Избор на велосипед до 6000лв.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 20, 2016 11:45 am

Приятели решил съм да си купя втори байк.Сега карам Аполон 29,и бих искал да се метна на байк мекица.На тия модели съм се спрял:

http://scott.bg/bg/velosipedi-2016/3611 ... 2016-.html

http://www.bikecenter.bg/product/cube-a ... 62_race_29

http://www.bikecenter.bg/product/cube-s ... pc_race_29

http://www.bikecenter.bg/product/specia ... p_29_black

http://www.bikecenter.bg/product/specia ... p_29_green
Крос Кънтри се водят май но си мисля че и на по тежки терени ще се държат добре.Доста съм бос и неориенриран,затова ми дайте някакви препоръки.Най-просто казано искам колелото да може да катери и баири.Скота най-много ме кефи от всички.След около месец ще го купувам и сега събирам мнения,препоръки,такива неща.Благодаря
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 20, 2016 11:46 am

Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот fena7 » Вто Сеп 20, 2016 12:00 pm

Колега огледай сайта на https://www.canyon.com/en-bg/mtb/
Велосипедите са им на високо ниво. А и не си написал изискванията си, както и за какво ще го ползваш.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Любо » Вто Сеп 20, 2016 12:08 pm

Аз бих казал огледай ORYX и PULSE, ще ти останат и пари :D
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот bio » Вто Сеп 20, 2016 2:01 pm

доста сериозен бюджет имаш и можеш да вземеш доста сериозен AM/Enduro велосипед. За жалост НИКОЙ от посочените от теб няма геометрия и компоненти на такъв. Карането/преминаването по технични терени зависи основно от уменията ти не от велосипеда, но сериозният велосипед доста помага за придобиване им.
имам много въпроси към теб:
1. защо държиш да е 29'' ? колко си висок ?
2. какво е максималното тегло на велосипед, което може да си позволиш ?
3. трябва ли ти амортесьорно колче ?
4. скокове/дропове влекат ли те ?
5. какво разбираш тежък терен ? (не съм от София и незнам местните пътеки/терени)
6. какви педали смяташ да караш ? автомати или платформи ?
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот halfdone » Вто Сеп 20, 2016 3:25 pm

Стига бе как 6000лв за 100-120 ходова XC мекица, това си е ебати загубата.
Иначе то и със 180мм може да си въртиш и катериш.

Ако твърдо си решил да е 29, Jeffsy-то на Yti даже е на промоция сега.
https://www.yt-industries.com/en/cat/in ... tegory/509
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Вто Сеп 20, 2016 4:13 pm

Съветвам за байк със поне 160мм ход на окачването. Съдя по това как аз си избирах байк - бях си харесал със 125мм ход. После се огледах за 140мм. Накрая ме убедиха за 160мм. Дори да не си агресивен карач (да караш бързо в гората, да скачаш, да дропиш и т.н.) и да си мислиш, че ще го караш кротко, както си си карал твърдака до сега ... няма да стане, повярвай ми. Като се качиш на такова колело и като усетиш как прелита и как гази, почваш да жадуваш за скорост и още ход. Неизбежно ще си купиш и протектори за някои части на тялото, ако нямаш. Отначало ще те е страх да не го счупиш, но това се преодолява бързо.
Това ще ти помогне с избора http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... alother001
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 20, 2016 5:25 pm

Към bio
1.висок 183см,около 85кг.
2.Ами Аполона ми е първо колело,тежи около14кг.и ми е добре,но нямам база на сравнение друго не съм карал
3.Незнам дали ми трябва.Говориш за колчето на седалката нали?Гледал съм по клипове че е яка екстра.Не може ли да се сложи и в последствие?
4.Не ме влекат,изглеждат ми опасни,а аз имах доста сериозна контузия на 2те ръце(бяха счупени)с мотоциклет.Нещо по-лежерно,може би най-много малки скокчета :)
5.Ами каманаци,стръмни патеки,деда знам такива неща.Мисълта ми е,искам колелото да е способно та тия неща,не че някога ще ги правя,апък знае ли се.С 2 думи като дам тия пари желая нещо всестрано развито,а не след 1 година да си задавам въпроса защо не купих онова.Общо взето не съм екстремен,или поне не много!
6.Платформени
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 20, 2016 5:37 pm

Сайта на canyon е супер направен,като гледам и велотата също,но предпочитам нещо от бг.да си взема.
Останал съм с впечатление че по-големия ход на окачването е по-голям мор за педалирането.Може и да се лъжа,затова не гледам колела от този тип
Към Kobeto!Как те обедиха за по-голям ход на окачването?На тия които съм се спрял Стънтджъмпера и Стереото са ориентирани към АМ повечко.Обяснете за педалирането,голяма разлика ли ще има от твърдака който карам,ако се кача на някоя мекица?Обяснете по-бързо ли се оморява човек
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Любо » Вто Сеп 20, 2016 5:42 pm

Ето ти още едно предложение от мене от форумният пазар: viewtopic.php?f=16&t=185105 . Безупречна ендуро машина, сглобена с най-висок клас части, без абсолютно никакви забележки, за смешни пари :agree:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот stoyancha » Вто Сеп 20, 2016 5:48 pm

Окачването може да се заключва, ако амортисьорът има тази опция. Виж моето предложение като мога да се продаде с чисто нова скоростна система 1х11 и хидравлични колче RockShox Reverb viewtopic.php?f=16&t=184679
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Вто Сеп 20, 2016 6:31 pm

kawasuna написа: Към Kobeto!Как те обедиха за по-голям ход на окачването?На тия които съм се спрял Стънтджъмпера и Стереото са ориентирани към АМ повечко.Обяснете за педалирането,голяма разлика ли ще има от твърдака който карам,ако се кача на някоя мекица?Обяснете по-бързо ли се оморява човек

Бях изпаднах в някаква брутална дилема и реших да пиша във ФБ страницата на МТБ-БГ, но на лично. Там Любомир Ботушаров (тук е admin) ме засипа с инфо и линкове на байкове. Исках евтин байк - около 2к - 3к. Видях Shockblaze Trace Race 2016, но се оказа, че са го изкупили като топъл хляб. После видях моделите Skin Race, Skin Elite и Skin Comp, които са си 26-цолови. Та избрах си този, дето ми грабна окото още в първия момент, понеже аз имах и много големи предпочитания за цветовете. И те така. Карах си твърдака като турист насам натам, леко, кротко, без скокове, но в много кал - чаках да завали и след това в калта. После на 160мм ход .. тихооо :lol: Само си иска да го блъскаш. Все едно да си купиш спортна кола и да я караш с 90. Де що видиш място за подскок и дроп и си там. Имам го от скоро и вече ми е минавало през ума за вилка с повече ход, макар че тази е добра.
За педалирането нагоре - не е приятно, но се преживява всеки път. Това са велосипеди, които не се клатушкат като МТБ за 300 лева с двойно окачване. педалирането прав не е оферта, понеже тогава неизбежно окачването поема много енергия и наистина даваш фира докато се покатериш. Вярно, ефективността нагоре не е като на твърдака, но надолу идва много добре. При по-равен път (в смисъл, без камънак и дупки) можеш да заключваш шока и да втвърдяваш вилката, което ти дава допълнително ефективност при катерене.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот iLiZiOnE » Вто Сеп 20, 2016 7:18 pm

http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8/TRACE-ELITE-CARB-275-2016-Bg.html

Мисля че нещо такова ще ти свърши перфектна работа. Има добър дизайн. Винаги можеш да заключиш амортисьорите( предния само с натискане на един бутон от кормилото) и да караш твърдак. А и теглото от 11,4кг според мен си е супер за колело с ход на рамката 150мм. За този бюджет до 6000лв имаш доста голям избор. :peace:
iLiZiOnE
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 6:49 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот fena7 » Вто Сеп 20, 2016 7:51 pm

Колега, извини ме че пак ще ти пратя линк на canyon но един от моделите е с променлива геометрия която е направена точно за изискванията ти. А и тези модели имат и заключване на шока което ги прави като твърдаци нагоре. Модела е https://www.canyon.com/en-bg/mtb/strive/
един приятел го кара и е доволен от машината. Поздрави :beer:
Иначе и аз съм за българските производители но относно ориксите чух лоши отзиви, но пък пулса изглеждат супер и окомплектовките са на ниво.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 20, 2016 7:56 pm

Благодаря приятели.А може ли да кажете вашия фаворит от тези,изброени от мен.Гледам за Скота пишат само хубави неща.Бил нещо като перфектния байк,като геометрия на рамката,,някви такива
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Вто Сеп 20, 2016 7:57 pm

:offtopic: Заключеният шок прави колелото твърдак, само ако теренът позволява, или ако шокът има функция за отключване при по-силно натоварване. Противопоказно е да се кара със заключен шок по рошави терени. Това съм чел и това споделям. Аз лично заключвам само при катерене по асфалт или читав черен път. По велоалеи също няма проблеми да се одървя окачването, но няма смисъл от това.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот icog » Вто Сеп 20, 2016 9:19 pm

Здрасти!
Имах абсолютно същата дилема преди година :) . Бях си взел аполон-а като първи байк, да видя дали MTB-то е моето нещо. След няколко месеца реших, че е Много моето нещо и си докарах от Германия Cube Stereo HPC 140. Перфектен байк, бях супер доволен от него. Е откраднаха ми ги и двата в комплект.

Сега си взех Cube stereo 120 HPA Race от представителя в БГ. И съм много по-доволен от 140-ката. Защо?

Оказа се, че на моите години (42) е малко късно да почна да скачам и да се мятам по каманаците с главата надолу и пълно бойно снаряжение. Доставя ми удоволствие да се кача до където си искам и да след това да се спусна по пътеки средна трудност, а не трасетата за спускане - бай Кръстьо примерно го пуснах веднъж и за последно, не ми е фън. 120-ката е идеално решение за лек байк (помага много при изкачванията и дългите преходи) и чудесно двойно окачване, което ти доставя удоволствие при подскоци и рошави пътеки с корени и камънак.

Та прецени си какво ти харесва в спорта а след това с твоя бюджет имаш добър избор, особено в този сезон (на намаления). А тези, които ти казват, че за тези пари ще си вземеш страшна 140-ка или 160-ка да се обосноват за какво ти е това по-тежко окачване и геометрия на рамката за екшън, при положение, че не ти е това целта.

И Specialized и Scott са маааалко по-скъпи от Cube за една и съща окомплектовка. Разлика сигурно има, но за ония, дето не са слизали от байковете последните 20 години. :)

Дано съм ти бил полезен!
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 20, 2016 10:13 pm

Беше благодаря!А карбон или алумин?Разлика 1к.лв.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот bio » Вто Сеп 20, 2016 10:40 pm

@kawasuna
според мен трябва да минеш няколко test drive-a с различни велосипеди. може да се заровиш да четеш ревюта, да изчетеш цялата теория на окачвание ... но без преки впечатления работата няма да стане.
за това което описваш 120mm са напълно достатъчни както каза и icog разликата в теглото има значение.
очакването помага много при катерене на технични терени. за асфалт и приличен черен път, може и да си позволиш да го заключиш. не се притенсвай то сработва при по-големи препрятствия. още повече, че добрите окачвание да проектирани така, че да не се люлеят при педалиране (anti squat).
карбон или алуминии ... си е твое решение. само искам да ти кажа, че доста бой носи тъпия карбон, но и доста е солен ... пък после започва една мания да сваляш излишно тегло. и колелото след една година ще ти струва 10k.
успех.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Вто Сеп 20, 2016 10:59 pm

Да разбирам,че избора ми ще е голяма част на сляпо.Имам впредвид,че трябва доста часове каране за да разбереш дали това е подходящия за теб байк.Изпитал съм го доста пъти макар и не с велосипеди.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Alexi » Вто Сеп 20, 2016 11:20 pm

това да заключиш шока на 160 мм велосипед и да кажеш че караш ХС твърдак нагоре не е сериозно .. малкия челен ъгъл ,късата лапа ,изнесеното назад колче всичко това е предназначено за спускане и нагоре ще пречи ,даже и на равно ще пречи при педалиране
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Flatmo » Сря Сеп 21, 2016 7:27 am

В нета има много добри отзиви от Specialized Camber. Миналата година е бил Trail Bike of the Year. Нещо средно е между EPIC и Stumpjumper.
Можеби от байкцентър ще предложат вариант за доставка.
Flatmo
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 12, 2014 8:07 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот bio » Сря Сеп 21, 2016 7:52 am

kawasuna написа:Да разбирам,че избора ми ще е голяма част на сляпо.Имам впредвид,че трябва доста часове каране за да разбереш дали това е подходящия за теб байк.Изпитал съм го доста пъти макар и не с велосипеди.

Да, обощено казано е точно така, избора ти ще е доста субективен.
Дори да пробваш различни колела и модели, ако те не са правилно настроени няма да ги харесаш макар да са по-добри. В този ценови клас велосипедите са доста сериозни и работят "добре". Компонентите им са среден/висок ценовокачествен клас, едвали ще направиш разлика като поведение/работа.
YT Jeffsy например е чудесен байка, но е много прогресивен. Направен за сериозно каране.
Scott-a е леко регресивен + прогресивен шок = линейно окачване. Мека возия и ще гази всичко, но няма да се държи прилично при големи препятствия ... лесно ще го дъниш ("bottom out").
Според мен трябва първо малко да конкретизираш, да се спреш на някакъв конкретен ход на окачването и дали оставаш на 29" ?!? Трябва да пределиш оптимален размер рамката, която искаш караш. И да търсиш рамка близка да този размер/геометрия.
P.S. Specialized Camber е подобен като поведение на Scott-a, но е оптимизиран за 1х"нещо си" скоростна система.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Nocturne » Сря Сеп 21, 2016 9:22 am

kawasuna написа:Благодаря приятели.А може ли да кажете вашия фаворит от тези,изброени от мен.Гледам за Скота пишат само хубави неща.Бил нещо като перфектния байк,като геометрия на рамката,,някви такива


От тези изброени от теб за мен определено този:
http://www.bikecenter.bg/product/cube-s ... pc_race_29
карбонова рамка, пълен XT монтаж, 2х11 скорости, аморт. колче, проходни оси отпред и отзад, супер тегло (ако е вярно).

Иначе от тези, които ти предложиха съфорумците няма 2 мнения:
viewtopic.php?f=16&t=185105

Според мен трябва много бързо да забравиш велосипедите с 100 ход отпред и отзад и да вземеш поне 120.
Последна промяна Nocturne на Сря Сеп 21, 2016 10:09 am, променена общо 1 път
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот icog » Сря Сеп 21, 2016 9:32 am

Йес, карбоновата 120-ка я имаха налична в твоят размер, когато аз купих моя. Предлагаха ми я ама ми дойде над бюджета. Окомплектовката и е повече от перфектна за ентусиасти че и не само :) .

Най-добре реши точно колко високо и далеко искаш да скачаш. Както колегата каза, 120 е задължително, 100 не ти е опция освен за твърдак.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Сря Сеп 21, 2016 9:55 am

icog я кажи нещо повече за Стереото.Като гледам рамката за ХС и АМ при тоя модел ми се вижда една и съща,единствената разлика е хода на окачването май а?900лв е разликата между карбона и алуминия,окомплектовката май е съща,а теглото 300,400грама надолу в полза на карбона.За твърдак май карбона има смисъл,ама за мекица според мен не толкова.И я разеснете за окачването.При единия вариант задния амортизатор е хоризонтален(почти),а при другия вариант,както е Стереото вертикален.Кое е по добро и защо???
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Admin » Сря Сеп 21, 2016 10:27 am

Аз няма да се включа със съвет за конкретен велосипед (защото не съм карал изброените от теб марки и модели - всичките са добри, при тази цена е трудно да е другояче), но от всичко прочетено мога обобщено да ти препоръчам следното:
Щом не знаеш и не си сигурен какво точно ти се кара като стил, като терени, пък и твоите умения и възможности сигурно тепърва ще се развиват, препоръчвам ти да търсиш велосипед с ход на окачването 130-140 мм. Тези байкове не са прекалено тежки, достатъчно приятни са при изкачванията (но не са бързи като ХС велосипед) и имат големи възможности при спускане, прощават доста грешки и позволяват бързо развитие в посока по-агресивно каране, ако тази посока се окаже твоята. Ако не, ще имаш просто достатъчен комфорт при спусканията по терени със средна трудност.
А може ли 120 мм ход? Може, също не са лоши и като цяло са още по-леки, по-приятни при изкачване и повече ХС ориентирани. При тях обаче, точно заради геометрията и хода на окачването, ако искаш да караш по-бързо и агресивно надолу, ще трябва да вложиш повече умения от себе си. Аз лично дори с ХС байк със 100 мм ход съм се забавлявал добре по технични пътеки, но не е същото като със 140 ход, просто второто позволява много повече.
Така че за мен в момента 130-140 мм са най-универсалните велосипеди, което ги прави и най-подходящи за хора, които още не знаят какво точно търсят в карането. По-лесно е да свалиш тегло от готов велосипед със 140 мм ход (вярно, струва пари, но е възможно), отколкото да добавиш ход и геометрия за надолу на велосипед със 120 мм ход. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Сря Сеп 21, 2016 10:42 am

Много съдържателен отговор.Благодаря
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот bio » Сря Сеп 21, 2016 11:23 am

kawasuna написа:И я разеснете за окачването.При единия вариант задния амортизатор е хоризонтален(почти),а при другия вариант,както е Стереото вертикален.Кое е по добро и защо???

това е чисто визуална концепция, важни са самите характеристики на окачването. може да погледнеш този сайт -> http://linkagedesign.blogspot.bg/2013/1 ... -2014.html
и да използваш гъгъл преводачка, за да прочетеш ... какво пише.
много добър велосипед - ефективен при педалиране и с линейно окачване.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Сря Сеп 21, 2016 1:08 pm

http://www.bikecenter.bg/product/cube-s ... ace_27dot5
Като се замисля окачване 120-140 ще е.Този как е.Изглежда ми като 120ката,каква им е разликата освен по-големия ход и колелата.И защо малко ALL Mountain колела са с 29 гуми.Предпочитам 29 гуми незнам как ще е с 27,5,ще осетя ли голяма разлика?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта