Chamois Cream

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Chamois Cream

Мнениеот тучо чучо » Сря Яну 30, 2008 6:39 pm

От доста време си мисля да подхвана темата за този вид кремове, но все не ми остава време.
Ако някой е ползвал някакъв такъв продукт, моля да сподели впечатления.
Тъй като у нас не се продават, има ли алтернативен вариант, който е с подобни качества, или да поръчвам от вън?
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Яну 30, 2008 6:49 pm

Ползвам такъв на Assos - предимно през лятото и в случаите, когато съм планирал продължително каране и очаквам да ми се препОти гъзО от зор. :D

За кратко каране по хлад по-скоро няма смисъл да свикваш на това... според мен.

П.П. Пропуснах да спомена, че повече смисъл има за шосейка, където се става по-рядко от седлото
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Чет Яну 31, 2008 1:47 pm

При мен се явява известен проблем с протриване на местата, където тазовите кости контактуват със седалката. Без значение дали е студено, топло или горещо. Обикновено карането ми включва доста изкачвания, което неминуемо ме задържа дълго седнал, вследствие на което има леки или по-силни протривания на въпросните места.
Понякога използвам бебешки крем, който нанасям на кожата преди каране. Той е плътен, мазен, но се абсорбира добре и дори след няколкочасово каране оставя кожата мека и леко мазна така, че да не задържа вода. Което ме кара да се чувствам добре при изпотяване. :)
Въпроса ми е, колко е мазен chamois кремът? Пишат, че лесно се пере. И защо не се полага върху кожата, а върху "памперса"?
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Чет Яну 31, 2008 7:42 pm

Това с протриването... хм. Сигурно ти е много кльощав задника! :rofl: Сериозно - не знам клин с какъв тип "памперс" ползваш, но може би трябва да помислиш за модел с новите високотехнологични подложки с няколко типа материал с различни дебелини и еластичност в различните зони. Неколкократно по-скъпи са, но спорад задника ми си заслужават парите. Мога да те насоча към няколко такива модела.

Що се отнася до крема, този на Assos не е мазен в смисъла на бебешки крем - по-скоро бих го определил като влажен и хлъзгав. Хе-хе! Според мен мазането на памперса е останало от времената, когато подложките са били от естествена гюдерия, която след пране не я ли намажеш... жална ти майка!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пет Фев 01, 2008 11:01 am

TOYAGA
Би ли споделил малко повече за тези нови видове подложки за клинове? Производители, модели?!
Благодаря предварително! :thumb:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта