Ъпгрейд на вилка за твърдак или ново колело

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ъпгрейд на вилка за твърдак или ново колело

Мнениеот Radostin98 » Пон Сеп 12, 2022 3:50 pm

Здравейте съфорумници!! Бях пуснал една тема преди време, за моя Specialized Rockhopper 2020, който бях започнал да подобрявам. В момента съм сменил Suntour вилката с Manitou Markhor 100mm (премахнах тампона вътре и е 120мм), смених спирачките, сложих нова лапа и кормило, ноооо ме гложди вилката. За тези пари, това е един от най добрите варианти, ноо тъй като съм и по-тежък и вече започваме да караме по тежки пътеки, ми се струва, че почва да сдава багажа (вече я водих на сервизация, но от flow stationa в София, ми казаха, че е доста паянтов самия модел и че се е разлуфтила). Пооправиха я и предполагам че скоро пак ще е същото, но сега искам вече да премина на по голям травел.

Механика ми каза, взимай Лирик и спираш да го мислиш. Геометрията ще се промени доста и това малко ме притесняваше, където и както да го погледна (доста форуми, клипове т.н.) повече 20, макс 30мм изобщо не е препоръчително (все пак инженери са правели рамката специално за този размер). Смея да твърдя че рамката е добра и за сега е доста здрава и съм си харесал един 29" RockShox Lyrik RC Charger 2 170mm, като смятам да намаля травела. Предполагам, какви отговори ще ми дадете, но ми е интересно дали не съм се изхвърлил много и дали има смисъл. Вече съм инвестирал в това колело голяма сума (за мен) и да го продам няма да се доближа изобщо до дадената цена от мен, което се очакваше естествено.

Също така, се чудя дали да взема на изплащане от драгзоун или байкцентър някакво колело, за да приключа с този твърдак а и те предлагат на изплащане. Разглеждам от доста време и съм прегледал стотици сайтове, но не мога да взема решение още. От байкцентъра и драгзоун съм хвърлил око на NS и Cube и от време на време пускат разни други но бързо се изчерпват, та въпроса ми е за съвет и дали случайно не съм изтървал даден сайт, който също пуска промоции на байкове. Прегледал съм десетки бг сайтове, но повечето не предлагат нещо особено.

https://dragzone.bg/velosipedi/planinsk ... 150-cheren (нс-а е с по кофти части)
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... ace-olive/

Извинете ако темата не е за тук или ако нещо не е според правилата, още се обучавам :D
Radostin98
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 06, 2020 2:06 pm

Re: Ъпгрейд на вилка за твърдак или ново колело

Мнениеот Alexi » Пон Сеп 12, 2022 4:20 pm

тази рамка не е за лирик ,а няма смисъл да му намаляваш хода на 120-30 по скоро вземи Пайк или Фокс 34 ако те влече някаква вилка с повечко ход по здрава и работеща
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Ъпгрейд на вилка за твърдак или ново колело

Мнениеот martin.radev » Вто Сеп 13, 2022 2:52 pm

Аз честно казано, се притеснявам какви са тия механици, които така смело препоръчват на Рокхопър да се слага Лирик?!
При много по-поносим преход в моя случай (от Рекон 100мм - към Ревалейшън 130мм) - определено станах по-бавен по пътеките и това покачване на средното ме караше
да се чувствам като чувал с картофи на колелото. Това е мое мнение, и не задължавам никого с него - но мисля, че си стигнал лимита на рамката си още при 120мм Травъл.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 691
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martin.radev и 22 госта