Спирачки Hope или Magura

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarkoni » Сря Май 20, 2020 7:13 am

Здравейте, моля за мнения от хора които са карали и двете спирачки а не които са чели за тях как се държат една спрямо друга. Говорим за модел Hope Tech 3 V4 и модел на Magura MT 7.
zarkoni
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 29, 2016 3:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Сря Май 20, 2020 8:09 am

DH колелото ми е с Hope Tech 3 V4 и съм карал за кратко MT5. И двете спирачки са добри. На Магурата не ми харесва лостчето - имам усещането, че поддава леко, но може и да си внушавам. Магурата може би спира една идея повече, но не съм сигурен. Saint определено спира повече, но на мен лично не ми харесва модулацията или по-скоро липсата ѝ.

Иначе карам с Hope Tech 3 V4 от 3 години. Ползвам червените органични накладки на Hope (произведени от Galfer) и съм много щастлив от поведението. Животът на накладките не е впечатляващ, но други забележки нямам. Металните накладки на Hope не ми харесват. Спирачките са поели няколко сравнително силни шамара в годините, но последствия нямаше.

Според мен е най-добре да пробваш преди да купуваш. На Боровец лятото има достатъчно хора с такива спирачки (с Hope поне) и едва ли ще е проблем да си размениш колелото с някого за 10 завоя.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarkoni » Сря Май 20, 2020 9:25 pm

А как е модулацията на Hope спрямо Magurata. Явно и двете са мощни и спират добре но искам да се чувстват добре с един пръст леки на лоста.
zarkoni
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 29, 2016 3:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarkoni » Сря Май 20, 2020 9:26 pm

А как е модулацията на Hope спрямо Magurata. Явно и двете са мощни и спират добре но искам да се чувстват добре с един пръст леки на лоста.
zarkoni
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 29, 2016 3:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Alexi » Сря Май 20, 2020 9:58 pm

пробвал съм Хоуп 2 и 4 буталния модел ,както и Магура мт5 - Хоупа модулира но нещо като спирачна сила не останах впечатлен .. Магурата - гигантски пластмасови лостчета които не са ми удобни и са трошливи ,инак приятно работеше .. бих взел 4 бутално ХТ за половината от парите на Хоуп .. карал съм и Сейнтове - лошо не мога да кажа ,ако ти се дават повечко парици - спира брутално
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот sailman » Чет Май 21, 2020 7:12 am

Ако някой толкова не харесва Servo Wave усещатнето (което не бих нарекъл липса на модулация...) може да пробва калипър Сейнт с лостчета XTR без серво. :D
Предполагам би се получило и с четирибуталното ХТ от 8000 серията, май се водеше 8020.
Хоуп не съм карал достатъчно за да давам мнение, а Магурата ми е много пластмасова и наистина, както казва Alexi, а лостетата като че поддават. А и на мен не са ми удобни. Иначе спира, да. Те за това правят Шикури - лостета Шимано и калипър Магура, макар, че при наличието вече на достатъчно шимански четирибутални апарати леко ми се струва излишна таа галимация, ама стремежа към съвършенство е велика работа... ;)
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот bdog » Чет Май 21, 2020 7:15 am

zarkoni написа:А как е модулацията на Hope спрямо Magurata. Явно и двете са мощни и спират добре но искам да се чувстват добре с един пръст леки на лоста.


Супер е модулацията на Hope. Освен това лостчето има истинска регулация и може да го нагласиш като позиция и ход както ти харесва. Искат малко повече усилие в края на хода от Шимано, за да постигнеш същото спиране, но според мен са драматично по-добри. На Saint ако сложиш лостчета от XTR без Servo-wave може да постигнеш подобно усещане, но цената се изравнява, а качеството на Shimano е доста по-зле. Shimano не продават резервни части. Лостчетата на Magura на мен лично не са ми удобни.

Може би трябва да кажеш за какво мислиш да ги ползваш. Ако ще ги ползваш за DH, едва ли искаш съвет от някой, който кара AM. И както казах - най-добре е да ги пробваш сам.

Едит: Сега видях, че колегата ме е изпреварил с написано на XTR лостчетата.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот windv » Чет Май 21, 2020 9:10 pm

Погледни и едно не толкова известно чудо - Hayes Dominion . Велики са.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Пет Май 22, 2020 7:14 am

windv написа:Погледни и едно не толкова известно чудо - Hayes Dominion . Велики са.

Сега ми кажи, че си взел?!?!?!
Още 1 глас за Хайес-а: с оглед на това как се представиха при мен предишното им поколение спускарски спирачки (Строукър Ейс) в продължение на няколко години, за мен Доминиона ще е абсолютно следващата спирачка, която ще карам! :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот tbk515 » Пет Май 22, 2020 5:20 pm

И още един глас Hayes Dominion A4. От септември миналата година ги ползвам. Отпред с 203 мм диск, отзад с 180 мм. Екипиран тежа около 110 кг. и на моменти при градска равност ме дига от седалката предната спирачка. При положение, че това са ми първите дискови спирачки (бивш фен на V-brake), лостчетата се оказаха почти супер удобни. С други думи, само мога да кажа положителни неща за спирачките.
Аватар
tbk515
 
Мнения: 275
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:42 pm
Местоположение: Майна Сити

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 22, 2020 9:53 pm

Предната ми спирачка е точно калипър Сейнт с лостче XTR без серво. След Avid BB7 съм карал все Шимански спирачки - та не мога да кажа за сравнение с посочените. Потвърждавам, че модулацията е много линейна и ми е супер лесно да съм прецизен на всякакъв терен. Най-новите лостчета на Шимано са страхотни, тъй като няма никакво угъване през основата заради допълнителната подложка.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот moridinbg » Пет Май 22, 2020 11:48 pm

На магурата се сменят с по 1 болт само самите лостове - това, кеото натискаш с пръсти. Буталото и резервоара горе си остават. Стандартно идващите се водят за 2 пръста - идея нямам защо ги слагат изобщо. Имат и за 3! - като от мотор са. Във всеки случай смислените са еднопръстовите лостове, при тях ергономията си е топ. Имат и една извратения HC3, на цената на цял апарат, на която се регулират ъгли, чупка, мъртви точки и т.н.
Пластмаса е - водят го някакъв композит, но не се чупи. Аз и познатите ми с магури нямаме забележки към здравината, а са яли доста бой.
Това, че ползват обикновено минерално масло, а не ДОТ за мен е огрооомен + спрямо хоупа.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarko GT » Вто Ное 03, 2020 4:00 pm

Момчета от къде може да се купи magura mt7 raceline от БГ. Ако някой си е поръчал моля за инфо. Благодаря
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Harka » Чет Ное 05, 2020 11:22 pm

А има ли причина да искаш точно тях? За същите пари със сигурност можеш да си направиш Шигури, които след една година каране мога смело да заявя, че са най-добрите спирачки, които съм карал някога. :)
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarko GT » Пон Ное 09, 2020 7:51 am

Дай пример или ти с какви си? Шикури със... и какви? Отворен съм за предложения. Благодаря. И хубав ден
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Harka » Пон Ное 09, 2020 10:38 am

Аз съм с апарати МТ5 (които са абсолютно същите като на МТ7), Shimano XT M8100 Servo wave лостчета, накладки МТ7 отпред и МТ5 отзад. Шимано + Магура = Шигура :) Комбинацията работи страхотно! Имаш най-доброто от двата свята - мощните Магура апарати и супер удобните и безпроблемни (разбирай метални) Шимано лостчета. Ако не искаш чаак толкова мощна спирачка (наистина спирачната сила е брутална и мога да я сравня само с тази на Gustav M), може да сложиш евентуално XTR Race лостчета без Servo wave.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 09, 2020 3:43 pm

С какви маркучи е така?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Harka » Пон Ное 09, 2020 4:08 pm

Маркучите са оригиналните на МТ5 с Магура пин и Шимано "ябълка" (olive на английски).
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот moridinbg » Пон Ное 09, 2020 7:46 pm

Аз съм обратното отзад - лостче Magura MT5 с прекрасната им модулация и сменена еднопръстова ръкохватка и апарат SLX, защото установих, че с 2 бутала имам доста по-добър контрол и балансирано стискане на предна и задна. Запазих си комбото лостче SLX и апарат MT5 за резерва - определено никога не съм се разбирал със Servo Wave, а XTR Race лостовете струват колкото ми излезе цял комплект преден + заден SLX...

МТ7 накладките наистина са по-добрият вариант, защото се подменят страшно лесно - по една на бутало и се държат на магнит. МТ5 са сдвоени и ги държи една щръкнатина, заради която се натъпкват малко трудно, когато са нови.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Harka » Вто Ное 10, 2020 2:59 pm

Интересна комбинация... Не я бях срещал. Въпрос на вкус предполагам... За едно си прав обаче - четирибутален апарат отзад няма особено голям смисъл. С такъв съм само защото когато ги взимах Trail варианта на МТ (четирибутален отпред и двубутален отзад) беше още нов и доста по-скъп. Със 180 мм диск и накладки от МТ5 нямам проблеми обаче. Спира достатъчно малко. :)

Иначе за накладките - ползвам такива от МТ7 отпред не защото се слагат по-лесно, а защото спират значително повече.

определено никога не съм се разбирал със Servo Wave, а XTR Race лостовете струват колкото ми излезе цял комплект преден + заден SLX...

Нямаше ли версия на Деоре без Servo Wave?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Вто Ное 10, 2020 5:00 pm

Който иска мощна спирачка отзад, за да е достатъчно да я стиска леко, или пък е с кофти-техника на спиране, намира смисъл от 4 бутала отзад. Аз съм кипвал 4-бутална отзад - вярно на Сопот беше и спирах кофти, но ми се искаха 5-то и 6-то бутало, дяволите да ги... Оттогава насам излязоха и по-добри и мощни модели, тей че ще са достатъчни. :)
Харка - какви парички ориентировъзно излиза да се закупи твоята комбинация и да се приведе в бойна готовност? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Harka » Вто Ное 10, 2020 5:47 pm

@hitar_potar:

1х Комплект предна и задна МТ5 + дискове - 180,29€

1х Комплект накладки от МТ7 за отпред - 19,95€

1х Ръкохватка XT BL-M8100 лява - 36,99€

1х Ръкохватка XT BL-M8100 дясна - 36,99€

2х ябълковидни вложки Шимано - 5,5€

Общо: 279,72€

Опционално ако си ги сменяш сам, а не в сервиз:

Фунийката на Шимано е много полезна - 4,86€

Спирачна течност. Аз ползвах Магура, но някои казват, че Шиманската била по-добра. И двете стават - 5,8€

Също така опционално: ако искате да спестите някой лев, може да сложите ръкохватки SLX, вместо ХТ. Аз сложих ХТ заради перфорираните им пера. SLX-вете са малко по-евтини иначе - 29,99€

Само за сравнение комплект МТ7 с дискове е 340 Евро, а Сейнтове без дискове е 280 Евро.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarko GT » Вто Ное 10, 2020 6:13 pm

Добре де. Като искате мощ, защо направо не си вземете saint за 550лв и сте готови вместо подобни галимации?! Да Ви кажа честно търся си magura mt7 raceline само и еди ствено заради цвета. Ако исках мощ сайнт или максима и сте готови
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Harka » Вто Ное 10, 2020 10:37 pm

zarko GT написа:Добре де. Като искате мощ, защо направо не си вземете saint за 550лв и сте готови вместо подобни галимации?!

Защото Сейнт спира по-малко заради по-малката площ на буталата и струва повече? Така добре ли е.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarko GT » Сря Ное 11, 2020 8:24 am

Благодаря за пояснението. Може и без да си троснат или по Български го караме. Нали за това е форума, за да си разясняваме....
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот moridinbg » Сря Ное 11, 2020 8:48 am

Синтерованите на Brakco са значително по-евтини от магурските, а не спират по-малко и изкарват поне колкото тях. За 5 години пробвах с по няколко комплекта и от двата вида. https://1001-bike-parts.com/bg-product-details-111.html
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Lucky Loser » Сря Ное 11, 2020 10:14 am

zarko GT написа:Благодаря за пояснението. Може и без да си троснат или по Български го караме. Нали за това е форума, за да си разясняваме....

Колега, не знам как не се усещаш, но ти си единственият тук, който говори троснато. Сигурно всеки второ-трето мнение ти е със закачлив, по-рязък тон.

Много ми е интересно какво "троснато" видя в това елементарно изречение "Защото Сейнт спира по-малко заради по-малката площ на буталата и струва повече" :) Получаваш отговор на въпрос, който даже завършва с "?!"

Хайде, поясни, ако обичаш :popcorn:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот zarko GT » Сря Ное 11, 2020 9:21 pm

"така добре ли е" беше излишно. Но не ми се спори,щом аз съм закачлив :rofl:
zarko GT
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1112
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 9:52 am
Местоположение: Гр. Ботевград

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот Harka » Сря Ное 11, 2020 9:41 pm

zarko GT написа:Дай пример или ти с какви си?... Отворен съм за предложения.

...апарати МТ5, Shimano XT M8100 Servo wave лостчета, накладки МТ7 отпред и МТ5 отзад...

zarko GT написа:Добре де. Като искате мощ, защо направо не си вземете saint за 550лв и сте готови вместо подобни галимации?!


:crazy:

Anyway, пич. Успех с търсенето на МТ7 raceline!
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Спирачки Hope или Magura

Мнениеот hitar_potar » Чет Ное 12, 2020 10:36 am

Harka написа:Защото Сейнт спира по-малко заради по-малката площ на буталата и струва повече? Така добре ли е.

Предполагам говориш от опит - осезаемо по-малко ли спират Сейнтовете от Магурите? Преди години много, много тежък приятел (115-120 кила) бръмчеше със Сейнтове на Сопот и си свиркаше доволен. Чак ми е непонятно да има още по-мощна спирачка...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта