Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот rianmao » Пон Апр 28, 2014 4:12 pm

Здравейте колеги,
Искам да ви попитам относно този модел на Specialized, какво ви е мнението? Заслужава ли си цената от 4 хил. лв.?
http://www.specialized.com/bg/en/bikes/ ... sr-comp-29
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот psixopat » Пон Апр 28, 2014 4:25 pm

Ако наистина цената му е 4000 лева, не си заслужава.Най-малкото има велосипеди 29" за същите пари, но с по-хубави части.
Ето пример http://www.canyon.com/_en/mountainbikes ... tml?b=3261 :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот rianmao » Пон Апр 28, 2014 5:54 pm

Да, ама във велосипеда не-всичко е компоненти, за мен най-важна е рамката и качеството. Според мен Specialized са по-изпипани от Canyon, въпреки, че и вторите много ги хвалят.
Най-вече геометрия, как работят компонентите при взаимодействие един с друг. Ако някой е карал и двете марки да каже :D
Пък и много ми е грозен тоя Спектрал...
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот psixopat » Пон Апр 28, 2014 6:26 pm

Частите на Canyon-а са определено по-добри от тези на Спешъла. Затова и той е по-добрият велосипед от двата. (за мен ) Коя рамка е по-работеща и по качествена не знам.И двете са правени от едни и същи тайвайнци, най-вероятно..
Ако избора ти се решава само от външния вид и от това, кое по ти харесва, тогава защо питаш.. вземай Specialized-а.
Между другото държиш ли непременно на 29"
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот rianmao » Пон Апр 28, 2014 7:29 pm

Да, искам да видя какво е 29-er. Надявам се да ми хареса :-)
Canyon рамките си ги правят в немско май, спеца е с тайванска рамка със сигурност.
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот marto_bikeara » Пон Апр 28, 2014 9:22 pm

Гледал ли си specialized enduro?За мен ендурото е едно от най-добрите ам колелца,а и теб те устройва,защото го има и във вариант 29",но не знам на каква цена е.И спешълайза и каниона са много добри като окомплектовка,предполагам и като работа на рамката.Каниона е с по-добрата окомплектовка,но важното е,че каквото и да вземеш от споменатите в темата,няма да сбъркаш.
Успех :beer:
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот Nocturne » Пон Апр 28, 2014 10:51 pm

rianmao написа:Да, ама във велосипеда не-всичко е компоненти, за мен най-важна е рамката и качеството. Според мен Specialized са по-изпипани от Canyon, въпреки, че и вторите много ги хвалят.
Най-вече геометрия, как работят компонентите при взаимодействие един с друг. Ако някой е карал и двете марки да каже :D
Пък и много ми е грозен тоя Спектрал...


Е да, ама рамката един господ знае, коя е по-добра и с колко по-добра.. докато компонентите са ясни. Ти преценяваш дали да вземеш колело с по-добри части за същите пари, за които можеш да вземеш колело с по-лоши, но с предполагаемо по-добра рамка, само защото е Спешъл
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот rianmao » Вто Апр 29, 2014 2:11 pm

Сега да ви кажа относно стила ми на караме - обичам да спускам с висока скорост, обаче преди всяко спускане има катерене. А катеренето също трябва да е удоволствие, не едното да е за сметка на другото. Най-много обичам обаче да карам с висока скорост по крос кънтри, пресечен терен. Затова май Стъмпито е най-удачно, даже се чудих и за Камбър, но ако тръгна да спускам нещо по-сериозно от Драгалевската ще страдам, което не е желателно :-). Благодаря на колегата, вярно е, че което и да взема сигурно няма да сбъркам. А за това нещенце какво ще кажете, дали ще може да се спуска нормално с него? http://www.canyon.com/_en/mountainbikes ... ab-reiter2
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот psixopat » Вто Апр 29, 2014 2:21 pm

Хода му е по-малко от на Specialized-а. Canyon-а от първия линк http://www.canyon.com/_en/mountainbikes ... tml?b=3261 е по-удачен.Има 130 ход, колкото има и спешъла. За разлика от него, обаче има телескопично колче.Да не забравяме, че Canyon-а идва от Германия за има няма 10 дена, заедно с него получаваш помпа за вилки/шокове, динамометричен ключ и комплект за обезвъздушаване на спирачки.(за него не съм сигурен много). :agree:

А относно другия въпрос-всяко колело може да "спуска".Въпроса е кое ще ти пасне повече и с кое ще се чувстваш по-добре.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот rianmao » Вто Апр 29, 2014 9:39 pm

Благодаря че ми отговаряш, нещо няма много хора във форума :-) Ще черпя по бира ако стигна до някакво решение хихихихи
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот marto_bikeara » Вто Апр 29, 2014 9:44 pm

Еми спектрала изглежда е по-добрия вариант,просто защото има доста предимства пред спешъла.Окомплектовката е по-добра,а да не говорим и за помпата и динамометричния ключ,които вереоятно излизат повече от 200 лв,което си е доста голям плюс.Ако не държиш толкова на 29",мисля че може да се намери колелце с 27,5 за катерене,но пък и за доста юнашко спускане.
http://bikescenter.bg/velosipedi-bg/pla ... ro-27.5-bg
С по-лоша окомплектова е от до сега обсъжданите,но пък си е за юнашко спускане.Зависи кое ти е преоритет,но ако бях в твоята ситуация щях да взема fritzz-а,защото ме влече агресивното спускане.За споменатите от теб пътеки,нямам никаква представа,защото не съм от София,та ако не е нещо агресивно,до сега обсъжданите в темата ще са правилния избор за теб.
:beer:
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот rianmao » Сря Апр 30, 2014 11:20 am

Абе за Кубе съм чувал и хубави и не много хубави неща, ти какви отзиви имаш за тази марка?
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот marto_bikeara » Сря Апр 30, 2014 1:20 pm

Еми карам cube hanzz pro от 5-6 месеца и съм много доволен.И аз бях в подобна дилема,защото и на мен ми трябваше универсално колело,с което да се катери и много агресивно да се спуска.Понеже съм от Перник и тук няма лифт,изнамирането на нещо такова на цена до 4000 лв е много трудно и аз предпочетох да пренебрегна малко изкачването за сметка на спускането.Като цяло съм много доволен,не е давало никакви проблеми,а вече съм му врътнал между 1500-2000 км,при това не съм от най-леките(90 кг съм).Колелото какво ли не е видяло,като се започне от пътеки изцяло с камъни през които прелитам зверски и на всяко спускане там срязвам вътрешна гума,но и това ще се промени поради минаването на безкамерни гуми и малко по-здрави външни,малко се отплеснах,но съм го карал и по дх пътеките от към София,където също добре се представи.На изкачванията също не съм имал проблеми.Съгласен съм,че не е като едно 11-12 кг колело,но пък то е насочено повече към спускането.Имай впредвид все пак,че теглото не е толкова решаващ фактор за катеренето,защото човек има ли желание и с 16-17 кг колело може да катери байрите без проблем,стига да има ефективни скорости.Иначе единствения проблем който съм имал е,че ми се развъртяха няколко болта,но след като сложих осигурител за резби и това се реши.
Не знам какво лошо си чувал за марката,но по мой наблюдения куб доста силно навлизат в българския пазар и с който и да съм говорил е много доволен.
Та това са ми впечатленията за марката.
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот rianmao » Сря Апр 30, 2014 9:31 pm

Ами да ти кажа нищо конкретно, по-скоро, че идвали недобре работещи и сработени, давали дефекти, такива неща. Но нищо конкретно.
Ще взема да се замисля сериозно на темата Cube, може да отида да ги погледна тея дни, нали са празници.
Ма то много диейчовско твоето, аз с такова нещо няма да мога да въртя нагоре. Баси и дзвера, сигурно лети по надолнище :beer:
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот eMcKu » Сря Апр 30, 2014 10:37 pm

rianmao написа:Ами да ти кажа нищо конкретно, по-скоро, че идвали недобре работещи и сработени, давали дефекти, такива неща. Но нищо конкретно.
Ще взема да се замисля сериозно на темата Cube, може да отида да ги погледна тея дни, нали са празници.
Ма то много диейчовско твоето, аз с такова нещо няма да мога да въртя нагоре. Баси и дзвера, сигурно лети по надолнище :beer:

Взимай стъмпджъмпъра и не се замисляй !!!
@мартобьйкъра си няма на представа от стилове в колоезденето, надали си има и представа как се кара колело, но пък за сметка на това във всяка една тема все кюбове са му в главата, без значение дали е ХС или DH :smash:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот marto_bikeara » Сря Апр 30, 2014 11:24 pm

Имам си представа за стиловете в колоезденето,както си имам и представа как се кара колело.Просто му казах да ги погледне,както по горе съм му писал и за specialized enduro.Със сигурност hanzz не е неговото колело,защото не е казал,че ще ползва байка за агресивно каране,както не съм му казал,че това е неговото колело,а просто досегашния ми опит с марката като цяло.Просто му казах да ги погледне.Нали за това сме тук да си помагаме и да предлагаме нови предложения.
И защо според теб stumpjumper-a е по-добър от от spectral-a?Окомплектовката на spectral-a е по-добрата,предполагам и рамката би трябвало да е на същото ниво.
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Specialized Stumpjumper FSR 29 - мнения

Мнениеот kawasuna » Пон Сеп 28, 2020 6:29 am

Колеги някой притежава ли модела 2020?Питам защото съм си харесал такъв.Мисля да заменя Epic-a със SJ,като главните ми притеснения са как ще катери нагоре.Карам смесено (колкото катерят,толкова и спускам)
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта