Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Мар 25, 2021 10:32 am

Да шарката изглежда добре :agree: Аз лично съм с CushCore XC отпред и стандартен отзад, та SnakeSkin ми идва твърде тънка под грайферите, а SG една идея по-тежка от колкото ми се иска. При Максис има ЕХО+, но пък те се намираха доста трудно като търсих миналата година.... Мишелинките са точно по-средата като здравина на борда между SnakeSkin и SuperGravity => точно това, което аз лично търся. WildEnduro Front е първата гума, която карам, която просто държи на всичко - като я сравнявам със Shorty MaxxGrip, което имаше трудности на сухо и твърдо, както и MagicMarry VertStar (най-меката преди ултра-софт), която беше компромис на наистина много мокро, както и на много сухо и меко.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Мар 26, 2021 6:31 pm

Pr3d4t0R написа:Да шарката изглежда добре :agree: Аз лично съм с CushCore XC отпред и стандартен отзад, та SnakeSkin ми идва твърде тънка под грайферите, а SG една идея по-тежка от колкото ми се иска. При Максис има ЕХО+, но пък те се намираха доста трудно като търсих миналата година.... Мишелинките са точно по-средата като здравина на борда между SnakeSkin и SuperGravity => точно това, което аз лично търся. WildEnduro Front е първата гума, която карам, която просто държи на всичко - като я сравнявам със Shorty MaxxGrip, което имаше трудности на сухо и твърдо, както и MagicMarry VertStar (най-меката преди ултра-софт), която беше компромис на наистина много мокро, както и на много сухо и меко.



С коя смеска на Wild Enduro караш понеже попадам на доста мнения че Magi-X под 15 градуса ставала много дървена?
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Пон Юни 07, 2021 9:47 am

Не мога да намеря в България двукомпонента Maxxis Dissector (29x2.40), и се чудя, на MaxxTerra смеската в средата същата ли е, като на Dual варианта, или има осезаема разлика в търкалянето?
Някой знае ли каква е разликата между 3C и 3CT?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юни 07, 2021 10:36 am

Petar_stoychev написа: С коя смеска на Wild Enduro караш понеже попадам на доста мнения че Magi-X под 15 градуса ставала много дървена?


С Magi-X предната Gum+X задната - не съм имал досега гума с подобни проблеми.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пон Юни 07, 2021 10:55 am

Gworan написа:Не мога да намеря в България двукомпонента Maxxis Dissector (29x2.40), и се чудя, на MaxxTerra смеската в средата същата ли е, като на Dual варианта, или има осезаема разлика в търкалянето?
Някой знае ли каква е разликата между 3C и 3CT?

карам Дисектор 3с отпред ,гумата има лек ход ,относително лека е и с приличен грип .. имай предвид ако е WT ,че на 35мм шина е точно 60мм за 2.4 ,не знам как би стояла на по тясна шина . В по агресивни сетъпи бих я сложил отзад . За задна ползвам Tomahawk ,от тази гума също съм доволен прилича на семи слик но има сносен грип и търкаляне ,здрава е ( но и по тежка ) .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Пон Юни 07, 2021 12:10 pm

Ох, да, всички са WT. Май ще ги отпиша като вариант, доста прибрани стоят на 30мм шина.
Другото което си мислех е WTB - Trail Boss 2.40 отзад и Vigilante 2.50 отпред. Никога не съм карал WTB.
Намирам от нашенски магазин следните две гуми:
Trail Boss 2.4 29" TCS Comp Tire - цената е 40лв, така че сигурно е някаква проста смеска, кеото не ме бърка толкова за задна гума, стига да не е няква супер бавна.
Vigilante 2.5 29" TCS Light Fast Rolling Tire - такава комбинация не виждам в сайта на WTB, light и fast rolling, явсно са по-стар вариант.
Само че на горните две точно не мога да намеря подробна информация, коя с какво тегло и смеска са точно (а това че са tanwall е плюс за мен, щото ме кефи много, но не държа да са цветни).
Като цяло харесвам по-леки гуми, и за моето каране до сега всички са достатъчно здрави, освен като бях с твърдака, но той вече замина. Даже последните месец или два си карам без вложките, и не съм имал проблеми.
Сега искам малко по-рошави гуми, за парка на Пампорово, където караме най-вече флоу/малина, без Чък Нориси и т.н. Миналата година на парка си карах с High Roller MaxxTerra предна и Minion SS задна, но сега мисля нещо с повече грайфер.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пон Юни 07, 2021 2:16 pm

Trail Boss съм имал и не ти я препоръчвам - твърда гума с плитък грайфер и лош грип ,особено е зле положението на влажни камъни и корени .. инак се търкаля добре ,не е бавна но на Малината не знам как изобщо ще намалиш :D Vigilante не съм имал ,хвалят я
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Вто Юни 08, 2021 1:02 am

Gworan написа:Ох, да, всички са WT. Май ще ги отпиша като вариант, доста прибрани стоят на 30мм шина.
Другото което си мислех е WTB - Trail Boss 2.40 отзад и Vigilante 2.50 отпред. Никога не съм карал WTB.
Намирам от нашенски магазин следните две гуми:
Trail Boss 2.4 29" TCS Comp Tire - цената е 40лв, така че сигурно е някаква проста смеска, кеото не ме бърка толкова за задна гума, стига да не е няква супер бавна.
Vigilante 2.5 29" TCS Light Fast Rolling Tire - такава комбинация не виждам в сайта на WTB, light и fast rolling, явсно са по-стар вариант.
Само че на горните две точно не мога да намеря подробна информация, коя с какво тегло и смеска са точно (а това че са tanwall е плюс за мен, щото ме кефи много, но не държа да са цветни).
Като цяло харесвам по-леки гуми, и за моето каране до сега всички са достатъчно здрави, освен като бях с твърдака, но той вече замина. Даже последните месец или два си карам без вложките, и не съм имал проблеми.
Сега искам малко по-рошави гуми, за парка на Пампорово, където караме най-вече флоу/малина, без Чък Нориси и т.н. Миналата година на парка си карах с High Roller MaxxTerra предна и Minion SS задна, но сега мисля нещо с повече грайфер.


https://photos.app.goo.gl/tcgS2By8fMJ13W1t9

Изтърках един комплект (27.5) Trail Boss 2.4 TCS Light/Fast Rolling (задна) и Vigilante 2.5 Light/High Grip (предна)
За треил боса нито хубаво, нито лошо - наистина е плитък грайфера, но аз лично проблеми на мокри корени или камъни не съм имал - даже ме е изненадвала приятно,
но има ли кал - като нова успяваше да си изкопае път до по-твърдата почва отдолу и да ми даде грип, но към средата на живота си (около 50% от централния грайфер) просто си стана пързалка, и
спирачната сила на ХТ-то, стана недостатъчна отзад, та чак сложих по-голям диск да наваксам.
Относно Vigilante 2.5 по-хубава гума аз не съм карал и то Лайт варианта, борда е изключително надежден и като устойчивост под напрежение в завоите, и като здравина при остри камъни. Грипа
е феноменален, малко по-тежка е от повечето си конкуренти на мойта везна я измерих 1180гр, но капне ли дъжд тая гума оживява на мокри камъни и корени минаваш все едно е залепнала с Велкро за линията.
И това, което мога да споделя, е че за разлика от Треил Боса - Виджилантето има доста приличен живот, особенно като предна гума.
В общи линии ако не те притеснява малко екстра-тегло двете гуми в комбинация са добър вариант за грип, но задната (ТреилБоса) - ще намали качеството си към средата на сезона драстично.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Вто Юни 08, 2021 6:12 am

Благодаря за мненията. Ако карам на мокро или кално, то е инцидентно, така че не ми е приоритет грип за такива условия. Бях взел миналата година Minion DHR II за задна, и направо имах чувствотото че си скопих колелото, нещо по-леко търкалящо гледам да сложа.
Треил боса, явно не е чак толкова хамалска гума, и все пак ми изглежда по-агресивна, в сравнение със семи-сликовте, с които съм свикнал - Maxxis Minion SS, Schwalbe Rock Razor. Май ще взема да ги пробвам.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот banzai » Вто Юни 08, 2021 8:28 am

Карам Vigi 2.5 tough high grip / Trailboss 2.4 tough fast rolling, добра комбинация. За съжаление спряха breakout-а (и ми свършиха запасите), това беше велика задна гума. Абсолютно споделям впречатленията на @martin.radev Trailboss-a бързо заминава, особено при бусове/байкпаркове, но при въртене дава перфектно съотношение грип/търкаляне.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Вто Юни 08, 2021 3:37 pm

Оказава се, че Trail Boss гумата, която намирах по нашенските магазини, e телена, и се води че не става за тюблес. Освен това, Vigilante я нямат налична. Така че и този вариант ми отпада. Разглеждах и по немските магазини, но ще трябва да си поръчвам всяка гума с по 20лв доставка, защото ги нямат и двете от един сайт, и като ударя чертата ще ми струват около 230лв. Реших че не си заслужава. Сега не знам към какво да се ориентирам.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Вто Юни 08, 2021 4:04 pm

Хм, в байк дискаунта май ги има и двете, или аз нещо се бъркам? Може да ги поръчаш оттам и да ползваш някоя от фирмите за доставка до България. Предполагам, че това ще ти е най-евтиния вариант. Но и малко бавен...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юни 08, 2021 4:37 pm

Може даже да е по-бърз ако я доставят точно преди да натоварят камионът. Напоследък като съм поръчвал с директна доставка от немско все идва за 10тина календарни дни - тук в България я мотат 2 дена поне от спиди/рапидо.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Вто Юни 08, 2021 4:44 pm

що не вземеш пак максиси ,в БГ са на доста добра цена кеф ти 3с или не .. даже на един сайт с месеци имаха промоция ,някои модели бяха по 40-50 лв аз заредих доста добре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Вто Юни 08, 2021 7:49 pm

Ами, на кантар съм за максисите, всички са Wide Trail, и ми се струва, че просто не са подходящи за шини под 35мм вътрешно. Последно като сложих максис, освен че 2.50 ми се стори дори по-тясна от 2.30 на друга марка, колелото се накляна доста повече и по-рязко при завиване, в началото беше стряскащо, останах с впечатлението, че просто си искаш по-широки шини тези гуми...
Май накрая ще си сложа пак гумите с които си дойде фабрично колелото - Specialzied Butcher отпред и Purgatory отзад, на 2.30 ама са по-балонести от швалбето на 2.35, примерно. И са под кило и двете. Само дето не са tan wall, ама явно няма да се намерят и други, които да са tan wall...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот moridinbg » Сря Юни 09, 2021 12:15 am

Максис винаги са били по-тесни от надписа. WT съм слагал и на предишните 25мм, и сега на 30мм и няма проблеми. Чувствително тясно е на 20-22мм. Разликата в накланянето е много по-вероятно от различната гума и съвсем различните странични бутони, отколкото ширината на шината.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот scratch » Пон Юни 28, 2021 3:41 pm

Някой да е пробвал новото Швалбе - Big Betty?
Извън теглото, изглежда доста добре.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Jumpup » Вто Юни 29, 2021 9:56 am

Не прочетох всичките отговори, дано не повтарям? Michelin Wild Enduro Rear GUM-X3D. Първо се вайках защо съм дал 90 лв. за гума, след първото спускане на агресивен терен на Витоша разбрах. :D :beer: :evil:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот _SoRa_ » Пон Сеп 19, 2022 7:57 am

Здравейте!
Някой има ли преки впечатления от тези две гуми?

Vittoria Mezcal III G2.0 TNT Folding Tire - 27.5 ETRTO 57-584
Vittoria Barzo G2.0 TNT 27.5 MTB Folding Tire ETRTO 57-584
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Lucky Loser » Пон Сеп 19, 2022 10:41 am

Тези гуми не изглеждат агресивни.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот gssatcc » Пон Сеп 19, 2022 5:18 pm

За Mezcal може да гледаш някои от последните състезания на Борис Първанов в България и да отсееш само псуването :D И да, няма нищо АМ в тях.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Пон Сеп 19, 2022 8:52 pm

Доколкото чувам, са с дебелината на презерватив, което и може би е нормално за ХЦ/Маратон гуми.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пон Сеп 19, 2022 8:59 pm

Витория са уникални гуми .. тежки ,но пък кекави отделно нямат и грип поне тия модели които са споменати .. имал съм ги и 2та модела + Пейоте
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот grendel » Пет Сеп 23, 2022 9:47 am

Аз пък да попитам, някой има ли впечатления от новите гуми на Continental Kryptotal, по специално Re (т.е. задната) и спрямо DHRII как се държи?
Контекстът е 29" твърдак, tubeless с PTN инсърт и сегашния му DHRII вече стана шосеен :)
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Пет Сеп 23, 2022 11:46 am

Монтирах я преди няколко дни, но съм правил само няколко км по асфалт из квартала(времето нещо последно време не достига за каране), много лесно се монтира и издува с ръчна помпа. Та в сравнение с Trail Boss-а е по мек грайфера, съответно малките неравности не се усещат дори при налягане 30пси. Борда е значително по дебел(дали е здрав времето ще покаже). Относно съпротивление при таркаляне ...няма разлика. По-вече отзиви след някой друго преминаване по пътека.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот grendel » Пет Сеп 23, 2022 2:14 pm

Мерси, пиши като посъбереш впечатления.
А твоята с какъв casing е и съответно кой compound?
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Пет Сеп 23, 2022 3:29 pm

Continental Kryptotal-Re
compound: Endurance
casing: trail
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didonch » Нед Сеп 25, 2022 6:47 pm

Пресни впечатления от днес: 45км смесен терен(асфалт, каманак, отлично отъпкани горски пътища и за капак прекосяване по диагонал прясно дискована нива) оказа се много послушна гума. Катери отлично и спира също толкова добре(то и няма как с тоя грайфер). Страничния грип е добър ... там където с Trail Boss-а ми тръгваше задницата сега не мръдва. Учудващо тиха гума не се чува както по асфалт, така и по отъпкани черни пътища. Комфортна гума, страничния борд е твърд и позволява сваляне на налягането без да с усеща посукване/поддаване на задницата. След този преход дори не успяха да опадат мустачките по грайфера, та предполагам че ще издържи по-вече от сезон :beer: .
При каране по асфалт имах усещане че WTB Vigilante ме спъва и в края на разходката взе да се прокрадва мисълта дали ще има промяна ако сложа отпред Continental Kryptotal Fr - Trail Endurance :eyebrow:
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот grendel » Вто Сеп 27, 2022 11:04 am

Много благодаря за споделените впечатления.
Ще взема да и аз да си заръчам една задна Kryptotal...
...And into the mountain I go, to lose my mind and find my soul...
Аватар
grendel
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Вто Авг 06, 2013 3:25 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пон Окт 17, 2022 1:45 pm

за 29ката реших да взема 2 бр Дисектор на 2.4 ( карах я на 27.5 и съм доволен ) .. тази гума я пуснаха 840 грама обявени за ехо 3с макстера ,после вдигнаха теглото със 100-120 грама ( имаше оплаквания и тука във форума ) като дори на сайта на максис вече е новото тегло .. само че то ако ще е 960 грама ( колкото е сега обявено и вероятно е толкова ) по добре миньони някви или хай ролер .. но реших да потърся дали някъде няма останали от по леките като досаждах на магазини по телефона да ми ги теглят и намерих 2 бройки по 870 грама които вече пътуват към мене :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта