Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот mmanolov » Чет Юни 11, 2020 12:05 pm

Здравейте,

Дали има някой, който има преки наблюдения от един от двата модела? Като цяло съм се спрял на Reactor тъй като ми се струва доста по-балансирано колело.

Интересно ми е, дали някой може да сподели опит с доста по-солидната Mega и реално дали става за по-умерено каране, както и катерене.
mmanolov
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 03, 2020 7:42 am

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот <<Georgi>> » Пет Юни 12, 2020 10:16 pm

Ами като цяло Reactor-а на пръв поглед има по-снижен челен ъгъл от колкото Mega-та, самата му геометрия ми прилича на по-агресивен крос кънтри или Трейл байк.
Трябва да си зададеш въпроса къде ще караш повече и какъв стил на каране имаш, повече ще въртиш и катериш ли или ще спускаш също така.

Ето и линк към Индустриала за да си ги видиш подробно: https://industrial-bg.com/produkt-kategoriya/bikes/suspension-bikes/page/2/

Аз се бях спрял на Мегата, даже като бях в София ходих да я видя на живо и ми хареса, тя е по-агресивна и си е за Ендуро.
Виж позицията на шока и челния ъгъл на рамката. Но след като сравнявах, сравнявах и ме посъветваха и тук, частите с които идва Comp модела в сравнение с цената не си струваше. Сега не знам ти дали плануваш да взимаш базовата окомплектовка или не, но ти казвам да знаеш.
Аватар
<<Georgi>>
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 2:13 pm

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот nobelium » Съб Юни 13, 2020 10:55 am

Здрасти,

аз имам Mega 275c RS, което се води най-високата окомплектовка за този модел. Имам колелото от Ноември месец миналата година и съм изключително доволен от поведението му и начина на работа на компонентите. Да направя едно уточнение, че не съм супер карач, просто ми е хоби, събираме се с приятели и караме по пътеките около града, лятото по байк парковете и т.н. - казвам това, защото аз съм малко на принципа "колкото повече - толкова повече :)" от гледна точка на това, че повечето ход за мен е добре дошъл. Честно казано всичко е до лична преценка и най-вече теренът къде ще караш - повечето от пътеките, по които караме съм ги минавал и с твърдак със 100 мм ход и пак съм се кефил много, дори минлата година бях и на Пампорово и на Боровец със 100 мм ход и си беше забавно - от друга страна с нюкпрууфа, поради геометрията, не съм усетил някакво сериозно затруднение с изкачването до пътеката, понеже в 90% от случаите се качваме на самоход до горе, което е средно между 30 и 50км дневни карания тук.

Лично аз не бих взел Реактор-а, защото за мен не би направил положителна разлика сравнено с Мега-та. От друга страна ако се пускаш по една идея по технични и стръмни пътеки, Мега-та ще е по-добре от Реактор-а, именно защото там ѝ е силата, което пък не означава, че не става за "по-умерени" пътеки, както казах по-горе има някои доста по-леки пътеки тук, които съм ги пускал със 100мм и като цяло Мега-та е "overkill" за тях, но това не означава, че не се справя повече от добре и че не е забавно.

За сравнение, едното от момчетата, с които карам също е с Mega 275, само че COMP, което мисля се водеше най-ниската окомплектовка (доколкото може да говорим за "ниска" в ценови диапазон от 5к+ за колело, въпреки NX drivetrain-a и Guide T спирачките) - та той също никога не е имал проблем с катеренето - естествено има го и момента на физическа подготовка. Та.. като цяло моето мнение е, че Мегата се справя повече от задоволително с катеренето, при спусканията се усеща супер и ако стоя пред дилемата Реактор или Мега винаги бих избрал Мега.

Като за финал да напомня, че мнението ми е базирано на опита на 27.5 версията на Мега, а ти си се насочил към 29 - не знам дали ще има кардинална разлика в усещането, но все пак са различни размери :).
nobelium
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 17, 2018 8:27 pm

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот Alexi » Съб Юни 13, 2020 2:48 pm

2та велосипеда са в различни класове и трябва да си наясно какво искаш да караш .. Мегата си е чисто ендуро и в 2те си версии колела,силата му е предимно надолу ( не че не става и за катерене де но все пак тежка машина ) .. Реактора лично на мен ми е по интересен ,275 е 150ка ,а 290 е 130ка - за мен 150ката е универсален велосипед - по лек е от ендуро по леко се педалира ,ще минеш отвсякъде откъдето минават и ендуротата .. ако каранията ти включват и доста въртене ( както моите примерно ) катерене ,спускане - бих взел реактор 27.5 ( 29ката ми се види с прекалено малко ход 130 то ХС велосипедите вече отидоха на 120 ) .. като цяло при тази марка даваш доста за добавена стойност ( откакто платиха на няколко топ прота да карат с тях особено ) та за парите си не получаваш кой знае какво .. за 5к базови вилка шок и базова 12 скоростна система ,лично аз не съм очарован от базовата версия
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Юни 13, 2020 6:43 pm

Reactor-a 27.5 е 140мм ход само при RS сглобките е +10мм и при двата размера колела.Според мен Reactor-a си е бомба и доста унверсален байк който ще по-приятен за катерене и няма да отстъпва при спусканията ,етествено ако не говорим за чисто ендуро каране.При добре проектирано окачване 130мм не са никак малко ход осбено при 29-ка, единствено бих му вдигнал хода на вилката от 140 на 150 .Друг плюс за мен (субективен) при Reactor-a имаш място за bottle cage което за мен си е "голям" плюс ако си свикнал да караш без раница. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот mmanolov » Пон Юни 15, 2020 1:25 pm

<<Georgi>> написа:Ами като цяло Reactor-а на пръв поглед има по-снижен челен ъгъл от колкото Mega-та, самата му геометрия ми прилича на по-агресивен крос кънтри или Трейл байк.
Трябва да си зададеш въпроса къде ще караш повече и какъв стил на каране имаш, повече ще въртиш и катериш ли или ще спускаш също така.

Ето и линк към Индустриала за да си ги видиш подробно: https://industrial-bg.com/produkt-kategoriya/bikes/suspension-bikes/page/2/

Аз се бях спрял на Мегата, даже като бях в София ходих да я видя на живо и ми хареса, тя е по-агресивна и си е за Ендуро.
Виж позицията на шока и челния ъгъл на рамката. Но след като сравнявах, сравнявах и ме посъветваха и тук, частите с които идва Comp модела в сравнение с цената не си струваше. Сега не знам ти дали плануваш да взимаш базовата окомплектовка или не, но ти казвам да знаеш.


Да, аз си говоря с индустриала и именно, защото Реактора го няма, се замислям за Мегата. Като цяло гледам по-скъпите окомплектовки, които и в двата модела са добри.

Първоначалната ми идея за Трейл е по-скоро заради това, че не съм особено силен в спускането и определено имам още да уча и затова гледах нещо по-умерено.
mmanolov
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 03, 2020 7:42 am

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот mmanolov » Пон Юни 15, 2020 1:30 pm

nobelium написа:Здрасти,

аз имам Mega 275c RS, което се води най-високата окомплектовка за този модел. Имам колелото от Ноември месец миналата година и съм изключително доволен от поведението му и начина на работа на компонентите. Да направя едно уточнение, че не съм супер карач, просто ми е хоби, събираме се с приятели и караме по пътеките около града, лятото по байк парковете и т.н. - казвам това, защото аз съм малко на принципа "колкото повече - толкова повече :)" от гледна точка на това, че повечето ход за мен е добре дошъл. Честно казано всичко е до лична преценка и най-вече теренът къде ще караш - повечето от пътеките, по които караме съм ги минавал и с твърдак със 100 мм ход и пак съм се кефил много, дори минлата година бях и на Пампорово и на Боровец със 100 мм ход и си беше забавно - от друга страна с нюкпрууфа, поради геометрията, не съм усетил някакво сериозно затруднение с изкачването до пътеката, понеже в 90% от случаите се качваме на самоход до горе, което е средно между 30 и 50км дневни карания тук.

Лично аз не бих взел Реактор-а, защото за мен не би направил положителна разлика сравнено с Мега-та. От друга страна ако се пускаш по една идея по технични и стръмни пътеки, Мега-та ще е по-добре от Реактор-а, именно защото там ѝ е силата, което пък не означава, че не става за "по-умерени" пътеки, както казах по-горе има някои доста по-леки пътеки тук, които съм ги пускал със 100мм и като цяло Мега-та е "overkill" за тях, но това не означава, че не се справя повече от добре и че не е забавно.

За сравнение, едното от момчетата, с които карам също е с Mega 275, само че COMP, което мисля се водеше най-ниската окомплектовка (доколкото може да говорим за "ниска" в ценови диапазон от 5к+ за колело, въпреки NX drivetrain-a и Guide T спирачките) - та той също никога не е имал проблем с катеренето - естествено има го и момента на физическа подготовка. Та.. като цяло моето мнение е, че Мегата се справя повече от задоволително с катеренето, при спусканията се усеща супер и ако стоя пред дилемата Реактор или Мега винаги бих избрал Мега.

Като за финал да напомня, че мнението ми е базирано на опита на 27.5 версията на Мега, а ти си се насочил към 29 - не знам дали ще има кардинална разлика в усещането, но все пак са различни размери :).


Аз в момента карам 29" твърдак със 100мм ход и определено знам за какво говориш при спуканията, което само по-себе си ми дава възможност да се понауча по-добре да карам (бих казал, че съм напредващ като умения). Определено все повече клоня към ендуро геометрията, така че да имам по-голям избор с кое колело да карам в зависимост от типа каране.
mmanolov
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 03, 2020 7:42 am

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот mmanolov » Пон Юни 15, 2020 1:34 pm

Alexi написа:2та велосипеда са в различни класове и трябва да си наясно какво искаш да караш .. Мегата си е чисто ендуро и в 2те си версии колела,силата му е предимно надолу ( не че не става и за катерене де но все пак тежка машина ) .. Реактора лично на мен ми е по интересен ,275 е 150ка ,а 290 е 130ка - за мен 150ката е универсален велосипед - по лек е от ендуро по леко се педалира ,ще минеш отвсякъде откъдето минават и ендуротата .. ако каранията ти включват и доста въртене ( както моите примерно ) катерене ,спускане - бих взел реактор 27.5 ( 29ката ми се види с прекалено малко ход 130 то ХС велосипедите вече отидоха на 120 ) .. като цяло при тази марка даваш доста за добавена стойност ( откакто платиха на няколко топ прота да карат с тях особено ) та за парите си не получаваш кой знае какво .. за 5к базови вилка шок и базова 12 скоростна система ,лично аз не съм очарован от базовата версия


За базовите версии съм напълно съгласен. Моят фокус е по-скоро към скъпите изпълнения (Elite), където вече става 8+ и компонентите са доста по-добри. Генерално, другото колело, което доста харесвам е YT Jeffsy PRO версията, което отново е трейл и еквивалент на Реактора. Но определено съм решен да е 29.
mmanolov
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 03, 2020 7:42 am

Re: Мнения Nukeproof Mеga 290 vs Nukeproof Reactor 290 (Elite)

Мнениеот mart1nn » Сря Юни 17, 2020 8:30 am

mmanolov написа:
Alexi написа:2та велосипеда са в различни класове и трябва да си наясно какво искаш да караш .. Мегата си е чисто ендуро и в 2те си версии колела,силата му е предимно надолу ( не че не става и за катерене де но все пак тежка машина ) .. Реактора лично на мен ми е по интересен ,275 е 150ка ,а 290 е 130ка - за мен 150ката е универсален велосипед - по лек е от ендуро по леко се педалира ,ще минеш отвсякъде откъдето минават и ендуротата .. ако каранията ти включват и доста въртене ( както моите примерно ) катерене ,спускане - бих взел реактор 27.5 ( 29ката ми се види с прекалено малко ход 130 то ХС велосипедите вече отидоха на 120 ) .. като цяло при тази марка даваш доста за добавена стойност ( откакто платиха на няколко топ прота да карат с тях особено ) та за парите си не получаваш кой знае какво .. за 5к базови вилка шок и базова 12 скоростна система ,лично аз не съм очарован от базовата версия


За базовите версии съм напълно съгласен. Моят фокус е по-скоро към скъпите изпълнения (Elite), където вече става 8+ и компонентите са доста по-добри. Генерално, другото колело, което доста харесвам е YT Jeffsy PRO версията, което отново е трейл и еквивалент на Реактора. Но определено съм решен да е 29.


Не съм голям разбирач, но си мисля че за да ти се помогне с избора трябва да кажеш малко повече за това какво/къде искаш да караш и какво си карал до момента. За YT можеш да прочетеш бол мнения - и за, и против, и въздържал се .... Според мен си помисли дали държиш на някаква поддръжка/гаранция и разгледай марките, които ги има около теб. В случай че това не те интересува ... дали ще е едната или другата марка за мен опира до размера и окомплектовката.
mart1nn
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юли 25, 2019 8:56 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта