Агресивни АМ гуми

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Сря Ное 25, 2020 4:06 pm

Нобито ако го гласиш за предна за по агресивно каране бих ти предложил да видиш нещо друго ,особено сега както са условията - влажни листа ,мокри корени - няма да ти хареса .. за задна бива
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didkodidi » Сря Ное 25, 2020 4:13 pm

Alexi написа:Нобито ако го гласиш за предна за по агресивно каране бих ти предложил да видиш нещо друго ,особено сега както са условията - влажни листа ,мокри корени - няма да ти хареса .. за задна бива

:beer:
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Сря Ное 25, 2020 5:34 pm

Alexi написа:Нобито ако го гласиш за предна за по агресивно каране бих ти предложил да видиш нещо друго ,особено сега както са условията - влажни листа ,мокри корени - няма да ти хареса .. за задна бива

Това за мен или за колегата се отнася? Щото аз не знам дали въобще ще намеря Ноби Ник в 26-цолов вариант- само на 1-2 места има налични и то 2.1 размер, който не ме устройва, щото търся 2.25-2.3 (2.1 малко слабичко ми се струва за 170мм-ендуро байк). Покрай мен има налични Континентали в нужния размер - Трейл Кинг, Маунтейн Кинг, Крос Кинг. Някой нещо за тях може ли да ми каже, как са в сравнение с Ноби Ника?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Сря Ное 25, 2020 6:21 pm

и двамата гледам че търсите .. с континентал имам само лоши спомени - крехки ,бързо се износват но обикновено скъсваш борда преди това и говоря за блек чили протекшън .. що не загледаш максис ,имат доста неща на 26" - най новите модели не се предлагат но все пак има какво да се вземе
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот didkodidi » Сря Ное 25, 2020 6:25 pm

hitar_potar написа:
Alexi написа:Нобито ако го гласиш за предна за по агресивно каране бих ти предложил да видиш нещо друго ,особено сега както са условията - влажни листа ,мокри корени - няма да ти хареса .. за задна бива

Това за мен или за колегата се отнася? Щото аз не знам дали въобще ще намеря Ноби Ник в 26-цолов вариант- само на 1-2 места има налични и то 2.1 размер, който не ме устройва, щото търся 2.25-2.3 (2.1 малко слабичко ми се струва за 170мм-ендуро байк). Покрай мен има налични Континентали в нужния размер - Трейл Кинг, Маунтейн Кинг, Крос Кинг. Някой нещо за тях може ли да ми каже, как са в сравнение с Ноби Ника?

Тази устройва ли те? http://moto-room.com/product/vanshna-gu ... nce-26x225
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Сря Ное 25, 2020 8:58 pm

Мда, благодаря много - реших да се доверя на думите на Харка, че е универсалка и поръчах 2. Сега ще видим ще си губят ли времето да ми звънят за потвърждение или веднага ще ги пратят, че по възможност да дойдат преди локдауна. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Чет Ное 26, 2020 11:24 am

@hitar_potar:

Направо отказвам да повярвам, че има гума, която да не може да се вкара в капла с правилния размер. Да, някои действително влизат по-трудно, но винаги влизат. Пробвай пак. :)

2.25 ми се струва, че е абсолютният минимум за колело със 170 мм ход, да не кажа, че е твърде малка. Има ли причина да избереш точно този размер, освен, че предната ти е такава?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Чет Ное 26, 2020 1:16 pm

Harka написа:@hitar_potar:

Направо отказвам да повярвам, че има гума, която да не може да се вкара в капла с правилния размер. Да, някои действително влизат по-трудно, но винаги влизат. Пробвай пак. :)

2.25 ми се струва, че е абсолютният минимум за колело със 170 мм ход, да не кажа, че е твърде малка. Има ли причина да избереш точно този размер, освен, че предната ти е такава?

Този Бонтрегер дойде като част от цяло колело. Още отначало бе голямо изпитание да се маха и слага обратно при спукване на вътрешната - веднъж минахме по тоя път, наложи се двама човека да я напънем, за да успеем (а и двамата сме опитни в тия дребни задачи по средата на карането). Бях я забравил, че е такава трудна - идеята с новите гуми е да са лесни за такива изпълнения и да няма мъчения по пътеките. Явно тая гума не харесва ust-шини.
Относно 2.25 ширината - байка е Капра 2015, с шок 222мм и вилка 170мм... и е на жената! Съответно тя няма да го кара агресивно, а аз трябва да внимавам с него, че да няма бой! :eyebrow: 2.25 ми се стори удачно едно, защото Бонтрегера е такъв размер (съответно сега няма да се съобразявам с него, но следват другите точки), две, че шините са 21мм широки и по-голяма гума няма да се навърже добре, три, че на моя спускар съм с 23мм шини и 2.4 Максиси, което в моите очи и опит е достатъчно за Сопот, а тая Капра чак там няма да ходи. :) И на двата байка сме все още с 26’ търкала, независимо че и двата са за 27.5 - мисля, че 1 идея по-тесни гуми 26-ци са също толкова удачни както 1 идея по-широки 27.5. Може и да бъркам де, но щом с 2.4 се чувствам комфортно на Сопот/Боровец/Пампорово/Чепеларе и грам не се съобразявам какво газя, значи и 2.25 ще е достатъчно за всичко по-леко от гореизброените.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Чет Ное 26, 2020 8:17 pm

ОК, ясно. Ако девойката действително няма да ги мъчи много, са си ОК гумите. Въртят се добре, предвидими са, не са супер тежки.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Чет Ное 26, 2020 10:51 pm

Harka написа:... не са супер тежки.

При обявено тегло 600-700г на мен ми звучат лекички. Ама пък и аз съм свикнал да викам на 900г гума лека (ЕХО максис), тей че... :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Вто Яну 05, 2021 5:53 pm

Каква комбинация задна/предна бихте препоръчали. Разглеждам за някакви 29ки, като предпочитам да са възможно най-леки, и задната да е по-леко търкаляща.
Колелото дойде с предна Schwalbe Magic Mary 29x2.40 Evo Super Trail Addix Soft, и задна Hans Dampf 29x2.35 Evo Super Trail Addix Soft. Меджик мерито като го сложих на везната го отписах тотално. Мислех си да сложа ханса отпред, и за задна да взема примерно Noby Nic или Rock Razor със синята лента Speedgrip
Но и двете ми се струват доста тежки - между 900 и 1000 грама, така че не държа да полвам моите швалбета, и гледам други варианти. Какво бихте предложили, имам интерес да пробвам нещо различно, с предимство варианти които могат да се закупят от България.
Карах на другото колело миналото лято със Minion SS задна и High Roller 3C предна, което ми хареса, но мисля че бих го направил пак само за през лятото...
Имах едни супер прости континентали cross king за отпред и race king за отзад, и ги сложих ей така за временно. Държи учудващо добре на сухо, но времето в момента е предимно мокро и задната просто я няма никаква. Бях карал малко със Cross King отзад и Mountain King отпред но нещо не ми хареса хич как търкаля.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Bi11y » Вто Яну 05, 2021 6:28 pm

Предходния модел на Ноби Ник е 765/29х2.35 грама на гума - ако намериш от тях мисля ,че ще ти е ок като задна.Според мен се търкаля отлично...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Вто Яну 05, 2021 6:44 pm

Карах задна ноби от по-старите, преди 2+ години, беше ми дошло колелото с такава. Нямам оплаквания, хареса ми. В драгзона изглежда имат май, но на 2.25", а ми се искаше на 2.35" да взема, но може и да го преглътна... Като цяло швалбетата ми се струват доста скъпи за това което са. Бях си взел един rock razor миналата година и се пръсна на първото каране, и то на сравнително лека пътека, но да речем че съм улучил кофти бройка, или просто такъв ми е бил късмета...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Bi11y » Вто Яну 05, 2021 6:49 pm

Gworan написа:Карах задна ноби от по-старите, преди 2+ години, беше ми дошло колелото с такава. Нямам оплаквания, хареса ми. В драгзона изглежда имат май, но на 2.25", а ми се искаше на 2.35" да взема, но може и да го преглътна... Като цяло швалбетата ми се струват доста скъпи за това което са. Бях си взел един rock razor миналата година и се пръсна на първото каране, и то на сравнително лека пътека, но да речем че съм улучил кофти бройка, или просто такъв ми е бил късмета...


Те за това ги направиха толкова тежки в момента - да са здрави ,понеже масово се оплаквали от това потребителите ...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Вто Яну 05, 2021 8:01 pm

Агресивна АМ гума се върти около кило ,просто иначе не е агресивна ами отива към ХС ( това което търсиш всъщност ) .. трябва да избереш между лекота при педалиране и търкаляне ,и здравина и грип при спускане - няма гума която да покрива и 2те ,има доста междинни варианти Нобито е един от тях
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот martin.radev » Пет Яну 08, 2021 12:00 pm

Аз реших да експериментирам с Минион ДХР 2 27.5/2.4(Exo, MaksTerra) 890гр.
за предна и Ардент Рейс(Exo+MaxSpeed) задна 700гр

Тези сменят моментнтине ми WTB -
Vigilante 2.5 light/High Grip - 1150гр
Trailboss 2.4 Light/fast rolling - 900гр

Разликата в теглото ще е значителна, но не се залъгвам, че ще карам "Агресивни АМ Гуми"..., в най-добрия случай мога да си изкрива езика
и да ги нарека маратонски+някоя лека горска пътека (без много камъни) гуми с малко повече грип отпред да води.
Имам странното чувство, че няма да ги изтърпя до лятото и ще целунат кофата рано, рано! Като цяло съм далеч от фен на Максис и
тук от чиста еврейщина ги взех, само заради брутално намаление за под 50 евро за двете (Ноември месец, не сега)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Нед Яну 17, 2021 7:21 pm

Върти ми се в главата една идея, да пробвам комбо гуми Maxxis Assegai (отпред) / Dissector (отзад). Бих се радвал да чуя мнения. Гледам, че се предлагат само във WT вариант, което на 30мм шина малко ме притеснява. Пробвал съм предна DHF на 2.50WT и колелото се накляна при завиване доста повече, в началото беше стряскащо.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Нед Яну 17, 2021 10:30 pm

не ти се е избистрило какво точно искаш да караш като терен според мен ,хем искаш много леки и търкалящи се ,после питаш за една от най бруталните гуми откъм грайфер и трудно търкаляне предвидена предимно за спускане - Асегай ( погледна ли я колко тежи :D ) както споменахме има доста междинни варианти ,единия е Дисектора отпред а отзад нещо по леко и с по плитък грайфер ,примерно Рекон
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Bi11y » Нед Яну 17, 2021 11:40 pm

Gworan написа:Върти ми се в главата една идея, да пробвам комбо гуми Maxxis Assegai (отпред) / Dissector (отзад). Бих се радвал да чуя мнения. Гледам, че се предлагат само във WT вариант, което на 30мм шина малко ме притеснява. Пробвал съм предна DHF на 2.50WT и колелото се накляна при завиване доста повече, в началото беше стряскащо.


Явно искаш да имаш всичко - за това си правиш евтин и здрав сет примерно DHF+DHR и един лек сет с Racing Ray + Racing Ralph / 2 Maxxis IKON / Aspen/ Rekon Race и т.н. ... :)
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот jayblack » Пон Яну 18, 2021 12:15 am

Колегите по-горе правилно са ти казали, че още не си наясно със себе си. 10 дена по-рано си отписал гуми от същия калибър (Magic Mary и Hans Dampf) с идеята да търсиш нещо по-леко/лесно търкалящо се. Асегаят е доста сходен като тегло и като сцепление с Мери-то, лично за мен не виждам смисъл от подмяна, бих дал шанс на гумата, която е дошла с колелото, поне докато се износи. Пък после може да си на съвсем друг акъл и настроение и да търсиш не чак толкова агресивни гуми.
А за DHF-a това е нормално усещане, гумата има ясно изявен преход от централния грайфер към страничния, поради липса на междинен грайфер се усеща едно пропадане в сцеплението между двата грайфера.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Пон Яну 18, 2021 7:13 am

Ок, нека изясня, имам две колела. На твърдака сега си сложих лекия (предишния модел) ноби ник, и си оставих ханс дамфа отпред. На сухо са супер, но през една кал само като минах, и тия гуми просто не искат да я изплюят... Но така ще го оставя за сега, това с калта беше инцидентно, принципно избягвам.
Иначе за другото колело, NS-a, на което в момента съм с dhr отзад и dhf отпред, идеята ми е че дисектора изглежда като че ще е малко по-добре търкаляща гума от dhr, и е с тегло към 820г. А за отпред - да, искам нещо брутално ;)
Assegai пак е по-лека от magic mary, примерно. Даже, въпреки че Mерито (29-ката) уж трябва да е кило и двеста , аз като сложих моята на везнада, беше 1336г... С максисите не съм имал до сега такова разминаване.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Alexi » Пон Яну 18, 2021 8:40 am

Дисектора според ревютата е доста по леко търкаляща се от ДХР ,отделно е по лека като грамове .. имам такава гума но още нямам сериозни впечатления от нея .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот hitar_potar » Вто Яну 19, 2021 9:01 am

Правилно ли разбирам, че ако искам най-много и най-кадърно сцепление от предна гума за спускане и я искам с марка Максис, най-удачния вариант е Асегай?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот jayblack » Вто Яну 19, 2021 9:29 am

hitar_potar написа:Правилно ли разбирам, че ако искам най-много и най-кадърно сцепление от предна гума за спускане и я искам с марка Максис, най-удачния вариант е Асегай?

Правилно си разбрал. Когато излезе гумата се предлагаше само с двата борда ориентирани към спускането. После извадиха и по-леките бордове exo и ехо+ и гумата почна да се кара и на трейл и ендуро колела.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Чет Яну 21, 2021 11:28 pm

@jayblack:

Как е Асегайът спрямо класиката DHF (като за предна гума питам)? Навремето карах DHF на даунхил колелото и бях супер доволен. В момента съм с Hans Dampf и не съм особено щастлив, въпреки че са с новата шарка. Има нещо гнило в къмпаунда им, който въпреки че е оранжевия Addix е по-твърд от синия на Ноби никовете на сина ми. Шантава работа. Таа, следващите ми гуми сигурно ще са Максис.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот jayblack » Пет Яну 22, 2021 12:40 am

Не знам колко мога да съм обективен, последно карах DHf на даунхил колело 26ца през 2012. След това започнах да карам muddy Mary( в последствие и magic Mary), която по всички параграфи беше по-добра гума (за мен) от Dhf-a.
Няколко години по-късно с нашумяването на трейл/ендуро колелата имах проблеми със здравината на бордовете на едностенните швалбета и отзад преминах на dhr2. С излизането на assegai, смених вярното magic Mary отпред.
Ако кажем, че асегая ми харесва навсякъде повече от Мери-то, а Мери-то ми харесваше повече от dhf-a, то assegai е по-добра гума от dhf. Ама не точно и ще кажа на какво го отдавам. Техниката ми на каране се е подобрила от годините, когато карах dhf. А тя е гума, която иска да ѝ се довериш и да наклониш колелото, така че страничният грайфер да си свърши работата. Докато гумите с междинен грайфер правят преходът от централния към страничния доста по-плавен.
Ако сега карам dhf съм почти сигурен, че ще ми хареса повече, от колкото си спомням и все пак бих избрал assegai, като една идея по-универсалната гума.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Пет Яну 22, 2021 8:28 pm

Ясно, мерси за изчерпателния отговор! Ще се пробва този Асегай значи.

Аз пък съм супер разочарован, че Конти смениха дизайна на най-добрата АМ гума, която съм карал - първия Mountain King с Black Chilli.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Gworan » Вто Мар 23, 2021 8:25 am

Някой правил ли е сравнение между Schwalbe Addix Speedgrip (синята шарка) и по-обикновения Performance вариант (без цветна шарка) и може ли да каже коя гума търкаля по-добре, коя се износва по-бързо, и колко осезаема разлика има откъм грип?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Мар 23, 2021 10:50 am

Harka написа:@jayblack:

Как е Асегайът спрямо класиката DHF (като за предна гума питам)? Навремето карах DHF на даунхил колелото и бях супер доволен. В момента съм с Hans Dampf и не съм особено щастлив, въпреки че са с новата шарка. Има нещо гнило в къмпаунда им, който въпреки че е оранжевия Addix е по-твърд от синия на Ноби никовете на сина ми. Шантава работа. Таа, следващите ми гуми сигурно ще са Максис.


На ендуро колело оранжевият е за задна, а ултра софт за предна. Също като купувате преден Максис трябва да е MaxxGrip предната за мноооого сцепление. В момента съм с Мишелин Wild Enduro Front&Rear - предната е феноменална във всякакви условия, задната се търкаля отлично, завива също страхотно, но е компромис при кал и спиране. Имаше оплаквания от разлепящи се странични грайфери - при моят сет купен 2020, който е по средата на живота си няма такова нещо.

@Gworan - 29ка под 900 грама е вече чисто ХС, просто са големи. Предният ми сет гуми беше e*thirteen TRS от първото им поколение ( TRS Race предна, Plus задна) и бяха доста меки, с отлично сцепление в разнообразно време и се чистеха добре. В момента имат разнообразни бордове и смески - тези двата примера изглеждат подходящи за това, което търсиш:
https://www.bike-components.de/de/e-thi ... en-p72644/
https://www.bike-components.de/de/e-thi ... en-p67986/
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Агресивни АМ гуми

Мнениеот Harka » Сря Мар 24, 2021 7:22 pm

@Pr3d4t0R:

Появява се и нов/стар играч на хоризонта - https://mtb-bg.com/2021/03/23/schwalbe-big-betty-is-back

Не изглежда зле шарката.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта