Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Вто Юни 18, 2019 6:56 pm

Привет, тъй като ползвам много форуми и знам колко е важна ваймопомоща и мнението от личен опит, ви питам за мнения за тези колела.
Въпроса е , че детето ми видя такова колело (или по-точно двукоронната вилка) и се подкефи и дава зор за такова колело.
НЯМАМ СИ ИДЕЯ какви са плюсовете и минусите, почетох и освен че хода на завиване се ограничава друго не знам. Общо взето ми е нужно мнение, кое от тези колела да му купя и защо!?

Детето е 150см, 40кг. ЗНАМ, че не е за такова колело, но имаме 3 колела БМХ и др. за трикове, кара тротинетки , скейтове няколко, ски, мотор кросак 50куб. Ямаха, четириколка, моторна шейна и т.н. из спортните дебри...
По принцип кара 24цола без проблеми, знам, че са големи тези, но мислим и за напред , ако се запали, ще го карам аз , пък за него ще мислим съобразено с желания и възможности!

Та иска такова колело, да се пробва по разни писти в района, много деца има запалени и си правят писти в гората , ама с БМХ не става.

Пак ще кажа , че е дете, неможе да му обяснявам какво защо и какви са тия вилки и колела , защо може или неможе, по-лесно и приятно ще ни бъде да се пробва!

https://www.olx.bg/ad/kolelo-26tsola-pe ... 7Rb4q.html

https://www.olx.bg/ad/prodavam-kolelo-c ... 7NBcc.html

https://www.olx.bg/ad/dh-kolelo-za-nach ... 7RAqc.html

https://www.olx.bg/ad/kolelo-planinski- ... Dow0p.html

и един драг , ама чакам да кажат наличен ли е!
https://photos.app.goo.gl/AVMygAwMuK3y7zWA6
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юни 18, 2019 8:51 pm

Всички посочени колела са боклуци - тежат около 20тина килограма и няма работещо окачване. Разбираемо детето се захласва по двукоронни вилки, но читава такава е доста над 500 лв. сама по себе си. Най-смислено е 26" твърдак размер S (не повече от 16") с лека ХС вилка и 2/3х8/9 скорости - така е съвсем реалистично колелото да тежи около 14 кг. Ето пример (не познавам продавача) - viewtopic.php?f=16&t=195671

Другият проблем е, че в olx се продава основно от търговци, а колелата са с неясен произход и състояние.

ПП Темата е за подфорум "Начален клас велосипеди".
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот compira » Вто Юни 18, 2019 8:53 pm

Забрави, че си ги виждал!!!!!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Alpina » Вто Юни 18, 2019 9:07 pm

Посочените в линковете колела са направени само да приличат.
Повярвай ми - минал съм го този път и не са подходящи дори за каране в парка. ;)
Първото ми беше като Драг-а от линка ти (предишна верисия) - подведох се именно по вида му.

С този бюджет вече са те насочили - вземи му "твърдак" и ще натрупа много повече умения и техника. :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Сря Юни 19, 2019 8:46 am

Поне да му сложа двукоронна вилка на някоя бангия да му мине мерака.... Имаме 3 трърди рамки и една с преден и заден шок, Cross, бангийки, ама ... деца , нали знаете....
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Alpina » Сря Юни 19, 2019 5:17 pm

Е та не можеш да му обясниш че не става ли?
Какъв е смисълът да го откажеш? :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Нед Ное 15, 2020 5:29 pm

Ще си бутна пак темата колеги. След година и малко, пак сме на тази тема. Идват празници и нали знаете, какъв по-хубав момент за ново колело има, от коледа.

п.п. не искам да му троша мерака или да го отказвам, ама който няма дете, той не знае как всеки ден вятъра духа в различна посока и като видим хубав цвят с 2 лепенки и искаме това! Все пак съм разумен, 2000лв за колело за 12 годишен, не е разумно, още повече като не можем да кажем и не знаем защо го искаме.

Вдигам темата с питане за конкретни насоки към обяви, лични и чужди, за колело за горско каране, леки спускания по трасета със скокове. Детето ми си е дребничко за годините си - 12. Та.... пак сме в търсене, ще очаквам насоки колеги.
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Harka » Нед Ное 15, 2020 6:55 pm

Колко е високо детето в момента и колко пари си готов да отделиш?

Миналата година сглабях колело за моя син (тогава на 13), може да се инспирираш: https://forum.mtb-bg.com/viewtopic.php?f=28&t=195542

Нормално е детето да не може да ти формулира в началото защо точно иска нещо, как и къде ще го ползва и т.н. Това е работа на родителя. Ако му осигуриш достатъчно добър уред, който става за нещо (т.е. колело в случая), може да го закараш на Витоша, или пък в някой байк парк, или пък просто в някой парк, да го запишеш на уроци за начинаещи и т.н., и т.н. Възможностите са безкрайни.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Пон Ное 16, 2020 3:27 pm

В момента е 143см около 40кг. Той кара навсякъде, гори паркове, рампи, и т.н. Мога да отделя не повече от 800лв за тази прищявка.
Казвам прищявка, защото ние не знаем какво искаме и постоянно се иска нещо, дето струва поне 1000лв и всяко чудо е за 2 дни. Скъпо ми е играчки по 1000лв да купувам. BMX миналата година , после компютър, тротинетка за 800лв защото старата Оксело от 400лв не ставала за нищо вече. Сега БМХ бил боклук ,искаме видео карта , искаме байк, и то искаме такъв от 2000лв разбираш ли, ама не знаем защо! Идва ски сезона , скиори сме, там знам кое за какво е, ама сега и там 1000лв за нова екипировка...
Аз ако знам защо и какво и че утре няма да го пребият за него, айде, ще купя... Ама ми е късно да бистря колела сега, акъла ми е прекалено затормозен , та да се уча тепърва и кое какво е в колелата... идва ми в повече.
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Gworan » Пон Ное 16, 2020 3:32 pm

Малко оф-топик, но чисто от интерес, може ли да видя тротинетка за 800лв, просто да се запозная какво е...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Alexi » Пон Ное 16, 2020 3:33 pm

така е с децата ,добре е да прецениш в кое има истински интерес и да го подкрепяш а ако това е колоезденето то 2000 за велосипед не са много пари и са добро начало да се учи .. радвай се че спортовете го влекат ,че има деца дето не стават от РС-то :beer:
Прикачени файлове
125185661_10224273974946488_7314775652381603721_o.jpg
(103.18 KiB) 127 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Пон Ное 16, 2020 5:24 pm

Хаххахах дам, има го и този момент. Аз се радвам, просто се опитвам да го науча да харчи разумно, все още не е изпотил и 1 лев в живота си, а аз не смогвам да угаждам, жена, бебе , дете...

Тротинетката е цялата цвят хамелеон, с брукатени капли, цели без спици с бикове на тях. Не помня модела, може по късно да постна точно коя е.

Знам, че са малко за това начинание, но каквото намеря за 800лв, това ше е.
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Harka » Пон Ное 16, 2020 5:58 pm

BlazeBg написа:В момента е 143см около 40кг.

Ъъъ, за същото дете от преди година и половина ли става дума?
Детето е 150см, 40кг.


Казвам прищявка, защото ние не знаем какво искаме...

Ти със сигурност не знаеш, но от нещата, които описваш, детето много добре знае, просто не може да го формулира, защото няма опит.

Мога да отделя не повече от 800лв за тази прищявка.


Като уточним размера на детето ще ти кажа дали е за 24" или за 27,5" (почти сигурно второто), но за 800лв. след една година пак ще ти поиска нещо по-добро, защото това за нищо не става. И ще е прав!

Той кара навсякъде, гори паркове, рампи, и т.н.

На мен това ми прилича на интерес, а не на прищявка. От теб зависи дали ще я подкрепиш или не.

BMX миналата година , после компютър, тротинетка за 800лв защото старата Оксело от 400лв не ставала за нищо вече. Сега БМХ бил боклук ,искаме видео карта , искаме байк, и то искаме такъв от 2000лв разбираш ли, ама не знаем защо!


Ами ако му купуваш само боклуци, на които бързо им достига максимума на възможностите... разбираемо е.

Скъпо ми е играчки по 1000лв да купувам.

Това е добър аргумент. Седни и му обясни, че няма как да получи топ екипировка за всичко, с което се занимава. Или всичко ще е компромисно, или трябва да се откаже от някое от останалите си хобита. И нека сам той да каже с какво е готов да направи компромис и с какво не. От какво е готов да се откаже и от какво не.

Аз ако знам защо и какво и че утре няма да го пребият за него, айде, ще купя...

Но не го.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Пон Ное 16, 2020 6:31 pm

Да , интерес е, когато знаеш какво и защо искаш. Когато не знаеш, е прищявка.
Дадох му да прочете една тема тук от форума кое колело за какво е и т.н. DH , XC , Enduro, DJ...

Нищо не е купено с компромис. Всички неща са му хубави и скъпи , но стават повечко, а бързо му омръзват. BMX е перфектен, за трикове, с пегове, с всякави шарени работи, всичко, което се иска, но като му писна на рампи- заминава. Нямам против, така е с всички. Но всяка година по 1000лв за колело няма как да стане, нямам възможност. Страстта му в момента са ските, след 1 месец няма да иска колело, а ски с керс система за усвояване на кинетичната енергия... то не е лесно.

Детето е същото, признавам си, пиша от въздуха! Съжалявам. Не е мръднал за година и половина. Аз имам 26" с пълно окачване , боклуче, но просто като размер, го кара, лети с него.
Въпроса сега е да кара, нещо с добра основа. Като в последствие всичко може да се ъпгрейдва. Аз взех двукоронна вилка, по каквато се беше запалил преди, кара 2 дена вика , останах без ръце, недозавива , тежко му е. Махнах я. Та искам сега да покара 1 месец до зимата, да прецени, искам по ниско , по високо по меко или твърдо, леко тежко, по маневрено или ...все пак да усети едно колело и да прецени. Аз не карам, няма как да преценя. Знам какви ски му трябват, знам какво да правя с компютъра му, мотор караме, и там е днес Ямаха искам, утре КТМ , на ясно съм как стоят нещата и там, ама с колелото....

Опитваме се да угодим на всичко, докато сам реши, това ще карам и да се ориентира, ама дете е, немога да му кажа няма да караш. Искам да е щастлив, ама не съм финансово обезпечен....
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Boyan1984 » Пон Ное 16, 2020 6:47 pm

BlazeBg написа: Опитваме се да угодим на всичко

А, ето го проблема :D
КТМ-и, Ямахи, ски и викаш не си финансово обезпечен? А ако детето ти се чувства щастливо, само когато получава скъпи подаръци и те му омръзват бързо, май имате проблем и не сте за тоя форум. :crap:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Gworan » Пон Ное 16, 2020 7:15 pm

Аз като съм виждал и чувал децата дето карат колела, те гледат само колко струва едно колело, и вилката дали е боксер, това са определящите фактори. Ако имаш най-скъпото колело, ти си най-големият в махалата!
Така че внимавайте с прищявките :)
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот mentalhead » Пон Ное 16, 2020 11:33 pm

Така като гледам, проблема има решение. Продавате всички джаджи и хоп ето ви пари за колело. Така ще видите дали малкия е склонен на жертви за колелото и колко го иска.
Иначе вие правите две основни грешки тук. Първо показвате, че сте склонен да давате куп пари за всичко, освен за колело, а това е байк форум и хората, които питате искат преди всичко да имат хубаво колело и после - за каквото остане. Второ искате да получите невъзможния отговор, че за 800 лева може да се вземе яко колело, по което детето да се зариби. Не може. Само ще си хвърлите парите на вятъра.
Аз съм далеч от мисълта да ви критикувам или да ви давам акъл. Не ви познавам нито детето, нито възможностите, нито желанието, с което подхождате към въпроса. Това си го знаете вие.
Но тъй като това чесане на клавиатури няма да доведе до нищо искам пак да ви напомня, че това е сериозен форум за планинско колоездене със сериозни карачи, голяма част от които са с възможно най-сериозните според бюджета им колела. За които пък са направили куп жертви. Нормално е да имат такова очакване и от останалите. Защото за хората тук планинското колоездене е страст и най-голяма любов. А за нея правим всичко, нали?
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Harka » Вто Ное 17, 2020 4:15 am

След казаното от mentalhead няма какво повече да се добави, но ще ти го кажа и аз.

Така и не разбрах колко високо е детето, но щом кара 26-ца, значи най-вероятно 150. В такъв случай 24-ката отпада категорично като вариант и остава 27,5. За да има въобще някакъв смисъл от това колело, трябва да са изпълнени минимум три условия:

1. Рамката да е достачно малка и с подходяща геометрия за малък човек.
2. Вилката задължително да е въздушна, за да може да се направи достатъчно мека за теглото му.
3. Да има достатъчно добри хидравлични спирачки, защото децата не могат да стискат кой знае колко.

За 800лв. просто няма как да изпълниш горните три условия. За 800лв. ще можеш да му купиш един начален клас велосипед с неподходяща за дете геометрия, с неработеща вилка и слаби спирачки, който ще става само за разходки по асфалтовите алеи в парка. Синът ти бързо ще разбере, че колелото за нищо не става и или ще го зареже, или ще ти поиска по-хубаво и скъпо, което ти ще сметнеш за поредната му прищявка. Така стоят нещата.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Gworan » Вто Ное 17, 2020 7:22 am

За 800лв може да се вземе нещо което е ок за каране в балкана. Примерно, както аз миналата година взех за приятелката това колело, за 650лв, 27.5 с работеща въздушна вилка. Спирачките бяха нисък клас, но за още 150-200 може да се вземат едни деорета или slx..
Сега, такова е планинско крос-кънтри колело. Ако ще скача рампи и стълбища, ще му "разкаже играта"... А пък колело с двойно окачване, за 800лв, просто не си правете труда да търсите. Ще намерите най-много някоя 15-20 годишна 26ца, или някакъв китайски боклук.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Чет Ное 19, 2020 12:26 am

Разбирам ви всички, и благодаря за отговорите.

Благодаря @Harka ! Ето това ми е нужно. няколко точки по които да се ръководя и да вървим напред. В процеса на избор ще реша кое ще дойде в последствие. Така е и с компютъра му, аз съм да колкото мога, като иска да излъчва на живо и да обработва видеа , трябва да покаже желание и да жертва нещо за да си го позволим.

Много се извинявам , превърнах го повече в лична драма.
Детето ми е доведен син. Той иска много неща, аз искам да угодя, като съм строг, знаете как е...като угаждаш, ти се качват на главата. Залъка съм си дал да му купя каквото е искал. Това искане обаче е извън възможностите ми, затова търся начален вариант някакъв.
Имаме си бебе сега и просто, няма как щастието да е пълно.

Днес се мерихме, конкретно, малкия е 39кг и е 145см
Срам, ама ...не сме се мерили досега и...

Значи, основно се насочвам към удобна рамка. 27,5 ако може.
После предницата гледаме. За хидравликата е желателно да я има.

Ще кара по 1-2 часа в гора само, правят си писти, живеем в планинска част и има къде. Креативни са, основно виражи, завои бабуни по спускания. Нито въртят нито скачат много. Бутат нагоре и се пускат по трасетата, като 1 спускане трае 2-3 мин , не е свръх нароварване.

МНОГО е прав колегата по-горе, че се надъхват децата и искат неща дето не разбират. Винаги в компанията има някой с пари и той диктува кое е яко и т.н. вилки, барове, лапата такава, колчето незнам си кво било... Не искам да звуча неуважително, ама съм много далеч от мисълта , че лапата за 300лв или колчето карат колелото. Той като заговори малкия, иска дърт джъмп иска маунтайн байк иска да е ендуро, иска твърдак, мекиците били за аматьори, ала бала.... и си вярва и.... знаете , че мнението на "възрастните" е задръстено, ама парите са като вестници. Мани мани... просто ако трябва да седн ада прочета всичко за байковете за д амога д аму го смеля и да направя разумна покупка, ще ми отнеме дни да поема сигурно 30%... излишно ми е. Мога да зацепя всякакви двигатели, мога да пиша софтуери, да ремонтирам хардуер, правя от всеки двигател всичко, и малко ми е стигнал лимита на паметта и....

Благодаря отново за отделеното време. Ако ме насочите към обяви (надявам се не е забранено) ще съм благодарен.

П.С: Не искам ЯКО колело. Искам разумно похарчени пари! Все има някаква разлика между всички колела по 800лв
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Harka » Чет Ное 19, 2020 1:53 am

BlazeBg написа:Ще кара по 1-2 часа в гора само, правят си писти, живеем в планинска част и има къде. Креативни са, основно виражи, завои бабуни по спускания. Нито въртят нито скачат много. Бутат нагоре и се пускат по трасетата, като 1 спускане трае 2-3 мин , не е свръх нароварване.

OK, разбрах. За тази цел това колело изглежда точно като за сина ти - https://forum.mtb-bg.com/viewtopic.php?f=16&t=197980
Цената му според мен е малко висока, но сигурно може да се коментира.

Благодаря отново за отделеното време. Ако ме насочите към обяви (надявам се не е забранено) ще съм благодарен.

Не е забранено.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Нед Ное 22, 2020 2:23 pm

Благодаря.
Вчера е карал Драг С2, много му паснало, ама не се знае какво е пипано или не по драга. Та поглееднах чисто на вид, това от обявата ми прилича на С2, мисля че ще му пасне. Какво ви е мнението иначе за Драг С2?

И за едно другарче, пак 12г 50кг, кара някакво американско... задния шок дрънка нещо и искат да го сменяват. Какво да гледаме за този шок? Газов , маслен , пружина , колко либри?
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Admin » Пон Ное 23, 2020 4:49 pm

Не съм карал C2, но е много популярен сред младежите. Той реално точно за такава аудитория е правен. Рамката, доколкото знам, е достатъчно здрава и адекватна.
Проблемът с него е, че ако взимаш нов, май имаше вариант за около 1000 лв., ама частите му не са особено добри - просто за тези пари няма как да са, уви. Друг вариант е на старо, ама там пък не се знае кой как го е ползвал и тормозил, защото младежите ползват този модел дори и за спускане. :) Абе изобщо, труден е твоят филм...
Велосипедът от обявата няма много общо с C2, но е доста добър вариант в твоя случай. Обяснявам защо: рамката му е по принцип ХС модел, има я от много време на българския пазар, като цяло е достатъчно здрава като за ХС рамка от начален клас. При тегло на детето 39 кг трябва дооста да скача с нея и да я „млати“, преди да ѝ види сметката. Размерът на рамката и на колелата ще позволи на малкия да я кара поне 2-3 години, тъкмо да се види дали и колко ще се запали. Сглобката е в общи линии точно за целите, които ти гониш. Вярно, че геометрията не е като за ендуро или спускане, но пък такъв велосипед е доста забавен за каране по виражи, бабуни, леки скокчета. Освен това, бидейки базиран на ХС рамка, ако детето в някакъв момент се запали по това да кара по-дълги маршрути с повече педалиране, байкът лесно може да се приспособи чрез замяната на няколко компонента.
Цената ти е над бюджета, но:
- колчето можеш да го махнеш, т.е. да падне на 1100 лв.;
- евентуално ако се спазарите с продавача, може още малко да намалиш цената;
- байкът изглежда запазен и смислен, така че в най-лош случай, ако детето се откаже и се наложи да го продадеш, ще можеш да си върнеш немалка част от стойността му.
Така че може би си струва да се напънеш, но както казаха и другите, добре е с това дете да си поговорите сериозно относно приоритети и компромиси, т.е. да знае, че ако иска такъв хубав байк, ще трябва да е за сметка на нещо друго, което не му е толкова важно. Напълно разбираемо е, че няма как да му угаждаш за всяко желание, ако трае 3 дни.

Що се отнася до другия въпрос, за задния амортисьор - със сигурност първо трябва да кажеш марка и модел. Възможно е изобщо да няма смисъл от смяна. Възможно е нов шок да струва колкото цялото старо колело. В общи линии не е розово положението за тоя шок, ама първо сподели все пак за какъв точно велосипед става дума.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Пон Апр 05, 2021 10:13 pm

Пролет пукна, ние не :beer:
Мастъри, нашето чудене продължава, ама вече сме на ръба да хвърляме парите. Днес ме подсети малкия за колелото и си е харесал това: https://www.olx.bg/ad/novi-tsyalo-kolel ... 8bzhu.html

Ще бъда много благодарен за експертни мнения и препоръки.
Наши познати си накупуваха 2ра ръка колела и всеки страда нещо, дрънка, нещо разбито има и само ядове, затова гледаме нови.
Или с ваша препоръка, и мнение бих взел и втора ръка.
Например това:
https://www.olx.bg/ad/planinski-velosip ... 8wk3d.html
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Gworan » Вто Апр 06, 2021 7:05 am

Двете посочени колела са напълно различни едно от друго. Едното не е планинско, а дърт джъмп колело, за из града или в парк/пъмп трак, за скачане и трикчета. И при двата варианта изкачването става само с бутане. Другото е направено само за спускане, и модела, ако не греша, е от 2012 година, така че всичко трябва много добре да се огледа, преди пазарлъци, евентуално. За цените им не мога да кажа нищо.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот Harka » Вто Апр 06, 2021 8:17 am

И двете колела са супер тясно специализирани, но в две коренно различни сфери. Първото, както каза Gworan, е за Dirt Jump/Street, второто е FR/DH колело. Самото им поставяне в едно уравнение показва, че не сте си отговорили все още на първия и основен въпрос - къде и как ще се кара колелото? Стрийтърското колело за мен не е за начинаещи, които все още не знаят какво искат. Като концепция се доближава по-скоро до БМХ-вете, отколкото до планинските колела. Гладки гуми, без скорости и без предна спирачка, за да може да се върти кормилото свободно, когато се правят трикове. Геометрият и на двете колела е такава, че не позволяват да се вдигне достачно седалката, така че да може да се върти седнал на тях.

Каква е последната концепция за това как ще се ползва колелото?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Вто Апр 06, 2021 9:15 am

Да на ясно съм с концепцията им, благодаря !
Той си харесва първото, защото е позьорско, аз така бих го нарекъл, само заради стойката, знаете като гледат снимки например и така седи ниско, едната ръка на кормилото и гъзарее. Ама дали ще е удобно и ще става за нуждите му - не се разсъждава. Знаем как децата искат като излезне на улицата и да е "готиния". Веднага се проверява колко му струва колелото , ново ли е или втора ръка, и тарторите в групата са способни да съсипят кефа на детето, дори ако кара най-великото колело на света, което всъщност няма значение.
Адски съм афектиран от това ппведение на децата. Същото беше и с компа му, като го сглобих, ама това колко стува ама онова...всичко се мери в пари= гъзария. :offtopic:

Аз предпочитам и го навивам за второто, защото карат в гората, ще се кара 90% в гората това колело. И с малкото ми познания знам, че второто ще му пасне, малка рамка, той е дребен, и все пак вади вид. От погледа на дете е трудно да се обясни, той веднага каза: не ми харесва това златисто, кормилото е грозно, седалката е гадна... деца.

Ако ми кажете слаби места на кое да обърна внимание, ще съм благодарен! Това е основното което искам да знам. И ако виждате слаби места в този планински байк, да ме посъветвате за евентуалните им отстранявания/цени!

Смятам да спра с "детските" прищевки и да купя каквото преценя аз, защото прищевки за 1000+ лв, ама никак не ми допадат!
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот mentalhead » Вто Апр 06, 2021 4:21 pm

Пак нямате концепция и пак за нас би било невъзможно да ви помогнем, но може да кажем няколко неща:

1) Първото колело категорично не става за каране в гора. Няма гуми няма спирачка, няма нищо. Забравете го.
2) Второто колело е колело за спускане. Става само за надолу. Да, детето ще може да си гъзарее и в града, да си скача стълби и прочее, но няма никакъв смисъл да купувате спускарско колело за тая цел.
3) Детето доколкото разбирам не иска колело с окачване. Придържайте се към твърди колела тогава, защото при този бюджет можете да вземете или по-готино твърдо колело или колело с окачване в кофти състояние или на много кофти възраст, или и двете.
4) Така като гледам ако намерите Dartmoor Hornet с някаква сглобка, дето да става за въртене ще сте най-доволни. Колелото става и да си гъзарее, и да си го ползва с кеф. Драг C2 като кофти по-евтина алтернатива. NS имат готини гъзарски колела като модели като Surge и Soda (второто е с шок) си стават и за "горско" каране с подходящата окомплектовка. Но за такива колела трябва да се следят пазарите втора ръка.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Нещо става ли от тези колела или ц ц ?

Мнениеот BlazeBg » Сря Апр 07, 2021 10:17 am

Много много много съм благодарен за отзивите!

Той няма предпочитания за твърдак или мекица, просто на визия и цвят си го харесва, без д амисли , че немиже д акара в гората. Малко го избира, както жена избира кола.

Със сигурност ще е с двойно окачване, те първа ще лети из гората и ще качва и килца, и е свикнал и с мотора да кара на окачване, с твърдак няма да стане.

Има ли популярни места за пазар на такива колела, или надлъка? Поглеждам и форума и олх , разни магазини за нови, но е доста постно.
Нямам фейсбук, там някоя група сигурно има...
BlazeBg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 16, 2019 12:27 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: protiven и 26 госта