Помощ за наколенки

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ за наколенки

Мнениеот Кочо Пирата » Пет Апр 16, 2021 3:45 pm

Здравейте!

След последното падане и забиване на коляно, реших със следващата заплата да си взема наколенки, тъкмо имам 2-3 седмици да направя избор.

Гледам модели на IXS, RF и Nukeproof, но ми направи впечатление, че таблиците с размерите ме слагат в горната граница на ХЛ или направо ХХЛ. Обиколката на бедрото ми 4 пръста над коляното е 49 см студено, при каране е малко повече. От вашият опит тези размери отговарят ли? Съмнява ме да съм с най-големите баджаци :rofl:

Харесвам тези :

https://industrial-bg.com/produkt/наколенки-nukeproof-enduro/

Уж са налични и има мой размер. Ако може да въртя с тях ще е добре, но и да ги слагам на някое по-голямо спускане, според ситуацията пак става. Няма да правя някакви супер екстремни спускания, но искам при падане да имам някаква защита.

:beer:
Кочо Пирата
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 21, 2020 8:37 am

Re: Помощ за наколенки

Мнениеот Harka » Пет Апр 16, 2021 8:48 pm

От опит ти казвам, че специално при наколенките на размер не можеш да разчиташ. Кройките/формата са им твърде различни и дори да си правилен размер, може въобще да не ти паснат добре. Само с пробване може да си сигурен.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Помощ за наколенки

Мнениеот Dexidrator » Пет Апр 16, 2021 9:14 pm

Карал съм с доста наколенки... L размер... М размер... както ти каза колегата не разчитай на размер. Там от където ги купуваш ги помоли дали може да им направиш есно кръгче. Иначе аз си купувах различни през годините... сега освен Poc не взимам друго.. не че нещо ама всичко на тази марка ми е удобно... не се спарвам като пиле и ми е адски удобно.
Dexidrator
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 03, 2021 5:26 pm

Re: Помощ за наколенки

Мнениеот Кочо Пирата » Пет Апр 16, 2021 10:01 pm

Благодаря за съвета! Имам път към София следващия месец и ще мина през 2-3 магазина да пробвам.
Poc ги гледах също, но тези които намерих тук са по 300 лв чифта. Със сигурност ще е добра инвестиция, но първо бих сменил текерляка с по-корав и тогава бих взел по-сериозна екипировка. Мисля до 150 лв да се вместя, защото ще гледам и налакътници и раница, едно по едно :beer:
Кочо Пирата
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 21, 2020 8:37 am

Re: Помощ за наколенки

Мнениеот Dexidrator » Пет Апр 16, 2021 11:38 pm

Аз имам POC Joint VPD 2.0 Long Knee Knee Guards които са ми много удобни и които не бих заменил. С наколенките е малко сложно. Моите крака са малко по буцести/набити и съответно в повечето случеи съм между Л и М размер. Гледай да не те стягат много защото при каране краката се пълнат с кръв и се уголемяват... също така гледай пък да не са ти хлабави за да не ти изпадат от крака. Гледай също така да са по голям левъл на защита... това е важно!
Dexidrator
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 03, 2021 5:26 pm

Re: Помощ за наколенки

Мнениеот martin.radev » Пет Апр 23, 2021 6:08 am

Здравей
ползвам 7 iDP Project Lite Knee Pads от 2 месеца вече и съм откровенно доволен - това не е в никакъв случай наколенка за Ендуро, но за пътеки и целодневни маратони може да се ползват спокойно и
няма ограничение в движенията.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта