Покупка на Ендуро возило.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот zmei » Чет Юли 28, 2022 9:07 pm

Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии. Алексчо или нищо не разбира от велосипеди, или за пореден път иска да се заяде с колегите и да блесне.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот protiven » Чет Юли 28, 2022 10:39 pm

zmei написа:Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии. Алексчо или нищо не разбира от велосипеди, или за пореден път иска да се заяде с колегите и да блесне.


После не реви, че ти слагат минуси, след като постовете ти са само персонални нападки.
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот gssatcc » Чет Юли 28, 2022 11:01 pm

@zmei Разбирам те, че се дразниш, но в крайна сметка Alexi има какво да сподели. Намери начин да намериш покой и давай напред.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот martin.radev » Пет Юли 29, 2022 12:15 am

zmei написа:Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии. Алексчо или нищо не разбира от велосипеди, или за пореден път иска да се заяде с колегите и да блесне.


Тоя форум е свидетел, че и между мен и Alexi е имало пререкания, но ти пич мрънкаш като прелъстена и изоставена девойка. Имате си личен проблем, разрешете си го на Лични съобщения, искаш да го хванеш всеки път, когато
си мислиш, че не е прав - но нямаш познанията да го направиш.
РАЗБИРА СЕ, че 130мм ход е по-близо до XC, отколкото до Ендуро, а когато проведат състезание по крос кънтри от Световната купа на Витоша, тогава ще почне да ме интересува какво карат там.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот zombayo » Вто Авг 02, 2022 9:06 am

Bi11y написа:
ЧестоНеадвкватен написа:Накрая да не излезе че 100мм са "твърдаци" :roll2:


Имаш 20 мм саг , и 20мм които са на практика неизползваеми ако не правиш bottom out - практически имаш около 60 мм полезен ход :) За това примерно от 100 до 140 мм разликата е доста чувствителна ... :)


да, ама не. 20-те мм саг автоматично изчезват в момента, в който вилката се озове в "безтегловност", т.е. предната гума "полети", за колкото и кратко време да е това. дори да приемем, че не скачаш, а просто слизаш едно ниво надолу в движение с колелото, вилката се озовава в споменатата позиция и саг-ът се "разтяга", може минимално, но го прави. а, ако го прави минимално, то значи и "остатъкът" от хода ще ти звърши повече от перфектна работа. физика, какво да я правиш.
20мм, които са на практика неизползваеми... - еми, пак няма такова нещо... всичко де що е видим част от стеншън си е използваема част. има интересни слоумоушън клипчета в тубата и къде ли не още как вилки се сгъват на макс, без каквито и да било "практически неизползваеми" милиметри.. bottom out не мисля да казвам как се получава, може да се прочете/види също из нета, има доста неща.
Хубав ден желая на теб и на съфорумниците :beer:
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот zombayo » Вто Авг 02, 2022 9:21 am

gssatcc написа:@zmei Разбирам те, че се дразниш, но в крайна сметка Alexi има какво да сподели. Намери начин да намериш покой и давай напред.


то хубаво, че има какво да сподели, ама като споделя да сподели нещо, дето е наистина така, а не и да въвежда в заблуда с неправилни твърдения облечени в "модераторска" опаковка...
щото и аз мога да споделям много неща, нали се сещаш...

относно кое е xc trail и тем подобни - уточнението е, че преди се определяха от хода САМО. в последните години започнаха да ги определят от ход И от геометрия.
старият ми Драгомир ф7 е с челен ъгъл от 68, но пак си е писан като all mountain, ... щото хода му е 150/160 отпред и 152 отзад. Ако някой иска да спори, моля преди това да прочете статията за колелцето - https://mtb-bg.com/2009/12/14/test0078
абе, общо взето работата е като с дявола и евангелието ...
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот zombayo » Вто Авг 02, 2022 9:31 am

martin.radev написа:
zmei написа:Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии. Алексчо или нищо не разбира от велосипеди, или за пореден път иска да се заяде с колегите и да блесне.


Тоя форум е свидетел, че и между мен и Alexi е имало пререкания, но ти пич мрънкаш като прелъстена и изоставена девойка. Имате си личен проблем, разрешете си го на Лични съобщения, искаш да го хванеш всеки път, когато
си мислиш, че не е прав - но нямаш познанията да го направиш.
РАЗБИРА СЕ, че 130мм ход е по-близо до XC, отколкото до Ендуро, а когато проведат състезание по крос кънтри от Световната купа на Витоша, тогава ще почне да ме интересува какво карат там.


не че нещо, ама започвам да заемам позицията на колегата змей, просто защото всички му се нахвърляте.. що? щото единия е модератор и автоматично се превръща в авторитет (което не го застрахова от нелепи изказвания), а другия е ... змей. Който на всичкото от горе, ако трябва да те цитирам теб "няма познанията", както и Алекси казва "без грам опит"... Е сори, ама какво, диплома ли трябва да има за да напише нещо в некъф скапан форум, да го Е?!
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот Alexi » Вто Авг 02, 2022 9:43 am

не съм модератор това откъде ви хрумна .. но ако бях спама и офтопика щяха да са в пъти по малко .. във всяка тема се подхваща някакъв безсмислен диалог така ценната информация се загубва някъде в страниците ( както стана и с тази тема )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот zombayo » Вто Авг 02, 2022 11:06 am

Alexi написа:не съм модератор това откъде ви хрумна .. но ако бях спама и офтопика щяха да са в пъти по малко .. във всяка тема се подхваща някакъв безсмислен диалог така ценната информация се загубва някъде в страниците ( както стана и с тази тема )


ето, виж как и аз въведох в заблуда. ся тряа се обясняваш :D сори
просто мненията ти са толкова много, че навежда на мисълта, че си или модератор, или некъф компютърен бот...., или поне некъф дет кисне само у форума.
всичко казано е без негативни чувства към теб или който и да било :beer:
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот Alexi » Вто Авг 02, 2022 11:11 am

8ма година съм тука така че може да се каже че съм бот да :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот martin.radev » Вто Авг 02, 2022 7:31 pm

zombayo написа:
martin.radev написа:
zmei написа:Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии. Алексчо или нищо не разбира от велосипеди, или за пореден път иска да се заяде с колегите и да блесне.


Тоя форум е свидетел, че и между мен и Alexi е имало пререкания, но ти пич мрънкаш като прелъстена и изоставена девойка. Имате си личен проблем, разрешете си го на Лични съобщения, искаш да го хванеш всеки път, когато
си мислиш, че не е прав - но нямаш познанията да го направиш.
РАЗБИРА СЕ, че 130мм ход е по-близо до XC, отколкото до Ендуро, а когато проведат състезание по крос кънтри от Световната купа на Витоша, тогава ще почне да ме интересува какво карат там.


не че нещо, ама започвам да заемам позицията на колегата змей, просто защото всички му се нахвърляте.. що? щото единия е модератор и автоматично се превръща в авторитет (което не го застрахова от нелепи изказвания), а другия е ... змей. Който на всичкото от горе, ако трябва да те цитирам теб "няма познанията", както и Алекси казва "без грам опит"... Е сори, ама какво, диплома ли трябва да има за да напише нещо в некъф скапан форум, да го Е?!


Хехе - разбирам, че ако човек гледа само тая тема и не е бил свидетел на 10ките теми, които това момче превзема в рев и сълзи затова как са му слагани минуси и лични нападки.
Сигурно изглежда супер онеправдан - как всички ние го нападаме и той видиш ли, милия му отнемаме правото да пише.
Но, ако за момент - само за момент предположиме, че съм прав и той няма познанията - идва въпроса:
"Той пишейки в този форум, трябва да черпи опит от по-опитните, питайки - или трябва да дава такова и спорейки и обиждайки, тези които очевидно знаят"

А дали има познания те оставям сам да прецениш от следното негово изказване:
"Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии."
Без да съм му адвокат, той наистина каза -Клони-.., което си е точно някакво дебнене и чудене за какво да се заяде. Е айде стига - и пак повтарям това се случва в много различни теми.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот pcconsult » Вто Авг 02, 2022 8:05 pm

Аз също съм на мнение, че 130мм си е XC вилка за по тежките карачи. Например един FOX34 с 130мм ход си е нещо нормално за хубави пътеки. Вилките с по нежни тръби и по малък ход са за по леките в килограмово отношение велосипедисти, според мене. Разбира се, че едно време си бях купил един червено-жълт скърцалник Робифир (с двойно окачване!) и го бях ЪПГРЕЙДНАЛ с вилка Zoom 100мм ход! Та това определено не беше XC колело, но за някой четиридесеткилограмов ученик щеше и за такова да се представи.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот hitar_potar » Сря Авг 03, 2022 11:16 am

Какво толкова го бистрите това дали се водят XC или не 130мм ход?
pcconsult написа:...че 130мм си е XC вилка за по тежките карачи.. .

Няма такова разделение при стиловете според теглото на човека - по тая логика за лекия карач ще се води ли ендуро тая 130мм вилка? А за по-тежкия карач ще се води ли една 180мм вилка просто АМ-такава? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот pcconsult » Сря Авг 03, 2022 12:30 pm

hitar_potar написа:Какво толкова го бистрите това дали се водят XC или не 130мм ход?
pcconsult написа:...че 130мм си е XC вилка за по тежките карачи.. .

Няма такова разделение при стиловете според теглото на човека - по тая логика за лекия карач ще се води ли ендуро тая 130мм вилка? А за по-тежкия карач ще се води ли една 180мм вилка просто АМ-такава? :)

За тебе няма разделение защото не си ги чел тези неща и защото състезателите са леки по принцип. Всъщност на всяка квалитетна вилка си пише за велосипедист с до какви максимални килограми е направена. На моята си пише бяло на черно, че не трябва да тежа повече от 120кг.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот zombayo » Сря Авг 03, 2022 2:28 pm

pcconsult написа:
hitar_potar написа:Какво толкова го бистрите това дали се водят XC или не 130мм ход?
pcconsult написа:...че 130мм си е XC вилка за по тежките карачи.. .

Няма такова разделение при стиловете според теглото на човека - по тая логика за лекия карач ще се води ли ендуро тая 130мм вилка? А за по-тежкия карач ще се води ли една 180мм вилка просто АМ-такава? :)

За тебе няма разделение защото не си ги чел тези неща и защото състезателите са леки по принцип. Всъщност на всяка квалитетна вилка си пише за велосипедист с до какви максимални килограми е направена. На моята си пише бяло на черно, че не трябва да тежа повече от 120кг.

:offtopic: Нийде и нивга не съм виждал велосъстезание с категории по килограми на състезателите. По възраст - да, по пол - да, ама не и по кила. Просто в това отношение, вело спортът не толерира тежките. Никой не ги спира да се състезават, ако искат, но нямат шанс за повече от присъствие на опашката в класирането. Нещо като естествен подбор.
Па, кво пишело на вилката си има обяснение що го пише. И не само него, а и всякакви тъпи на пръв поглед съвети по опаковки и продукти, като напр. белината не е за пиене, отровата за мишки не е за ядене и т.н. В "нашия" случай кво пише на вилката, с кви кила да си макс е застраховка на производителя за следното - ако некой 150 кила шопар реши да кара кулло и вземе, че строши вилката и барабар с нея пачата си, да няма много правни основания да съди производителя за туй, щото не му бил казал, че е шопар и не трябва да ползва продукта им. Щото зарад едно тъпо падане и липса на пояснение, че не за над 120 кила хора, производителя мое да олекне с една торба пари като нищо. На запад, за добро или лошо, се съдят за "добър ден".
P.S. темата отдавна се разводни, благодарение и на мен, за което съжалявам! :beer:
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот Yash » Сря Авг 03, 2022 5:36 pm

pcconsult написа:За тебе няма разделение защото не си ги чел тези неща и защото състезателите са леки по принцип. Всъщност на всяка квалитетна вилка си пише за велосипедист с до какви максимални килограми е направена. На моята си пише бяло на черно, че не трябва да тежа повече от 120кг.

А ти, ако се зачетеш малко по-задълбочено, ще видиш, че това ограничение (120кг) го пише някъде по спецификациите или упътванията на почти всички компоненти, които трябва да понасят някаква маса, както и на самите велосипеди.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот hitar_potar » Сря Авг 03, 2022 7:06 pm

pcconsult написа:За тебе няма разделение защото не си ги чел тези неща и защото състезателите са леки по принцип. Всъщност на всяка квалитетна вилка си пише за велосипедист с до какви максимални килограми е направена. На моята си пише бяло на черно, че не трябва да тежа повече от 120кг.

:offtopic:
Абе ти откак прати малко данни да ти сглобят 1 рамка, единствена по характеристиките си и вършеща ти работа само на теб и само за твоето каране, много взе да ги разбираш нещата и откъм инженерство, и откъм това кой какъв е и какво е чел! Нито ме знаеш кой съм, нито какво съм чел, нито откога чета! Хайде малко уважение да показваме към съфорумците така, както и те към теб!

Онтопик - честито на автора за поръчката, тъкмо като дойде ще можеш да направил някакво сравнение със стария байк.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот pcconsult » Сря Авг 03, 2022 9:41 pm

hitar_potar написа:
pcconsult написа:За тебе няма разделение защото не си ги чел тези неща и защото състезателите са леки по принцип. Всъщност на всяка квалитетна вилка си пише за велосипедист с до какви максимални килограми е направена. На моята си пише бяло на черно, че не трябва да тежа повече от 120кг.

:offtopic:
Абе ти откак прати малко данни да ти сглобят 1 рамка, единствена по характеристиките си и вършеща ти работа само на теб и само за твоето каране, много взе да ги разбираш нещата и откъм инженерство, и откъм това кой какъв е и какво е чел! Нито ме знаеш кой съм, нито какво съм чел, нито откога чета! Хайде малко уважение да показваме към съфорумците така, както и те към теб!

Онтопик - честито на автора за поръчката, тъкмо като дойде ще можеш да направил някакво сравнение със стария байк.

За съжаление е вярно! Извинявайте всички!
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Авг 20, 2022 4:12 pm

Забравих и тука да са изфукам. Пристигна понеделника, вчера направих една по дълга разходка по южен парк през трасетата. Няма такъв кеф, единствено съжалявам че чаках толкова дълго. Да се оправи времето и хващам чукарите.

Изображение
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот _SoRa_ » Съб Авг 20, 2022 8:26 pm

Много хубава гума. :D
Само толкова се вижда от неврона.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Авг 20, 2022 8:50 pm

За жалост снимките не се оразмеряват като хората в тоя форум.

Линк https://imgur.com/0O2gZ6p
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот Bi11y » Съб Авг 20, 2022 10:28 pm

Честито :) Със здраве и безаварийна :)
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот LiveByTheCode » Пон Авг 29, 2022 8:21 pm

zmei написа:Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии. Алексчо или нищо не разбира от велосипеди, или за пореден път иска да се заяде с колегите и да блесне.

И ти пишеш чутовни глупости, от години няма 80мм ход в световната купа :smash: А Нино Шуртер вече мачка наред със 120/120 ход на байка.
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Покупка на Ендуро возило.

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Авг 30, 2022 12:56 pm

LiveByTheCode написа:
zmei написа:Alexy каза че 130 мм клони към ХC, което е чутовна глупост. XC са с ход от 80 до 100 в световните серии. Алексчо или нищо не разбира от велосипеди, или за пореден път иска да се заяде с колегите и да блесне.

И ти пишеш чутовни глупости, от години няма 80мм ход в световната купа :smash: А Нино Шуртер вече мачка наред със 120/120 ход на байка.


А едно време на 80мм вилките пишеше "DH" :D
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: http и 22 госта