Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот Иван Нончев » Нед Май 07, 2023 5:17 pm

Привет с един въпрос към собствениците на Drag Shift и по-конкретно 29-инчовата версия. Колко дебела задна гума сте успявали да съберете? Моят серийно дойде с някакъв Vee Tire 29x2.3, като има по-малко от 1 сантиметър отстояние от седалковата тръба.

Колко над това сте успявали да съберете и от кои марки и модели (тъй като разликата в реалните размери е доста различна между производителите)? Шините са сравнително тесни (23 мм), така че няма много смисъл да се бута над 29x2.4, но все пак има ли някой който е пробвал на практика (дори и с по-дебели шини)?

Засега мисля Maxxis Minion DHR II 29x2.3, за да не насилвам много нещата, но питам от чисто любопитство и за други алтернативи :beer:
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот psychocrew » Нед Май 07, 2023 10:21 pm

Здравей, моят Шифт го взех с Континентал Трейл Кинг 2.4 с 29мм капли. Гумата почти опираше в седковата тръба. Дори на първото планинско каране се одраска рамката. В момента съм с Континентал Рубан 2.3 и нямам проблеми.
Поздрави.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот Иван Нончев » Пон Май 08, 2023 8:56 am

Благодаря за информацията! За Continental не съм се замислял като опция. По-скоро се колебаех между Maxxis Minion DHR II (не Wide Trail версията, а обикновената), Schwalbe Nobby Nic 29x2.35 и Michelin Wild Enduro 29x2.4. Но май ще трябва да заложа на възможно най-тънките, за да няма изненади :)
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот reddevil » Пон Май 08, 2023 9:58 am

Не е ясно каква ти е концепцията за колелото, ама Minion DHR и особено Wild Enduro ще са самоубийство за задна гума на тоя твърдак. По-скоро нещо като Maxxis Rekon или преко сили Dissector… Schwalbe Hans Dampf примерно.
reddevil
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот Alexi » Пон Май 08, 2023 12:17 pm

каквото и да сложиш на 23мм ще е доста тънко ,ноби ник примерно ще е 2.2 реални ,добър избор за задна гума леко се търкаля не е тежка ,има грип горе долу .. миньони и мишелина бих избегнал освен ако не си мазохист
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот Иван Нончев » Пон Май 08, 2023 7:01 pm

reddevil написа:Не е ясно каква ти е концепцията за колелото, ама Minion DHR и особено Wild Enduro ще са самоубийство за задна гума на тоя твърдак. По-скоро нещо като Maxxis Rekon или преко сили Dissector… Schwalbe Hans Dampf примерно.


Благодаря за мненията! Катеренето не ми е приоритет. Тоя твърдак е с 65 градуса челен ъгъл и като цяло си е спускар за бедни или за хора, които нямат нерви и желание да обслужват мекици. Тежи 17 кила в момента с дропъра и с пружинната вилка, която е 3.4 кг и ще бъде сменена съвсем скоро. В тоя смисъл, теглото на гумата не ме интересува особено, единственият критерий е сцеплението и цената (макар че за хубава гума евтино няма, това е пределно ясно).

Alexi написа:каквото и да сложиш на 23мм ще е доста тънко ,ноби ник примерно ще е 2.2 реални ,добър избор за задна гума леко се търкаля не е тежка ,има грип горе долу .. миньони и мишелина бих избегнал освен ако не си мазохист


На ширина рамката няма проблем, може да събере и 2.6" без никакви грижи. Проблемът е с височината на профила, защото все пак е мислена по-скоро за 27.5 и 29-ката е опасно близо до седалковата тръба. Иначе до чейнстея и до сийтстея има място бол.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот martin.radev » Чет Май 11, 2023 11:02 am

На твое място - бих останал на 2.3 в по-лек за въртене грайфер.
с 23мм шина няма как да имаш кой знае какъв грип, а още повече и на твърдак,
той така или иначе подскача повече, отколкото се търкаля откъм задницата...
Бих си оставил/сложил Ноби Ник 2.35 ЕВО - тюблес и да си свиркам.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот xaerial » Чет Май 11, 2023 11:33 am

И на мен ми предстои смяна на гумите, с които взех Shift-a (VeeTire, от които нямам оплаквания засега), но мисля да взема пак нещо 2.3 или макс 2.35 ... Та ще следя темата с интерес :beer:
xaerial
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 4:21 pm
Местоположение: София

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот Иван Нончев » Съб Май 13, 2023 4:17 pm

martin.radev написа:На твое място - бих останал на 2.3 в по-лек за въртене грайфер.
с 23мм шина няма как да имаш кой знае какъв грип, а още повече и на твърдак,
той така или иначе подскача повече, отколкото се търкаля откъм задницата...
Бих си оставил/сложил Ноби Ник 2.35 ЕВО - тюблес и да си свиркам.


Със сигурност ще ги направя tubeless следващите, да. Nobby Nic ми звучи доста добре като за отзад.

xaerial написа:И на мен ми предстои смяна на гумите, с които взех Shift-a (VeeTire, от които нямам оплаквания засега), но мисля да взема пак нещо 2.3 или макс 2.35 ... Та ще следя темата с интерес :beer:


Ще пиша (и снимам) със сигурност какъв ще е резултатът, но няма да е скоро, предупреждавам :) VeeTire-четата ще ги карам поне до Витоша 100, може би и малко след това. Евентуално като тръгна пак по Боровец и байк парка ще сложа новите гуменяци. Така че ако някой друг собственик на Shift междувременно реши да експериментира с нещо като 2.4, примерно, нека да даде feedback също. Ще сме благодарни :)
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Колко дебела 29" гума събира Drag Shift?

Мнениеот Иван Нончев » Пет Авг 04, 2023 11:47 am

UPDATE: Еми ето как стои Maxxis Minion DHF 29x2.3. Не остава много място, което означава, че 2.4 почти със сигурност ще е "на косъм", освен ако не се сложи на по-широка шина, така че профилът на гумата да стане "по-квадратен" и да се увеличи малко отстоянието от седалковата тръба. Иначе на ширина си има доволен клирънс до чейнстея, ама...

https://drive.google.com/file/d/1nPNJQt ... drive_link

https://drive.google.com/file/d/1lUwpY9 ... drive_link
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 111 госта


cron