Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот lord_chuldarkar » Вто Окт 29, 2019 3:01 pm

Здравейте,

видях че в няколко теми се споменават поръчки от YT и Canyon, а вероятно има потребители които следят по изкъсо предлаганото от тези две компании, та реших да попитам.
Обичайно ли е за тях да пускат намаления за коледа/черен петък/какъвтоидаепетък. Тъй като забелязах че при YT (а преди време и за Canyon) има забавяне на поръчки и липси на наличности, един вид ми се струва че не страдат от недостиг на поръчки и не виждам голям смисъл да пускат големи намаления.

Конкретно аз съм се насочил към
- yt jeffsy AL 29
- canyon neuron 6 (или 7)
- radon skeen trail 2019 8 (евентуално 9)
- radon slide trail 2019 8
- canyon spectral 5

като цяло бюджета който бях определил беше по нисък, но го вдигнах малко(после още малко) и може би за ново колело бих дал 2к евро (+/- 100), като ми се иска да е 1х12, което малко изхвърля radon skeen trail 8 от схемата, но пък е 2рия най-евтин. Най-евтин е Canyon neuron 6 който също е 1х11 отделно спирачките са eвтини.

Та ако някой има надблюдение дали миналата година е имало намаления в YT, Canyon и Radon по коледа би ми било полезно.

Мерси предварително.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Окт 29, 2019 9:46 pm

lord_chuldarkar написа:Здравейте,

видях че в няколко теми се споменават поръчки от YT и Canyon, а вероятно има потребители които следят по изкъсо предлаганото от тези две компании, та реших да попитам.
Обичайно ли е за тях да пускат намаления за коледа/черен петък/какъвтоидаепетък. Тъй като забелязах че при YT (а преди време и за Canyon) има забавяне на поръчки и липси на наличности, един вид ми се струва че не страдат от недостиг на поръчки и не виждам голям смисъл да пускат големи намаления.

Конкретно аз съм се насочил към
- yt jeffsy AL 29
- canyon neuron 6 (или 7)
- radon skeen trail 2019 8 (евентуално 9)
- radon slide trail 2019 8
- canyon spectral 5

като цяло бюджета който бях определил беше по нисък, но го вдигнах малко(после още малко) и може би за ново колело бих дал 2к евро (+/- 100), като ми се иска да е 1х12, което малко изхвърля radon skeen trail 8 от схемата, но пък е 2рия най-евтин. Най-евтин е Canyon neuron 6 който също е 1х11 отделно спирачките са eвтини.

Та ако някой има надблюдение дали миналата година е имало намаления в YT, Canyon и Radon по коледа би ми било полезно.

Мерси предварително.


Пускат се намеления,даже до скоро имаше доста добри намаления на YT и Canyon.Като цяло оферта е да си търсиш колело точно сега в края на сезона и ранна пролет.Също така си изясни какво търсиш 27.5 или 29 отделно има не малки разлики между геометрията на колелата.
https://www.bike-onlineshop.de/ можеш да следиш и тук...доста често имат доста добри оферти като даже и в момента имат няколко модела на Giant които са на доста прилични пари. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот lord_chuldarkar » Сря Окт 30, 2019 11:02 am

Petar_stoychev написа:Пускат се намеления,даже до скоро имаше доста добри намаления на YT и Canyon.Като цяло оферта е да си търсиш колело точно сега в края на сезона и ранна пролет.Също така си изясни какво търсиш 27.5 или 29 отделно има не малки разлики между геометрията на колелата.
https://www.bike-onlineshop.de/ можеш да следиш и тук...доста често имат доста добри оферти като даже и в момента имат няколко модела на Giant които са на доста прилични пари. :beer:


29 търся уж, 27 ако е ще е по изключение заради много добра оферта :)
Знам че имат разлика в геометрията, просто моя опит е базиран само върху един XC твърдак с 26 гуми, та реално не мога да преценя каква геометрия търся, но да кажем 120-140 ход на задния амортесьор и 130-150 на предния с челен ъгъл 68 градуса.
Част от посочените от мен модели имат различен ъгъл, но според разни ревюта се справят добре и нагоре по катеренията та съм ги подредил по реда на желание.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Bi11y » Съб Ное 02, 2019 9:39 pm

В скот.бг правят хубави намаления по това време на годината (от -20% до -30% и -40% понякога в черен петък). Огледай кой модел ти пасва Spark или Genius (може и рансъм :) )... Обади се и ги питай профилактично - може да ти предложат и оферта която не можеш да откажеш ... :)
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот p360 » Нед Ное 03, 2019 11:43 am

Привет,
миналата година наблюдавах всички промоции точно на тези марки и се сдобих с известни впечатления. При YT има няколко пъти в годината шанс да се сдобиеш с колело с 15 до 25% отстъпка от редовната му цена, докато при Canyon процентът е около 15. Това в случай, че има наличен размер, който да те устройва. Radon са далеч по-постоянни в цените си и не се влияят от разните черни петъци, коледни промоции и прочие - намалените им неща са наистина изгодни (поне в този диапазон от около 2к евро). Така през януари аз се сдобих с Radon Slide FE 27.5+. Ако бюджетът е по-висок може да се изчака някое по-добро предложение от YT, но след над половин година чакане да видя нещо по-привлекателно за мен от Radon-a това така и не се случи. В момента вече има и доставка към България, та дори не се налага и да се занимаваш с посреднически фирми. От друга страна Radon Slide ми се вижда, че ти покрива всичките основни изисквания. :beer:
p360
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Яну 02, 2012 8:52 pm

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот nkc20 » Нед Ное 03, 2019 1:29 pm

Здравей, lord_chuldarkar, аз от около 2 месеца карам Canyon Neuron 6.0
В грешка си за скоростната система - не е 1х11, а е 2х11. Но пък определено катери доста добре. Има какво да се желае от вилката, но за тази цена - няма как да се очаква нещо кой знае какво. С доставката излиза около 3200лв., но спирачките трябва да се сменят задължително, понеже стоковите са Алтус с дълги лостчета, които трябва да стискаш задължително поне с два пръста. Т.е. придвиди си допълнителни към 300лв. за хубави спирачки, ако се насочиш към него. Колелото катери учудващо добре и е горе-долу способно при спусканията.
При мен още на второто каране започна едно пукане при педалиране, което според мен идва от средното, което е на pressfit, и май няма да има оправия и ще трябва да се примиря. Виждал съм и далеч по-скъпи колела да пукат откъм средното, което е pressfit... Сега още не съм му се нарадвал, както се казва и мисля да го покарам така, а като свърши сезона ще го закарам при майстор да види дали нещо може да се направи, евентуално ще сменя и средното с по-висок клас. Лошото е, че като че ли и Canyon са занижили качеството си на клиентско облужване. 1-2 седмици след покупката ми писаха мейл да споделя впечатленията си от колелото. Аз им отговорих откровено като им написах и нещата, от които съм доволен, но споменах и за този проблем и ги попитах дали знаят на какво се дължи и какво е евентуалното му решение, но и до ден-днешен нямам отговор.
При мен лично доставката се забави само с 1 ден допълнително от това, което беше написано на сайта (от 2 до 6 дни) - дойде за 7. Но при моя позната, която е поръчала XC колело от Canyon е имало близо седмица забавяне.
Иначе според мен, ако се насочиш към Neuron, не си заслужава разликата в цената, която да платиш за 7.0. Да, малко по-добра вилка, но пак е на пресфит, пак не особено добри спирачки, които пак така или иначе ще трябва да се сменят.
Съветът ми е, като имаш такъв бюджет, изчакай наистина дали няма да се появят някакви промоции при YT или Canyon. Не искам да те отчайвам, но едва ли бюджетът пак ще стигне (дори и с намаленията) за Capra, Jeffsy или Spectral, които да си заслужават. За съжаление, реалностите са такива, че с такъв бюджет ще трябва да се направи компромис с нещо, както беше и при мен. Евентуално Spectral 5.0, например, ако го намалят с 10-15% и като дойде при теб, да му сменяш пак спирачки. (при Canyon си е практика да слагат безобразно слаби спирачки на базовите си модели :D )
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Ное 03, 2019 2:24 pm

Radon и Cube към момента имат най-доброто съотношение цена/качество в Европа. Oсвен това Cube може да се поръча през БайкЦентър (или някой от партньорите им), с което има гаранция не в страната. YT и Canyon увеличиха усезаемо цените последните 2 години.

@nkc20
При PressFit е много важно как ще се подготви рамката преди да се монтира. Най-вероятно не са я почистили добре и/или са спестили от пастата при монтажа в завода. Също така е много важно да се монтира с правилните инструменти, за да има съосие.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот didkodidi » Нед Ное 03, 2019 7:02 pm

Аз от няколко месеца карам JEFFSY 29 AL Base ,преди това бях с твърдак.Нямам база за сравнение, но съм доволен от колелото.Катери доста добре с отворен шок на средно положение при спускане се представя добре.Не искам да налагам мнение,избора си е твой ,дано съм бил полезен.Успех!!
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Alexi » Нед Ное 03, 2019 7:26 pm

Pr3d4t0R написа:Radon и Cube към момента имат най-доброто съотношение цена/качество в Европа. Oсвен това Cube може да се поръча през БайкЦентър (или някой от партньорите им), с което има гаранция не в страната. YT и Canyon увеличиха усезаемо цените последните 2 години.

@nkc20
При PressFit е много важно как ще се подготви рамката преди да се монтира. Най-вероятно не са я почистили добре и/или са спестили от пастата при монтажа в завода. Също така е много важно да се монтира с правилните инструменти, за да има съосие.

значи викаш Каньон не знаят как се монтира пресфит и вероятно не ползват правилните инструменти .. :clap: други са причините да скърца още от чисто ново ,не е монтажа ( ако изобщо звука е от него )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот didonch » Пон Ное 04, 2019 9:26 am

Няма да е никак лошо да споделиш какви са причините за това "скърцане/пукане" , че да могат хората с такива проблеми да ги разрешат.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Alexi » Пон Ное 04, 2019 11:30 am

скърца ли от чисто ново няма оправия :beer: един приятел има такъв Радон например .. смени 3 средни .. скърца от първото каране като го извади от кашона
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот lord_chuldarkar » Пон Ное 04, 2019 12:06 pm

Относно предложението за scott.bg - на сайта им има няколко предложения кото вече са намалени с 20% но като че ли не ми допадат повече от първоначално изброените ( а и не са по евтини)
Каньон neuron 6.0 наистина е 2х11, но аз предпочитам 1х12 в момента съм със срам х0 2х10 и взе да пада веригата отпред, бих желал да има водач. Другото предимство на 7.0 е вилката и малко по добри спирачки, които на фона на текущия елексир 5 може да останат за известно време.
Това което ме спира за Spectral AL 5.0 е ревюта в които пише че 2019 мондела е по агресивен от 2018, затова и yt jeffcy е фаворита по трейл ориентиран е от neuron и все пак изкаванията са по леки отколкото с spectral

Радон слайд го има наличен само с 22 инча рамка, аз търся L отделно е с 1х11 и 27.5 (макар и 2.6) уж съм се насочил към 29, но хвърлям око и на 27.5 реално съм карал и двете за по кръгче в парка и не мога да преценя кое би ми харесало повече.

Мерси за отговорите, засега ще чакам yt и canyon или нещо в olx
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 04, 2019 4:46 pm

Alexi написа:
Pr3d4t0R написа:@nkc20
При PressFit е много важно как ще се подготви рамката преди да се монтира. Най-вероятно не са я почистили добре и/или са спестили от пастата при монтажа в завода. Също така е много важно да се монтира с правилните инструменти, за да има съосие.

значи викаш Каньон не знаят как се монтира пресфит и вероятно не ползват правилните инструменти .. :clap: други са причините да скърца още от чисто ново ,не е монтажа ( ако изобщо звука е от него )


Рок шокс спестяват няколко милилитра масло/грес във висок клас вилки шок пък какво остава да не се сложи достатъчно монтажна грес или да се сбърка с някой милиментър съосието при монтажа на прес-фит средно. Не говоря на изуст - решавъл съм си проблемът със скърцащо средно точно по този начин в читав сервиз - да потретя проблемът не е средното, а в това дали ще е оплътнило към рамката - ето отлично обяснение:
https://www.youtube.com/watch?v=3TNtErFOaCM

По-високият клас рамки и средни имат по-добър толеранс на изработка и този проблем е по-рядко срещан при тях.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Bi11y » Вто Ное 05, 2019 11:27 pm

nkc20 написа:Здравей, lord_chuldarkar, аз от около 2 месеца карам Canyon Neuron 6.0
В грешка си за скоростната система - не е 1х11, а е 2х11. Но пък определено катери доста добре. Има какво да се желае от вилката, но за тази цена - няма как да се очаква нещо кой знае какво. С доставката излиза около 3200лв., но спирачките трябва да се сменят задължително, понеже стоковите са Алтус с дълги лостчета, които трябва да стискаш задължително поне с два пръста. Т.е. придвиди си допълнителни към 300лв. за хубави спирачки, ако се насочиш към него. Колелото катери учудващо добре и е горе-долу способно при спусканията.
При мен още на второто каране започна едно пукане при педалиране, което според мен идва от средното, което е на pressfit, и май няма да има оправия и ще трябва да се примиря. Виждал съм и далеч по-скъпи колела да пукат откъм средното, което е pressfit... Сега още не съм му се нарадвал, както се казва и мисля да го покарам така, а като свърши сезона ще го закарам при майстор да види дали нещо може да се направи, евентуално ще сменя и средното с по-висок клас. Лошото е, че като че ли и Canyon са занижили качеството си на клиентско облужване. 1-2 седмици след покупката ми писаха мейл да споделя впечатленията си от колелото. Аз им отговорих откровено като им написах и нещата, от които съм доволен, но споменах и за този проблем и ги попитах дали знаят на какво се дължи и какво е евентуалното му решение, но и до ден-днешен нямам отговор.
При мен лично доставката се забави само с 1 ден допълнително от това, което беше написано на сайта (от 2 до 6 дни) - дойде за 7. Но при моя позната, която е поръчала XC колело от Canyon е имало близо седмица забавяне.
Иначе според мен, ако се насочиш към Neuron, не си заслужава разликата в цената, която да платиш за 7.0. Да, малко по-добра вилка, но пак е на пресфит, пак не особено добри спирачки, които пак така или иначе ще трябва да се сменят.
Съветът ми е, като имаш такъв бюджет, изчакай наистина дали няма да се появят някакви промоции при YT или Canyon. Не искам да те отчайвам, но едва ли бюджетът пак ще стигне (дори и с намаленията) за Capra, Jeffsy или Spectral, които да си заслужават. За съжаление, реалностите са такива, че с такъв бюджет ще трябва да се направи компромис с нещо, както беше и при мен. Евентуално Spectral 5.0, например, ако го намалят с 10-15% и като дойде при теб, да му сменяш пак спирачки. (при Canyon си е практика да слагат безобразно слаби спирачки на базовите си модели :D )


Neuron 7.0 е с 1кг по-лек , ГХ 12 , Фокс вилка ,чудесни капли на Мавик,правилна предна гума (Ево Снейкскин срещу перфоманс) - лично за мен си струва разликата. На практика сменяш спирачки и ротори и си го караш ...
Последна промяна Bi11y на Вто Ное 05, 2019 11:31 pm, променена общо 1 път
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот Bi11y » Вто Ное 05, 2019 11:28 pm

грешка.
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот lord_chuldarkar » Сря Ное 13, 2019 11:12 am

YT в момента са увеличили намаленията в аутлета, за мое нещастие нито 27 нито 29 модела jeffsy има наличност L (то всъщност има само 27 ХЛ)
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот didonch » Сря Ное 13, 2019 1:49 pm

YT пускат единични бройки в аутлета до момента в който се изчерпят, но за сметка на това остават да висят .... в аутлета. Така че периодично проверявай, или казано по нашенски "чакали"
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот lord_chuldarkar » Вто Дек 03, 2019 10:54 am

Само за протокола да обобщя резултатите от черния петък.

Каньон - пуснаха безплатна доставка на всичко за целия уикенд
Радон - пуснаха 10% на определени модели като май всеки ден ще е различен модел
YT - пуснаха намаления от 200-300Е на евтините до 600-700 на най скъпите, като за моделите 27.5 отстъпката беше х2 (най голямата беше 1300Е та jeffsy 27.5 cf pro race беше 4000Е, jeffcy 27.5 cf comp беше 2200 или 2500Е) - които намаления все още са валидни.


П.С.: аз лично си взех едно yt jeffcy 29 cf comp от румънскиия олх в състояние доста близко до ново.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот protiven » Вто Дек 03, 2019 12:53 pm

lord_chuldarkar написа:

П.С.: аз лично си взех едно yt jeffcy 29 cf comp от румънскиия олх в състояние доста близко до ново.


Как става поръчката от Румънския olx?
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот lord_chuldarkar » Вто Дек 03, 2019 2:06 pm

protiven написа:
lord_chuldarkar написа:

П.С.: аз лично си взех едно yt jeffcy 29 cf comp от румънскиия олх в състояние доста близко до ново.


Как става поръчката от Румънския olx?


Аз лично се обадих на човека и се разбрахме на английски да се срещнем на Калафат. По 350км за всеки :)
Иначе ДПД имат опция за наложен платеж до 5000 лей ~ 1000E на цена от 20-30-40лв за доставката и още толко за наложения платеж, грубо ги сложи +100лв, но като цяло ако попаднеш на румънец който знае само румънски - никак не става. (освен ако и ти не знаеш румънски)
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Canyon, Radon, YT - евентуални коледни намаления

Мнениеот ivayl0_ » Сря Фев 05, 2020 6:46 pm

В Yt outlet бройките са с визуални дефекти , което лично мен ще ме дразни. А и като гледам (следя да купя капра) колко бързо вече разпродадоха единия размер, нз дали си заслужава за 500 лева да се чакали.
Sprint Apolon Pro 2015 27.5'
Аватар
ivayl0_
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 12, 2019 2:59 pm
Местоположение: Варна


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта