Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот DungeonHunter » Съб Яну 18, 2020 2:36 pm

ohoboho написа:
nkc20 написа:Аз от доста скоро съм с комбинация Континентал Дер Барон отпред, Максис Агресор отзад и не мога да изкажа кой знае какви впечатления (на практика са на едно каране). Но си направих един idiot-proof тест на Континентала. На асфалтов участък с тънък лед отгоре натиснах рязко предна спирачка, гумата превъртя леко назад и закова. Така че като грип вероятно са доста добре нещата при Барона.


Тая физика не я разбирам нещо ? :bigeyes: :dontknow:

Само той си я разбира :nono:
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот evilzet » Съб Яну 18, 2020 7:29 pm

Няма гумена гума :lol: , която да държи на лед!
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот nkc20 » Нед Яну 19, 2020 8:47 am

DungeonHunter написа:
ohoboho написа:
nkc20 написа:Аз от доста скоро съм с комбинация Континентал Дер Барон отпред, Максис Агресор отзад и не мога да изкажа кой знае какви впечатления (на практика са на едно каране). Но си направих един idiot-proof тест на Континентала. На асфалтов участък с тънък лед отгоре натиснах рязко предна спирачка, гумата превъртя леко назад и закова. Така че като грип вероятно са доста добре нещата при Барона.


Тая физика не я разбирам нещо ? :bigeyes: :dontknow:

Само той си я разбира :nono:


Разбира се, че гумата се хлъзна малко, но през това време държах лостчето на спирачката и успя да спре за по-малко от секунда. Не съм се засилвал много, не съм мазохист в крайна сметка. Да, няма гума, която да държи на лед, мисълта ми беше, че сравнително малко поднася и на лед.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот stoyancha » Чет Фев 20, 2020 10:38 am

Някой да може да сподели отзиви от Michelin Wild Enduro front?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Чет Фев 20, 2020 11:33 am

Лично аз не, но от компанията е карана Michelin Wild Enduro Front MAGI-X. Отзиви: добро сцепление на каманак и мокри повърхности, добро почистване на грайферите от налепи кал, труден монтаж(спорен момент, все пак зависи от персоналните умения на индивида), периодична загуба на въздух (на всеки 2 дни), много високо съпротивление при търкаляне ... според думите му: като котва е на шосето и черния път, ама на надолу си е кеф.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот iPop » Чет Фев 20, 2020 11:52 am

stoyancha написа:Някой да може да сподели отзиви от Michelin Wild Enduro front?

Aз имам горчив опит с wild rock'r на Michelin:
Изображение
Иначе като поведение беше много добра гума. Просто нямам доверие на качеството им :D
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Чет Фев 20, 2020 12:30 pm

Каква е ширината на тази шина, Ipop?
Повече от 25мм? И гумата телена ли е?
Сори за "стелбата" с въпроси - стана ми интересно как се отлепва така гума :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот iPop » Чет Фев 20, 2020 1:17 pm

martin.radev написа:Каква е ширината на тази шина, Ipop?
Повече от 25мм? И гумата телена ли е?
Сори за "стелбата" с въпроси - стана ми интересно как се отлепва така гума :)

Шината е 25мм, а гумата не е телена(Advanced Reinforced with Tubeless Ready bead, 110 TPI casing се води).
А пък отлепянето се случи някъде в района на хижа Амбарица - не е тежко спускане. Усетих, че играе гумата като слязох до Яворова лъка. Тюблеса не изпусна. Дори наскоро си направих експеримент и я напомпихй на една капла и си хваща от раз :D
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Чет Фев 20, 2020 2:32 pm

хех, то на тия "не тежките" спускания стават най-големите издевателства :)
Както казва един приятел: "Аз спица не съм късал на техничен участък, ама на Флоу съм пръскал шина на две"
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот scratch » Нед Апр 26, 2020 6:18 pm

Относно Wild Enduro-то - аз преди няколко дни сложих 27.5х2.6 предна и задна с GumX смеската.
2.6 размера мисля им е сравнително нов, та може да са поизчистили част от кусурите отпреди, но при мен, на 30мм вътрешна ширина влязаха без проблем и станаха тюблес от първото надуване с обикновена помпа.
Въздух не изпускат, откакто съм ги сложил, не е имало и никакво сълзене през бордовете (с боза Стан).
Предната аз не усещам да е тежка или да се търкаля бавно, но все пак предната ми гума беше Magic Mary supergravity ultra soft, та като й бях свикнал, трудно ще намеря нещо по-зле търкалящо се.
Задната обаче е доста тежка - 1260 грама и доста бавна. Осезаемо по-бавна новия Hans Dampf soft, който замени.

Само на 1 каране са гумите, но ми харесват супер много. Карането беше на сух терен и камъни, тепърва ще ги видя в други условия, но спрямо сет-а на Швалбе, засега ми допадат повече. Предната е доста съпоставима с Мери-то. Разликата е, че държи линия една идея по-добре и страничните грайфери държат на off camber също малко по-добре. Задната има същите странични грайфери като предната, завива буртално, също така и спира.

Супергравити ми харесва много, но на Мишелин е още по-добър. Една идея е по-мек и по-добре поемащ вибрациите. Double Down на Максис не съм карал и не мога да го сравня с него.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот scratch » Нед Май 17, 2020 10:17 pm

Още малко впечатления от Wild Enduro-то след малко повече каране.

Задната продължава да е все същата котва на изкачванията. Странното е, че по асфалт не е чак такъв проблем, дори с ниско налягане (карам я на 21-22 psi), но като стъпи на почва е ужасно за катерене. В момента, в който наклона се обърне обаче, човек забравя колко се е нервирал преди това на качването :) Грип и спирачна сила в изобилие.
Цялостно като сет дават възможност да не се съобразяваш много с точки на спиране, особено ако не е супер суха и хлъзгава почва. Набираш се на спирачките и просто убиват скоростта без поднасяне и без драма. Брутална спирачна сила имат. На кал се чистят доста добре, със сигурност доста по-добре от Мери.
Потвърдиха ми се и впечатленията дето вече написах от първото ми каране с тях - в завой и на офкембър държат много здраво.
Ако исках да карам само с 1 сет гуми (почти) целогодишно, за моя тип каране (повече фън, без да гоня време и каране по всякакъв терен), най-вероятно не бих сложил пак Wild Enduro Rear отзад. Колкото и да ме кефи при спускане е доста голям компромис при всичко останало. Но Wild Enduro Front е брутално добра гума. Може би най-добрата дето съм карал и любимата ми до момента. Дори си мисля, че би била много добра и за отзад - шарката е същата като задната, уж е малко по-висок грайфера но с просто око са еднакви - предполагам са няккави милиметри. Задната има разни допълнителни защити, които качват 260 грама спрямо предната. Предната бидейки 1 кило, мисля би била достатъчно здрава да си се кара отзад.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Вто Май 19, 2020 7:49 pm

И от мен малко инфо за новото ми комбо wtb vigilante / trail boss. Взех trail boss-а с презумция за по леко въртене на горе. Е оправда очакванията ми: много леко се търкаля при налягане около 20psi, надолу вече си става котва. Грип ... бива... става за лека корекция на линията. На твърд терен спира прилично. На кал вече става почти неуправляема.
vigilante-то в сравнение с dhf-a, просто е брутална гума. Липсва усещането за загуба на сцепление при умерено завиване, грип и спирачна сила предостъчно до сега не ми е тръгвала да ми бяга предницата...все още не съм и достигнал лимита :dontknow:
На този етап си оставам с тях докато не им се случи случка :D .
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Сря Май 20, 2020 6:00 am

Карам с абсолютно същото Комбо Vigilante/Trail Boss (2.5/2.4) и за Trail Boss съм напълно съгласен, карам с "Fast Rolling" смеската, защото не се произвежда
"High Grip" за тая гума. Докато си на суха настилка си окей, даже и на ронлива-върху твърда настилка (пясък в завоите, чакъл на пътеката) е окей, но стане ли кално - нито спира, нито следва предницата нормално. Не бих казал, че е особенно издържлива, камо ли пък лека от миналия август я карам и вече съм я докарал до там, че всяко следващо излизане с тая гума е на риск да бутам до вкъщи. Следващата ми задна гума ще е различна, за гума тежаща повече от килограм
при 27.5/2.4инча очаквам брутален грип, а такъв не намирам.
Слава богу - при Vigilante нещата са на другия спектър - брутална гума 27.5/2.5 я измерих 1140 грама - тюблеса толкова лесно стана, че според мен и с уста
може да се надуе! Грипа е толкова добър, че и посредствен байкър като мен спуска с увереност неща, които до преди тази гума, нямах топки да тествам.
Много силно я препоръчвам - мисля, че всеки, който не се притеснява особенно от стотина грама по-тежка от конкурентите си гума ще остане много доволен.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Lucky Loser » Сря Май 20, 2020 8:45 am

didonch написа:vigilante-то в сравнение с dhf-a, просто е брутална гума. Липсва усещането за загуба на сцепление при умерено завиване

Имаш предвид, че с DHF си губил сцепление, ли ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Сря Май 20, 2020 12:32 pm

Не съм стигал до там да загубя контрол :bowdown: , просто усетя ли леко поднасяне ... съм до там, не гоня времена,карам за кеф и определено не ми е гот да се отъркалям някъде заради по-вечкото адреналин. Споделям опит: dhf-a в комбинация с 29 си иска яко натискане по завоите за да държи. Много често ми се е случвало при лек завой да усетя преплъзване, този ефект до колкото успях да разбера се дължи на самата структура/конструкция на грайферите. При Vigilante-то го няма този момент. За моя стил на каране Vigilante си е супер.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 20, 2020 2:02 pm

Повтарям се вече за n-ти път - казвайте кейсинга и сместа на гумата! Примерно MaxxGrip и MaxxTerra на Максис нямат нищо общо като сцепление.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Сря Май 20, 2020 5:22 pm

Pr3d4t0R, прав си трябваше да уточня че става въпрос за maxxis minion dhf maxx terra 3c 29x2.50wt
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Вто Ное 10, 2020 4:41 pm

някой пробва ли Maxxis Dissector ? в края на сезона имам нужда от гуми че карането ще продължи и зимата при подходящо време ,а гледам има и намаления тук там ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Ное 10, 2020 5:57 pm

Alexi написа:някой пробва ли Maxxis Dissector ? в края на сезона имам нужда от гуми че карането ще продължи и зимата при подходящо време ,а гледам има и намаления тук там ..


Впечатления от към 10-15 карания като задна Dual compound.Върти се по-леко сравнено с DHR2 но и не спира като него.В завоите държи доста прилично.Чисти кал сравнително добре. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот jayblack » Сря Ное 11, 2020 10:22 am

Alexi написа:някой пробва ли Maxxis Dissector ? в края на сезона имам нужда от гуми че карането ще продължи и зимата при подходящо време ,а гледам има и намаления тук там ..

И аз съм с dissector отзад , 29х2.40wt, гумата тежи 940гр на везна, смеската е 3c maxterra. В началото на пролетта замени DHR2 със същата смеска. Имам навъртяни около 900км и мога да кажа, че ми харесва повече от DHR2, по-лесно се върти, а от към спиране е почти идентична. В завои държи доста, единствено прехода към страничния грайфер не е толкова плавен като при DHR2. Карал съм и aggressor, но на друго колело и друг размер и не знам съпоставката дали е уместна, но dissector-a предлага повече сцепление, без да жертваш твърде много съпротивлението при въртене.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Пон Ное 23, 2020 12:12 pm

Здравейте,
Може ли да препоръчате 2.2/2.25х26’ гума, или специфично задна, или универсална (но специфично предна - НЕ!)? Като характеристики не ми трябва най-лесно търкалящата се гума (която пък няма грип в гората), нито пък най-грипестата (която пък ще е изпитание да поддържам да се върти по равното), абе общо взето балансирана АМ-гума. Ще се монтира на капла 21мм вътрешна ширина. Максимума от 2.25 е, понеже предната гума е такъв размер (и си е специфична за отпред - няма вариант да е задна).
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Пон Ное 23, 2020 2:32 pm

При така поставените условия бих ти препоръчал Nobby Nic с Addix Speedgrip смеска. Това е може би една от най-универсалните гуми изобщо.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didkodidi » Вто Ное 24, 2020 12:43 pm

Здравейте,
Ще сменям гуми,спрял съм се на тези https://www.maciag-offroad.com/schwalbe ... 95890.html.
Карам и асфалт и повече черно .Моля за вашето мнение и препоръки. :beer:
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Вто Ное 24, 2020 11:02 pm

Harka написа:При така поставените условия бих ти препоръчал Nobby Nic с Addix Speedgrip смеска. Това е може би една от най-универсалните гуми изобщо.

Благодаря, ще ги погледна. А това специфично задна ли е, или универсална (и за отпред)? Тъй като може да се окаже, че е нужна и предна гума...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Вто Ное 24, 2020 11:46 pm

hitar_potar написа:Благодаря, ще ги погледна. А това специфично задна ли е, или универсална (и за отпред)? Тъй като може да се окаже, че е нужна и предна гума...

Универсална е. Карал съм я и като предна, и като задна. Естествено, не си заслужава да я караш като задна ако предната ти има по-малко грип.

@didkodidi:

Точно за гумата, която си избрал, говорим. :)
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Сря Ное 25, 2020 7:43 am

Аз като си взех колелото от магазина си излезе с такъв ноби ник отзад, и ми направи добро впечатление още отначало. Беше в комбинация със magic mary soft отпред, и даже си мислех пак така да го направя за зимата Друго което ми направи впечатление, швалбето на 2.35 издува по-широк балон отколкото максиса на 2.40. Сега обаче гледам, че нещо са променили моделите, и 27.5 всички маджик мерита за над кило и сто :bigeyes:
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Сря Ное 25, 2020 8:10 am

Harka написа:
hitar_potar написа:Благодаря, ще ги погледна. А това специфично задна ли е, или универсална (и за отпред)? Тъй като може да се окаже, че е нужна и предна гума...

Универсална е. Карал съм я и като предна, и като задна. Естествено, не си заслужава да я караш като задна ако предната ти има по-малко грип.

@didkodidi:

Точно за гумата, която си избрал, говорим. :)

Ами ситуацията е такава - имам изостанал специфично преден Bontrager Jones XR 2.25 на почти пълен живот, лошите ревюта за липса на сцепление и бързо износване са за специфично задната му версия, от предната хората са много доволни. Проблема обаче е, че май няма да мога да я вкарам в шината - сгъвайка е и последните 15см не успявам дори с щангички да ги наместя... та с оглед натова може да се наложи 2 гуми да купувам (освен ако няма някой, който да даде хитър съвет за лесен монтаж - сетъпа е следния: шина Ийстън Хейвън 21мм вътрешна ширина, с вътрешна гума, щото така и не се навих за тюблес). :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Сря Ное 25, 2020 8:32 am

Вкарваш борда на гумата в най-дълбоката част на шината посредата, за да може да влезе гумата и да я издърпаш за да "прескоши" ръба. Май не мога да го обясня на думи, но просто има малко чалъм не е само до груба сила...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didkodidi » Сря Ное 25, 2020 1:32 pm

Май ще взема Nobby Nic .А дали ще е по добре,отпред да сложа една такава https://www.maciag-offroad.com/schwalbe ... 95314.html . :beer:
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Сря Ное 25, 2020 2:38 pm

Gworan написа:Вкарваш борда на гумата в най-дълбоката част на шината посредата, за да може да влезе гумата и да я издърпаш за да "прескоши" ръба. Май не мога да го обясня на думи, но просто има малко чалъм не е само до груба сила...

Разбирам те и благодарско за съвета, но не става по този или по-груб начин - явно шината точно с тази гума няма да се разбере. Досегашните гуми са телени Максиси (несгъвайки), които влизат като у дома си, но са много леки и вече поизтъркани модели - не стават толкова за сериозно каране, че голяма пързалка става по пътеките с тях. Можете ли да ме насочите към бг-магазин, в който са налични Ноби Никовете, че аз все “out of stock засичам???
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта