Рамка за АМ/лек ФР

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Рамка за АМ/лек ФР

Мнениеот stroker » Нед Сеп 23, 2007 7:23 pm

Като стил ми трудно да определя,най-лесно ми е да кажа АМ,но по-точно бих описал следното:тъй като имам вече costom made ram HT2 за преходи които знам че има повече въртене мога да ползвам хт2.Новата рамка ще бъде повече за надолу,но не екстремно- да кажем спускане по трудни технични терени с не много големи камъни,малки дропове и т.н с не голяма скорост.Разбирасе поне 30% ще има и въртене ,т.е почти задължително ще бъде заключването хода на зания амортисьор,също предимстово ще бъде доброто педалиране и т.н,даже 1-2 пъти седмично ще се кара и из града.

Макс цена около 1500лв ,да поема :) вилка до 160мм(да се надяваме МЗ 55,АМ 1СЛ или РС Лирик),ход поне 130мм,а най-добре 150-160мм
Варянтите:
1.Започвам от най-лесния и може би на евтиния варянт : РАМ АМ цена 999лв .Предполагам за нея може да очаквам най-много отзиви и коментари.
2.Iron Horse 6point http://ironhorsebikes.com/2007bikes/index.html
http://photo.pinkbike.com/photo/992/med ... 992182.jpg
В Бг цената е доста над 1500(даже 2608лв),но при поръчка от чужбина може да се намери до такива цени.Честно казано много ми харесва.
3.Specialized s-works
http://www.specialized.com/OA_MEDIA/200 ... _Avo_d.jpg или Enduro SL моделите са 2006 или 2007
отново ще се търси извън БГ(цената в БГ е 2700лв)
Също много ми харесва!
4.Cannondale prophet http://gb.cannondale.com/bikes/07/ce/mo ... VE2MX.html може да се намери за много приятна цена,но имам чувството че няма да е толкова за нанадоло,може и да греша ;)
5.Azonic Revenge XC http://chainreactioncycles.com/Models.a ... elID=15910
изглежда добре,а и като цена също е добре,но не съм срещал отзиви за рамката до сега.Нещото което не ми харесва е само 5" ход.
6.Santa Cruz Nomad 06,07 http://www.santacruzmtb.com/nomad/ Спорд това което чета може ми най-добрата за моита цел,с най-добри отзиви и т.н,но има едно голямо НО : прекалено скъпа но.Нова дори в ибей не може да се намери за под $1500
7.Scott Ransom 30 или 40 http://scott-bg.com/scott2007/index.php ... RODUCT=210


Ами това са общо взето рамките(подобните модели на orange,ellsoworth,intense са с недостъпни цени :bawling: :bawling: :bawling:
Заслужава ли си главоболието и повечето пари за вносните рамки в сравнение с Рам АМ?
Знам че малко от рамките се карат или са карани от вас,но се пак по характеристиките и по нещата които сте чели за тях смятам че мога да очаквам помощ :)
Благодаря предварително!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот gjfts » Нед Сеп 23, 2007 7:46 pm

Iron horse или ram am
gjfts
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1053
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 8:15 pm

Мнениеот EmZo » Нед Сеп 23, 2007 7:48 pm

Аз мисля, че за карането и нуждите които си описал, RAM AM с пърл ще ти свърши чудесна работа. :agree:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот fhristo » Нед Сеп 23, 2007 8:10 pm

Според мен разликата в цената на АМ и другите марки е твърде голяма и не си струва. В същото време разликата в качеството едва ли е нещо съществено и едва ли ще се усети от повечето от нас, любителите :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Нед Сеп 23, 2007 8:20 pm

fhristo написа:Според мен разликата в цената на АМ и другите марки е твърде голяма и не си струва. В същото време разликата в качеството едва ли е нещо съществено и едва ли ще се усети от повечето от нас, любителите :)

Прав си че за аматьор като мен може би няма да има наистина голяма разлика,но не си ли струват 300-500лв отгоре за iron horse или specialized?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Harka » Нед Сеп 23, 2007 8:38 pm

1. RAM AM - никога не ми е харесвал нито като геометрия, нито като работа.
2. Iron Horse 6point - до 1500лв. нов в момента ми се вижда абсурдно да си набавиш.
3. Specialized Enduro - много приятно впечатление ми е оставяла винаги, когато съм се качвал на такава. Отзивите също говорят в нейна полза. До 1500лв. - също трудна работа, до 2000 е възможно.
4. Cannondale Prophet - тука вече бягаш от класа на горните. МХ версията просто предполага по-устойчива задница, което си е по принцип проблем на този тип single pivot-и.
5. Тоя Azonic директно можеш да го изключиш.
6. Santa Cruz Nomad - дори да имаш парите вече трудно ще го намериш и по интернет магазините.
7. Scott Ransom 30 или 40 - може и да го намериш за 1500лв. след някоя и друга година.

С оглед бюджета, който си задал, най-рентабилно ми се струва да вкараш някое Enduro от Европа. Намират се добри оферти, рамката също е много добра. Разправията ще е и многократно по-малка, отколкото от Щатите. До 2000лв. е твърде възможно да се впишеш.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Нед Сеп 23, 2007 8:43 pm

fhristo написа:Според мен разликата в цената на АМ и другите марки е твърде голяма и не си струва. В същото време разликата в качеството едва ли е нещо съществено и едва ли ще се усети от повечето от нас, любителите :)

Само да те питам... какви други меки рамки от класа (имам предвид ход на задницата и предназначение) на RAM AM си карал, че не си усетил разлика?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ddevil » Нед Сеп 23, 2007 8:46 pm

stroker написа:Прав си че за аматьор като мен може би няма да има наистина голяма разлика,но не си ли струват 300-500лв отгоре за iron horse или specialized?


Ами зависи-ако IH/Specialized-а са 2-ра ръка и нямаш възможност да ги огледаш преди купуването, РАМ-а е по-сигурният/евтин избор. Ако вземаш всичко ново,погледни дали цената за IH/Specialized-а е с шок и какъв е той. Ако е за гола рамка-сметни колко ще ти излезне с един свестен шок и откъде ще си го вземеш(тук/отвън).

Успех :)

edit: scott-a e слаба ракия :D Ако ще се чуди за scott-а, по-добре Ram-а да избере според мен :)
Последна промяна ddevil на Нед Сеп 23, 2007 9:06 pm, променена общо 1 път
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Nymphetamine » Нед Сеп 23, 2007 8:53 pm

Scott Nitrous...? :D
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Harka » Нед Сеп 23, 2007 9:01 pm

:puke:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fhristo » Нед Сеп 23, 2007 9:16 pm

Harka написа:
fhristo написа:Според мен разликата в цената на АМ и другите марки е твърде голяма и не си струва. В същото време разликата в качеството едва ли е нещо съществено и едва ли ще се усети от повечето от нас, любителите :)

Само да те питам... какви други меки рамки от класа (имам предвид ход на задницата и предназначение) на RAM AM си карал, че не си усетил разлика?

Никакви, мисля, че е ясно от поста ми... просто моето мнение е основано на логиката - няма как да е твърде голяма разликата в качеството, а цената е от 2 пъти нагоре повече :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Нед Сеп 23, 2007 9:24 pm

@Harka http://cgi.ebay.com/aw-cgi/eBayISAPI.dl ... WNUX:US:15

Точно тази оферта ме накара да се замисля за 6point!
1вариянт. селъра се навие да го прати през USPS разглобена,и го маркира като подарък или втора ръка с себестоиност 100-200 долара:мин.цена около $800(1120лв),макс.цена $1050(1500лв)
2 вариянт:селъра не се съгласи на по-горните неща: 20%ддс и 6-8%мито-мин.цена около1000$(1400лв) макс.цена около $1250(1800лв)


Ransom :
http://cgi.ebay.com/New-06-Scott-Ransom ... dZViewItem


А някой има ли впечатления от Giant Reign?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Yavkata » Пон Сеп 24, 2007 6:21 am

Ако все пак решиш да спестиш малко :agree:
http://www.onedistribution.com/hotstuff ... ersale.htm
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Пон Сеп 24, 2007 9:52 am

П''ка му галилелина,продали са ми Iron horse-aaaaa :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:
Ебати офертата беше :bawling: Незнам колко би струвала в Бг(тук знам само за 6poin4 че е 2608лв) 6pint8 но си мисля че ще бъде 3к и нагоре,а с много мъка и малко късмет моеше да се докара до около 1500лв,нищо карай.Тъкмо днеска щях да ходя да зареждам VISA-та и да наддавам на търга ма ,енкво богато хамериканче (най вероятно) ме е преварило.мамка му!нищо дано има и други такива супер оферти.

А коя от рамките на KONA или TREK ще ми свърши работа?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот ddevil » Пон Сеп 24, 2007 10:28 am

Btw не гледай само в е-bay какво има...повечето случаи в Pinkbike има доста по-добри оферти. Аз лично там търся неща, когато реша да си купя нещо :)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 10:34 am

stroker написа:П''ка му галилелин
а,продали са ми Iron horse-aaaaa :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:
Ебати офертата беше :bawling: Незнам колко би струвала в Бг(тук знам само за 6poin4 че е 2608лв) 6pint8 но си мисля че ще бъде 3к и нагоре,а с много мъка и малко късмет моеше да се докара до около 1500лв,нищо карай.Тъкмо днеска щях да ходя да зареждам VISA-та и да наддавам на търга ма ,енкво богато хамериканче (най вероятно) ме е преварило.мамка му!нищо дано има и други такива супер оферти.

А коя от рамките на KONA или TREK ще ми свърши работа?

Да се включа и аз по темата. От ТРЕК може да разгледаш FUEL EX серията:
http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/20 ... elex55wsd/
Веломания биха могли предполагам да ти внесат рамка, те внасят и представляват тази марка за БГ.
От КОНА - може би това?
http://www.konaworld.com/bikes/2k7/DAWG/index.html
Продават ги тук вече, но само цели колела, доколкото знам!

Иначе в един от броевете на DIRT Magazine UK от 2005-та има тест на АМ велосипеди - 5-6 модела, сред които Cannondale Prohet i Specialized Enduro S-works. На първо място бяха класирали S-works, второ за Prophet. Аз от месец и нещо карам Prophet 3 '07 рамка, Manitou Minute 2 '06 вилка, но с оглед на това, че ми е първата мека рамка не мога да дам адекватно мнение относно качествата и. Мога обаче да сканирам статията от DIRT (едно от най-авторитетните байк списания в света) и да я метна в нета до няколко дни - там от първа ръка ще прочетеш интересни неща за тестваните модели.

А за да спечелиш търг в Ebay - стоиш онлайн последните минути в търга и постоянно качваш залога си с малка стъпка нагоре. НЕ се интересувай какво правят другите, ти си качвай цената, дори да си най-отгоре за момента, качвай леко. Софтуера на е-бей няма да те прекара и да сложи най-горния ти залог, а показва в търга сумата с една стъпка над последната сума от предния заложил. Така в моя случай аз наддадох до $750 за моята рамка, но спечелих търга на стойност $655 -предния беше заложил най-висока сума $650 и аз автоматично го надскачах, а той беше направил няколко последовтелин залога в последните секунди, нооо не знаеше колко ми е най-големия залог и отпадна пича! А до последните 5 мин цената беше $250. Просто това е играта на добрите играчи там - в последните минути яко бързи залози. Готиното е, че E-bay имат мобилна версия на страницата си и аз си играх търга от мобилния телефон, бях в движение нещо. Доста е полезна мобилната версия, спор няма!
Успех в избора! И преди да наддаваш - пиши на човека, кажи до къде ще искаш доставка, дали е склонен да разглабя, да пише занижени стойност и т.н. да си на ясно кво правиш. НЕ прави грешка да спечелиш търг и после да не се разберете за доставката, щото ще ти лепне кофти рейтинг продавача и не е добре това за бъдещи пазарувяния от там.... ;) :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TOYAGA » Пон Сеп 24, 2007 11:13 am

Ебати играча! :bowdown: Ти си бог бе!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Пон Сеп 24, 2007 11:30 am

jivkonik написа:
stroker написа:П''ка му галилелин
а,продали са ми Iron horse-aaaaa :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:
Ебати офертата беше :bawling: Незнам колко би струвала в Бг(тук знам само за 6poin4 че е 2608лв) 6pint8 но си мисля че ще бъде 3к и нагоре,а с много мъка и малко късмет моеше да се докара до около 1500лв,нищо карай.Тъкмо днеска щях да ходя да зареждам VISA-та и да наддавам на търга ма ,енкво богато хамериканче (най вероятно) ме е преварило.мамка му!нищо дано има и други такива супер оферти.

А коя от рамките на KONA или TREK ще ми свърши работа?

Да се включа и аз по темата. От ТРЕК може да разгледаш FUEL EX серията:
http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/20 ... elex55wsd/
Веломания биха могли предполагам да ти внесат рамка, те внасят и представляват тази марка за БГ.
От КОНА - може би това?
http://www.konaworld.com/bikes/2k7/DAWG/index.html
Продават ги тук вече, но само цели колела, доколкото знам!

Иначе в един от броевете на DIRT Magazine UK от 2005-та има тест на АМ велосипеди - 5-6 модела, сред които Cannondale Prohet i Specialized Enduro S-works. На първо място бяха класирали S-works, второ за Prophet. Аз от месец и нещо карам Prophet 3 '07 рамка, Manitou Minute 2 '06 вилка, но с оглед на това, че ми е първата мека рамка не мога да дам адекватно мнение относно качествата и. Мога обаче да сканирам статията от DIRT (едно от най-авторитетните байк списания в света) и да я метна в нета до няколко дни - там от първа ръка ще прочетеш интересни неща за тестваните модели.

А за да спечелиш търг в Ebay - стоиш онлайн последните минути в търга и постоянно качваш залога си с малка стъпка нагоре. НЕ се интересувай какво правят другите, ти си качвай цената, дори да си най-отгоре за момента, качвай леко. Софтуера на е-бей няма да те прекара и да сложи най-горния ти залог, а показва в търга сумата с една стъпка над последната сума от предния заложил. Така в моя случай аз наддадох до $750 за моята рамка, но спечелих търга на стойност $655 -предния беше заложил най-висока сума $650 и аз автоматично го надскачах, а той беше направил няколко последовтелин залога в последните секунди, нооо не знаеше колко ми е най-големия залог и отпадна пича! А до последните 5 мин цената беше $250. Просто това е играта на добрите играчи там - в последните минути яко бързи залози. Готиното е, че E-bay имат мобилна версия на страницата си и аз си играх търга от мобилния телефон, бях в движение нещо. Доста е полезна мобилната версия, спор няма!
Успех в избора! И преди да наддаваш - пиши на човека, кажи до къде ще искаш доставка, дали е склонен да разглабя, да пише занижени стойност и т.н. да си на ясно кво правиш. НЕ прави грешка да спечелиш търг и после да не се разберете за доставката, щото ще ти лепне кофти рейтинг продавача и не е добре това за бъдещи пазарувяния от там.... ;) :agree:

За посочената рамка Iron horse я видях събота късно вечерта ,а аз мислех още днес да заредя сметката и да почна да наддавам,но още снощи някои я е грабнал на buy it now :bawling: .Но с това не се свършва света!Иначе ми стана ясно че тръбва да има предварителна уговорка за доставката до БГ.
Ако не ти е проблем да сканираш статията ще се радвма да я прочета!
Благодаря!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 12:24 pm

TOYAGA написа:Ебати играча! :bowdown: Ти си бог бе!

Ъхъ, това ми е малкото име :D

Само като се "играе" по търговете трябва да е наясно човек какво купува и каква е на-голямата сума, която може да даде за него! ДА не стане после "играчка-плачка".... :bawling:

И е желателно да си проследил 2-3 търга за същото нещо преди това, да видиш на какви цени горе-долу се спират накрая и да си имаш точната представа до къде е на сметка и от къде нагоре започва набутването. За моя случай нормалните цени на които свършваха тези търгове бяха около $780 до $900 и бях готов докъм $850 да наддавам, за щастие не ми се наложи! ;)
Последна промяна jivkonik на Пон Сеп 24, 2007 12:49 pm, променена общо 1 път
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот stroker » Пон Сеп 24, 2007 12:48 pm

ddevil написа:Btw не гледай само в е-bay какво има...повечето случаи в Pinkbike има доста по-добри оферти. Аз лично там търся неща, когато реша да си купя нещо :)

Как става пращането до БГ?Как да разпозная че продавача би могъл да прати рамката до БГ?Как става плащането и може ли да се има доверие?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 12:51 pm

stroker написа:
ddevil написа:Btw не гледай само в е-bay какво има...повечето случаи в Pinkbike има доста по-добри оферти. Аз лично там търся неща, когато реша да си купя нещо :)

Как става пращането до БГ?Как да разпозная че продавача би могъл да прати рамката до БГ?Как става плащането и може ли да се има доверие?

Не ме кефи само на юнашко доверие да пазарувам :nono: ..... pinkbike.com е нещо като базара в нашия форум нали така?! Поне нещо рейтинги има ли?!

В eBay тези търговци продават основно Cannondale, този първия (Australia-05) даже доставя до тук, другите може би ще трябва да ги молиш и убеждаваш.... ако се спреш на тази марка може би ще са ти полезни:
http://stores.ebay.com/AUSTRALIA-05_W0Q ... esstQQtZkm
http://search.ebay.com/_W0QQfgtpZ1QQfrp ... FSQ3aMESOI
http://search.ebay.com/_W0QQfgtpZ1QQfrp ... FSQ3aMESOI
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TOYAGA » Пон Сеп 24, 2007 1:35 pm

jivkonik написа: ...бях готов докъм $850 да наддавам...


Ехааа... Голям си, няма спор! :bowdown:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 2:28 pm

TOYAGA написа:
jivkonik написа: ...бях готов докъм $850 да наддавам...


Ехааа... Голям си, няма спор! :bowdown:

Стига се ебава де, за тия пари - толкоз! Ако имах $ 3000 за цяло ново колело надали сега щяхме да бистрим тази тема изобщо! :nono:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот TOYAGA » Пон Сеп 24, 2007 2:49 pm

Да, ама ако имаше $ 3000, шебеците откъде щеха да научат ква е врътката в Ебей? Така че е по-добре да немаш... :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 2:50 pm

TOYAGA написа:Да, ама ако имаше $ 3000, шебеците откъде щеха да научат ква е врътката в Ебей? Така че е по-добре да немаш... :)

:bowdown: ей, ама и ти си една "шматка"..... :agree:
;)
ДО всички знайни и знайни фенове на тънканата и eBay - имайте в предвид, че тая система с тоя сайт и тия търгове си е един голям и ВИСОКОРИСКОВ Х*Й, който има ГОЛЯМ РИСК да гризнете дебело! Независимо от рейтинги на продавачи т.н. простотии... да не кажете после, че НЕ съм ви предупредил!!! :nono:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот screamBoy » Пон Сеп 24, 2007 3:01 pm

друго предимство на ebay е че си има 'виртуални магазинери' т.е. хора които се занимават с това, докато в pinkbike продават такива като нас сиреч - нещо сменя, нещо са му подарили ... а ония големите продават по десетки неща месечно и един вид си държат на името ... човек може да те помотае няколко седмици преди да ти пусне колетчето, а магазина ще ти пише на всеки няколко дни какво става, защо става, колко става, как става и т.д.
иначе системата за плащане определя дали е на доверие или има няква гаранция, от тези картовите разплащания май само MetaCharge дава гаранция за парите ти (че продавача няма да те прецака), или поне само това ми е известно, това обаче не значи че хората по света не са същите като нас - гледат себе си на първо място, това включва и глупости като 'как ще ме приемат' - на което може да се разчита наистина достатъчно много ^__^
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот jivkonik » Вто Сеп 25, 2007 9:42 am

Сканирах статията, може да си я дръпнеш от тук:
http://store1.data.bg/jivkonik/DirtMag/
:agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот ddevil » Вто Сеп 25, 2007 10:47 am

Един приятел преди около година-две си купи лаптоп от e-bay. Имало е снимки и т.н. в обявата за лаптопа,той го харесал и поръчал. В крайна сметка като пристигнал при него имало недекларирани неща-имало драскотина на дисплея,СD-то нещо се гаврило и май рам-а не бил толкова колкото трябвало да бъде. Като цяло снимката въобще не била реално на лаптопа, който той мислил, че купува. Оказало се, че въпросният "продавач" е точно такава фирма, която примерно има 20 лаптопа от един модел,снима най-запазеният и показва неговата снимка. Разбира се приятелят ми е платил по PayPal,който за мен е с най-добро и лесно обслужване, както за купувачите, така и за продавачите. И в крайна сметка след споделяне с хората от PayPal, си е взел обратно около $150-170(колкото са били необходими за ремонта му) от сумата, която е платил на продавача.

И да,пазарът в pb е подобен на този тук, но все пак там също можеш да плащаш по PP(ако продавача има сметка там и/или е съгласен да я използа).Има и COD(collect on delivery-тук известно като наложеният платеж при куриерските фирми), но рядко продавачите(а и купувачите) са съгласни да го използват.Има и още други начини за събиране на пари,с които не съм запознат напълно,а и тези са ми достатъчни за момента. В крайна сметка ако си купиш нещо и то не е това, което ти е било показано, в срок от 1/2 месеца имаш право да си търсиш правата(за paypal)....и то с резултат.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот jivkonik » Вто Сеп 25, 2007 10:57 am

PayPAl дава някаква сигурност за връщане на сумата или част от нея, като в зависимост от ранга на търговеца и обема продажби, които прави тази сума може да е до $200 (за малки търговци и хора продаващи единични бройки стоки) или до $2000 за големи търговци с репутация. Аз предпочитам да пазарувам от хора, за които се гарантира голямата сума, но и там има изненади - като прочете мненията на купувачите човек и ще намери някой недоволен, понякога и с право!
Пинкбайк e рисков пазар в това отношение, по-рисков е от eBay.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот ddevil » Вто Сеп 25, 2007 12:18 pm

jivkonik написа:Пинкбайк e рисков пазар в това отношение, по-рисков е от eBay.


:agree:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта