RS Lyric vs MZ AM1 vs RS Pike

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RS Lyric vs MZ AM1 vs RS Pike

Мнениеот Brave » Пет Юни 15, 2007 2:19 pm

От известно време събирам пари за наистина хубава вилка, подходяща за АМ каране на рамка РАМ АМ. По принцип съм се ориентирал към RS Lyric 2-step, която е около 1700 лв (по-точно не знам и в БАС не знаеха :)), та въпроса ми е, дали си заслужава да дам тези около 400-500 лв. в повече отколкото за АМ1 или Пайк. Не съм карал подобен клас вилки, тъй че собствения ми опит клони към нула. Единственото за което съм сигурен, е, че държа на 20мм ос, хич не ме кефи усещането на сучене на вилката, но така или иначе тя присъства в изброените от мен модели. Цената не е такъв проблем по принцип, но е свързана с още време. От друга страна и в момента имам Дурото Е-то за да карам, тъй че...

Имам един аргумент в полза на вилките на RS - доколкото знам, официален вносител са им 1/БАС, които се приближават най-близо до моите разбирания за добро обслужване, направо се ужасявам от мисълтта, Веломания да ми ремонтират вилката, като на дългогодишната им продавачка Нина и отне около 5 минути да зацепи за коя вилка става дума, когато проверявах за цената. Даже ми твърдеше, че няма таква, докато не и я показах да виси на стената на около 2 метра от нея :). Разбира се, тя не е механик, не е честно да съдя за тях по нейното поведение.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Юни 15, 2007 2:43 pm

Lyric 2-step!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот 4getcredo » Пет Юни 15, 2007 2:57 pm

HepBeH_XaMcTep написа:Lyric 2-step!


Рече и отсече. :bowdown: :dunno:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Пет Юни 15, 2007 4:38 pm

@Brave - какво разбираш под "АМ"? Ако ще е повече надолу - Хамстеров се изказа. Ако ще е повече нагоре - някоя от другите 2. Ако ще е по равно... е не моа ти помогна. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Пет Юни 15, 2007 4:57 pm

Alien написа:@Brave - какво разбираш под "АМ"? Ако ще е повече надолу - Хамстеров се изказа. Ако ще е повече нагоре - някоя от другите 2. Ако ще е по равно... е не моа ти помогна. :)

Alien, ако ще е ам надоле / нагоре 2 степа е най-добрия вариянт.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Пет Юни 15, 2007 5:35 pm

Наистина не съм се доуточнил за карането ми - под АМ, разбирам движение и нагоре и надолу, с желание да е 50:50, макар в момента да избирам пътища с по-малко катерене. Ако това има някакво значение - доста съм тежък - въртя се около 100 кг.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот Admin » Пет Юни 15, 2007 10:21 pm

Брей че трудна дилема си си намислил ;)
За съжаление все още нямам достатъчно впечатления от Lyrik-а, но все пак мисля, че отговорът за теб е следният: ако искаш да имаш известни предимства надолу, вземи си с Lyrik - голямо парче е, гази много и по първи впечатления работи много добре. А и настройки колкото искаш, аз все още имам да експериментирам с моите ;)
Ако поведението на велосипеда при спускане не е над всичко останало в него, тогава и Pike или AM би ти свършил чудесна работа, а и ще спестиш тегло, ако е с въздушна пружина (тук вече визирам Pike, за АМ не знам колко тежи).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Пет Юни 15, 2007 11:05 pm

Най-якото на тази дилема е, че май няма как да сгреша... :)
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот airborneone » Пет Юни 15, 2007 11:15 pm

Brave написа:Най-якото на тази дилема е, че май няма как да сгреша... :)

хмм, зависи кое е с приоритет.
говорехме си с Нервния, че аз почти влизам в ам категорията и това че гейта е незаменим. Вилката която ползвам се доближава до лирика като идея но е койл , та не е това важното , идеята ми беше , че като катериш 2степа има голямо преимущество защото ще си ограничиш хода но , няма да "заключииш" вилката. т.е. тя ще ти реагира на малко и големи гадости по пътя. Имаш и гейт. (с гейта на админа и моя нещо се различава по работа ама това не го доизяснихме, може да видиме тази сряда как стоят нещата). та с гейта си регулираш какво първоначално услие е необходимо за да се отключи вилката. > висок праг на гейта > бърз нагоре. След коеот стигаш хребета. Отново връщаш вилката в пълния и ход. настройваш си гейта (а може и да се изключи ) настройваш си лол-а в зависимост от разновидността на трасето, настройваш хай-спиида в зависимост дали ще има големи скокове/дропове и голяма нужда от антиботъм, ако не си го остаяш на препоръчаното от рс > след което ти предстои невероятно каране надолу с усещане за работа на вилката което е неповторимо.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот fhristo » Съб Юни 16, 2007 11:57 am

Ами аз съм с тази комбинация - RAM AM и Lyrik 2-Step и си е много яко :) Става си за катерене, а за спускане е най-добрата. И аз имах подобна дилема като тебе, но си казах по-добре да дам сега още 500 лв, но да знам, че имам Вилката. Иначе ако бях взел Pike след време най-вероятно пак щях да реша, че искам Lyrik и смяната щеше да ми излезе по-скъпо ;)
Според мене предимствата на Lyrik пред Pike са си доста. Единствен недостатък е теглото, но пак 2,5 kg си е супер за 160 мм ход и толкова настройки. А и винаги може от други неща да намалиш общото тегло на велосипеда.
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Нед Юни 17, 2007 5:53 pm

Благодаря на всички за мненията - за мен решението е взето - Лирика да се готви да го газят 100+ кг :)
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот airborneone » Нед Юни 17, 2007 5:59 pm

Brave написа:Благодаря на всички за мненията - за мен решението е взето - Лирика да се готви да го газят 100+ кг :)

добър избор :agree:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта