Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Съб Дек 31, 2022 10:41 pm

Здравейте пичове!Решил съм да купувам Drag shift 3.1.Та решил съм да попитам хора които го притежават или имат мнение за него да споделят нещо за него.Заслужава ли си за парите.Предваритвлно ви благодаря.
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот half » Пон Яну 02, 2023 7:45 pm

Здравей, дали ще дочакаш да се намери някой, който притежава и кара велосипеда не се зане, за това си позволявам да напиша мнение без да съм го виждал на живо.
Колелото е с типичните компоненти за начален клас планински, в този ценови клас разликата е минимална между моделите. Шифта уж е направен да е по-агресивен велосипед, само че с тази окомплектовка си е нормално колело което да върши добра работа в града, парка или пътечките около гората. Вилката малко ме притеснява как е хем XCM (sr suntour начален клас), хем е 130 ход...
Всичко опира до това какво се търси от колелото, ако идеята е агресивен планински велосипед, мисля че просто трябва да се заделят повече пари, но ако това е първи велосипед с цел всекидневно каране и навлизане в спорта може би не е лош избор.
Голям фактор са килограмите ти, виклата няма някакви съществени настройки и работи добре за карачи около 55-75 килограма (за леките младежи е твърда, а за чичковците станали от трапезата е мека), спирачките също са крайно недостатъчни като дойде нанадолнище и си над 50-60 кила.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Пон Яну 02, 2023 10:04 pm

Мерси за твоето мнение. Висок съм 182см и тежа около 76килограма. Колелото ще се кара главно по пътища,но по някой път мисля да карам и по някоя пътечка,която не е с висока трудност. Благодаря за мнението за вилката,защото много се чудих за нея.Разбрах от някои места,че е много добър за ъпгрейди в бъдеще. Като цяло,мисля че колелото не е лошо за тези пари.
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот psychocrew » Вто Яну 03, 2023 6:25 am

Аз карам Шифт, но 5.1 версията и съм само с добри впечатления от него (вече година и половина почти, над 5500км). Вярно, че е по-скъпата версия, но пък в крайна сметка след като покараш известно време ще си смениш каквото не ти харесва. Аз лично мога да се изкажа само положително. Ако те интересуват подробности и какво съм му правил и сменял и защо пиши. За града също си става, но с по- подходящи гуми (мойто фабрично беше с Кинг Трейл на Континентал, които не са добре за асфалт, сега го карам с Рубан на Континентал и съм много доволен).
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Вто Яну 03, 2023 10:12 am

Ако имаш възможност пиши какво си сменил и дали има някаква по-слаба страна.
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Lucky Loser » Вто Яну 03, 2023 10:42 am

Здравей!

Моите 2 стинки:
карам Shift 3.0 29, иначе казано като гледам всичко е едно към едно.
Смених вилката, защото тази тежи 100 кила.. 3,4 по спомен с нещо по-леко и много по-читаво и което може да събира и 27.5+, и 29 - сменям 2 сета капли/гуми в зависимост от карането.
Тъй като не е основният ми велосипед, друго не съм сменял по него.
Оставил съм го на Велинград и го карам, когато си ида там, по тамошните пътеки.

По повод изказването
half написа:спирачките също са крайно недостатъчни като дойде нанадолнище и си над 50-60 кила.

от всички пътеки, които от Алабак поддържат, с Shift-а единствено не съм карал червената от Елин Връх към Градот, която на моменти е за тестването на спирачки. Никъде по останалите не съм имал проблем с прегряване - тежа 73-4 кг с екипировката.

Катери прилично добре, XC състезател няма да станеш то е ясно. Спускането е повече от приятно, поне за мен :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Вто Яну 03, 2023 12:06 pm

Това търся от това колело.Най-вероятно по-натам и аз ще сменя вилката. Ще преценя за спирачките. Да разбирам,че е добро колело.
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот psychocrew » Вто Яну 03, 2023 1:35 pm

Radiotovratsa написа:Ако имаш възможност пиши какво си сменил и дали има някаква по-слаба страна.


Сменените неща са:
- кормилото- имах Бубар на Труватив от старата бегачка и ми беше удобно пък и със сигурност е по- здраво от Кокс-а, но се съмнявам да се счупи и фабричното.
- седалката- фабричната между другото също ми беше удобна, но седалката от старото колело ми е по- удобна.
- колчето на седалката смених с хидравлично.
- гриповете- гриповете на Спанк са ми много удобни, старите отидоха при сина ми, но и те стават като цяло.
- педалите- още при покупката на колелото понеже пластмасовите стават само за града и то ако тежиш 20-30 кила.
- предстои ми смяна на спирачките понеже искам да сложа радиаторни накладки, а на фабричните няма такава опция. Само да отбележа, че не съм имал проблем със спирачките досега, а теглото ми е 110кг + около 5-7 кила раница когато съм в планината (може и по малко когато прехода е по-малък). Между другото най- много зависи как ползваш спирачките, имам приятел който в началото посиняваше дисковете от постоянно натискане на спирачките, но после като се понаучи се оправиха нещата.
- гумите вече споменах че ги смених заради карането в града, но Рубана напълно си ме устройва и за стила ми на каране в планината.
Само да спомена, че при годишната сервизация на единия конус на предната главина имаше язва (най-вероятно от пренатягане на лагерите така че не е зле след известно каране да провериш как се въртят колелата), това вече ми налага и смяна на главината и понеже държа двете главини да са ми еднакви съм си поръчал комплект (това си е лично моя приумица, задната ми главина е идеална и не се налага смяната и).
Това е всичко. Освен предната главина, педалите и седалката нищо не е належащо да сменяш. В една книга един пич беше писал, че освен нещата които са пряко свързани с удобството (кормило, педали, лапа и седалка), всичко останало е добре да го покараш и като се убедиш, че не ти върши работа (или се повреди) тогава го сменяй. Има хора които се мръщат на вилки за по 1500лв. (всеки си е прав за себе си, никого не съдя), така че най- добре ти сам да си прецениш дали ти е добре или не. Аз лично не мога да разбера как си взимаш колело и от 100км каране почваш да сменяш всичко освен рамката, но всеки луд с номера си (пак казвам всеки за себе си е прав).
Личното ми мнение е, че Шифта е удоволствие да се кара и аз на този етап не виждам никакви причини да мисля за смяна.
Дано съм бил от полза.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот xaerial » Вто Яну 03, 2023 2:04 pm

Аз съм с 3.1 29" от няколко месеца и засега съм доста доволен от колелото. Има две неща, които ми създават известен дискомфорт понякога и това са командите и спирачките, но ... предвид класа им си вършат работата точно както се очаква :)
xaerial
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 4:21 pm
Местоположение: София

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Вто Яну 03, 2023 4:57 pm

А как усещаш вилката?
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот xaerial » Вто Яну 03, 2023 6:51 pm

За вилката нищо лошо не мога да кажа. Есента пробвах да ѝ взема душата на Байк и Рън за Чепън, но устоя на напъна и засега си работи нормално (за моето не особено агресивно каране).
xaerial
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 4:21 pm
Местоположение: София

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Сря Яну 04, 2023 11:44 pm

Мерси на всички за мненията. Днес го взех и засега съм с много добри впечатления. Ще видя по-натам.
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот psychocrew » Чет Яну 05, 2023 2:52 am

Айде честито, със здраве, удоволствие и безаварийно да си го караш.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Чет Яну 05, 2023 9:02 am

Благодаря!
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот martin.radev » Чет Яну 05, 2023 9:40 am

Честито!
Чакаме и снимки с 'животното' в дивото! :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Lucky Loser » Чет Яну 05, 2023 9:46 am

Честито и от мен!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Заслужава ли си Drag Shift 3.1

Мнениеот Radiotovratsa » Чет Яну 05, 2023 10:02 am

Благодаря ви! Само да го разработя и излизам в планината за снимки.
Radiotovratsa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 26, 2022 9:30 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Sprinter и 20 госта