Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот Stan_lv » Вто Юни 23, 2020 1:22 pm

Здравейте,
От скоро карам посоченото Yari, но има нещо, което ме притеснява и обмислям сервизиране. Не, не е типичната загуба на ход :D Идеята ми е да видим какво ще ме посъветвате вие и имали ли сте/чували ли сте за подобен проблем.
Проблемът:
Когато издърпам стеншъна в най-горна позиция (малко по-рязко), чувам удар метал в метал. :bigeyes:
На нито една вилка от същата марка не съм имал този проблем.
Какъв може да е той според вас?
Споделям и още нещо, което може да е ключово обстоятелство за проблема.
Забелязах, че болтът, който се намира в долната част на ботуша с патрона за налягането беше леко разхлабен. Не знам колко време съм карал така, защото забелязах този факт в неделя, при проверка на болтовете след едно здраво каране. Възможно ли е да е изтекло масло от там и това да е повод за проблема, ако е бил разхлабен доста дълго преди да забележа?
Поздрави и благодаря за информацията предварително!
Stan_lv
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 16, 2020 8:12 am

Re: Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот jayblack » Сря Юни 24, 2020 12:16 pm

Дори и вилката да е загубила маслото,няма да се появи този звук, а и ти щеше да забележиш омасляване при болта. След като затегна болта, "чукането" при разгъване остана ли? Друг въпрос, настройката на рибаунда работи ли? Трябва да има осезаема разлика между двете най-крайни позиции. Ако вилката е с Дебонеър пружина, първите модели на Рокшокс с надпис Debonair на стеншъна всъщност са със старите Soloair пружини. Такъв тип звук метал в метал не е изобщо характерен за пружините Debonair, те топаутват пневматично, още преди да стигнат до гумения тампон.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот Alexi » Сря Юни 24, 2020 3:21 pm

шума може и от хидравликата да е .. трябва да се даде на сервиз преди да е родила окончателно
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот Stan_lv » Чет Юни 25, 2020 8:37 am

jayblack написа:Дори и вилката да е загубила маслото,няма да се появи този звук, а и ти щеше да забележиш омасляване при болта. След като затегна болта, "чукането" при разгъване остана ли? Друг въпрос, настройката на рибаунда работи ли? Трябва да има осезаема разлика между двете най-крайни позиции. Ако вилката е с Дебонеър пружина, първите модели на Рокшокс с надпис Debonair на стеншъна всъщност са със старите Soloair пружини. Такъв тип звук метал в метал не е изобщо характерен за пружините Debonair, те топаутват пневматично, още преди да стигнат до гумения тампон.


Здравей,
Да, след затягане на болта, чукането остана. Оптимистичното е, че рибаунда работи и се усеща разликата във връщането.
Явно ще пътува за сервизиране ...
Stan_lv
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 16, 2020 8:12 am

Re: Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юни 25, 2020 12:34 pm

Вилката нова ли я взе?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот Stan_lv » Чет Юни 25, 2020 3:57 pm

Pr3d4t0R написа:Вилката нова ли я взе?

Здравей,
Не е нова, но е карана много малко. По нея няма дори следи от употреба. Миналата година е слагана.
Stan_lv
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 16, 2020 8:12 am

Re: Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юни 25, 2020 6:12 pm

Новите на RockShox идват "сухи" вътре и трябва да се отварят за масло и грес. Тъпо, но факт - дано само това да ѝ е достатъчно.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Rockshox Yari RC 170mm Debonair - за сервиз?

Мнениеот bdog » Чет Юни 25, 2020 8:38 pm

Pr3d4t0R написа:Новите на RockShox идват "сухи" вътре и трябва да се отварят за масло и грес. Тъпо, но факт - дано само това да ѝ е достатъчно.


Малко е на късмет - може да е суха, а може и да е пълна с грес, да не работи негативната камера и пак да чука. Като цяло е леко абсурдна липсата на контрол при глабянето на тези сравнително скъпи играчки. Аз вече отварям всяка нова вилка преди да я подкарам.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта