Избор на ново колело

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Яну 24, 2020 2:54 pm

Продават се предпазни фолиа за рамки в най-различни цветови комбинации и десени, винаги може да покриеш частите от рамката които толкова те дразнят с такова фолио.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот martin.radev » Чет Яну 30, 2020 3:46 pm

fena7 написа:Не обичам да спамя в чужди теми и не обичам да се заяждам. Казвам само че рамката на кюб поне на живо за мен не е сериозна. Самия факт че има отвори оставени за степенка на задния триъгълник като на сити байковете не ми говори да е специализирана за xc. А и xc велосипед за 2к с кормило по тясно от 700 мм. и изключително нисък клас спирачки е наистина сесериозно. В интерес на истината кюба от чейнреакшън изглежда доста по-добре. А относно моята рамка не е от най скъпите но съм останал с впечатлението че NS Surge е висок клас рамка. Разликата във возията и комфорта при всякакъв вид каране е голям в сравнение с алуминиевите рамки които съм карал преди това.


Хванал си като пример единствения - НЕСТАВАЩ Cube Reaction предложен на момчето от Arkadiec
преди това му бяха предложени Реакшъни ТМ версии (Trail Motion) с 67 челен ъгъл, с хубаво широко 760мм кормило на Newman, което според мен си е доста як избор на кокпит.
С интърнъл дропър, Абе изобщо ако пренебрегнем спирачките може да се каже, че колелото е взимаш, качваш се и се смазваш от каране.
Но истината, е че спирачки взети от боклука се монтират и на по-висок клас колела oт NS Surge :) Surge ЕVO може би е по-добра рамка от алуминката на Реакшъна, но дали е по-добра от ТМ версията или пък Карбоновата?
въпрос на предпочитание, но докато ти караш Surge съм сигурен, че ще наричаш Реакшъна базов, а твоята рамка "Висок Клас"

Ako бях на мястото на момчето щях да си взема ТМ версията от Байк център с пробития NX/SX Eagle с дропърчето и X-Fusiona
и да не ми дреме дали работи или не за 2 години ще им скъсам нервите с гаранцията, ако имам проблеми.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на ново колело

Мнениеот fena7 » Чет Яну 30, 2020 9:47 pm

martin.radev написа:
fena7 написа:Не обичам да спамя в чужди теми и не обичам да се заяждам. Казвам само че рамката на кюб поне на живо за мен не е сериозна. Самия факт че има отвори оставени за степенка на задния триъгълник като на сити байковете не ми говори да е специализирана за xc. А и xc велосипед за 2к с кормило по тясно от 700 мм. и изключително нисък клас спирачки е наистина сесериозно. В интерес на истината кюба от чейнреакшън изглежда доста по-добре. А относно моята рамка не е от най скъпите но съм останал с впечатлението че NS Surge е висок клас рамка. Разликата във возията и комфорта при всякакъв вид каране е голям в сравнение с алуминиевите рамки които съм карал преди това.


Хванал си като пример единствения - НЕСТАВАЩ Cube Reaction предложен на момчето от Arkadiec
преди това му бяха предложени Реакшъни ТМ версии (Trail Motion) с 67 челен ъгъл, с хубаво широко 760мм кормило на Newman, което според мен си е доста як избор на кокпит.
С интърнъл дропър, Абе изобщо ако пренебрегнем спирачките може да се каже, че колелото е взимаш, качваш се и се смазваш от каране.
Но истината, е че спирачки взети от боклука се монтират и на по-висок клас колела oт NS Surge :) Surge ЕVO може би е по-добра рамка от алуминката на Реакшъна, но дали е по-добра от ТМ версията или пък Карбоновата?
въпрос на предпочитание, но докато ти караш Surge съм сигурен, че ще наричаш Реакшъна базов, а твоята рамка "Висок Клас"

Ako бях на мястото на момчето щях да си взема ТМ версията от Байк център с пробития NX/SX Eagle с дропърчето и X-Fusiona
и да не ми дреме дали работи или не за 2 години ще им скъсам нервите с гаранцията, ако имам проблеми.


Здравейте господин Радев. Мнението което съм дал на колегата при избора му на колело е съобразено с неговите изисквания за велосипед. Относно предложените му по голе велосипеди бях написал че модела който е в чейнреакшън ( TM модела) "изглежда доста по-добре". Относно рамките бих казал че в зависимост от предназначението на рамката се определя кой материал е по-добър. Та за твърда AM, Trail рамка хром молибденовата стомана е най добрия материа (изключение правят титаниевите рамки но там цената е :crazy: ). В интернет може да намерите много информация по въпроса. А относно цитирам "но докато ти караш Surge съм сигурен, че ще наричаш Реакшъна базов, а твоята рамка "Висок Клас" " нещо не можах да разбера какво имате предвид. Иначе за да не става прекалено голям спама ще добавя едно предложение за добър варит и то дори е от наш производител : https://dragbicycles.com/bg/bike/shift-plus/ Само трябва да се провери къде може да се види и евентуално тества.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на ново колело

Мнениеот martin.radev » Пет Яну 31, 2020 4:11 pm

fena7 написа:
martin.radev написа:
fena7 написа:Не обичам да спамя в чужди теми и не обичам да се заяждам. Казвам само че рамката на кюб поне на живо за мен не е сериозна. Самия факт че има отвори оставени за степенка на задния триъгълник като на сити байковете не ми говори да е специализирана за xc. А и xc велосипед за 2к с кормило по тясно от 700 мм. и изключително нисък клас спирачки е наистина сесериозно. В интерес на истината кюба от чейнреакшън изглежда доста по-добре. А относно моята рамка не е от най скъпите но съм останал с впечатлението че NS Surge е висок клас рамка. Разликата във возията и комфорта при всякакъв вид каране е голям в сравнение с алуминиевите рамки които съм карал преди това.


Хванал си като пример единствения - НЕСТАВАЩ Cube Reaction предложен на момчето от Arkadiec
преди това му бяха предложени Реакшъни ТМ версии (Trail Motion) с 67 челен ъгъл, с хубаво широко 760мм кормило на Newman, което според мен си е доста як избор на кокпит.
С интърнъл дропър, Абе изобщо ако пренебрегнем спирачките може да се каже, че колелото е взимаш, качваш се и се смазваш от каране.
Но истината, е че спирачки взети от боклука се монтират и на по-висок клас колела oт NS Surge :) Surge ЕVO може би е по-добра рамка от алуминката на Реакшъна, но дали е по-добра от ТМ версията или пък Карбоновата?
въпрос на предпочитание, но докато ти караш Surge съм сигурен, че ще наричаш Реакшъна базов, а твоята рамка "Висок Клас"

Ako бях на мястото на момчето щях да си взема ТМ версията от Байк център с пробития NX/SX Eagle с дропърчето и X-Fusiona
и да не ми дреме дали работи или не за 2 години ще им скъсам нервите с гаранцията, ако имам проблеми.


Здравейте господин Радев. Мнението което съм дал на колегата при избора му на колело е съобразено с неговите изисквания за велосипед. Относно предложените му по голе велосипеди бях написал че модела който е в чейнреакшън ( TM модела) "изглежда доста по-добре". Относно рамките бих казал че в зависимост от предназначението на рамката се определя кой материал е по-добър. Та за твърда AM, Trail рамка хром молибденовата стомана е най добрия материа (изключение правят титаниевите рамки но там цената е :crazy: ). В интернет може да намерите много информация по въпроса. А относно цитирам "но докато ти караш Surge съм сигурен, че ще наричаш Реакшъна базов, а твоята рамка "Висок Клас" " нещо не можах да разбера какво имате предвид. Иначе за да не става прекалено голям спама ще добавя едно предложение за добър варит и то дори е от наш производител : https://dragbicycles.com/bg/bike/shift-plus/ Само трябва да се провери къде може да се види и евентуално тества.


Здравей, нямам намерение да се караме или пък да правим някакви дълги разисквания за предпочитанията си за колела - относно интернета и информацията - вярвай ми чета, много, толкова много, че това се превръща в
семеен проблем вкъщи и мнението, което изказвам не е базирано на липсата на информация, знам кой материал ми харесва но знам и коя рамка, и за да не остава и капка съмнение какво съм искал да кажа този път ще го кажа директно:
Surge-a e по-добър от алуминиевата рамка, но дали ще го предпочета пред Карбоновия Реакшън, който е около 1100 грама и ще си го докарам до 67.5 ъгъл с оф-сет чашки и 130мм Пайк/Ревелейшън при '29 цола...- НЕ, няма да избера NS-a :)
Специално в този случай - ще избера по-високия клас рамка, както и предпочитания билд, за мен.
П.С: Относно Shifta на Драг с едни допълнителни 300 лева за Дропър - ще стане точно alrounder както момчето си писа.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на ново колело

Мнениеот martin.radev » Пет Яну 31, 2020 4:14 pm

Ах, да...Не мога да се насиля да ти говоря на Вие, както ще се обърнеш към мен на Ти, ако ме видиш на пътеката, (А ако не го направиш и ме заговориш на Вие, сериозно ще се изплаша за живота си)
така и тук можеш да пробваш. Иначе звучи арогантно и иронично.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на ново колело

Мнениеот fena7 » Пет Яну 31, 2020 4:54 pm

Относно обръщението на вие се извинявам ако съм прозвучал арогантно. В крайна сметка всичко е въпрос на избор и най важното е човек да взима информирано решение. А това какво харесвам аз няма никакво значение. И междудругото аз не съм препоръчвал ns surge а просто казах какво карам аз.
Аватар
fena7
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:45 pm
Местоположение: Видин / Белоградчик

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Вто Фев 04, 2020 9:07 am

Драг Шифт (посочената версия) идеално пасва на това, което търся. Даже четох ревюто тук във форума. Харесва ми, цената е супер. Проблемът е, че е изчерпан :dontknow:
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Boyan1984 » Вто Фев 04, 2020 9:54 am

Не съм виждал някой да кара, не и в моя град. Толкова малко ли правят, че свършват толкова бързо? И рамки щяха да продават, не съм виждал.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2434
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Сря Фев 05, 2020 12:34 pm

Или малко бройки са направили, или е имало голямо търсене. Някой по-вътрешен може да знае.
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Пон Мар 09, 2020 5:08 pm

Малко да ъпдейтна. Спрях се на Cube Reaction TM от байк център, но докато се наканя да отида, ги разпродали. Има един, който новият собственик не си го е взел още и мисля да отида да го видя (и пипна) на живо. Вариантът да се сдобия с такова колело е единична поръчка от Кюб.
Гледам, в драг зоната са пуснали Shift 29' - ще ходя и него да пробвам.
Харесва ми и Vitus Nucleus като геометрия. Някой може ли да ми каже какви са разликите със Sentier - рамката ми се струва еднаква, а цената доста различна - дали е само в частите?
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот martin.radev » Вто Мар 10, 2020 11:36 am

ToYaGa_ написа:Малко да ъпдейтна. Спрях се на Cube Reaction TM от байк център, но докато се наканя да отида, ги разпродали. Има един, който новият собственик не си го е взел още и мисля да отида да го видя (и пипна) на живо. Вариантът да се сдобия с такова колело е единична поръчка от Кюб.
Гледам, в драг зоната са пуснали Shift 29' - ще ходя и него да пробвам.
Харесва ми и Vitus Nucleus като геометрия. Някой може ли да ми каже какви са разликите със Sentier - рамката ми се струва еднаква, а цената доста различна - дали е само в частите?


Ooo мое приятелче от Байк Център (Радо от магазина на бул. България) си взе такъв и го тествах, върви на ужас и се усеща много добре, а на всичкото отгоре
не знам дали е строго индивидуално, но и на всичко отгоре изглежда адски красиво това...,
като ъпдейт - 2 дни след като го взе колелото - Кендата изчезна и си сложи 2.3 Граунд Контрол на Specialized.
Стискам ти палци за който и да е от двата - мисля, че са много яки и доста "универсални бойци" в каквата и обстановка да ги метнеш :)
Прикачени файлове
83333585_848177085652943_2647967743097176064_n.jpg
(219.85 KiB) 285 пъти
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Вто Мар 10, 2020 2:33 pm

martin.radev написа:Ooo мое приятелче от Байк Център (Радо от магазина на бул. България) си взе такъв


За това ли ги няма вече :D
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот martin.radev » Вто Мар 10, 2020 3:42 pm

ToYaGa_ написа:
martin.radev написа:Ooo мое приятелче от Байк Център (Радо от магазина на бул. България) си взе такъв


За това ли ги няма вече :D


Можеш ли да ги виниш? :) Между другото беше с поръчка от Декември месец :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на ново колело

Мнениеот _DK_ » Нед Мар 15, 2020 10:28 am

Това ще да е моето, дето ужким било претърпяло пътен инцидент с буса на доставчика. Живи и здрави, повече нищо от тях :beer:
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Пет Май 01, 2020 3:22 pm

Тъй... след още малко чуденки, най-накрая се наканих и най-накрая се сдобих. Известна роля в забавянето имат и от байк център. Още началото на Март ходих няколко пъти до там с идеята да взимам Cube-а, обаче не бил в тоз магазин. Обещаха, че ще ми го докарат на следващия ден да го гледам. Никой никакъв не се обади. Няколко дни по-късно пробвах през онлайн магазина им - отидете еди къде си (някакъв уж техен магазин, който го няма на сайта им и различен от онзи, от където щяха да ми го докарват). Този път аз се замотах, че много неща имах на главата и... колелото го продали, изчерпано на всякъде. Тогава писах и в темата.
Хубаво, спирам се на Витус Сентиер. В последствие се наложи да редуцирам бюджета и се фокусирах върху Нуклеус. И хващам се аз преди няколко седмици да избирам и поръчвам, а то никъде нищо налично, всичко изчерпано. Брей, че късмет.
ОК, пак гледам и избирам - Спещълайзд Пич ме кефи на външен вид. Ясно, че частите не струват и не е съвсем това, което търсех първоначално, но е добър компромис, а и на сайта на Спешълайзд го водят трейл колело. Отивам пак в байк центъра, точно сглобяваха новата доставка и си викам ето, сега ще си тръгна с колело, че и пари ще спестя (бях си избрал възможно най-евтиния, с идеята да постъпвам като един друг колега от форума - бях попаднал на темата му някъде из форума). Ами, размер в точно този магазин няма, обещаха да ми докарат от склада на следващия ден и да ми се обадят. Е, пак не ми се обадиха никакви.
И... отиваме на другия вариант, който си бях избрал - NS Eccentric lite 2, от 2019 (малко по-скъп, ама... реших, че все пак ще го преглътна). Днес на бегом до Драг зоната. Точно този го нямаха, обаче ми предложиха модела от 2020 г. Съответно по-скъп. Като части нищо особено, но пък с потенциал.
В магазина видях и Драг Шифт. С по-добра окомплектовка от NS-а и по-евтин. Много се чудих, ха единия, ха другия, обаче в крайна сметка NS-a някак повече ме грабна - нали това е идеята, да се кефим.
Та, сдобих се с NS Eccentric lite 2 2020. :D :clap:

П.П. Евала на обслужването в Драг зоната, пича дето ми продаде колелото ми отговаряше на всякакви въпроси (щото не съм от най-разбиращите). И са на светлинни години пред байк център и отношението там (цитирам - ти какво, мислиш, че нарочно не искаш да ти продам такова колело ли? - отговор на въпроса ми дали може да се поръча)
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Alexi » Пет Май 01, 2020 3:52 pm

ами айде със здраве ,рамката има доста потенциал за развитие :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Съб Май 02, 2020 10:36 am

Благодаря, благодаря :D
Ще се развивам по малко, по малко, вече имам идеи даже, ама като му дойде времето ще пиша и ще питам за консултации :beer:
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Пон Май 04, 2020 6:24 pm

Така, окомплектовката към момента е следната:
Рамка NS Bikes AL6061-T6 custom formed and butted tubes, 135x10 dropouts
HTA 66,5
Капли Octane One Solar 29”, 32h, tubeless ready
Спици Spokes w/14mm nipples
Вилка Suntour XCM32 LOR DS, 120mm travel, 15x110mm Boost, 1&1/8” steerer tube
Гуми WTB Trail Boss 2 29x2.4 wire bead
Седалка Octane One Rocker2
Колче Kalloy 31.6
Кормило NS Bar, 760mm 5mm rise
Лапа Octane One Tone 31.8, 60mm
Предна спирачка Shimano hydraulic BL-MT200, 180mm
Предна спирачка - лостче Shimano BR-M315
Задна спирачка Shimano hydraulic BL-MT200, 160mm
Задна спирачка - лостче Shimano BR-M315
Дискове 180/160
Предна главина Joytech 15x110mm Boost front
Задна главина Joytech cassette QR rear
Курбели Sunrace FCM80T 30t 175mm
Средно движение FSA BSA square taper
Касета Sunrace CSMS2 TAY 10spd 11-42t
Верига KMC, 10spd
Преден дерайльор -
Заден дерайльор Shimano RD M6000 Deore,10spd
Команди Shimano Deore SLM-610 10spd
Чашки GW integrated tapered IS42/IS52, sealed bearings
Педали
Грипове NS Hold Fast Unlocked
Тегло 14.7 кг.
https://nsbikes.com/eccentric-lite-2,344,pl.html

Има ли нещо, което да ви се набива на очи и трябва веднага да се смени?
Приоритетите сякаш са спирачки и вилка, но първо спирачки.
Ще съм благодарен за насоки. Мисля си нещо от рода на XT/SLX. Аз съм си 100 кила без дрехите и като се засиля от някъде ще ми трябва сила. Настоящите хич ги няма. Обаче... намирам цени от 160-200 лева. Честно казано, не очаквах да са толкова скъпи. Или не гледам където трябва? Моля за препоръки.
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Май 05, 2020 10:01 am

1. Сложи по-големи ротори - 180ката отива отзад, а отпред 203 (ще трябват и нови преходници);
2. Бюджетни спирачки за големи момчета -> https://www.bike24.com/p2346748.html?q=br-mt520
4. Вилката е трагична - читава обаче струва едно 400+ лв поне.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Сря Май 06, 2020 7:37 am

Благодаря за предложението. С риск да е смешен въпроса, това не е ли по-висок клас спирачка https://dragzone.bg/hidravlichna-diskova-spirachka-shimano-slx-br-m7000-r-kohvatka-bl-m7000. Ако е така, предложението не ми се вижда много бюджерно :D
За вилката съм съгласен, тя ще е следваща.
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Май 06, 2020 7:59 am

ToYaGa_ написа:Благодаря за предложението. С риск да е смешен въпроса, това не е ли по-висок клас спирачка https://dragzone.bg/hidravlichna-diskova-spirachka-shimano-slx-br-m7000-r-kohvatka-bl-m7000. Ако е така, предложението не ми се вижда много бюджерно :D
За вилката съм съгласен, тя ще е следваща.


И да и не...това което ти предлага колегата е така нареченото 4-бутално Deore и това е цената за комлект.Ти гледаш само една бройка двубутален SLX . В нета има достатъчно мнения и за двете спирачки... тук може да погленеш нещо
и от тукашният форум viewtopic.php?f=28&t=194231&start=30 :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Сря Май 06, 2020 9:54 am

Ясно, благодаря. Залягам да чета :D
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот martin.radev » Сря Май 06, 2020 6:35 pm

Топ 3 ъпгрейди за теб са (в ред по важност):
1. Вилка - при 66.5 ъгъл можеш да си позволиш да караш със 150мм (Това е скъп ъпгрейд, но ще промени най-много колелото)
2. Дропър сийтпоуст - при 31.6 диаметър се възползвай от правата седалкова тръба и вземи възможно най-дългия ход, който можеш да ползваш с твоя ръст.
Рамката е с външно окабеляване, но не съм сигурен дали няма порт за дропъра, ако няма трябва да е с външен кабел (Бранд/Транз-Х имат опции)
3. Хубави гуми - задължително Тюблес - тези гуми не са добри даже и за задна, а камо ли предна/задна - особенно телени

Вилката е тотален боклук и не им отива да слагат такава вилка на колело за 1.800 лева. Въобще качество срещу всеки лев, който им се брои
е доста ниско при този велосипед.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ohoboho » Чет Май 07, 2020 8:16 am

martin.radev написа:Вилка - при 66.5 ъгъл можеш да си позволиш да караш със 150мм (Това е скъп ъпгрейд, но ще промени най-много колелото)



Може да ....направо да си беше взел C1 с Boxxer :crazy: :crazy: :crazy:
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Избор на ново колело

Мнениеот martin.radev » Чет Май 07, 2020 10:55 am

И кое точно заслужи минуса в изказването ми?
Надявам се, че не е изказването на ohoboho??

относно хода на колелото оставам твърдо зад твърдението си, че с този челен ъгъл може да се стигне до 150мм ход, както и хората от NS в следващия модел на рамката дават препоръчителен ход 130-150мм.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Избор на ново колело

Мнениеот ToYaGa_ » Чет Май 07, 2020 5:28 pm

Може, но ако трябва да съм честен, аз се ориентирам към 120-130 ход, предвид това, че идеята на колелото е да бъде allrounder. Поправете ме ако греша :D
ToYaGa_
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 12, 2018 7:29 pm


Re: Избор на ново колело

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Май 11, 2020 10:04 am

Първо сложи 203ка ротор отпред. Ако спирачната сила ти стига, но бързо ги прегряваш вземи Деоре 6000 сет-а. Ако спирачната сила ти е все още недостатъчна ще ти трябват 4ри бутални. При всички случай купувай само с метални накладки - с твоето тегло органичните бързо ще ги прегряваш и износваш.

ПП Гайда е само за една бройка.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на ново колело

Мнениеот Alexi » Пон Май 11, 2020 10:54 am

6000 е по добре от 501 - ползват големия апарат с по голямо бутало и накладките на СЛХ/ХТ :beer: гайдовете са по висок клас но цената е кажи речи х2
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на ново колело

Мнениеот icpart » Вто Май 12, 2020 2:25 pm

Здравейте колеги.
Ако може някой да ме светне за един може би глупав въпрос ще съм признателен много. Та става дума за размера на АМ/Ендуро рамките. Тъй като реших в крайна сметка да си направя нов байк със събери чарк, тази седмица ми изпадна една вилка 160ка и я взех. Та следващата стъпка ще е рамката. Но има няколко въпроса на които съм в лека неяснота. Става въпрос за размера на рамките и вида на окачването.Тъй като в момента карам 48см размер твърдак ми е перфектен като цяло което съответства на 19 инча. И по разни калкулатори горе долу това е и моят размер. Обаче забелязах че при мекичките на 18-ка размер съответства дължина на седалковата тръба около 44-46см при повечето производители, даже на Cube рамките са още по къси към 42см. Наскоро на един приятел взехме едно кюбче 20 макар по калкулатор да беше за 18-ка и реших да го тествам. Като цяло ми беше много удобен този размер. Дават го 47 см дължина на седалковата тръба. Следващия размер е 20инча което е една идея по-дълга тръбата около 47-78см. Та въпроса ми е по какво да се ориентирам за най подходящия за мен размер по дължината на седалковата тръба или просто примерно 18-ка както ме дават в повечето калкулатори. Просто не знам кой е по-точния метод.
Започнах да чета тази седмица за вида на задното окачване и то се оказа цяла наука кое какви предимства има и недостатъци. Засега съм се спрял на около има няма цена докъм 700-800 евро за рамката. Харесаха ми много тези рамки на Дартмур https://26bikes.com/shop/parts/frames/e ... -275-frame
Като цяло са и в този ценови клас пък и червения и цвят отдавна ми плакни окото. Недостатък видях че са с външен монтаж и ползват най-елементарното окачване тип single pivot. Макар по описание да пишат че са премахнати някои недостатъци на този тип окачване. Другия вариант съм се насочил към рамки от байк дискаунт, като гледам там има и много добри предложения за карбонови рамки за 700-800 евра с окачване тип кобилица (не знам точния вариант на английски). Остава само да си разбера точния размер за мен.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта