Формула

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Формула

Мнениеот MIRO A » Чет Дек 13, 2007 4:57 pm

Някои може ли да ми каже +/- на тази главина http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=66_56_107&products_id=767. Търся по - нисък клас главина щото карам по леко в планината но не искам да разчитам на В - Брейк
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Чет Дек 13, 2007 6:36 pm

Моето мнение е, че е супер главина.
+Евтина
+Здрава
+Надежна
-след време започва малко да те забавя, но ако си подържаш главината като хората и я почистваш, можеш да си я караш мн време.
-Ооо да определено е тежка.
Относно захвата супер си е няма кво да се тревожиш, че ще стане нещо.
Извода ми е, че ако караш ХЦ и искаш хубава главина, която да караш 2-3 години и да е лека, това е главинита.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Black cat » Чет Дек 13, 2007 8:16 pm

ACID BURN написа:Моето мнение е, че е супер главина.
+Евтина
+Здрава
+Надежна
-след време започва малко да те забавя, но ако си подържаш главината като хората и я почистваш, можеш да си я караш мн време.
-Ооо да определено е тежка.
Относно захвата супер си е няма кво да се тревожиш, че ще стане нещо.
Извода ми е, че ако караш ХЦ и искаш хубава главина, която да караш 2-3 години и да е лека, това е главинита.


:confused:


На стария байк бях с такава главина и за 3000 км не ми беше направила и един проблем , а я взех втора ръка :agree:
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот XeDoX » Пет Дек 14, 2007 6:55 am

Аз карам такава...никакви проблеми
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот k0cTaHeB » Пет Дек 14, 2007 10:03 am

Карам същата главина,но с 32 спици и черна на цвят.
Понеже не я карам по предназначение до сега съм сменял само ос. Понеже оригиналната такава я счупих, буквално на две след като прелетях една попивка и тупнах на човка. Купих си CR-MO ос за 19 лева и от тогава на сам съм и правил само две профилактики и си търкаля екстра. Последно време обаче ми се наложи да сменям конуси и съчми,защото уплътненията не са особено надеждни, но все пак не бях я отварял от много време. След няколко мокри/снежни/кални карания ще е хубаво да я проверяваш,за да не ти се налага да сменяш горепосочените елементи. Не е от най-леките,но върши работа. Също така внимавай с QR-a,защото не е от най-надеждните.

:agree:
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ACID BURN » Пет Дек 14, 2007 4:50 pm

Black cat написа:
ACID BURN написа:Моето мнение е, че е супер главина.
+Евтина
+Здрава
+Надежна
-след време започва малко да те забавя, но ако си подържаш главината като хората и я почистваш, можеш да си я караш мн време.
-Ооо да определено е тежка.
Относно захвата супер си е няма кво да се тревожиш, че ще стане нещо.
Извода ми е, че ако караш ХЦ и искаш хубава главина, която да караш 2-3 години и да е лека, това е главинита.


:confused:


На стария байк бях с такава главина и за 3000 км не ми беше направила и един проблем , а я взех втора ръка :agree:


ъъъ обърках се исках да кажа здрава.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Rancid » Съб Дек 15, 2007 2:09 pm

И аз съм със същата,никакви проблеми почти 2ра година.А изобщо не съм я сервизирал или грижил за нея по някакъв начин.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот jivkonik » Съб Дек 15, 2007 3:28 pm

Rancid написа:И аз съм със същата,никакви проблеми почти 2ра година.А изобщо не съм я сервизирал или грижил за нея по някакъв начин.

:nono: това не е повод някой да си извади изводи колко е хубава една главина, а по-скоро извода е, че ти си немърлив в поддръжката на колетото си! Не е хубаво да чакаш нещо да направи проблем, за да го отстраниш - има и понятие ПРОФИЛАКТИКА!!! Нали знаеш?! :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Rancid » Съб Дек 15, 2007 7:37 pm

Дреме ми.
Просто казвам на човека моя случай,всеки да си избира.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта