Каска за Ендуро/АМ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Telepatok » Вто Окт 21, 2014 8:51 pm

Здравейте,
Изпаднал съм в дилема относно избора на подходяща каска, която да ми върши работа както за нагоре така и за надолу.
Става дума не за състезателно каране, по-скоро за целодневни карания с приключенски елементи по стръмните пътеки :)
Изчетох каквото има по форума, но темите са малко стари и според мен пазара предлага повече варианти на този етап.

Вариантите са няколко както аз ги виждам:

1. Full face каска за DH която да нося на раницата докато се изкача до желаната отправна точка и после я слагам.

2. Ендуро каска без подбрадник, която става за катерене, но надолу е без застраховка за зъбите. Нещо такова:
Изображение

3. Скъпа Ендуро каска с падащ подбрадник или просто по-добро проветрение и тегло - Met Parachute или Bell Super 2R.
Тук обаче цената скача до над 500 кинта и се замислям..
Изображение
Изображение

4. По-евтин вариант на лек fullface, минусът на който е по-слабото проветрение или поне на мен така ми изглежда:
Изображение


Ще си позволя да цитирам едно мнение на Любо Ботушаров от преди няколко години:
"Оттук нататък ти трябва да дефинираш за себе си какво караш, как и колко и т.н. Ако караш ХС, дори и такава каска не ти не трябва - всяка "половинка" ще е по-подходяща, а за зъбите ще се примириш с риска и ще караш по-внимателно. Може да си вземеш и тази (мет парашута), само че цената й е доста солена, а пък работата която върши не е много повече отколкото ХС каска за 60лв.
Затова, ако караш спускане, фрийрайд, абе с една дума - надолу, тогава просто си купи хубав шлем и забрави чуденките си.
Ако караш и двете неща, най-добре е да имаш две каски - една половинка и един шлем. Много хора сме така."

Според мен вариантите 3 и 4 ми спестяват тази ситуация да имам две каски според какво ще карам.

Споделете вие какво ползвате, какво бихте ми препоръчали и евентуално откъде да си го намеря. Благодаря предварително.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот eMcKu » Вто Окт 21, 2014 9:30 pm

Met или Bell - няма да сбъркаш. При каските компромис не трябва да има, иначе евтиното излиза скъпо.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот moridinbg » Сря Окт 22, 2014 12:22 am

Фулфейс, който нося само надолу. Занимавка е свалянето и слагането, но аз така или иначе се потя много и дори с разпробита половинка, нагоре с каска на глава ми е тегаво.
Общо взето си прецени според това как караш. Аз си знам, че за моето каране с по-малко от фулфейс не се чувствам комфортно.

С хибридите нямам опит, но чисто субективно ми изглеждат като нито да са фулфейс, като фулфейс, нито да са половинка, като половинка. Ако ще се занимаваш да закачаш и разкачаш подбрадник, може също така да пъхнеш/извадиш фулфейса в раницата.

Също така вече има доста олекотени и проветрени фулфейсове за АМ.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот sailman » Сря Окт 22, 2014 7:27 am

Ако под "приключенски карания" се разбира целодневни или многодневни карания включващи както спускания така и изкачвания то изборът трябва да е в посока на т.н. ендуро/ам каски половинки, като посочената горе. Не си представям въртене по подсичаща пътека или дълго каране, в което ще си варя главата с Голема Кратуна... Самият аз карам с каска на раницата, ако маршрута е тип изкачване на ход, после спускане. Но само когато изкачването става по добри, а най-вече познати алеи, пътища и прочее. Иначе, рано или късно си причинява човек некви паважни екземи. Гаранция!
Ако каранията ще включват последователни изкачвания и спускания, или катеренето е технично и стръмно, то тогава - с каска на главона задължително.
Лично аз не изпитвам необходимост от носенето на Голема Кратуна по каквито и да е терени. Падал съм и по лице с половинка каска. Без последици. Има, обаче, един тънък момент - трябва да се пада с умение. Има хора дето падат дървено, а има и такива, които го правят с финес и чупка в кръста ;)
При всички случаи, ендуро половинките предлагат повече от достатъчна защита. Ползата от Големата Кратуна винаги ми е била съмнителна... Освен за състезателен даунхил, за каквото си е и направена. Или при много брутални фрирайд изпълнения. Ако при тия упражнения се изплющиш обаче, вервай, че каската ще ти е последната грижа... Нема да си цял и свеж.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Сря Окт 22, 2014 8:30 am

Fullface-a при DH важи. Аз карам ендуро и FR и често храсталясвам надолу директно през горите и до сега съм имал само "малка" каска, без подбрадник.
Един огромен плюс за мен е това че ушите ми не са запушени! Каквито ще отвори да имат големите каски за спускане, след като изпробвах веднъж и ми отнеха голяма част от сетивността, ми се отщя. По-тежки са и главата започва да се мятка като дюля на клон при неравности, където преди съм бил стабилен. Някой е с по-силен врат , друг с по кекав и тук иде въпросът с друг момент, когато този допълнителен 1кг на цялата каска предизвиква много лесно отплесване и камшични удари, дори само от приземяване след скок и тн. Затова и допълнителните "подпиралки на вратът" си ползват спускачите.
Хибридните версии на METT и BELL ми харесват, задето са по-леки. около 700гр. И двете им се откачат подбрадниците, но на Бела е по-лесно, На Парашута трябва да се развиват болтчета.

Карал съм с таква до сега :
http://www.decathlon.bg/kaska-mtv-500-cherna-id_8308939.html
Добра цена е и изработката е добра. Падах няколко пъти по глава с нея и всичко беше наред. Счупих я, по съвсем не-колоездачен начин, засилвайки я с все сила с ръка към земята. Жестоко я ударих за теста, после няколко шута и се сцепи на 1 място, по дължина на една от формите. След това пак падах с нея и не е мръднала, но си купих нова...всичко в името на тестване за здравина :)
Струва си да се спомене, че тази каска няма специална с-ма за затягане към главата, с ластик е вътре, но седи много удобно и ако е точния размер, може дасе напасне много стабилно. Подплънките се пълнят с пот лесно и задържат влагата по-дълго отколкото друга малка каска на KALI , която съм карал.

А в момента чакам да пристигне едно Giro Feature, което ми изглежда по-прибрано.
И двете са около 200-300гр.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот halfdone » Сря Окт 22, 2014 10:59 am

Аз доскоро бях в дилема за фулфейс. Общо взето при качването ми до горе преобладава бутането. Досега винаги съм карал с половинки, последната 661 Recon Stealth. Не съм от бързите и агресивните спускачи, но нещо се ме тревожи за падане, удар в лицето и ченето. Не че не съм виждал удари в зъбите даже и с фулфейс ама пак си е друго. На първо място в класацията ми беше Met Parachute, но поради високата цена и несигурността, че ще ми хареса да карам с фулфейс отпадна. На второ място бях поставил Urge-а, но го изпуснах на оферта и така отпадна и той :) Накрая реших да взема нещо по- евтино , леко, с привидно добро проветрение и се спрях на 661 Comp. Четох доста за нея и като цяло я определят за слабичка, но както споменах не съм от бързите и като я гледам ще ми върши чудесна работа. Като комфорт е доста добра, обиколката на главата ми е ~58.5см и избрах размер L. На моменти даже забравях, че съм с фулфейс ( и тук идва моментът, когато се изплюваш ). Чува се перфектно, доста лека (не съм я мерил още, но предполагам, че няма 900грама), за проветрението мога да каже,че също е добро, но тъй като аз доста се потя и предполагам ,че лятото няма да ми е добре с нея.

Има доста противоречиви мнения дали има смисъл да се кара с фулфейс или не. Аз определено се чувствам по-комфортно и сигурно, което за мен е достатъчно, за да продължа да карам с него. Дали ще ми помогне повече или не си е Божа работа. :)
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот psixopat » Сря Окт 22, 2014 4:11 pm

Само да кажа, че на новия Parashute подбрадника НЕ СЕ маха.Само на Bell super 2r се маха. Обаче има и друго- за парите на Super 2r може да се вземат две каски.. една ендуро "половинка" и един Full Face, който със сигурност ще пази повече от Super-а. :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Сря Окт 22, 2014 9:15 pm

psixopat написа:Само да кажа, че на новия Parashute подбрадника НЕ СЕ маха.




Няма смисъл с ГЛАВНИ БУКВИ да убеждаваш в неверни неща :) И видео гледах някъде наскоро , където махаха долната част, но не мога да го намеря в момента, беше на Италиански.

Изображение

Захващането е с няколко болта , тъй че е доста по-времеотнемащо отколкото със щипките на БЕЛЛ-а. Трябва отвертка. Но пък според мен изглежда по-яко като цяло каската. Струва ми се , че е по-прибрана от традиционните фулфейски, а белла е по-голямо изглеждащ. Това си е относително за всеки така или иначе.


А вариантът да се купят две каски за тези пари го има:) 300-400лв са си доста пари, само щото има маркетингов "хайп" се оправдава таква цена, не заради нещо друго...
Giro feature ми струваше 60лв....
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Telepatok » Сря Окт 22, 2014 10:59 pm

Да като цяло си го има момента с "Enduro" маркетинга.. Модерно е, значи.. вземи тая двойна цена.
Не се хвърлям на мега скъпо, освен ако не е наистина оправдано.

Май клоня вече към половинка каска но хубава и удобна. Като цяло рядко падам или го правя "грациозно" както каза колегата :eyebrow:
Започвам леко да карам по-агресивно, но смятам да си взема фулфейс малко по-натам.

Нещо такова ми се върти:
http://bikelab.bg/kaska-recon-stealth-bjal
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот xargs » Чет Окт 23, 2014 12:06 am

Не съм от най-бързите карачи, още по-малко DH, но за близо 80% от каранията си нося FF каска. Не знам как да определя дали е повече, или излишна, но на мен ми дава повече сигурност, че няма да се прибера с размазано лице.

Като за пример, с windv сме карали, и надолу ми беше трудно да го настигам (той с челадинка, аз с FF), но определено предпочитам спокойствието, което ми дава FF-a.

Нагоре не я слагам, но и рядко изкачвам трудни технични теерни.

Голям + на FF за мен е маската (не че не може и на челаднинка да се носи), тъй като очите много ми се насълзяват надолу. Не съм пробвал с ХЦ очилата тип пчела, но не ме и кефят на вид :D

Трябва да отбележа, че повечето ми карания са тип - асфалтов/черен път нагоре, спускане надолу (тип Локорско). В останалите 20% карания - дълги карания с големи преходи разнасям един такъв 661 рекон, но съответно и надолу съм много предпазлив.

Мет-а изглежда доста примамлив, но като цена е колкото един 661 + свестен ФФ, че даже и отгоре. А аз тъй или иначе в 80% от времето ще я ползвам като ФФ, та не мисля, чеп оне за мен си струва допълнителните 150-200лв. Когато цената и падне повечко, вече може да се замисля.

661 рекон може да се намери на доста добри цени с малко повечко търсене.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот mentalhead » Чет Окт 23, 2014 1:31 am

Всичко опира до пътеките, по които ще се кара и усещането за защитеност, която човек иска да има. След витошките рейсове това лято и няколко карания на Пампорово все повече започнах да се ориентирам към вариант 1 от посочените и за нормалните си карания, въпреки че всъщност не карам агресивно. По принцип предпочитам пътеки дето са само изкачване и после само спускане, без дълги равни и множество смесени участъци. Нагоре карам само ако наклона е лек. После минавам в режим бутане. Имам и едни 20-на километра каране на собствен ход до пътеката. Фулфейса закачен на раницата. Дойде ли момента за надолу обаче карането с фулфейс за мен е несравнимо. На мен ми е много удобно с такава каска въпреки момента със запарването, което е огромно спрямо другите каски. В началото добавеното тегло от около 1100-1200 грама, закачено на раницата ми се стори смазващо огромно. Като тръгнеш на път и изпиеш едни 200-300 милилитра вода от меха в раницата си нещата стават по-поносими. Аз обаче съм слабичък и добавено тегло от кило на раницата на гърба си го усещам доста. По-здравите карачи сигурно няма да го усещат така. На главата си каската не я усещам изобщо като тегло. Другата ми каска е една TSG superlight, която тежи 300 грама и на практика, ако не броим лекото запарване, изобщо не се усеща че я носиш. Това си е и минус обаче в момента, в който се сетиш за протекцията. Така че лично за мен, ако пътеката ще е само изкачване и после само спускане - тогава фулфейс, а ако ще има дълги равни участъци и редуване на изкачвания/спускания - тогава нормална каска половинка. В този смисъл си се ориентирал правилно. Каската половинка, за разлика от фулфейса, можеш да я ползваш навсякъде. После вече, ако усетиш че ти трябва повече защита ще си вземеш и фулфейс за по-агресивните карания. Лично аз дълго време не ползвах фулфейс каската си, защото ми изглеждаше отвратително неудобно за каране това нещо, но истината е че ми трябваха не повече от 15-20 минути да свикна да карам с такава каска и още толкова да свикна да я ползвам с маска. Сега предпочитам да карам именно така. Освен ако пътеката не изисква друго. Иначе тия каски хибриди на хартия звучат супер, но на практика не знам колко са адекватни. Това по същество си е XC каска с подбрадник, поради което тя не дава сигурността на фулфейс каската, а точно това търси човек от една каска в крайна сметка - сигурност.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Чет Окт 23, 2014 9:23 am

mentalhead написа:Това по същество си е XC каска с подбрадник, поради което тя не дава сигурността на фулфейс каската, а точно това търси човек от една каска в крайна сметка - сигурност.



...не съм имал такава, за да съдя от първа ръка, но из всичко изписано по ревюта, се оборва точно подобно твърдение, а и ХС каските не тежат 700гр...По скоро е DH каска с повече проветрение :lol: И както напоследък средното м/у всичко за спускане и всичко за качване му викат ендуро, така и това си намира нишата.
Когато паднат цените на Парашута, бих се зарибил да развивам болтчета по няколко минути из поляните, за да видя как е, въпреки че най-вероятно ще си седи цяла каска през повечето време.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот iPop » Чет Окт 23, 2014 9:30 am

Замислил съм се да си зема ето тази декатлонка: http://www.decathlon.bg/kaska-mtv-500-cherna-id_8308939.html

Заслужава ли си парите и какви са алтернативите до 100 лева?
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Чет Окт 23, 2014 10:02 am

windv написа:Карал съм с таква до сега :
http://www.decathlon.bg/kaska-mtv-500-cherna-id_8308939.html
Добра цена е и изработката е добра. Падах няколко пъти по глава с нея и всичко беше наред. Счупих я, по съвсем не-колоездачен начин, засилвайки я с все сила с ръка към земята. Жестоко я ударих за теста, после няколко шута и се сцепи на 1 място, по дължина на една от формите. След това пак падах с нея и не е мръднала, но си купих нова...всичко в името на тестване за здравина :)
Струва си да се спомене, че тази каска няма специална с-ма за затягане към главата, с ластик е вътре, но седи много удобно и ако е точния размер, може дасе напасне много стабилно. Подплънките се пълнят с пот лесно и задържат влагата по-дълго отколкото друга малка каска на KALI , която съм карал.



Както писах по-горе за нея. Хубава е за 60-те лева, които струва. Доста хора видях с такива и всички са доволни, въпреки че доста от хората карат с FF и коментарът им беше "Йее, много яка каска за градско :lol: ".

Миналата година нямаше черни и моята си я боядисах сам, че беше бяла...

И пак да кажа. Козирката не се регулира изначално и няма затегалка на тила, за пристягане с вътрешна с-ма някаква, което никога не ми е пречило.
Козирката се държи на две болтчета отстрани и в средата с някави пластмасови пишки влиза в корпуса. Ако ги извадиш тях, може да я местиш нагоре-надолу ако усетиш , че искаш да я местиш. Като цяло си е в добра позиция.

Счупих я с усилие от моя страна. Има си ги всичките технологии на по скъпите каски за отливане на материалите. А от ударите по клони и камъни нямаше големи вдлъбнатини. Мяткай се спокойно.
В алтернативите до 100лв се сещам само за Giro Feature.
Сменям декатлонската за Giro Feature, защото ми се струва, че седи по-прибрано и няма да приличам на камбана в главата...ама това го има с всяка каска :8D:
Изображение

Тази от декатлон има леко издадени кантове над ушите, които я разширяват още повече визуално. Относително е до колко няколкото милиметра ще са от значение. Има също така и една извивка във формата на каската, която влиза зад ушите, което поне на вид изглежда да има по-голямо покритие.

Като цяло Btwin-а си е от най-масивните половинки каски, които съм виждал.

:agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Пет Окт 31, 2014 8:30 am

Giro Feature пристигна. На пръв поглед не съм много впечатлен. Вътре дунапренчетта са много скромни и не бих казал, че е най-удобната каска, която съм носил. Декатлонската със сигурност е по-удобна , има много повече меки подплънки вътре, но затова пък е по-добра за зимата. Гирото е с повече отвори...ще я видим как ще се представи с времето:) Има по-малко покритие около ушите и отзад, за да има място за джаджата за въртене и затягане...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот boi4ka » Пет Окт 31, 2014 11:21 am

windv написа:Giro Feature пристигна. На пръв поглед не съм много впечатлен. Вътре дунапренчетта са много скромни и не бих казал, че е най-удобната каска, която съм носил. Декатлонската със сигурност е по-удобна , има много повече меки подплънки вътре, но затова пък е по-добра за зимата. Гирото е с повече отвори...ще я видим как ще се представи с времето:) Има по-малко покритие около ушите и отзад, за да има място за джаджата за въртене и затягане...
Здравей!
И аз не бях впечатлен в началото, но се оказа чудесна каска. Какво й е на подплънките? :dontknow: Добре са си.
Карам я вече втори сезон и смело мога да кажа, че лично на мен ми е изключително удобна, проветрява се предостатъчно и за разлика от другите каски които съм имал, козирката е захваната здраво и се регулира лесно, дори и с ръкавици.
Ако караш ски можеш да си я ползваш и за зимна каска с една качествена тънка шапка под нея. Миналата година карах така и беше чуседно :liplick:
Поздрави!
А, и да добавя, че в новия клип от канадските гори, :lol: след спечелването на ендуро сериите, батко Джаред Грейвс кара със същата :D :agree:
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот jd » Пет Окт 31, 2014 12:48 pm

Една много хубава каска, с която карам вече 6 месеца е Bell Super.

Изображение

За мен лично плюсовете са й много - супер удобна и много добре пасва на главата, добър реглаж, сравнително лека, глезотийки като маунтове за екшън камера и маска.
Може би големият й минус е цената... но всеки си преценява.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Vorac » Вто Ное 04, 2014 12:07 pm

windv написа:Счупих я, по съвсем не-колоездачен начин, засилвайки я с все сила с ръка към земята. Жестоко я ударих за теста, после няколко шута и се сцепи на 1 място, по дължина на една от формите. След това пак падах с нея и не е мръднала, но си купих нова...всичко в името на тестване за здравина :)


Честно ли това ти е критерия за колоездачна каска? Колко е здрава?

Представям ти, в такъв случай, идеалната колоездачна каска:

Изображение

Стомана. Гарантирано няма да можеш да я счупиш изсилвайки я в земята! Няма да пази от падане от колело, но ще е здрава! Бонус периферия да пази от Слънцето.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот windv » Вто Ное 04, 2014 7:03 pm

@Vorac

Написах какво се случи с моята по стечение на обстоятелствата. Пък за здравина вярвам на тея , които произвеждат, да си вършат работата като хората...В течение на изпозлването на всяка вещ , която съм имал, в крайна сметка достигам до предела и го чупя, щото ми е интереснокое колко може. А каската след акто не можах да я счупя с глава в земята, много ясно , че следва следваща стъпка....засилка и шутаци хаха. Не мога да ги взема на сериозно вещите и това си е...мога да ти споделя колко метра може да лети thinkpad и как работи и след като се скочи в/у него, тамън ми е интересно какво ще ми препоръчаш тогава хах :peace:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Vorac » Сря Ное 05, 2014 11:11 am

O, ясно. Обявявай като се ебаваш, че някой може да се обърка да прочете темата за полезна информация и да му остане в главата, че каската трябва да е здрава, да не се чупи. Че предназначението на велосипедната каска не е точно да се строши.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Любо » Сря Ное 05, 2014 11:29 am

jd написа:Една много хубава каска, с която карам вече 6 месеца е Bell Super.

http://64c162442026ed407fea-97b288b6e6f ... eenP_3.png

За мен лично плюсовете са й много - супер удобна и много добре пасва на главата, добър реглаж, сравнително лека, глезотийки като маунтове за екшън камера и маска.
Може би големият й минус е цената... но всеки си преценява.
Тая Bell Super много ми харесва и на мене и сигурно не стои на главата като чайник като моята Scott Mythic , но за съжаление никъде в България не можах да намеря да я продават . Ти откъде си я купил ?
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот iPop » Сря Ное 05, 2014 12:22 pm

Любо написа:
jd написа:Една много хубава каска, с която карам вече 6 месеца е Bell Super.

http://64c162442026ed407fea-97b288b6e6f ... eenP_3.png

За мен лично плюсовете са й много - супер удобна и много добре пасва на главата, добър реглаж, сравнително лека, глезотийки като маунтове за екшън камера и маска.
Може би големият й минус е цената... но всеки си преценява.
Тая Bell Super много ми харесва и на мене и сигурно не стои на главата като чайник като моята Scott Mythic , но за съжаление никъде в България не можах да намеря да я продават . Ти откъде си я купил ?


Питах миналата седмица във веломафията и казаха че за новия сезон ще я внесат
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот jd » Сря Ное 05, 2014 1:00 pm

Любо написа:Ти откъде си я купил ?

Веломания не бяха внесли бройки тази година, а понеже явно нямат практика за внос по поръчка, се наложи да поръчвам онлайн. От CRC я купих.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот tension83 » Сря Ное 05, 2014 4:53 pm

В момента го има със сравнително хубаво намаление в дискоунта.
http://www.bike-discount.de/en/buy/super-bright-green-16485
Аватар
tension83
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 9:22 am
Местоположение: Белоградчик/София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот raptor1987 » Сря Ное 05, 2014 5:21 pm

Bell Super Helm за 79,95 EUR
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Telepatok » Сря Ное 05, 2014 8:39 pm

В крайна сметка си взех това:

RECON STEALTH, 661
Изображение

Залепи ми се на главата идеално и е много лека. Проветрението също ми се струва добро но това ще се разбере с каране. :)
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот svencho » Съб Дек 20, 2014 7:17 pm

Аз си взех ей това и ще споделя как се държи.
Аватар
svencho
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Вто Мар 19, 2013 9:17 pm
Местоположение: София 0898660704

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот XaCkBuTukC » Пон Ное 30, 2015 8:21 am

Някой може ли да даде отзиви за Bell Super 2R ? Мина достса време от както излезе , чета на няколко места че има проблеми с комфорта заради новите подплънки вътре
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот nesretnika » Пон Ное 30, 2015 10:11 am

Каската е много удобно. Не знам кое не и харесват. Иначе има определено по-леки каски от нея. Подбрадника също се слага и сваля лесно. Има си стойка за камера, което също е удобно.
nesretnika
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Чет Окт 23, 2014 4:54 pm

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Sartor » Сря Яну 13, 2016 10:42 am

XaCkBuTukC написа:Някой може ли да даде отзиви за Bell Super 2R ? Мина достса време от както излезе , чета на няколко места че има проблеми с комфорта заради новите подплънки вътре


Карал съм и с двете каски - Bell Super (повече от 1000км) и сега вече с Bell Super 2R (над 500км ми се насъбират). Новата каска определено е по-удобна, break away mount-a за камерата пада по-често (при преминаване през хвойна / дървета и т.н. - излипно е да споменава, че не е подходящ за храсталясване), но по този начин няма да се "изкърти" при по сериозен натиск (причинявайки евентуални подбиви / по-сериозни надрасквания по камерата).

Подбрадника е малко тегаво да се слага и маха всеки път, но аз така и спрях да го правя, понеже нагоре започнах да карам без каска (тук уточнявам, че избягвам ХС маршрути които са като увеселително влакче - нагоре-надолу или по черни пътища). Неудобен е за напъхване в тясна раница (Deuter Attack 20) или пълна такава (Deuter TransAlpine 32).

Като забележка за MIPs-а - лепилото като чели не е качествено и някои от подплънките при по интензивно потене може да се разлепят (с качествено лепило вече не е проблем).

Надявам се да съм ти бил полезен :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron