В търсене на прекрасна и евтина hardtail рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

В търсене на прекрасна и евтина hardtail рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Сеп 11, 2019 12:30 pm

Здравейте,
Търся си рамка, на която мога да сложа голяма предна плоча 44Т или 46Т и моите градски гуми 27.5х2.8. Трябва да е с трапецовидно чело. Вчера ми направиха услуга в Байкцентър Лозенец (за което съм им много благодарен) - свалиха един Cube Acid 29' и пробваха само задната ми гума - събра се перфектно, но търсих из ньета - само рамка такава не се продава. Вилката ми e FOX 34 с 130мм ход. Благодаря Ви предварително за вниманието и отговорите.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на прекрасна и евтина hardtail рамка

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Сеп 11, 2019 1:18 pm

1. Темата не е за този раздел;
2. Има нисък клас рамки на Крос/Спринт, които идват с 3 плочи, но надали ще съберат такава гума. Читави рамки се правеха за 2х курбели, а в момента почти всички за 1х;
3. Наистина ли можеш да поддържаш 45+ км/ч на равно, че да ти трябва такава предавка?!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: В търсене на прекрасна и евтина hardtail рамка

Мнениеот pcconsult » Сря Сеп 11, 2019 11:00 pm

Pr3d4t0R написа:3. Наистина ли можеш да поддържаш 45+ км/ч на равно, че да ти трябва такава предавка?!

Да, мога. Преди няколко дена сменях верига и венци след 4000км само градско каране - изхабявам само трите най-бързи предавки на задните венци. Пак там съм махнал паяка с трите предавки за катерене по същата причина - не ги ползвам. По мое мнение гумите в града няма нужда да са с големи грайфери, а трябва да издържат на павета, релси и дупки всякакви. Убедил съм се, че специално за моите килограми това са перфектните гуми: https://www.bike-components.de/en/Schwalbe/Super-Moto-X-RaceGuard-27-5-Wired-Tyre-p59909/. Тежа между 105 и 108кг, но от кръста надолу всичко е само мускули и кости. Година и половина ги търкалям гумите усилено из София. Откакто съм ги сложил вече съм минал около 4400 километра без спукване на гума и са много по бързи от всички планински гуми в градски условия. Може да се има в предвид и факта, че карам само в сухо време - в смисъл, че когато има сняг или дъжд се придвижвам с градския транспорт. Калниците само забавят скоростта и по тази причина не ползвам такива.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на прекрасна и евтина hardtail рамка

Мнениеот pcconsult » Вто Юни 21, 2022 5:11 pm

Тази тема е за триене. Проектирах си и ми изработиха преди почти година каквото пожелах.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта