Закупуване на колело Enduro

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Пон Ное 07, 2022 11:41 pm

Може ли да ми препоръчате модели колелета Full suspension да не са DH до ~3000лв. :) :D
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Ное 08, 2022 3:22 pm

С тоя бюджет много трудно би намерил нещо в тази категория. Каньон Спектрал например почва от 2.4 хиляди евра и е със сравнително базова комплектовка. Не мисля че и втора употреба ще се намери нещо което е в добро състояние или не е на 10 години със съмнително състояние.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот traveler » Вто Ное 08, 2022 8:02 pm

До 3000 трудно,но малко над тази сума само в този форум през последните седмици бяха продадени два хубави байка.Така че преглеждай периодично обявите тук и на други места
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Вто Ное 08, 2022 9:12 pm

traveler написа:До 3000 трудно,но малко над тази сума само в този форум през последните седмици бяха продадени два хубави байка.Така че преглеждай периодично обявите тук и на други места

Да трябва да гледам. Какви модели са се продали ако се сещате? Аз гледам един Specialized Stumpjumper за момента :D
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Вто Ное 08, 2022 9:14 pm

ЧестоНеадвкватен написа:С тоя бюджет много трудно би намерил нещо в тази категория. Каньон Спектрал например почва от 2.4 хиляди евра и е със сравнително базова комплектовка. Не мисля че и втора употреба ще се намери нещо което е в добро състояние или не е на 10 години със съмнително състояние.

Ами преди беше бюджета до ~2000лв казаха ми същото :D :D :D
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот traveler » Вто Ное 08, 2022 9:39 pm

Danimper написа:
traveler написа:До 3000 трудно,но малко над тази сума само в този форум през последните седмици бяха продадени два хубави байка.Така че преглеждай периодично обявите тук и на други места

Да трябва да гледам. Какви модели са се продали ако се сещате? Аз гледам един Specialized Stumpjumper за момента :D

Banshee Rune v2 и Whyte T-130 :liplick:
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Вто Ное 08, 2022 10:06 pm

traveler написа:
Danimper написа:
traveler написа:До 3000 трудно,но малко над тази сума само в този форум през последните седмици бяха продадени два хубави байка.Така че преглеждай периодично обявите тук и на други места

Да трябва да гледам. Какви модели са се продали ако се сещате? Аз гледам един Specialized Stumpjumper за момента :D

Banshee Rune v2 и Whyte T-130 :liplick:

За колко се е продало Whyte T-130?
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот traveler » Вто Ное 08, 2022 10:17 pm

Мисля,че се предлагаше за 3400 лв.
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Ное 08, 2022 10:18 pm

Danimper написа:
ЧестоНеадвкватен написа:С тоя бюджет много трудно би намерил нещо в тази категория. Каньон Спектрал например почва от 2.4 хиляди евра и е със сравнително базова комплектовка. Не мисля че и втора употреба ще се намери нещо което е в добро състояние или не е на 10 години със съмнително състояние.

Ами преди беше бюджета до ~2000лв казаха ми същото :D :D :D


Ендуро платформата е много по скъпа от по-късоходовите поради множество фактори. Преди няколко месеца и аз се оглеждах за Ендуро колело, със същия бюджет, след малко ровене в нета осъзнах че просто не стига. Ако искаш огледай темата. В крайна сметка се спрях на Трейл байк, с контузии и други болежки сметнах че е по-подходящо за мен. Пък и за същите пари вместо Деоре и нисък клас периферия, XT и SLX. Единственото което смених беше кормилото с такова с по голямо издигане което си е лично предпочитание, всичко останало ще сменям според износване, вместо от нужда. Идеята ми е че по-голяма първоначална инвестиция се изплаща в дългосрочен план, а байка не е нещо което сменяме през година, поне не и в България.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Вто Ное 08, 2022 10:33 pm

ЧестоНеадвкватен написа:
Danimper написа:
ЧестоНеадвкватен написа:С тоя бюджет много трудно би намерил нещо в тази категория. Каньон Спектрал например почва от 2.4 хиляди евра и е със сравнително базова комплектовка. Не мисля че и втора употреба ще се намери нещо което е в добро състояние или не е на 10 години със съмнително състояние.

Ами преди беше бюджета до ~2000лв казаха ми същото :D :D :D


Ендуро платформата е много по скъпа от по-късоходовите поради множество фактори. Преди няколко месеца и аз се оглеждах за Ендуро колело, със същия бюджет, след малко ровене в нета осъзнах че просто не стига. Ако искаш огледай темата. В крайна сметка се спрях на Трейл байк, с контузии и други болежки сметнах че е по-подходящо за мен. Пък и за същите пари вместо Деоре и нисък клас периферия, XT и SLX. Единственото което смених беше кормилото с такова с по голямо издигане което си е лично предпочитание, всичко останало ще сменям според износване, вместо от нужда. Идеята ми е че по-голяма първоначална инвестиция се изплаща в дългосрочен план, а байка не е нещо което сменяме през година, поне не и в България.

Да аз общо взето не ми е задължително да е Ендуро просто да не е DH и да не е Hardtail :D. В момента гледам :magnify: Specialized Stumpjumber до колкото знам е с нещо от сорта на RockShox Revelation и обтегач Sram GX 11 speed. За сега това ми е избора пък ще видим... :)
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Сря Ное 09, 2022 5:52 pm

Имате ли някакво мнение за Specialized Stumpjumper ~2016г.? :D
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Ное 09, 2022 7:19 pm

Старичко от към геометрия, задна ос(но не е фатално), не се знае как ако въобще е поддържано, и какво е за смяна. Последното важи за всичко втора употреба, но едно е велосипед без поддръжка на 2г друго е на 7г. Не си споменал конкретна обява, тъй че е трудно да дадем конктретно мнение.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Alexi » Сря Ное 09, 2022 8:58 pm

много е важно състоянието на шок вилка ,да не са за пълен ребилд че там са цифри .. рамката лагери луфтове пукнатини подбивки ,после задвижването - износване ,актуалност .. в момента всичко под 1х11 не си заслужава да се гледа .. за тия пари се примиряваш с относително стар модел който няма да е най актуална геометрия ,но има прилични оферти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот traveler » Сря Ное 09, 2022 11:16 pm

Не знам какво означава най-актуална геометрия.Преди време си взех рамка от 2013,която ми хвана окото и не съжалявам.Предполагам ще ми даде всичко що се отнася до ендуро.Важното е да намери по размер и пари,които може да задели без да плаче :8D:
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Сря Ное 09, 2022 11:44 pm

Alexi написа:много е важно състоянието на шок вилка ,да не са за пълен ребилд че там са цифри .. рамката лагери луфтове пукнатини подбивки ,после задвижването - износване ,актуалност .. в момента всичко под 1х11 не си заслужава да се гледа .. за тия пари се примиряваш с относително стар модел който няма да е най актуална геометрия ,но има прилични оферти

Да аз гледам да е 1x11 или 1x12. По принцип за тези пари има доста нови колелета, но са малки размери примерно S, M...
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Danimper » Сря Ное 09, 2022 11:47 pm

traveler написа:Не знам какво означава най-актуална геометрия.Преди време си взех рамка от 2013,която ми хвана окото и не съжалявам.Предполагам ще ми даде всичко що се отнася до ендуро.Важното е да намери по размер и пари,които може да задели без да плаче :8D:

Общо взето почти винаги е "Още малко пари си заслужава повече" и после на малко пари още малко и си става сума хаха. За това гледам в някакъв бюджет... Гледам и за Рамки ако някой тук предлага някоя рамка. :) Благодаря ви за мненията!
Danimper
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Юли 30, 2022 8:55 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот martin.radev » Съб Ное 12, 2022 9:22 pm

Хех, реално е точно както го описваш, приятел :beer:

От другата страна, пък като продаваш (2ра ръка), ако знаеш какъв смях е...?
Продаваш нещо с месеци и знаеш колко струва, знаеш колко си вложил и какво се предлага на пазара в момента
и пак - само ниски оферти и дебнещи хиени в ОЛХ :)

След 6 месеца мъки в ОЛХ си пуснах колелото в канала ми в YouTube и замина на 3тия ден. Сега знам,
че се кара и някой се грижи за него както аз съм го правил, а не събира прах.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Ное 12, 2022 10:32 pm

martin.radev написа:Хех, реално е точно както го описваш, приятел :beer:

От другата страна, пък като продаваш (2ра ръка), ако знаеш какъв смях е...?
Продаваш нещо с месеци и знаеш колко струва, знаеш колко си вложил и какво се предлага на пазара в момента
и пак - само ниски оферти и дебнещи хиени в ОЛХ :)

След 6 месеца мъки в ОЛХ си пуснах колелото в канала ми в YouTube и замина на 3тия ден. Сега знам,
че се кара и някой се грижи за него както аз съм го правил, а не събира прах.


Предстои ми тоя филм напролет, знам за к'ви пари го купих и знам е и половината от това не струва вече, не знам дори каквии пари да му искам така че да сме доволни и двамата.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот traveler » Нед Ное 13, 2022 10:15 am

Тоест смяташ да го продаваш?!Според мен байк се прави с мисъл за ползване,ако се стигне до продажба след направата му вече си в състояние на загуба.
traveler
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 12:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Ное 13, 2022 11:20 am

traveler написа:Тоест смяташ да го продаваш?!Според мен байк се прави с мисъл за ползване,ако се стигне до продажба след направата му вече си в състояние на загуба.



За стария байк говорех, по добре да радва някой от колкото да събира прах вкъщи.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот protiven » Нед Ное 13, 2022 5:57 pm

ЧестоНеадвкватен написа:С тоя бюджет много трудно би намерил нещо в тази категория. Каньон Спектрал например почва от 2.4 хиляди евра и е със сравнително базова комплектовка. Не мисля че и втора употреба ще се намери нещо което е в добро състояние или не е на 10 години със съмнително състояние.


Намира се ;)
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Ное 13, 2022 6:05 pm

protiven написа:
ЧестоНеадвкватен написа:С тоя бюджет много трудно би намерил нещо в тази категория. Каньон Спектрал например почва от 2.4 хиляди евра и е със сравнително базова комплектовка. Не мисля че и втора употреба ще се намери нещо което е в добро състояние или не е на 10 години със съмнително състояние.


Намира се ;)


Последното сносно което видях беше твоето Банши, даже сериозно се замислих дали да не ти звънна да се видим на по бира, но предпочетох "новото". Малко ме изненада че толкова време се задържа, очаквах да го отнесат веднага.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот protiven » Нед Ное 13, 2022 6:32 pm

ЧестоНеадвкватен написа:
protiven написа:
ЧестоНеадвкватен написа:С тоя бюджет много трудно би намерил нещо в тази категория. Каньон Спектрал например почва от 2.4 хиляди евра и е със сравнително базова комплектовка. Не мисля че и втора употреба ще се намери нещо което е в добро състояние или не е на 10 години със съмнително състояние.


Намира се ;)


Последното сносно което видях беше твоето Банши, даже сериозно се замислих дали да не ти звънна да се видим на по бира, но предпочетох "новото". Малко ме изненада че толкова време се задържа, очаквах да го отнесат веднага.


И аз се зачудих дали да не ти го предложа, но видях, че си се решил за ново :D
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Закупуване на колело Enduro

Мнениеот Zozka » Вто Ное 15, 2022 6:04 pm

Мога да предложа:

Изображение
https://www.olx.bg/d/ad/lapierre-spicy-enduro-29-hod-160-razmer-m-CID618-ID8XKRT.html

Компромис в колелото няма.
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта