Мнение за следния велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за следния велосипед

Мнениеот vladrov » Пон Мар 01, 2021 12:30 am

Здравейте, имам възможност да закупя един планински велосипед на старо и ще се радвам на вашето мнение и ориентировачна цена, която би си струвало да се даде.


Вилка:
Fox 34 float CTD 26' https://blisterreview.com/gear-reviews/ ... ail-adjust

Спирачки:
Shimano Saint BR-M820

Другиге са като от снимките - https://drive.google.com/folderview?id=1InVtgWVKqBzkC_oEhudoiasIqJa8d8We, рамката е алуминиева незнайна за момента. Важното, е че седалката и колчето не влизат в цената. За колче, ми предлагат да ми дадат едно дефектно хидравлично и да се пробвам да го поправя. Също оптегача няма да е този от снимките - собственика ще го ползва за новото му колело, предлага ми да го смени с някакъв ХТ.

Вторник ще ходя да разгледам колелото и ще се радвам да ме посъветвате колко горе-долу струва и какво да очаквам. Не трябва да реша веднага може да снимам каквото ми трябва и да размишлявам няколко дни. Всякакви съвети какво да гледам ще са ми от полза!!

п.с. Кормилото го нямам на снимка - карбоново, Санта Круз, сравнително скоро сменено.

По думите на продавача, който ми е познат, велосипеда е хубаво да се сервизира и почисти основно.

Благодаря предварително!
vladrov
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 10:11 pm

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот Vuc » Пон Мар 01, 2021 3:52 am

Рамката ми прилича на Liteville 301. Доста класно колелце като цяло. Гледам има скъпи чарколяци...
Аватар
Vuc
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Чет Май 11, 2006 3:53 pm

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 01, 2021 11:48 am

А каква е цената на велосипеда, колко му искат ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот vladrov » Пон Мар 01, 2021 12:53 pm

Не знам, утре ще разбера цената. Понеже не съм запознат с пазара, много ще се радвам да ме посъветвате каква е разумната приблизителна оценка на велосипеда и на какво да наблегна при прегледа на място.
vladrov
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 10:11 pm

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Мар 01, 2021 2:24 pm

Много неща трябва да се проверят - най-добре преди да го купиш да мине в читав сервиз за проверка, ако ти не знаеш за какво да гледаш. Частите са висок клас, но на 5+ години. CTD на фокс даваше доста дефекти. Рамката наистина прилича на Liteville 301, но пък така боядисана.... Хубаво е да се увериш какъв е произходът на колелото, за да не подхранвате джамбазите.

Конкретно на въпроса ти - 1200 лв ако всичко налично е сравнително изправно. Рамката може и да 10+ годишна.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот vladrov » Пон Мар 01, 2021 8:13 pm

Благодаря! С продавача се познаваме от доста време. Реално той ме запали по хобито и в момента заемам едно друго негово старо колела като ходя да карам. Него също мога да купя, но там парите са твърне много. Това което ми предлага сега е старото на сина му. Откъм произход не се притеснявам, не е крадено, сголбявал го е сам преди около 8 години, след това сина му е сменял някои части. Не трябва да има скрити дефекти, освен ако и той не знае за тях. Най-малкото ослужването ще го правя с него, в неговата лична хоби работилница, в случай, че го купя.

Двоумя се като цяло за навлизането ми в този сравнително скъп спорт и реално бих изчакал още малко. В същото време, ако офертата е добра би било жалко да я изпусна, защото рано или късно имам желание да купя някое сносно колелце.
Утре ще разбера повече и ще пиша.

Отново много благодаря за съветите!
vladrov
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 10:11 pm

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот vladrov » Вто Мар 02, 2021 11:11 am

Искат му 1600 лв. Състоянието му привидно изглежда поддържано, но в същото време и е карано доста. Доколкото разбирам от съвета на Pr3d4t0R за тези пари може да се намерят по-добри предложения? Към какво бихте ме посъветвали да се насоча, предполагам пак нещо на старо, но по ново?

п.с. Не знам дали има значение за цената, че се намирам в Германия, но ако в България цените примерно се окажат по-ниски, не пречи да купя нещо и да го придвижа на запад, така че една ли има смисъл да разграничавам пазарите.
vladrov
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 10:11 pm

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Мар 02, 2021 12:05 pm

Оххх в Германия ако трябва да го дадеш за пълна профилактика сигурно ще чукне 2к лв от тая цена :D Като удари пандемията търсенето за велосипеди скочи значително, а с това и цените - неминуемо се отрази и на вторичният пазар. Проблемът на толкова старо колело е, че ако искаш да ъпгрейднеш с по-актуални части сегашните му са почти непродаваеми. Ето как за 750 евро може да се вземе 29ка:
https://bikemarkt.mtb-news.de/article/1 ... 0-pro-29er

Немското мтб имат отлично разработен пазар с рейтинги, където е много малък шансът да има някой шмекерджия. За добра оферта трябва търпение и бърза реакция като излезе - успех!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот vladrov » Съб Мар 06, 2021 2:56 am

Ок, много благодаря, няма да брибързвам и ще проуча повече. Може пък и короната да свърши по-бързо и цените да паднат. :dontknow: :D :D

Иначе частите ще са непродаваеми заради натрупаните години или 26-те цола, които сякаш са все по-голяма рядкост?
vladrov
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 10:11 pm

Re: Мнение за следния велосипед

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Мар 06, 2021 1:59 pm

Стандартите се промениха няколко пъти откакто тези компоненти са произведени.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта