Избор на курбели

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на курбели

Мнениеот RunningWild » Сря Яну 16, 2008 10:16 pm

Карам предимно АМ, обичам и спусканията, но съм от Варна и се предполага, че не карам брутален даунхил :) и съм изправен пред следната дилема при избор на курбели:
Shimano Hone FC-M601
Shimano Hone FC-M600
FSA Moto-X
Truvativ Stylo 2.2 BG
Ще помоля за обективни мнения и без лигавни. Благодаря! :agree:
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот EmZo » Чет Яну 17, 2008 12:34 am

Аз лично, бих ти препоръчал Shimano Hone с трите плочи. От скоро карам с такива и съм много доволен, чудесна комбинация - от тегло и здравина. Освен мен, един приятел който кара по-агресивно от мен ги кара от повече време, също не е имал никакви проблеми. На външен вид, също най-много ми харесват. Незнам ти какво разбираш под АМ, но при моя АМ непременно ползвам активно и трите плочи. Ако карането ти включва по-дълги преходи и ако не малка част от тях, минава по шосе, обезателно комбинацията 44/32/22 е за препоръчване. Пример: 98% от маршрутите които карам във Врачански Балкан, включват връщане по шосе през Искърското дефиле, там на нещо по-малко от 42 зъба не бих карал, обаче, пък има и доволно количество баири които се качват на 22. Също така, разликата при превключването на предните скорости, в сравнение със старите ми курбели - Ацера е огромна, а предния дерейльор е същия. Доста приятно, безшумно и неусетно върви вригата по тях.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот RunningWild » Чет Яну 17, 2008 12:50 am

Често правя и дълги преходи и карам по шосе и затова мисля, че трябва плочите да са 3 броя :agree: Но пък баша преди няколко месеца разбрах колко би бил полезен, след като след едно падане венците ми се забиха доста свежарско в прасеца http://img81.imageshack.us/img81/2003/imgp3121mx2.jpg
Варианта с купуване на Хоун-а с 3-те плочи + баш отпада, защото никъде не видях да се продава само баш за Хоун :dunno: Тук идва идеята за FSA Moto (които са с 3 плочи) и отделно баш. За Хоун-а до сега чух само хубави неща и от хора, които са ги ползвали, а FSA никой до сега не е пробвал май... :dunno: Още нещо - ако купя Хоун трябва и да сменя веригата (със Срам съм в момента) и работата става дебела... Ето затова съм толкова затруднен. Иначе за красота Хоун-а нямат равни! ;)
Ще изчакам още някое мнение и предложение и тогава се надявам да реша.
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот EmZo » Чет Яну 17, 2008 1:45 am

Ами аз моите курбели ги карам именно с верига SRAM и си работят перфектно. А нали знаеш, че е най-добре верига и венци отпред и отзад да се сменят заедно. А иначе, ако много държиш, има вариант за тройка курбели HONE с баш. ЦЪК
Незнам колко е здраво конкретно това, но за да предпазва от съприкосновение на прасците със зъбите мисля че става.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот RunningWild » Чет Яну 17, 2008 2:11 am

Е, избрах вече :eyebrow: Deore LX :agree: Нищо от горепосочените, но все пак са на добра оферта. Мерси, EmZo ;)
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот EmZo » Чет Яну 17, 2008 3:51 am

Нека някой да ме поправи ако греша, но мисля че HONE и LX се различават, само по цвета и надписа :) Браво, със здраве да си ги караш. :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот RunningWild » Чет Яну 17, 2008 5:23 am

Благодаря ти!
Да, така е, нямат разлика :deal: Нямам търпение да ги сложа и да ги поблъскам (мъничко) :evil:
We are prisoners of our time... But we are still alive... Fight for the freedom, Fight for the right... We are RUNNING WILD!
Аватар
RunningWild
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 1:58 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот GECKO » Чет Яну 17, 2008 7:45 am

EmZo написа:Нека някой да ме поправи ако греша, но мисля че HONE и LX се различават, само по цвета и надписа :) Браво, със здраве да си ги караш. :beer:


При старите FC-M580 и FC-M600 наистина няма разлика във... външния вид, освен боята, но новите FC-M601 са по-добре изпълнени, с по-корава а и по-лека ос както и с едни допълнителни фтулки при педалите, защото 600 беше известен с изнизването на педалите при по-ектремно натоварване. Ако ще се кара надолУ MoTo-X са правилният избор, ако ще има преходи... всички други. Не толкова за 3-те плочи, освен ако няма да се състезаваш по равно или надолу ами заради тегло и всякакви други такива. Аз лично карам в момента FC-M600 на... 2 сезона и не съм имал ядове с тях никакви. Карах и FC-M601 един сезон на твърдака предимно по улиците и нагоре и ми бяха страшно комфортни предимно заради дължината, но не са ми дали повод за съмнения нито 600 нито 601
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 120 госта