ъпгрейт на drag ontario te

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Вто Ное 03, 2009 10:57 am

Здравейте,
много съм бос по техническата част с колелата, пък и по планините ходя много, но пеш.

Реших обаче да си стегна драгчето, защото вече съм амортизирал тотално базовата му конфигурация.
Според вас откъде трябва да започна с подобрявато му за дву, три или повече дневни преходи - планински и и не толкова планински, но главно пресечен по пресечен терен. Искам да го оборудвам с максимално здрави части и минимална поддръжка. Без хай теч технологии.

Според мен трябва да почна от:
-гумите и каплите - ако може гуми които няма да пукам толкова, това ми е голям проблем
- педалите - искам да ги сменя с по-стабилни за крака, сегашните доста се плъзгат
- курбели - ударо устойчиви, за да не се криват
- след това може би скоростите, че сегашните не са от най-добре превключващите се
- и нататък другите части

Може да посъветвате и за друг подход, но главното е да ме насочите какви параметри в частите да следвам, съобразени с гореспоменатия начин на експлоатация.

Отделно искам да си сменя дисагите, багажници и тн елементи, но за тях към края на зимата. Сега докъто е малко по-студено и карам по-малко искам да си стегна колелото. Пък и общо взето с дисагите вече имам опит и съм ползвал някакви, знам какво да търся за в бъдеще.
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот veskoz » Вто Ное 03, 2009 11:48 am

jorji написа:Здравейте,
Според мен трябва да почна от:
-гумите и каплите - ако може гуми които няма да пукам толкова, това ми е голям проблем
- педалите - искам да ги сменя с по-стабилни за крака, сегашните доста се плъзгат
- курбели - ударо устойчиви, за да не се криват
- след това може би скоростите, че сегашните не са от най-добре превключващите се
- и нататък другите части


Здравей, ето някои неща за нуждите ти:
-гуми:
1.Advantage 26 x 2.40 - 39 лв за брой
Изображение
2.Continental Gravity 2.3
Изображение- педали VP-559 Flat - 29 лв за комплект

-педали:
VP-559 Flat - 29 лв за комплект
Изображение

Предполагам че щом си износил компонентите си, а търсиш и курбели - трябва да смениш верига, касета и венци.
За да не ровя излишно - едни сносни курбели са около 100-120 лв, верига - 30, венци - 40, средно - 20.
Скорости е общо понятие. Кое по-точно не работи добре? Ходи ли до сервиз, за да се увериш, че наистина имаш нужда от нови, а не от реглаж/профилактика?
Също така не е зле да разчетеш бюджета си съобразявайки се с нещата от първостепенна важност, защото до тук изброените неща ориентировачно са около 307 лв(без скорости). Прибавяйки останалата част от скоростната система (превключватели,дерайльори,жила и брони) се доближаваш до цената на нов велосипед, а при нужда от капли и спици - направо го надхвърляш. Имай в предвид, че в горепосочените цени не е включен труд.
Успех :peace:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Вто Ное 03, 2009 8:08 pm

Гумите са добри, долните си бях набелязал.

То излиза, че май е по-добре да отида в Пловдив в магазина/сервиза и направо там да се съветвам,
поне момчето ще може да прецени кое е за смяна и кое не.

По принцип идеята беше зимата да се стяга всеки месец по-малко, а не да инвестирам определен бюджет наведнъж. От опит ако някой може да каже кои са слабите звена на отариото те, да проверя мойто за симптоми. Като цяло въпреки спартанското ми отношение, колелото още не се е разпаднало (:

--
също да питам за ръждата и деругите по рамата,
те могат ли да са проблем в някъв момент?
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот Admin » Сря Ное 04, 2009 12:14 am

Ontario е с алуминиева ламка. За каква ръжда говориш? Ако виждаш някъде такава, тя би трябвало да е дошла от други компоненти, не е от рамката.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот ico 1 » Сря Ное 04, 2009 10:13 am

Сигурно е по-старият модел с желязната рамка, с която в момента е "hacker". Ако е така няма смисъл от ъпгрейд. По-добре си купи едно ново колелце. Пловдив - "Макском" - "Спринт" - "Аполон". Излиза, колкото ще ти излезе рецептата на veskoz с труда на "лекаря".
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот t.kyosev » Сря Ное 04, 2009 11:50 pm

Ицо, не помня когато Онтариото е било със старата рамка да е имало окомплектовка ТЕ, като си запазвам правото и да греша и да се скрия в ъгъла.

А до автора- най-добре занеси колелото в сервиз. В Пловдив има добри места където ще те посъветват кое е за смяна и кое може да се отремонтира. Не зная от колко време караш колелото, но една профилактика няма да му дойде зле (главини, вилка, скорости) особено щом казваш че си го поддържал "спартански".

Относно педалите- щом сегашните не са ти удобни ги смени vezkoz е посочил хубави заместници. Същото се отнася и за гумите.

Ако наистина се налага да смениш всичко изброено в горните постове наистина не е лоша идея да поразгледаш за ново колело.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Чет Ное 05, 2009 9:49 am

алуминиева ми е рамката, моя грешка.

Не разбрах само защо ми е ново колело, според мен това си има мегдан да кара дълго време и частите дет не ми одисат или просто са слабо звено, се сменят. Конретно за курбелите, не са счупени или криви, но доста удари са изяли и предстои да изядат затова си мислих, че може да ги сменя с по-здрав вариант, но не е думнал тъпана!

в горгона шопа тия педали са 24 лв. , мисля че точно с такива бях карал един рам, и много ми харесаха колко стабилен стои крака
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=402,
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=681

да ги поръчвам ли ? има два еднакви, кои са по-добре?

а тия имат ли някакво предимство?
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=475
http://screambikes.eu/pedali/pedali-pla ... p-568.html
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот t.kyosev » Чет Ное 05, 2009 11:40 am

Преди Х години Онтариото е било с друга рамка. Затова ти казваме че е от новото.
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=475 - предимството им е че пинчетата имат по-добро сцепление с обувката.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Чет Ное 05, 2009 12:25 pm

но светлоотразителите ми са излишни, пък и пише че пинчетата са сменяеми - значи ще се разклащат и падат!
май по-добре първоначалния вариант, там са си част от платформата.
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот Stuny » Чет Ное 05, 2009 1:20 pm

jorji написа:но светлоотразителите ми са излишни, пък и пише че пинчетата са сменяеми - значи ще се разклащат и падат!
май по-добре първоначалния вариант, там са си част от платформата.


:nono: :nono: :nono:

Стоманените пинчета дават много по-добро сцепление, като паднат можеш да си сложиш други , при мен липсват няколко но не ми пречи и така си карам. Като цяло съм доста недоволен от тези модели на ВП , имам 2 такива чифта и според мен лагерите им са доста калпави.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот kopche » Чет Ное 05, 2009 3:04 pm

jorji написа:но светлоотразителите ми са излишни, пък и пише че пинчетата са сменяеми - значи ще се разклащат и падат!
май по-добре първоначалния вариант, там са си част от платформата.

Досега не са ми се разклащали. Ако случайно изпопадат не е проблем да си сложиш нови, затова са сменяеми. Същият педал модел с несменяеми пинчета, не съм го карал, но като ги сравнявах и настъпвах в магазина не ми даваше такова сцепление с маратонката като този.

Относно покупката на нов байк - прав си :agree: - ако си вземеш нов за тези пари напрактика ще имаш същото онтарио или аполон, същото ниво на оборудване, само по нови части.
Ако си доволен от рамката, аз бих инвестирал в нови части по висок клас, резултата ще бъде по добър според мен. Пък и инвестицията ще бъде "на час по лъжичка" или на заплата по педалче ;)
Аватар
kopche
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:56 pm
Местоположение: София

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Чет Ное 05, 2009 3:11 pm

както писах по-горе
за мен с преоритет са частите с минимално обслужване!

днеска пинчета ще сменям, утре масло тряа наливам, трети ден да обезвъздушавам нещо си - капка по капка вир! Някои части имат ли задължително ежемесечно полиране? :D по книжка така да се каже

само за протокола
http://www.ridespot.net/product_info.ph ... ts_id=1755
на тия педали кво толкова им има ?

ебахси, толквоа пари за едни ...педали! преди години карах балканче и 1 лв не съм дал за обслужване, а пак вървеше!
Моите извинения към заклетите фенове, ама за мен колкото повече поддръжка има едно колело толкова повече си зависим,
а за мен главната идея да карам е да съм независим.
НО както и да е ,лична преценка и вкус
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот kaliopo » Чет Ное 05, 2009 3:34 pm

Нищо им няма на педалите. Просто са здрави, с добро сцепление, качествени лагери и поносимо тегло. Ако не ти е направило впечатление, всички ти препоръчват педали със сменяеми пинове. Освен че имат по-добър грип, те са и с по-дълъг живот (шиповете на другите се заглаждат след около година, година и половина каране на най-неподходящите места). Ако толкова те е страх да не загубиш пинче просто ги затегни здраво и не ползвай възможността да ги регулираш по свое желание - пак ще са по-добри от другите.
Та ако питаш мен това са педалите.
Ако имаш желание и възможност да вложиш малко повече пари в по-добри педали (които до някъде отговарят на желанието ти за по-рядко обслужване) мисля че тези са разумен компромис
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот bio » Чет Ное 05, 2009 3:44 pm

тук ще се развихри голяма словесна битка.
1. няма нещо, което не изисква никаква поддръжка. ти си бършеш гъза нали ?!? миеш си зъбите,ръцете ... на доктор ходиш ... е и колелото е така. поддръжката и огледът удължават живота на механизмите и велосипеда като цяло. може да караш по спартански и после да купуваш ново или да не обръщаш внимание на външен вид, скърцания, шумове, биения ....
2. относно педалите, аз съм карал и двата типа ... със сменяеми пинчета и такива с постоянни. първите са по-добри и пинчета не падат туко така. както каза Stuny при тези педали лагерите са леко калпави, както при повечето педали конус/чашка. свикваш, сервизираш или отиваш на скъпите варианти с индустриални лагери.
3. и след като сведеш поддръжката до минимум ... вземай всичко с капсуловани лагери (главини, педали, касети ...), но дори и те искат поне веднъж годишно да бъдат прегледани и при необходимост гресирани или подменени.
4. наистина първо посети сервиз, да ти направят една пълна профилактика ... всичко що се движи и лагерува, да се провери. още тогава може да изкочат 2-3 позиции за неотложна смяна. и после търси компоненти без поддръжка.
желая ти успех !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Чет Ное 05, 2009 4:31 pm

вие сте ебааси енциклопедиите по частите на колелата ((((: живи и здрави да сте да си карете , с никои не искам да водя словестни битки, просто споделих моята гледна точка.
поръчах тия за 24 лв.

предстои ми смяна на гумите и седалката, ще пиша пак като ми трябва съвет! господ да ви поживи :agree: :liplick:
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот bio » Пет Ное 06, 2009 9:33 am

не бе ... приятел, не си ме разбрал правилно ама карай.
тези педали са много добри за мен. страхотно сцепление и съответно страхотна болка, когато педала ти се забие в крака.
наистина послушай съвета ни и закарай колелото на профилактика, без да споменаваш думичките подмяна, ъпгрейд и пари. човекът ще ти каже след това кое точно е износено, кое се нуждае от ново и кое може да продължиш да ползваш с идеята, че трябва да го подмениш. нямам представа колко струва подобна услуга, другите да кажат.
относно гумите чел съм, че тази Schwalbe Marathon и цялата тази серия Marathon е устоичива на пукания заради кевлара, но е и с по-високо тегло. ако не ти трябва широка гума, с голям грайфер ...
положението със седалката е строго специфично и много сложно, въпрос на личен избор. само искам да ти кажа, че едва ли ще намериш седалка, която да ти се струва удобна ... след първите 2х40 км преходи. просто трябва да си направи мазола и толкова.
друго което може да подмениш е колодките на задната v-break спирачка с трикомпонентни такива и тези на предната дискова. един break booster отзад също няма да е зле.
и понеже стана дума за поддръжката искам да ти покажа една главина с вградена 14 скоростна система в нея. Rohloff SPEEDHUB 500/14. та дори тази джунджурия иска минимална поддръжка на 5000 км се сменя маслото. цената е жестока обаче :>
желая ти успех !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Сря Ное 11, 2009 3:28 pm

закарах го при богдан в пловдив и ще го гресира и смаже къдет трябва (: курбела май е желязен, от него ми се струва, че е гореспоменатата ръжда (: но както и да е , не е на дневен ред.
искам да си сменя ръкохватките,
преди време махнах оригиналните и сложих тоя модел http://screambikes.eu/kormila/drajki/progrip-932.html
ейй толкова гадни ръкохватки няма :D ръцете ми изтръпват с тях

я препоръчайте някакви. попринцип карам с ръкавици и май съм фен на нещо по твърдо! :D дано тва не ви звучи метросекслуално :D
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот bio » Сря Ное 11, 2009 3:39 pm

ами аз ползвам на едното колело Lizard Skins Charger, които са много меки и удобнички. обаче на новият RAM HT2 съм е едни твърдички и да ти кажа взе повече да ми харесва така по-стабилно се чувствам. и следващите ще са напълно твърди с Lock-on от двете страни. аз също карам с ръкавици - нищо биласексуално не виждам в това. отностно изтръпването не ръцете .. бях видях в един сайт една статия ... там нерви се притискали незнам си какво и казват, че явно ... неправилна позиция а-у.ще се опитам да я потърся после или утре.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Сря Ное 11, 2009 7:02 pm

неправилна позиция, ама със старите ръкохватки пак така си стоях, а нямах проблеми, смених ги само заради естетиката (: бяха скъсанки
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот Shady™ » Сря Ное 11, 2009 7:43 pm

Абе аз да ти дам 1 съвет - ако ще правиш тези ъпгрейди - гледай да купиш явсичко от 1 място защото биха ти направили отстъпка за всички части и така ще можеш да си позволиш и по-скъпи за същите пари например..

Иначе за ъпгрейд - варианти много, но за да е по-стойностен - би ли дал все пак някакво инфо от сорта на:
Карам сега с **** и мисля да си купя ****, ви какво ще кажете или препоръчате.

Е така ще стане най лесно.. А ако кажеш и бюджет за отедлните компоненти и допълонително за всичко ан куп - най-лесно ще стане.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Пет Ное 20, 2009 12:11 pm

Богдан ми препоръча механична предна спирачка, ако искам по-добрe да спирам и с минимална поддръжка и здравина - но каза, че трябва да сменя вилката има смисъл да сложим тази която избрахме(не помня модела, каза че е най-добрата правена)

за гумите ми препоръча някакви немски на стабилна цена(рядък грайфер, без никакви надписи май бяха), които обаче имали укрепен слой за да не се пукат така лесно. Нямам идея обаче дали реално вършат някаква работа. Тия които ми посочихте в първия пост имат ли подобна защита?
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот bio » Вто Ное 24, 2009 10:28 am

jorji написа:Богдан ми препоръча механична предна спирачка, ако искам по-добрe да спирам и с минимална поддръжка и здравина - но каза, че трябва да сменя вилката има смисъл да сложим тази която избрахме(не помня модела, каза че е най-добрата правена)

за гумите ми препоръча някакви немски на стабилна цена(рядък грайфер, без никакви надписи май бяха), които обаче имали укрепен слой за да не се пукат така лесно. Нямам идея обаче дали реално вършат някаква работа. Тия които ми посочихте в първия пост имат ли подобна защита?

jorji,
подобна подмяна може и да ти излезне колкото цяло колело. аз също смятам да мина отпред на механична дискова спирачка, защото знам че зимата не мога да карам с v-brake-а (който по принцип ми е достатъчен като спирачна сила). относно поддръжката ... вече коментирахме ... пък и няма да си много щастлив като ти се наложи да смениш накладките. и въобще каква спирачка, шина, главина, вилка смяташ да закупиш. с всичко това искам да ти покажа, че ако сам не си убеден в нуждата от дискова спирачка не бива да прибирзваш.

за гумите ти казах моето мнение (на базата на статии и коментари.). за другите гуми нямам преки впечатления.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот BRAMBARA » Вто Ное 24, 2009 11:46 am

jorji написа:Богдан ми препоръча механична предна спирачка, ако искам по-добрe да спирам и с минимална поддръжка и здравина - но каза, че трябва да сменя вилката има смисъл да сложим тази която избрахме(не помня модела, каза че е най-добрата правена)

за гумите ми препоръча някакви немски на стабилна цена(рядък грайфер, без никакви надписи май бяха), които обаче имали укрепен слой за да не се пукат така лесно. Нямам идея обаче дали реално вършат някаква работа. Тия които ми посочихте в първия пост имат ли подобна защита?


Здравей, аз бях когато зи взе колелото от ремонта и ти препоръчах KENDA NEVEGAL 2,5 или 2.35 от двустенните те са по 55лв. на бройка и тежат малко повечко и Богдан ти ги препоръча !
Аз също карам с два невегала 2,7 и 2,5 и от една година близо не съм имал СПУКАНА ГУМА!!! Цената е малко по-висока от на другите гуми! :beer:

А за спирачката му препоръча RADIOS от 38лв. аз с такава съм отзад и съм много доволен. Според мен в това състояние в което видях колелото ти му трябват още : гуми , П. спирачка , седалка може и лапа и кормило заедно с грипове. Успех с тунинга! :beer: :beer:
BRAMBARA
 
Мнения: 855
Рейтинг: 1014
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 11:02 am

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Сря Ное 25, 2009 5:22 pm

ахам, мерси за коментара.

за кормилото и аз мисля да го сменя защото искам по-широко да ми е,
но ти поради каква причина ми препоръчваш подмяна? питам от любопитство
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Сря Ное 25, 2009 5:31 pm

сетих се да питам,
тая гума ще държи ли на асфалт, защото есен и пролет, ходя с колелото на работа..?
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот BRAMBARA » Сря Ное 25, 2009 9:43 pm

jorji написа:ахам, мерси за коментара.

за кормилото и аз мисля да го сменя защото искам по-широко да ми е,
но ти поради каква причина ми препоръчваш подмяна? питам от любопитство


От любопитство ти казвам , че съм чупил точно 6 такива :agree: и от опит ти казвам ,че не е приятно презимяването на земята :rofl:
А за лапата ти го казвам защото съм пукал точно такава :agree:
BRAMBARA
 
Мнения: 855
Рейтинг: 1014
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 11:02 am

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот Tonkata1 » Сря Ное 25, 2009 10:10 pm

BRAMBARA написа:
jorji написа:ахам, мерси за коментара.

за кормилото и аз мисля да го сменя защото искам по-широко да ми е,
но ти поради каква причина ми препоръчваш подмяна? питам от любопитство


От любопитство ти казвам , че съм чупил точно 6 такива :agree: и от опит ти казвам ,че не е приятно презимяването на земята :rofl:
А за лапата ти го казвам защото съм пукал точно такава :agree:

:offtopic: :offtopic:
Знаем за теб,ти какво ли не си чупил вече ... :eyebrow:

@jorji виж си ЛС-тата . :)
Tonkata1
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 8:41 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот bio » Сря Ное 25, 2009 10:16 pm

BRAMBARA написа:
jorji написа:ахам, мерси за коментара.

за кормилото и аз мисля да го сменя защото искам по-широко да ми е,
но ти поради каква причина ми препоръчваш подмяна? питам от любопитство


От любопитство ти казвам , че съм чупил точно 6 такива :agree: и от опит ти казвам ,че не е приятно презимяването на земята :rofl:
А за лапата ти го казвам защото съм пукал точно такава :agree:

offtopic: как точно си ги чупил тези компоненти ?!?
ontopic: за мен
KENDA NEVEGAL 2,5 или 2.35
са гуми за рактрак, а не
гума ще държи ли на асфалт, защото есен и пролет, ходя с колелото на работа
.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот jorji » Чет Ное 26, 2009 8:58 am

ходя на работа, всеки ден ягодово-каменица! но идеята е че ходя и на туризъм с колелото, ходя и туристическите пътеки в родопите(пък и извън тях)! знам, че няма универсална гума, но ми трябва нещо като за моя случай (: предполагам и други имат такъв проблем, или може би имате по два комплекта и сменянте според зависи терена?
Аватар
jorji
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 4:26 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: ъпгрейт на drag ontario te

Мнениеот bio » Чет Ное 26, 2009 10:07 am

offtopic: а jorji и аз съм работил в Каменица :> но преди 2 години напуснах.
ontopic: относно гумите ти казах моето мнение. аз май за всичко си казах мнението, но пак ще се повторя.
1. мислех, че drag ontario te е с предна дискова спирачка, но явно нещо съм се объркал. незнам каква ти е вилката, но да смянеш вилка, нова спирачка, главина ... и т.н. още повече, че за тази спирачка нямало резервни части и след време ще трябва сам да се спасяваш.
2. за гумите ... това което правиш му викат bicycle commuting, при което твоята дистанция е около 40 км. в интернет има доста форуми посветени на bicycle commuting с ревюта и т.н. може да си намериш достатъчно инфо за гуми и всичко останало. аз не бих карал с гума по-голяма от 2.1, която е напълно достатъчна навсякъде, стига да не решиш да се правиш на "МЪЖ". аз смятам да слезна скоро до 1.95, но имам още бая живот в гумите и един резервен комплект. ако наистина почувстваш, че имаш нужда от по-широка гума тогава си вземи.
3. моля те направи едни снимки на въпросното колело, че да се ориентираме ква точно е окомплектовката и други хора да ти дадат насоки ...

успех !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта