Спирачки Hope или Magura

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот jayblack » Сря Апр 28, 2021 5:17 pm

Ако говориш за 40мм преходник PM-PM на шимано, тоест от 160 до 200(203) не става с апарат МТ5. За 20мм не съм пробвал, но може би ще стане.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Yash » Сря Апр 28, 2021 5:19 pm

За предния апарат +20 става със сигурност. Ползвам такъв.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Alexi » Нед Май 09, 2021 9:13 pm

имам такъв преходник + 20мм който не ползвам оригинален Магура ,ако някой го иска ЛС
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот scratch » Чет Юли 29, 2021 3:26 pm

Понеже тая тема така или иначе е изместена от заглавието и се говори за Шимано и Шигура, да споделя опит от ъпгрейд, който направих.
Имам спирачки 4 бутални Шимано СЛХ 7120. Досега ги карах с дискове Шимано рт76 и метални шимански накладки (не ми харесват органичните на Шимано).
Това, което не ми харесваше беше, че имаше доста празен ход на лостчето докато накладките захапят дисковете. Отделно, макар и малко по-добра модулация от Зии-тата, които карах преди това, пак си бяха доста хапливи и on/off.

Та, за да оправя тия неща, реших да сложа по-дебели дискове - и висок клас органични накладки от друг производител. Взех 2 ротора Магура Сторм HC и накладки Trickstuff Standard.
Резултата от ъпгрейда е, че байт поинта е малко по-добре, но по-малко отколкото очаквах. Работата на спирачките с накладките обаче се промени драстично - все едно карам други спирачки, нищо общо с преди. Модулация има колкото щеш и определено се усеща засилване на спирачната сила с усилието, с което дърпам лоста. На асфалт е доста трудно да се блокира гума, трябва да се стисне юнашки лоста. Силата на спирачките пак си я има, просто за да се достигне си трябва по-голямо стискане.
Мен лично новата работа ме устройва и е точно каквото търсех. Много хора предпочитат бруталната сила, която идва веднага от спирачките на шимано, но на мен лично ми допада да има повече модулация.

Та, който е като мен и иска спирачките му шимано да се държат като хоупове - накладки trickstuff :) Смяната на дисковете не е задължително, щото разликата в байт поинта е минимална.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 03, 2021 1:46 pm

Интересно интересно :agree: Аз лично карам с органични отпред и метални отзад точно заради по-добрата прецизност. Спирачките са ми:
- Saint апарат с XTR BL-M9100 лостче (без ServoWave) отпред
- XT-М8000 двубутални отзад.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3960
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Вто Авг 03, 2021 3:55 pm

Pr3d4t0R написа:Интересно интересно :agree: Аз лично карам с органични отпред и метални отзад точно заради по-добрата прецизност. Спирачките са ми:
- Saint апарат с XTR BL-M9100 лостче (без ServoWave) отпред
- XT-М8000 двубутални отзад.

Какво търсиш с тая комбинация от накладки? Отпред повече хапливост и сила, без да се търси издръжливостта при дълги спускания на металните, а отзад точно обратното? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3700
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта