Magura MDR-P

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Magura MDR-P

Мнениеот XaCkBuTukC » Чет Фев 17, 2022 11:44 am

Привет , някой карал ли е с тези ротори ? Ако да колко по-добри са сравнени с Storm HC, ще се карат на Magura MT5.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Magura MDR-P

Мнениеот pcconsult » Чет Фев 17, 2022 3:28 pm

XaCkBuTukC написа:Привет , някой карал ли е с тези ротори ? Ако да колко по-добри са сравнени с Storm HC, ще се карат на Magura MT5.

Отскоро карам с такива на моите нови Magura MT5 eSTOP, но пък не съм карал със Storm HC.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Magura MDR-P

Мнениеот NASIO » Съб Фев 19, 2022 11:01 pm

Браво! Похвали се, че имаш нови спирачки и поста ти беше полезен колкото и моя.
Go hard or go home...
Аватар
NASIO
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 7:03 am

Re: Magura MDR-P

Мнениеот pcconsult » Нед Фев 20, 2022 1:42 am

NASIO написа:Браво! Похвали се, че имаш нови спирачки и поста ти беше полезен колкото и моя.

Абе големи критици се извъдихте в този форум! Като не можеш нещо конкретно да напишеш тук по добре си пиши глупостите във фейсбука. На мене ми ги хвалиха тези ротори съфорумници, които са ги карали. Аз ги карам и след разработването за три-четри дена почнаха да спират прекрасно, просто нямам опит с другите ротори, защото преди това бях със спирачки Shimano ZEE и ротори RT76. Специално четох, гледах клипчета в ютуб и си ги избрах точно тези.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Magura MDR-P

Мнениеот NASIO » Пон Фев 21, 2022 11:31 am

Ами това трябваше да е съдържанието на предишния пост. Какво е мотивирало избора на този модел, лични впечатления, чужди впечатления и др. Иначе само да се напише "и аз имам такива" не помага особено в избора на другите. В крайна сметка мисля, че се получи градивна критика а не заяждане, щом доведе до по-описателен пост :D
Go hard or go home...
Аватар
NASIO
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 7:03 am

Re: Magura MDR-P

Мнениеот Alexi » Пон Фев 21, 2022 11:48 am

не се заяждай с човека да не си произведе и едни 240-250мм ротори :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Magura MDR-P

Мнениеот pcconsult » Пон Фев 21, 2022 12:35 pm

NASIO написа:Ами това трябваше да е съдържанието на предишния пост. Какво е мотивирало избора на този модел, лични впечатления, чужди впечатления и др. Иначе само да се напише "и аз имам такива" не помага особено в избора на другите. В крайна сметка мисля, че се получи градивна критика а не заяждане, щом доведе до по-описателен пост :D

Искаш да е по описателно? Нямаш проблеми - ето правилния линк от моята тема: https://forum.mtb-bg.com/viewtopic.php?f=9&t=198028&p=1122866&hilit=%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8#p1122866.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Magura MDR-P

Мнениеот pcconsult » Пон Фев 21, 2022 12:47 pm

Alexi написа:не се заяждай с човека да не си произведе и едни 240-250мм ротори :D

Ей така се раждат гениално простите идеи, които пък на мене ми е интересно да реализирам на практика. Почнах да се оглеждам в спирачки за мотор и се оказа, че има ротори, които са със същия монтаж като велосипедните. Само гледам де, ще направя малко проучване пък може да се окаже доста интересно... това няма да има прегряване, защото е проектирано за по голямо натоварване.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Magura MDR-P

Мнениеот jayblack » Пон Фев 21, 2022 1:29 pm

Galfer правят 246мм ротори от няколко години.
И за да не е пълен офтопик, не съм карал въпросните магурски ротори, но съм си ги харесал и по това, което съм чел са доста добри и доста от недостатъците на биметалните дискове са коригирани. Тенденцията се усеща, че върви към по-дебели дискове, щом и от срам пуснаха 2мм дебел ротор. Други марки вече са на 2.3мм, Шимано все още е на 1.8мм.
В твоя случай от сторм на мдр-п, освен ако не смениш размера, дебелината ще е същата и не знам дали ще има голяма разлика.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Magura MDR-P

Мнениеот Harka » Пон Фев 21, 2022 1:53 pm

Аз съм със Storm и не съм особено доволен въпреки дебелината. Карам с Шигури 203 отпред на 27,5 колело и прегряват по-лесно, отколкото ми се иска. Също така им трябваше векове да се разработят. Общо взето - следващите ми няма да са такива.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Magura MDR-P

Мнениеот XaCkBuTukC » Сря Фев 23, 2022 9:49 am

Harka написа:Аз съм със Storm и не съм особено доволен въпреки дебелината. Карам с Шигури 203 отпред на 27,5 колело и прегряват по-лесно, отколкото ми се иска. Също така им трябваше векове да се разработят. Общо взето - следващите ми няма да са такива.

Този отгово ми върши работа :) чудех ... се защото другите са х2 и ако има смисъл бих ги дал. Ще пробвам с тях :) няма как да спира по зле от сегашните.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Magura MDR-P

Мнениеот pcconsult » Сря Юни 22, 2022 9:27 am

След няколко месечно каране мога да кажа спокойно, че тези ротори спират добре. Има някакво придрънкване след като загреят - в смисъл, че ротора дзънка леко по накладката на всеки оборот защото са един вид плаващи, но предполагам при спускане на карача това ще му е най-малката грижа. Смених оригиналните накладки с кевларени, защото с оригиналните имаше много по голям шанс за неволно блокиране на задното колело. С кевларените накладки е възможно по добро контролиране на намаляването на скоростта. Също така не се притеснявай като спреш със загрели ротори, че пукат - моите са много звучни. :D
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта