Каска за Ендуро/АМ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Jumpup » Пон Яну 03, 2022 6:23 pm

Една година по късно отново съм в дилема. :dontknow: Някой има ли, тествал на Софка Маринова, кои по ред от мъжете беше незнам, но поне името си спомням, Гринго? :rofl:
ЧНГ и майтапа на страна имам предвид каската със сваляем подбрадник на Urge - Gringo De La Pampa и De La Siera. По картинките първата е без предпазна мрежа на подбрадника, само това ли е разликата между тях или още нещо? :dontknow: Намерих я на доста сносна цена за такъв тип ендуро каскети и се чудя и се мая, че и моя размер има. :D :magnify: :drunk:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот protiven » Пон Яну 03, 2022 11:12 pm

Jumpup написа:Една година по късно отново съм в дилема. :dontknow: Някой има ли, тествал на Софка Маринова, кои по ред от мъжете беше незнам, но поне името си спомням, Гринго? :rofl:
ЧНГ и майтапа на страна имам предвид каската със сваляем подбрадник на Urge - Gringo De La Pampa и De La Siera. По картинките първата е без предпазна мрежа на подбрадника, само това ли е разликата между тях или още нещо? :dontknow: Намерих я на доста сносна цена за такъв тип ендуро каскети и се чудя и се мая, че и моя размер има. :D :magnify: :drunk:


Изглежда само това е разликата между двете, колкото и да е странно. За колко си я намерил?
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот Jumpup » Пон Яну 10, 2022 5:22 pm

В четвъртък по трасетата на благоендуро получих просветление. По точно направо ми светна пред очите. :rofl: Навремето хората хващаха гората, а аз с кормилото хванах само едно дърво с около 45 км. Както се досещате земята се надигна и ме прасна по челото в буквалния смисъл. :banghead: Та каква е поуката за хората като мен с ендуро каски без подбрадник. :dontknow: Счупена козирка, ужулен нос и както пееха Queen навремето another one bites the dust (докато си хапвах пица след карането още ми скрибуцаха седименти между зъбите) :D
Днес взех нещата сериозно и вече се обзаведох с един Гринго :clap: :rofl: ‘Sir De La Sierra' модела с мрежата да не ям инсекти надолу по трасетата на пролет и лятото. Цена 260 лв. промо. Първи впечатления много лека и удобна каска 760 г. с подбрадник, рядко се случва да ми лепне нещо от първият път (пробвал съм и мета парашута, бела и все S ми стягат, M ми лопат). Врътката за затягане е много хитро измислена, докато си слагате каската тя леко се самонатяга. :evil: Още немога да хвана принципа. :dontknow: :rofl: После си я регулирате както ви е удобно. Заключващият механизъм на подбрадника се регулира с две копчета. Долната част пада единствено при свалена и обърната наопаки каска. Като покарам събота и неделя ще споделя още впечатления. Наздраве и безаварийно. :beer:
П.П.
Щях да забравя в кашончето имате още един комплект омекотители. Като зацапате едните и ги пуснете за пране лепвате вторите и юруш надоле. :clap:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Каска за Ендуро/АМ

Мнениеот moz » Вто Яну 11, 2022 3:42 pm

Втория комплект омекотители обикновено са с различен размер, за да им още една настройка на удобството.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта