Schwalbe Albert 2.25

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Schwalbe Albert 2.25

Мнениеот URNEST » Пет Окт 19, 2007 5:03 pm

Здравейте,
Някой да има впечатления от тази гума.Питам за "малкия" вариант.Ще се кара като задна предимно АМ - много въртене по асвалт, а на черно няма да я жаля много, затова ми трябват по дебелички стени, които не се преклъцват от камъни.Уж пише, че има защита Snake skin, но дали помага нещо?
Другата ми питанка е дали въобще я има във Веломания или седи само на картинка.
Ако някой има предложения за други гуми, коита са подходящи за написаното по-горе моля да сподели. :)
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Yavkata » Пет Окт 19, 2007 6:58 pm

Аз съм изключително доволен от Блек Джека на Швалбе 2.1. За мен това е перфектна задна гума за ХС с елементи на лек АМ. Пробвал съм 5-6 модела гуми от същия клас и отново ще сложа същата. Сега съм в търсене на "моята" предна гума :)
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Пет Окт 19, 2007 8:00 pm

Black Jack и аз имам, но и се прецака борда и се принудих да я махна.На мен също ми харесваше,но си е ХС гума и дотам.На големи камъни се гуми стабилност, освен това стената й не е достатъчно дебела и съм я прещипвал.
За предна в момента съм с Space 2.35, но това не си е ХС гума, все пак тежи 1 кило, но има прилично едър грайфер и доста дебелички стени(double defence).Забелязах, че на Albert грайфера е много сходен с този на Space и ако се държи по същия начин и не е с "найлонови стени" това ще е моята гума.
И моля не ми предлагайте ХС гуми, стилът доста се различава от ХС, като изключим дългите карания в града по шосе.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот ddevil » Пет Окт 19, 2007 8:15 pm

Аз съм с два Алберта и засега от краткото ми каране съм доволен от тях. По принцип се бях ориентирал към Ноби ник, но реших, че няма смисъл засега да давам повече пари за гуми и купих тези. Досега съм ги карал само по асфалт и малко в гора, но все още не на влажно/кал. По асфалт търкалят, но не много перфектно. Иначе из гора ми харесват като стабилност в завои, а и за ускоряване централният грайфер помага доста. Като цяло е ориентирана повече за гора/пръст, от колкото за асфалт, но не е и като да не става да се върти...по-добра е от Спейс да речем.
Виж Смарт Сам-а: има добро търкаляне и добър страничен грайфер, тя ще ти е по-добра за задна според мен. Аз си мислех да взема Смарт Сам задна и Алберт предна, но тъй като карането по черно преобладава, затова и взех Алберт за задна.
За момента гума с тях съм пукал само веднъж(задната), но в момента ги карам tubeless и беше на ниско налягане(спука се по средата,разбира се бозата залепи всичко,но усетих спукването)..дефакто спуках външна, а не вътрешна. Все още не съм правил снейк байт, но усещам вече 2-3 пъти как удрям шината на ръбове..няма спуквания така, че може би има някаква полза от този протектор(или бозата си върши работата тихо и бързо) :)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Kitolino » Пет Окт 19, 2007 8:38 pm

Много бързо си заминава на асфалт, за около 500км на BikeArea централният грайфер на гумата се изтърка. :dunno:
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот klmn » Съб Окт 20, 2007 6:29 am

И аз искам да си взема такава,само че 2,35 за кофти сезона,но във Веломания СФ нямат и в склада..някой да знае има ли някъде?
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Re: Schwalbe Albert 2.25

Мнениеот Yavkata » Съб Окт 20, 2007 6:55 am

URNEST написа: предимно АМ - много въртене по асвалт, а на черно няма да я жаля много

Това много въртене по хасвалт не бих го нарекъл точно типичен АМ, ама нейсе. Такава гума каквато търсиме май няма. Ето ги изискванията:
Сериозна защита срещу спуквания и прищипвания.
Тегло до 600 гр.
Яки и стабилни грйфери да държат на спускане , катерене и стабилни в завоя.
Централен грайфер улесняващ търкалянето по асфалт.
Матеряла да е достатъчно мек за да не се сурка като пластмаса по камъните.
Гумата да е устойчива на износване по асфалт.
и т.н.
А, да, и да струва до 30 лв. :)
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Съб Окт 20, 2007 11:11 am

Хмм не съм споменавал, че теглото ми е преоритет, просто на Albert много ми допадна.Все пак бих жертвал грамове стига да си заслужава.За цената на Albert знам, че е много приятна, но не съм заявил, че трябва да е около 30лв.
Бях се спрял да Kenda Nevegal, но се отказах защото грайфера е по-мек от стандартиния (50а предполагам), а и 1300грама ми се виждаше доста.Пък и нейното 2,35 м се вижда колкото (ако не и повече) от Максис 2,5, което не е за моята рамка.
За сега моя фаворит си остава Albert.Все пак за цената на 1 хубава гума мога да си взема два Alberta сменяйки ги по-на често. :)
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот rarekin » Съб Окт 20, 2007 1:44 pm

Continental Speed King 2.3 ProTection?
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот shepo » Съб Окт 20, 2007 11:48 pm

има ли ги тук вече?
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот rarekin » Нед Окт 21, 2007 1:58 am

Ако ги няма тук ( в България) ги има на други места ;) !
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот shepo » Нед Окт 21, 2007 10:57 am

:agree: :)
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот BikeArea » Нед Окт 21, 2007 1:52 pm

Kitolino написа:Много бързо си заминава на асфалт, за около 500км на BikeArea централният грайфер на гумата се изтърка. :dunno:


При това като предна !!!


От Little Albert наистина съм много доволен. С нея можеш да си извъртиш 1200-1300+ км, но имай предвид, че много от качествата й си заминават бързо бързо!

И...
Попрегледай си малко изискванията към търсената гума, 5 или 6 от тях си противоречат! ;)
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 94 госта