Спирачки Hope или Magura

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Вто Дек 15, 2020 8:39 am

Alexi написа:RT86 имат и те алуминиева сърцевина ,но за да стигнеш до нея значи далеч си надхвърлил препоръчителното износване до 1.5мм ..хубаво е от време на време да играе шублера ,също така ако имат ръб напипващ се с пръсти значи са заминали вече

Моя грешка, с rt-76 съм, същия дизайн като 86-цата, но без алуминиевата сърцевина. Планирах да ъпгрейдна към тях и точно тогава ме светнаха за тая ситуация с бързото изтъркване, което ме отказа. 76-цата също е прекрасен ротор, но вече е стар модел, няма по него Ice Tech надписчета и не е модерен!
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Вто Дек 15, 2020 8:59 am

Аз доскоро бях фен на Rt76, но последните два, които купих бяха леко криви от кутията - достатъчно, за да търкат много леко. Освен това стоманата визуално изглежда различна спрямо такива, купувани преди няколко години. Потърсих информация и има хипотеза, че са започнали да ги правят в Китай. В крайна сметка си поръчах 2 броя Trickstuff - не са фешън, но са идеално прави и честно казано лекото триене е по-голям проблем от няколко грама повече.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Gworan » Вто Дек 15, 2020 9:10 am

bdog написа:Аз доскоро бях фен на Rt76, но последните два, които купих бяха леко криви от кутията - достатъчно, за да търкат много леко. Освен това стоманата визуално изглежда различна спрямо такива, купувани преди няколко години. Потърсих информация и има хипотеза, че са започнали да ги правят в Китай.


Имам два ротора RT64 от преди две или три години, и тази седмица вех един нов, и има визуална разлика в стоматана. Не знам дали е същото, но това което аз забелязах моментално беше, че ръбовете на ротора за заоблени, като на най-евтините RT10 / RT54. Не разбирам от производсвен процес, но ми изглежда сякаш старите са лазерно изрязани, а новите са рязани на преса.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Вто Дек 15, 2020 10:45 am

bdog написа:Аз доскоро бях фен на Rt76, но последните два, които купих бяха леко криви от кутията - достатъчно, за да търкат много леко. Освен това стоманата визуално изглежда различна спрямо такива, купувани преди няколко години. Потърсих информация и има хипотеза, че са започнали да ги правят в Китай. В крайна сметка си поръчах 2 броя Trickstuff - не са фешън, но са идеално прави и честно казано лекото триене е по-голям проблем от няколко грама повече.

Моите са от старите 76-ци, купувани са отдавна и никога не са имали каквито и да е проблеми. Относно Трикстъф - що да не са фешън? Даже има много добри отзиви за тях, имаше и някакви подробности за производствения им процес, че са много, ама много качествени...
Тва със заоблянето на ръбовете май беше с идеята да влиза по-лесно между накладките при монтажа, ско не ме лъже паметта го има и при Трикстъф... ако си говорим за едно и също де! :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот 4040 » Вто Дек 15, 2020 10:47 am

И аз да попитам нещо относно шигурата, откъде в България мога да си поръчам преходник от шиманска спирачка към срам команда? Спирачката е М7100 командата GX
Последна промяна 4040 на Вто Дек 15, 2020 10:53 am, променена общо 1 път
4040
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 11:18 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Вто Дек 15, 2020 10:52 am

hitar_potar написа:Относно Трикстъф - що да не са фешън?


Защото са стоманени, без алуминиев център и са по-тежки.

Иначе като изработка изглеждат много добре и най-важното - идеално равни са. Ревютата също са много добри - ще видим :).
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Bi11y » Вто Дек 15, 2020 10:55 am

4040 написа:И аз да попитам нещо относно шигурата, откъде в България мога да си поръчам преходник от шиманска спирачка към срам команда? Спирачката е М7100 командата GX


Няма ли скоба, с която да монтираш командата директно за кормилото ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот 4040 » Вто Дек 15, 2020 10:59 am

Bi11y написа:
4040 написа:И аз да попитам нещо относно шигурата, откъде в България мога да си поръчам преходник от шиманска спирачка към срам команда? Спирачката е М7100 командата GX


Няма ли скоба, с която да монтираш командата директно за кормилото ?

Няма, в момента съм с магура лостчета и клампа за срам команда
4040
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 11:18 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Bi11y » Вто Дек 15, 2020 11:12 am

4040 написа:
Bi11y написа:
4040 написа:И аз да попитам нещо относно шигурата, откъде в България мога да си поръчам преходник от шиманска спирачка към срам команда? Спирачката е М7100 командата GX


Няма ли скоба, с която да монтираш командата директно за кормилото ?

Няма, в момента съм с магура лостчета и клампа за срам команда


https://www.bike-components.de/en/SRAM/ ... rs-p26791/

Тази няма ли да стане ? Ако си ГХ12 вместо да даваш пари за скоба може да си вземеш команда СЛХ 7100 и да продадеш текущата ...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот banzai » Вто Дек 15, 2020 2:40 pm

Bi11y написа:
4040 написа:
Bi11y написа:
4040 написа:И аз да попитам нещо относно шигурата, откъде в България мога да си поръчам преходник от шиманска спирачка към срам команда? Спирачката е М7100 командата GX


Няма ли скоба, с която да монтираш командата директно за кормилото ?

Няма, в момента съм с магура лостчета и клампа за срам команда


https://www.bike-components.de/en/SRAM/ ... rs-p26791/

Тази няма ли да стане ? Ако си ГХ12 вместо да даваш пари за скоба може да си вземеш команда СЛХ 7100 и да продадеш текущата ...


Клампа за срам команда - можеш да ползваш на bikeyoke "By the way: SRAM shifter triggers can also also be attached to the handlebars usingour Splits clamp.". Има ги в България.

Адаптор/преходник от 7100 I-spec EV към GX имат също. Все още го няма в България (soon), но можеш да си го поръчаш от тук: https://www.bikeyoke.de/en/i-spec-EV-adapter-d.html
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот icpart » Сря Дек 16, 2020 12:27 am

Bi11y написа:
4040 написа:
Bi11y написа:
4040 написа:И аз да попитам нещо относно шигурата, откъде в България мога да си поръчам преходник от шиманска спирачка към срам команда? Спирачката е М7100 командата GX


Няма ли скоба, с която да монтираш командата директно за кормилото ?

Няма, в момента съм с магура лостчета и клампа за срам команда


https://www.bike-components.de/en/SRAM/ ... rs-p26791/

Тази няма ли да стане ? Ако си ГХ12 вместо да даваш пари за скоба може да си вземеш команда СЛХ 7100 и да продадеш текущата ...

Въпросната скоба ако става я намерих тук на половин цена в БГ https://1001-bike-parts.com/sram-gear-s ... manda.html
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Bi11y » Сря Дек 16, 2020 9:40 am

icpart написа:Въпросната скоба ако става я намерих тук на половин цена в БГ https://1001-bike-parts.com/sram-gear-s ... manda.html


Обади се и питай - би трябвало да могат да ти отговорят дали се съвместима . Визуално е същата според мен. Нали ти е 12 скоростна командата ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот moridinbg » Пет Дек 18, 2020 9:49 pm

RT86 се криви по-лесно от RT76 и кривне ли - няма изправяне. Отдавна имах подобна теория, но Боби в Базето ми я потвърди и ме посъветва да си взема 76. Иначе имаше и от 2та модела и 86 ест са по-скъпи.
Като износване аз не забелязвам разлика за момента. Но стигнеш ли до халумина, в рамките на половин спускане спирачките от перфектни изведнъж зверски спират да спират, все едно им е плиснато масло отгоре. Износват се на петна. Минах през 2х86 отпред и сега работя по първото 76. Отзад 1х86 и сега и там 76ца.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Bi11y » Съб Дек 19, 2020 9:52 am

Роторите от IceTech серията трябва да се сменят преди да се покаже алумина - като стигнат 1.5мм ги сменяш...
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Съб Дек 19, 2020 11:10 am

Така като ви чета, май следващите ротори няма да са Шимано - какво износване, какво сменяне, направи звучи като смяната на накладки, ебаси! РТ-76-ците не са мръднали за толкова време при мен, но и в последно време не карам активно поради други ангажименти, но редовете, които чета тук, са притеснителни: имам навика много да натоварвам дисковете, особено задния, и сякаш един Айстек няма да си хареса живота, който бих му осигурил... :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Gworan » Съб Дек 19, 2020 11:54 am

Аз си взех два ротора 86ци преди почти две години, нямам проблеми със износване или изкривяване, още си карам с тях и нямат ръбове, а само в стравата имам над 1300км на ендурото :dontknow:
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Alexi » Съб Дек 19, 2020 1:39 pm

явно всеки различно разбира "много каране" .. аз имам 4500 км тая година ,от които около 3500 с мекицата .. та ротори и накладки си заминават ,това май ще ми е първия сезон в който не хвърлям накрая едни нови ротори но минах на 203мм - повече ще живеят от 180 .. карам само РТ86 от години .. за догодина съм взел РТ99 ,да ги видим и тях ( че смених каплите и новите са центърлок ) .. това ми е слаб сезон че се контузих и 2 месеца не съм карал ,посред лято при това ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Съб Дек 19, 2020 6:00 pm

Alexi написа:явно всеки различно разбира "много каране" .. аз имам 4500 км тая година ,от които около 3500 с мекицата .. та ротори и накладки си заминават ,това май ще ми е първия сезон в който не хвърлям накрая едни нови ротори но минах на 203мм - повече ще живеят от 180 .. карам само РТ86 от години .. за догодина съм взел РТ99 ,да ги видим и тях ( че смених каплите и новите са центърлок ) .. това ми е слаб сезон че се контузих и 2 месеца не съм карал ,посред лято при това ..

Ми аз не мога да кажа, че съм минал много км с тия ротори, но като карах активно, км са били предимно по трасета и с голямо натоварване, със спускар - съответно голямо печене падаше. Не са мръднали 76-ците! Не мога да кажа колко накладки са заминавали на сезон, но минимум 2 комплекта заминаваха в годината, понякога 3. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Bi11y » Съб Дек 19, 2020 11:19 pm

hitar_potar написа:Ми аз не мога да кажа, че съм минал много км с тия ротори, но като карах активно, км са били предимно по трасета и с голямо натоварване, със спускар - съответно голямо печене падаше. Не са мръднали 76-ците! Не мога да кажа колко накладки са заминавали на сезон, но минимум 2 комплекта заминаваха в годината, понякога 3. :)


Колко мм са дебели роторите в момента ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Gworan » Нед Дек 20, 2020 8:14 am

Може би в километри не може и да се добие точна представа за колко реално са ползвани роторите, да кажем, че моите са на един чифт метални накладки и половина. Но, преди да си взема айстек роторите (карат с авид/срам спирачки), каквито и накладки/ротори да съм карал, дори метални с радиатори, надолу ги пържа яко и по някое време започват само да свирят и да не спират, което хич не е ок... И от както минах на шимански спирачки + айстек + техните радиаторни накладки, преродих се, дет се вика...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Пон Дек 21, 2020 9:19 am

hitar_potar написа:Ми аз не мога да кажа, че съм минал много км с тия ротори, но като карах активно, км са били предимно по трасета и с голямо натоварване, със спускар - съответно голямо печене падаше. Не са мръднали 76-ците! Не мога да кажа колко накладки са заминавали на сезон, но минимум 2 комплекта заминаваха в годината, понякога 3. :)

На DH колелото съм с RT76 купени преди 3 години. Супер са - значително по-бавно се износват спрямо Hope примерно. Сменил съм около 10-12 комплекта накладки и все още не са за смяна (нови са 1.8, а смяната е като паднат под 1.6)
На Trail колелото купих това лято RT76 и както казах преди нямат общо със старите - друг материал, леко криви от кутията. Много тъпо, защото бяха супер...
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Пон Дек 21, 2020 10:23 pm

Bi11y написа:
hitar_potar написа:Ми аз не мога да кажа, че съм минал много км с тия ротори, но като карах активно, км са били предимно по трасета и с голямо натоварване, със спускар - съответно голямо печене падаше. Не са мръднали 76-ците! Не мога да кажа колко накладки са заминавали на сезон, но минимум 2 комплекта заминаваха в годината, понякога 3. :)


Колко мм са дебели роторите в момента ?

Нз, нямам шублер! Имат някакво износване, но е минимално - няма ръб, няма загуба на характеристики.

bdog написа:...
На Trail колелото купих това лято RT76 и както казах преди нямат общо със старите - друг материал, леко криви от кутията. Много тъпо, защото бяха супер...

Лошо - звучи като следващите ми дискове след настоящите да носят друга марка.
Някой мнения и сравнения за Galfer 223mm и Магура MDPR 220mm?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Вто Дек 22, 2020 9:09 am

В този контекст:
Вчера монтирах ротори TRICKSTUFF Dächle HD 203 с нови накладки Galfer Red. Тези ротори смениха RT76, от които бях недоволен, със същите накладки. Не очаквах особена разлика освен това, че не са криви и се износват по-бавно, но за моя огромна изненада спирането е драматично по-добро.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 22, 2021 6:56 am

bdog написа:В този контекст:
Вчера монтирах ротори TRICKSTUFF Dächle HD 203 с нови накладки Galfer Red. Тези ротори смениха RT76, от които бях недоволен, със същите накладки. Не очаквах особена разлика освен това, че не са криви и се износват по-бавно, но за моя огромна изненада спирането е драматично по-добро.

Натрупа ли вече повече км и опит с Трикстъфа? Как е спирането? Все така по-добро ли е? И ако не е тайна, откъде и за колко ги поръча? Че на доста места са обявени като “out of stock”...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Пон Фев 22, 2021 7:25 am

hitar_potar написа:Натрупа ли вече повече км и опит с Трикстъфа? Как е спирането? Все така по-добро ли е? И ако не е тайна, откъде и за колко ги поръча? Че на доста места са обявени като “out of stock”...


Купих ги от тук на тази цена:
https://r2-bike.com/TRICKSTUFF-Brake-Disc-Daechle-HD-203-Heavy-Duty

Засега ми допадат, но не са имали сериозни спускания, защото предвид сезона предпочитам да карам ски :).
Спирането е по-добро, но някак си захапват малко по-рязко и иска леко адаптиране.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 22, 2021 8:44 am

bdog написа:...

Мерси за бързия отговор. Нз защо, но бях останал с впечатлението, че си закупил UL-версията, с ръбатите ребра, която произвеждат и в 223мм вариант (а в 203мм вариант е по-лека). Ти каза, че си заменил rt76-ци от по-новите, от които не си бил доволен, нали?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Пон Фев 22, 2021 10:19 am

Да, аз смених RT-76 от по-новите.
Не знам защо си останал с такова впечатление - с HD версия съм :)
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 22, 2021 11:10 am

bdog написа:Да, аз смених RT-76 от по-новите.
Не знам защо си останал с такова впечатление - с HD версия съм :)

Ами защо - защото съм си мислел, че купения от теб модел е стария, който е спрян от производство, съответно съм си мислел, че само UL се предлага вече. Затова! :D
Инак мен ме интересува само 223мм версията като евентуален ъпгрейд, но цената е много солена и не знам удачна ли е, след като има алтернативи като Galfer или Sram пак този размер на доста по-поносими цени (двойно надолу :crazy: ). Магура също много ги хвалят като ротор, но ми е изключително грозен.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Пон Фев 22, 2021 11:34 am

hitar_potar написа:Ами защо - защото съм си мислел, че купения от теб модел е стария, който е спрян от производство, съответно съм си мислел, че само UL се предлага вече. Затова! :D
Инак мен ме интересува само 223мм версията като евентуален ъпгрейд, но цената е много солена и не знам удачна ли е, след като има алтернативи като Galfer или Sram пак този размер на доста по-поносими цени (двойно надолу :crazy: ). Магура също много ги хвалят като ротор, но ми е изключително грозен.

Основната причина да избера Trickstuff пред SRAM CenterLine е ширината на спирачната повърхност, защото съм с Hope V4. Ако това не ти е фактор, не мисля, че има особено значение.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот icpart » Сря Апр 28, 2021 3:53 pm

Малко да повдигна темата.
Някой има ли на идея дали Шиманските адаптори стават за Магура МТ5 апарати. Стана ми много странно че никъде в България не се продават такива адаптери за спирачки на Магура, при положение че самите спирачки се продават и тук и има накладки за тях. Не е проблем да си поръчам отвън но това че не се намират тук ме озадачи :look:
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта