1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот Bi11y » Нед Авг 21, 2022 9:53 pm

Предполагам караш full suspension - бронята на жилото цяла ли е (от командата до дерейльора) ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот trail » Пон Авг 22, 2022 7:08 am

Не ти е нагласен опъна на жилото правилно. Има в нета клипчета как се наглася. В моя град даже в байк центъра не могат да се справят. Иска се внимание и точност.
trail
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: 1x9, 1x10, 1x... и велосипед с двойно окачване

Мнениеот didonch » Пон Авг 22, 2022 7:46 am

Да full suspension карам. Преди да пристъпя към каквато и да било настройка махнах шока и свих рамката със сага с който карам. Поне така пише в ръководството за настройка на дерайльора за регулиране на разстоянието до предпоследното венче и в последствие настройка на опъна на жилото.
Както и да е голямо заиграване падна...единственото нещо което ня бях проверявал бе "ухото"...според тула отклонението беше в рамките на около 3мм(пак според ръководствата на парктул) съм в границите, но все пак реших да се позаиграя и да бъда и там прецизен и така ми направи впечатление че ухото нещо много леко се поддава на натиск, след като го свалих ...пукнатина :bigeyes: . След смяна с ново и пак настройка вече го няма това притракване/пристъргване ...
Прав си trail, изисква си се много търпение и игра с опъна на жилото докато достигнеш оптималните стойности, особено ако е имало и смяна на брони то след някой друг километър си изисква повторна проверка, докато всичко си слегне.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта