е от значение...или само аз си въобразявам това? :crazy:

Teodor40 написа:Дължината на рамената има голямо значение ако ще е за ДХ

Темата е в раздел за крос-кънтри драги...

А и би ли обяснил голямото значение също?
Последна промяна ddevil на Нед Ное 18, 2007 6:49 pm, променена общо 2 пъти
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот bojidar » Нед Ное 18, 2007 6:52 pm

Става въпрос за команди, а не за обтегач.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот WrathChild » Пон Ное 19, 2007 8:50 am

Виж дали XTR-а не е с лостчета за "кантарни" спирачки , те не се карат комфортно с V-brake (ако това те касае). Иначе според мен по добре XTR , защото някои високотехнологочни решения използвани в XTR модели от преди 10 години още ги няма в Deore :)
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот Admin » Пон Ное 19, 2007 11:11 am

@did, Teodor40, ddevil
Тъй като мненията ви бяха за заден дерайльор, а човекът пита за команди, се наложи да ги отделя... ако имате желаете да направя нова тема от тях, само измислете заглавие, макар че тези въпроси са били обсъждани и преди :)

@bojidar
Аз лично съм почитател на това спирачните лостчета да са отделно от командите и от тази гл.т. бих ти препоръчал Deore-то.
А ти в момента с колко предавки си? Ако си с 8, има значение какви са бъдещите ти планове:
Дали искаш да си купиш команди, с които да караш докато надградиш цялостно скоростната си система или целия велосипед - тогава XTR-а може да се окаже по-добро решение.
Или пък това е началото на някакви сериозни промени - тогава е по-добре да избереш Deore-то, защото стандартът при средния и висок клас планински велосипеди в момента е 9 предавки отзад.
Последна промяна Admin на Пон Ное 19, 2007 11:25 am, променена общо 1 път
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ddevil » Пон Ное 19, 2007 11:20 am

Още от началото съм наясно, че става дума за команди. Съответно моите далеч не бяха за оптегач, а точно за команди. Къде ще намесвам иначе лостчета на спирачки и лостчета на команда в цялата история :D

Нищо де..ако прецениш(и е възможно) можеш да върнеш част от мненията(и да изтриеш това)

edit: Ясно, няма проблем :) В такъв случай ако искаш може да изтриеш това мнение, не е от полза просто :)

edit2: Споделям мнението на jivkonik, верно по-малко неща имаш на кормилото при комбинираните, но все пак ако удариш или пък решиш да смениш някой от компонентите, няма нужда да купуваш пак цял блок/..., а само това, което сменяш-лостчета/команди. :)
Последна промяна ddevil на Пон Ное 19, 2007 11:43 am, променена общо 1 път
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Admin » Пон Ное 19, 2007 11:27 am

@ddevil
Така е, твоето не беше за дерайльор, ама беше в отговор на Teotor40, чието мнение беше точно за дерайльор, та затуй стана голяма каша ;) Не е проблем да го върна твоето тук, ама пак ми се губи връзката с това, което пита автора на темата :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Shimano XTR-стар или Shimano DEORE- ново.

Мнениеот jivkonik » Пон Ное 19, 2007 11:30 am

bojidar написа:Моят въпрос кое е по-добродо решение: Shimano XTR- комбинирани команди, втора ръка за 80 лв. или Shimano DEORE- чисто нови с лостчета: Avid FR5, XTR е 8-ца, а DEORE е 9-ятка.

На твое място бих избрал решението без комбинирани команди-спирачни лостчета. По 2 причини:
1. Това ти дава опция след година-две или още утре (ако имаш желание и пари) да смениш спирачната система с хидравлична такава, без да сменяш отново команди.
2. При падане и повреда (чупене) на спирачното лостче на комбинираната команда не знам дали ще можеш да намериш резервно такова, с оглед на това, че е не се знае коя година е прозведен ХТР-а, а и дали има такива резервни компоненти. Ако счупиш лостчето на АВИД просто си взимаш друго лостче, каквото решиш и каквито пари ти се дават.

От писаното разбирам, че ХТР-а е 8-ца, а ДЕОРЕТО 9-ка. Значи в избра си трябва да имаш в предвид и нуждата от подмяна на задните ти венци в зависимост от това, кое решение си избереш, което си е допълнителен разход!
Успех в избора! ;) :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот kotka12 » Пон Ное 19, 2007 4:31 pm

съображенията, изказани от jivkonik и Admin
са абсолютно основателни
аз също съм за Деоре-то като по-подходящ вариант
като перспектива за развитие
и по-евтин, като евентуални средства
нужни при повреда
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта