Избор на ново колело

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Пон Яну 20, 2020 3:37 pm

Здравейте,

След като миналата година ми откраднаха РАМ-чето, тази ще си търся ново колело, като идеята е да надградя. Идеята е да е allrounder - да се кара навсякъде - в града, в планината, на спускане. Аз съм 190 см, 95-100 кг.

Насочих се към следните (като идеята ми е да е с по-малък челен ъгъл):
Dartmoor Primal - https://www.bikecenter.bg/velosiped-29-dartmoor-primal-intro-blk-gry/
Specialized Pitch - някоя от хилядите комплектовки от Бай център (не ми се стори някоя да блести с нещо) - ценовият диапазон е дота голям
Trek Stache - Нямам идея какви пари вървят, но може да се поръча в Aquamatrix - Казаха ми, че рамките са по-къси (по-къси спрямо какво не знам)

Ще съм благодарен на мнения и съвети кое би си струвало (макар, че диапазонът е доста голям май откъм цени). Например вилката на Дартмура не съм я чувал и нямам мнение за нея. Спешълайзд-а видях един колега от форума, че е сглобил такъв и ми се вижда много добър (но не е със заводските си части - например само със Сунтур се предлага, а не съм очарован от тях сякаш). За Трека не знам нищо, само собственикът на един такъв много го хвалеше.

Ще съм благодарен и на други предложения.

П.П. Извинявам се ако темата не е за тук. Нека модератор я премести ако трябва
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Яну 20, 2020 6:15 pm

ToYaGa_ написа:Здравейте,

След като миналата година ми откраднаха РАМ-чето, тази ще си търся ново колело, като идеята е да надградя. Идеята е да е allrounder - да се кара навсякъде - в града, в планината, на спускане. Аз съм 190 см, 95-100 кг.

Насочих се към следните (като идеята ми е да е с по-малък челен ъгъл):
Dartmoor Primal - https://www.bikecenter.bg/velosiped-29-dartmoor-primal-intro-blk-gry/
Specialized Pitch - някоя от хилядите комплектовки от Бай център (не ми се стори някоя да блести с нещо) - ценовият диапазон е дота голям
Trek Stache - Нямам идея какви пари вървят, но може да се поръча в Aquamatrix - Казаха ми, че рамките са по-къси (по-къси спрямо какво не знам)

Ще съм благодарен на мнения и съвети кое би си струвало (макар, че диапазонът е доста голям май откъм цени). Например вилката на Дартмура не съм я чувал и нямам мнение за нея. Спешълайзд-а видях един колега от форума, че е сглобил такъв и ми се вижда много добър (но не е със заводските си части - например само със Сунтур се предлага, а не съм очарован от тях сякаш). За Трека не знам нищо, само собственикът на един такъв много го хвалеше.

Ще съм благодарен и на други предложения.

П.П. Извинявам се ако темата не е за тук. Нека модератор я премести ако трябва


Мисля че трябва да си изясниш какво искаш защото колелата които споменаваш са доста различни като цяло. Pitch-а e 27.5 , Primal 29 а Stache е 29+
Не си споменал бюджет. От въпросните колела не мога да кажа че съм впечатлен от това което предлагат за парите си..Stache предполагам че ще е най-добре като компненти но мисля че цената няма да ти хареса там.

Съдейки по цената на Primal-а в този ценови диапазон можеш да погледнеш Vitus Sentier,Radon Cragger ,както и някой модел на Ragley :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Пон Яну 20, 2020 9:25 pm

Благодаря за предложенията. Има ли къде в България да ги видя посочените, защото ми се иска да тествам преди да купувам?

Друго, което ме кефи е Nukeproof Scout, но него също не знам да го продават в България. А и цените там също май са в небесата
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Яну 20, 2020 10:10 pm

ToYaGa_ написа:Благодаря за предложенията. Има ли къде в България да ги видя посочените, защото ми се иска да тествам преди да купувам?

Друго, което ме кефи е Nukeproof Scout, но него също не знам да го продават в България. А и цените там също май са в небесата


От всички изброени евентуално Pitch-a и Primal-а можеш да ги видиш на живо в магазина другите на картинка преценка според геометрията и компонентите.Имай предвид ,че "тествам" в България значи,да го рекрача в магазина и да го хвана за кормилото :D :D :beer: за жалост тука неща тип "demo bike" няма :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Yash » Вто Яну 21, 2020 7:49 am

ToYaGa_ написа:
Друго, което ме кефи е Nukeproof Scout, но него също не знам да го продават в България. А и цените там също май са в небесата

http://industrial-bg.com/produkt-katego ... tail-bike/
Велосипед до колко пари се търси?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Вто Яну 21, 2020 12:02 pm

Yash написа:
ToYaGa_ написа:
Друго, което ме кефи е Nukeproof Scout, но него също не знам да го продават в България. А и цените там също май са в небесата

http://industrial-bg.com/produkt-katego ... tail-bike/
Велосипед до колко пари се търси?


Благодаря за линка. Гледам бюджетът да е около 2К лв. И сега като гледам цените на Скаута, май отпада като вариант
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Вто Яну 21, 2020 1:55 pm

Ще съм благодарен и за мнение относно вилката на Дартмура - RST Alpha 110-15 RA нищо не ми говори.
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Яну 21, 2020 2:48 pm

Въобще не става Дартмура с тази окемплектовка.

Това е много много по-добре -> https://www.chainreactioncycles.com/vit ... prod181499
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Сря Яну 22, 2020 11:04 am

А за това какво ви е мнението?
https://www.bikecenter.bg/velosiped-27-5-cube-reaction-tm-grn-blk/
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Alexi » Сря Яну 22, 2020 12:10 pm

това ми се види прилично агресивничка геометрия,че и дропър има .. сносна вилка ,1х12 ,реално е + велосипед но излиза с гуми 2.6
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на ново колело

Мнениеот iL_Diavolo » Сря Яну 22, 2020 12:37 pm

Това 1х12 не е ли най-ниският клас . Смисъл такъв как ще е "проблема" с настройката му , че чета от NX-а се оплакват много ?
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Arkadietz » Сря Яну 22, 2020 1:00 pm

ToYaGa_ написа:А за това какво ви е мнението?
https://www.bikecenter.bg/velosiped-27-5-cube-reaction-tm-grn-blk/


По-добре това :)
29 CUBE REACTION PRO BLK BLU - https://www.bikecenter.bg/29-cube-reaction-pro-blk-blu/
Grand Canyon 8 2022 Custom
Аватар
Arkadietz
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1080
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 9:41 am

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Alexi » Сря Яну 22, 2020 2:50 pm

това е много по зле .. всичко е 1 клас надолу .. 11 скоростна система ,вилката ,самата рамка е с доста по консервативна геометрия ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Lucky Loser » Сря Яну 22, 2020 3:08 pm

Аркадиеца онзи ден пуска тема да търси мнения, днес вече дава и предлага. Много бързо се научихте, не става тъй :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Arkadietz » Сря Яну 22, 2020 3:32 pm

Alexi написа:това е много по зле .. всичко е 1 клас надолу .. 11 скоростна система ,вилката ,самата рамка е с доста по консервативна геометрия ..

Изображение
Да не говорим че е и по-леко това което му дадох аз с 600гр.

Lucky Loser написа:Аркадиеца онзи ден пуска тема да търси мнения, днес вече дава и предлага. Много бързо се научихте, не става тъй :smash:

Всичко става желание да имаш. :)

Поздрави за лек и успешен ден.
Grand Canyon 8 2022 Custom
Аватар
Arkadietz
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1080
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 9:41 am

Re: Избор на ново колело

Мнениеот vasilkazakov16 » Сря Яну 22, 2020 3:55 pm

vasilkazakov16
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 03, 2018 1:35 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Alexi » Сря Яну 22, 2020 4:00 pm

Аркадиец с това темпо с което генерираш глупости скоро няма да можеш да пишеш в някои подфоруми ми се види :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Сря Яну 22, 2020 4:30 pm

vasilkazakov16 написа:https://www.chainreactioncycles.com/cube-reaction-tm-pro-27-5-mountain-bike-2019/rp-prod181596

Това също изглежа интересно откъм окомплектовка. Само касетата на този, за който питах май е по-добра (поне с по-голям рейндж сякаш)?
Сега видях, че е останал само един размер от рамката, който май ще ми е малък... :dontknow:
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот fena7 » Сря Яну 22, 2020 7:55 pm

Здравей колега, гледам че много се чудиш около избора на велосипед. Та ще ти споделя скромния ми опит с велосипедите а вече ти ще си прецениш за себе си кое е по-важно. От както карам велосипед (само твърдаци) мога да ти кажа кои неща са най важни. При планинските велосипеди са: рамка; вилка; спирачки; гуми и телескопично колче. С останалите неща може да се правят компромиси. Според мен е много грешно да инвестираш голяма сума пари за велосипед с добра скоростна система и нисък клас рамка и вилка. Карал съм с нисък клас скорости и с по-висок. Карал съм с нисък клас вилка и рамка сега карам с висок клас. Разликата при преминаване към висок клас рамка и вилка подобри особено много удоволствието от карането докато при скоростната система не забелязах това. Ако гледаш само твърдаците и искаш да караш по всякакви терени е добре да огледаш и стоманените рамки, и да прочетеш за предимствата и недостатъците им. А относно за бюджета ти, ако искаш безкомпромисен велосипед погледни употребяваните велосипеди в чужбина. Вярвам че за бюджета ти ще си намериш прекрасен велосипед. Поздрави и успех в търсенето. :beer:
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на ново колело

Мнениеот fena7 » Сря Яну 22, 2020 8:02 pm

Забравих да добавя. При предложения по-горе cube от байкцентър, ще имаш базов клас велосипед с висок клас скоростна система. Мой близък приятел не ме послуша и си го взе същия. Единственото добро нещо на велосипеда е скоростната система. Всичко останало е :banghead:
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Alexi » Сря Яну 22, 2020 8:34 pm

Reaction не е базова рамка на Кюб ,поне те не я позиционират като такава .. в размер 27.5 даже е нововъведение при тях и спазва модерните тенденции в геометрията при АМ твърдаците .
https://www.cube.eu/en/2019/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-tm-darkgreennblack-2019/
вилката на Х-фюжън също е съвсем прилична . Забележки имам към каплите ,спирачките гумите ( дори при велосипеди за 5-7к лв понякога има компромиси ) .
А какво точно висок клас караш ти ? Че висок клас твърда рамка е 1000 евра ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Яну 22, 2020 11:23 pm

Alexi написа:Reaction не е базова рамка на Кюб ,поне те не я позиционират като такава .. в размер 27.5 даже е нововъведение при тях и спазва модерните тенденции в геометрията при АМ твърдаците .
https://www.cube.eu/en/2019/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-tm-darkgreennblack-2019/
вилката на Х-фюжън също е съвсем прилична . Забележки имам към каплите ,спирачките гумите ( дори при велосипеди за 5-7к лв понякога има компромиси ) .
А какво точно висок клас караш ти ? Че висок клас твърда рамка е 1000 евра ..


Извинявай ако не съм прав, но аз лично винаги оставам с впечатлението след твое публикувано мнение, че критиката е в повече...за сметка на знанията и фактите. 1000 евра за твърда рамка може да се похарчат за изключително бутикова стоманена рамка, за прилична титаниева, за доста добра XC карбонова такава, или дори за извращения от сорта на алуминиева рамка примерно на Santa Cruz...с не особено заслужена цена. Да не си имал предвид 1000лв. ? Давам ти прост напълно произволен пример (дори не са ми фаворити), като също се счита, че са бутикова марка от висок клас. Надявам се да не кажеш, че са евтини и нескопосани тайвански боклучарници от нисък или среден клас.

https://www.stantonbikes.com/product/sl ... -next-gen/

Има и куп други примери, но няма смисъл да прецакваме темата. Винаги може да се намерят рамки и колела за нереални суми...но висок клас твърди рамки за 1000 евра !? Ако си говорим за големите и комерсиални производители които и на л***о да си лепнат името ще му искат невероятни пари, тогава съм напълно съгласен.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот fena7 » Чет Яну 23, 2020 12:05 am

Не обичам да спамя в чужди теми и не обичам да се заяждам. Казвам само че рамката на кюб поне на живо за мен не е сериозна. Самия факт че има отвори оставени за степенка на задния триъгълник като на сити байковете не ми говори да е специализирана за xc. А и xc велосипед за 2к с кормило по тясно от 700 мм. и изключително нисък клас спирачки е наистина сесериозно. В интерес на истината кюба от чейнреакшън изглежда доста по-добре. А относно моята рамка не е от най скъпите но съм останал с впечатлението че NS Surge е висок клас рамка. Разликата във возията и комфорта при всякакъв вид каране е голям в сравнение с алуминиевите рамки които съм карал преди това.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Чет Яну 23, 2020 9:28 am

Общо взето, колкото коментари, толкова различни мения :D Все пак, благодаря на всички. Ще опитам да пообиколя където мога да тествам (пардон да обкрача :D ) някой друг екземпляр, а в последствие, ако имам по-конкретни въпроси относно окомплектовка и т.н., пак ще питам.
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот vasilkazakov16 » Чет Яну 23, 2020 4:21 pm

https://www.wiggle.co.uk/ragley-marley- ... bike-2019/ това изглежда добре но рамката е хл размер не знам дали няма да е голяма :dontknow:
vasilkazakov16
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 03, 2018 1:35 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Яну 23, 2020 6:55 pm

Аз също бих предпочел Ragley-то пред Cube-а и Dartmoor-а. Има си също кусури откъм окомплектовка, но винаги е така. Като за чисто ново колело е прилично за цената и чарковете си.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот fena7 » Чет Яну 23, 2020 7:37 pm

Палец нагоре за Raglay. Има прилична окомплектовка.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на ново колело

Мнениеот kawasuna » Чет Яну 23, 2020 9:10 pm

Вземай което ти хоресва повече на външен вид.Имах Cube Reaction и лошо не мога да кажа,някак се усеща по късо(по-сбито)което от гледна точка на маневреноста е супер.Моето го взех за 1850лв.от Байк центъра на някаква промоция с пълен хт м8000 монтаж,което си е супер!
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на ново колело

Мнениеот kawasuna » Чет Яну 23, 2020 9:16 pm

А колкото до NX 1*12(на сегашното ми колело е такава)освен,че е тежка,друга забележка няма,превключване на скорости,педалиране,всичко си е на ниво!
Дори NX серията,мисля,че я даваха и за Е-байковете,където компонентите са натоварени повече!
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Пет Яну 24, 2020 10:36 am

Това Ragley наистина изглежда обещаватщо. Само на външен вид не ме кефи нещо. Може би е от цветовата комбинация, не знам
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта