Колело за АМ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колело за АМ

Мнениеот sando g » Вто Фев 12, 2008 5:01 pm

Наскоро брат ми , който е 4ти клас се зариби да кара . Кара си леко АМ , некой път го водя на заобиколна и леки маршрути . За момента кара едно гадно кросче и реших да му купя колело за рожденния ден . Първоначално реших да е ХТ1 , ама като му го показах той каз , че иска мека рамка . Мислих ква рамка мога да му взема за тея пари и разбрах , че не мога да намеря нищо по-добро от стария Рам ФР , който в БАС е на цена около 200лв .
Сега въпроса ми е става ли тази рамка за нещо или да го убедя да си кара твърдак ?
пп.Ако има някакво значение какви ще са частите на колелото , смятам да направя следното : Купувам ХТ1 от бас , там ми прехвърлят частите и аз плащам цената на ХТ1-чката + ФР-а -цената на твърдата рамка !
Мерси предварително ! :)
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот chiMol » Вто Фев 12, 2008 5:08 pm

Ако толкова държи на мека рамка мисля ,че стария фр с триъгълната задница е доста стабилна рамка и ще се получи дъбро АМ колелце а й ще е ново а новото си е ново ;)
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот teoROAD » Вто Фев 12, 2008 5:20 pm

Изображение

Намам мнение по въпроса ,но мисля че става дума за тази рамка :)
teoROAD
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 8:11 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот kotka12 » Вто Фев 12, 2008 6:13 pm

по отношение на същата рамка
за която едно време и аз имах чудене
цитирам C_Mo
"Добра за начална мека рамка"
предполагам, че понеже брат ти е лекичък
ще е добре за него
ама тая работа с клатенето при педалиране
май няма как да я избегнеш
мисля обаче, че е по-добре докато е малък да кара твърдак
за да си ошлайфа техниката ;)
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот sando g » Вто Фев 12, 2008 6:13 pm

teoROAD написа:Изображение

Намам мнение по въпроса ,но мисля че става дума за тази рамка :)

Да,за тази рамка става въпрос . ChiMol Мерси за мнението !Котка 12 :agree: Мерси ! Сериозно се замислям за твърдак . :)
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот M1010X » Вто Фев 12, 2008 6:21 pm

И аз бих ти препоръчал да вземеш твърдак. Едно приятелче имаше такава рамка преди години (когато излезе) и не съм впечатлен нито от работата й, нито от теглото.

ХТ и после направо АМ :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот mitakaman » Вто Фев 12, 2008 7:13 pm

Питай го дали ф4 му харесва.... според мен като за четвътокласник ще е добро начално колело тъкмо да се учи как да се оправя като почнат да му се чупят частите. ;)
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Redhat » Вто Фев 12, 2008 7:35 pm

mitakaman написа:Питай го дали ф4 му харесва.... според мен като за четвътокласник ще е добро начално колело тъкмо да се учи как да се оправя като почнат да му се чупят частите. ;)


Ако ще е до харесване, да му 'зема там едно такова с два 'мортисьора и две диско'и за двеста ле'а, хем по-еФтино, хем по-бързо ще почне да се учи "как се оправя".

Още един глас за твърдак. Ако си се спрял на HT1, това което може да смениш от оригиналния монтаж - gripshift командите с палцови такива.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Фев 12, 2008 7:40 pm

Определено твърдак. Тъй като е само 4ти клас ще бъде по-добре колелото да е възможно най-леко.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот sando g » Вто Фев 12, 2008 7:42 pm

mitakaman написа:Питай го дали ф4 му харесва.... според мен като за четвътокласник ще е добро начално колело тъкмо да се учи как да се оправя като почнат да му се чупят частите. ;)

Извинявам се но рамката е пълен боклук ! Карах такава - разлуфтени кобилици , леко пукната чейнстей и т.н. Няма да направя същата грешка пак!
Redhat
:) :agree:
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот mitakaman » Вто Фев 12, 2008 7:56 pm

Ми по принцип съм за твърдак обаче някак си не можеш да ме убедиш, че дете което е 4ти клас ще разбере защо твърдака е по-добре... а все пак ако не му е интересно няма да кара ....
Колко е висок ? Какъв стил най му харесва ? Отговорете си ти и той на тези въпроси конкретизирай търсенето и ще получиш по-ясни отговори. :agree:
Последна промяна mitakaman на Вто Фев 12, 2008 8:14 pm, променена общо 1 път
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот sando g » Вто Фев 12, 2008 8:09 pm

mitakaman написа: а все пак ако не му е интересно няма да кара ....

Човек , не става дума да му е интересно да кара , защото не е на ниво - каране в парка ! Той вече се е зарибил , хванало го е и всеки ден кара . Учи се с всеки изминат ден . Честно казано мисля , че ще ви прозвучи странно , но той вече е за почнал да мисли по ''нашия начин'' нищо че е само на 10 . Най малкото аз като бях на десет неможех да дигна предна , пък той прави чисто оли ! Ама малко май се отклонихме от темата ...
Говорих с него и той каза , че може да е и твърдак , няма нищо против твърдо колело .
Ок . Сега вече въпроса е клаймър или ХТ1.2 ? :beer:
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Фев 12, 2008 9:21 pm

Бъди по убедителен за твърдака.Нека започне с него, пък по нататъкато се ориентира ще има и смени на колелетата. Това е неизбежно.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот fefooo » Вто Фев 12, 2008 9:45 pm

sando g написа:Ок . Сега вече въпроса е клаймър или ХТ1.2 ? :beer:

Aко това е въпроса, трябва да прецените кое кара повече - нагоре или надоло. Ако кара повече надоло да взема клаймър че таман ще му е по удобно(Не помня колко съм бил висок на 10, ама надали е повече от 1.50) - 14.5 е се пак ;) А ако си пада XC да му зимай HT2 и таман като го хване пубера и стане дълъг ще му е по удобно.

---

Едит+П.П: Сега видях к'ва тъпня съм написъл - на 10 надали ще го хване пубера, ама ги има и такива ;) А пък и тогава може да му се сменят интересите....
Изображение
Аватар
fefooo
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 10:21 pm
Местоположение: Варнъ

Мнениеот sando g » Вто Фев 12, 2008 9:54 pm

fefooo написа:
sando g написа:Ок . Сега вече въпроса е клаймър или ХТ1.2 ? :beer:

Aко това е въпроса, трябва да прецените кое кара повече - нагоре или надоло. Ако кара повече надоло да взема клаймър че таман ще му е по удобно(Не помня колко съм бил висок на 10, ама надали е повече от 1.50) - 14.5 е се пак ;) А ако си пада XC да му зимай HT2 и таман като го хване пубера и стане дълъг ще му е по удобно.

---

Едит+П.П: Сега видях к'ва тъпня съм написъл - на 10 надали ще го хване пубера, ама ги има и такива ;) А пък и тогава може да му се сменят интересите....

Попринцип кара повече надолу , ама има го и АМ елемента да се качи до горе и да се спусне . Мисля че ХТ1чката е с по-готини части и за това иначе по размер май катерача е по-подходящ . Ако му купя ХТ1 ще е 16''. :beer:
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот mitakaman » Вто Фев 12, 2008 10:03 pm

А ако промените конфигурацията на клаймъра... смисъл тази на хт1 наистина е по-добра, обаче ако брат ти е по-нисък (едва ли на 10 е кой знае колко висок като знам братовчед ми...) надолу може да му е неудобна :confused:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Redhat » Вто Фев 12, 2008 10:20 pm

sando g написа:Ок . Сега вече въпроса е клаймър или ХТ1.2 ? :beer:


Аз бих заложил на HT1 защото:

1. Рамка
1.1.По-лека е, което е немалко предимство.
1.2. Дори и да не е по-здрава, все пак не може да очакваш кой знае какво натоварване от 10 годишно дете.

2. Компоненти
2.1. Командите не са комбинирани (както посочих по-горе, добре е да се сменят с палцови). Лостчетата са FR5 (леки, къси, удобни за ползване с един пръст) - при клаймъра са комбинирани, с тегави лостчета.
2.2. Вилките и при двата велосипеда са начален клас, но все пак бих предпочел RS
2.3. Лапа, кормило, колче труватив - клаймъра предлага Зуум
2.4. Спирачки Avid SD3 (HT1) - TEKTRO (climber)
2.5. Средното движение е на шлици, при клайъра е квадрат.
2.6. Курбелите са Труватив, при клаймъра е сънтър.
2.7 Веригата при HT1 e с powerlink, което предполага по-лесна профилактика.
2.8 Шините са Alex Rims, срещу безименни (Weinmann?!?) при клаймъра
2.9 Гуми - MAXXIS vs CST


Това е по бегли спомени. Главините може би са по-слаби при HT1, при клаймъра предната е с възможност за монтиране на диск, ама това да ти е кахъра.

Цените са съпоставими 600 HT1 vs 500 Climber.

edit: то докато го напиша тоя ферман и той станал безпредметен
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот AiR » Вто Фев 12, 2008 10:50 pm

Друг вариант е също да се сглоби колело. Взимаш недостатъците на двата велосипеда и блуждаеш. ;)
Аватар
AiR
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 2:42 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот fefooo » Вто Фев 12, 2008 11:12 pm

ООоОО извинявам се че не съм се дооточнил. Аз само като за рамки говорех... За коплектовката съм съгласен, че на HT I и много по добре(очевидно е). За кламера мога да кажа от личен опит че базовите му части са голяма шитня. Но при мен неше "първоначална ниска инвестиция, с постепенно надграждане". Сега от оригиналното са останали само рамката вилката и курбелите...
Изображение
Аватар
fefooo
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 10:21 pm
Местоположение: Варнъ

Мнениеот botzi » Сря Фев 13, 2008 10:30 am

fefooo написа:ООоОО извинявам се че не съм се дооточнил. Аз само като за рамки говорех... За коплектовката съм съгласен, че на HT I и много по добре(очевидно е). За кламера мога да кажа от личен опит че базовите му части са голяма шитня. Но при мен неше "първоначална ниска инвестиция, с постепенно надграждане". Сега от оригиналното са останали само рамката вилката и курбелите...


Определено варианта с "първоначална ниска инвестиция и после надграждане" излиза доста по-скъп от варианта готов свестен байк. Аз също съм за Рама, но ако покарва и надолу може би ще трябва да се замислиш за дискови спирачки, а ХТ1 варианта е със V brake. Някога и аз надграждах Клаймбър, и хвърлих доста пари за подмяна на почти всички части. И все пак зависи с какъв бюджет разполагаш - това е най важното ;)
botzi
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 8:56 pm
Местоположение: Gabrovo

Мнениеот Krismars » Сря Фев 13, 2008 11:13 am

Така да взема и аз да се изкажа. Според мен за него е най-добре ХТ1. Стандартния монтаж смятам, че ще му е перфектен. Ако регулира редовно спирачките и всичко смятам, че колелото ще му е перфектно. Евентуално ако сложи един башгард отпреде, ще си спести доста ядове със скъсани панталони и т.н. Не вярвам да е повече от 1.60, така, че 16" може и да му дойдат перфектни за въртене. Също така една ролка /а.к.а. чейн пинч/ е едно от задължителните неща, тъй като веригата много шава. За вилката евентуално ако доплатите за Джей 2 би било по-добре заради маслото. Ако не се блъска няма проблеми, един приятел я блъска около 3 месеца и и изтече маслото, ама той тежи и кара, та смятам, че за човек, който сега се захваща и започва да кара би му свършила добреа работа. Евентуално да смените задната гума с някаква 2.35. тъй като стандартната 2.1 на повечето е хай ролър се пука и прищипва твърде лесно, дори и с максис фрирайд вътрешни, затова едно доплащане за гума с по-голям балон би било обосновано, повече от максис 2.35 не влиза. Друго което се сещам е лапата, вземете го с най-късата, за да му дойде добре.
Сега малко за клаймъра, както каза Фефо от неговия начален монтаж не е останало почти нищо, тъй като частите са зле. Верно, че е начален клас, но според мен покупката на хт1, дори в стандартния си монтаж е по-добра, тъй като за 100-тина лева отгоре получаваш доста добро колело за крос кънтри. Успех с покупката!
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Teodor40 » Сря Фев 13, 2008 11:36 am

Redhat написа:
sando g написа:Ок . Сега вече въпроса е клаймър или ХТ1.2 ? :beer:


Аз бих заложил на HT1 защото:

1. Рамка
1.1.По-лека е, което е немалко предимство.
1.2. Дори и да не е по-здрава, все пак не може да очакваш кой знае какво натоварване от 10 годишно дете.

2. Компоненти
2.1. Командите не са комбинирани (както посочих по-горе, добре е да се сменят с палцови). Лостчетата са FR5 (леки, къси, удобни за ползване с един пръст) - при клаймъра са комбинирани, с тегави лостчета.
2.2. Вилките и при двата велосипеда са начален клас, но все пак бих предпочел RS
2.3. Лапа, кормило, колче труватив - клаймъра предлага Зуум
2.4. Спирачки Avid SD3 (HT1) - TEKTRO (climber)
2.5. Средното движение е на шлици, при клайъра е квадрат.
2.6. Курбелите са Труватив, при клаймъра е сънтър.
2.7 Веригата при HT1 e с powerlink, което предполага по-лесна профилактика.
2.8 Шините са Alex Rims, срещу безименни (Weinmann?!?) при клаймъра
2.9 Гуми - MAXXIS vs CST


Това е по бегли спомени. Главините може би са по-слаби при HT1, при клаймъра предната е с възможност за монтиране на диск, ама това да ти е кахъра.

Цените са съпоставими 600 HT1 vs 500 Climber.

edit: то докато го напиша тоя ферман и той станал безпредметен


Бате, не знам от къде го имаш тоя рейтинг, но се смазваш от глупости.
По 1.2- в пъти по-здрава е лаймбера.
компоненти- явно говориш доста на изуст, защото при ниското оборудване на двата модела ХТ1 дори е без нито една дискова, с грип шифтове за скоростите и т.н., а цените са съответно 500 за Драг-а и 600 за ХТ1. Вилката на Клаймбер-а в този случей е по-добра.
Какви безименни шини(Remerx Dragon са), какъв палър линк. Ти знаеш ли, че това въпросно звено на веригата е 2,5 ли 3лв!

Отделно, ти виждаш ли дете на 10, да застане на ХТ1 ?!?! Няма как да стане. Съмнявам се и 140 да е високо. Това е трети клас в училище!

И за да не излезе, че говоря глупости:

http://www.dimibike.com/product_info.ph ... 993b0d144f

http://www.dimibike.com/product_info.ph ... 610f979d71
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Krismars » Сря Фев 13, 2008 11:44 am

Teodor40 написа:.........

Добре, ама поне командите на Хт1-то не са комбинирани, съответно при желание могат да се надградят, съответно колелото идва със спирачки Авид, а не тектро, разликата е огромна, лостчетат също са добре. Имам чувството, че се подвеждаш по картинката, ама в описанието пише, че Катерача е без диск, а с преден в-брейк. За здравината не виждам смисал да коментираме сматам, че дори и по-здрава за него няма смисал от Катерач. Добре, а факта, че веригата е Срам, на Катерача е КМЦ, веригата на хт-1то е под-добра. Всъщност колко е високо детето, аз си спомням около 4-ти клас как с 15" ми Москито ми беше добре.
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Teodor40 » Сря Фев 13, 2008 12:06 pm

Krismars написа:
Teodor40 написа:.........

Добре, ама поне командите на Хт1-то не са комбинирани, съответно при желание могат да се надградят, съответно колелото идва със спирачки Авид, а не тектро, разликата е огромна, лостчетат също са добре. Имам чувството, че се подвеждаш по картинката, ама в описанието пише, че Катерача е без диск, а с преден в-брейк. За здравината не виждам смисал да коментираме сматам, че дори и по-здрава за него няма смисал от Катерач. Добре, а факта, че веригата е Срам, на Катерача е КМЦ, веригата на хт-1то е под-добра. Всъщност колко е високо детето, аз си спомням около 4-ти клас как с 15" ми Москито ми беше добре.

Такава КМЦ верига карам на колелото с което се спускам и нямам проблеми, а не го жаля, повярвай ми. Видях, че клаймбера не е с дискова. И ХТ1 15-ка мяй няма. Представи си само позата на детето зад кормилото на рам-а! Нелепо е, и с тази дълга лапа просто да не говорим.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Krismars » Сря Фев 13, 2008 12:10 pm

Казах, че с 15" ми беше добре, ако човека каже колко е високо, ще разберем дали 16", ше му е добре или не. За лапата, казах, че ще трябва да я сменят с по-къса съответно има 60мм на труватив ХР.
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот kotka12 » Сря Фев 13, 2008 12:17 pm

оформя се спор
при положение, че няма никакви конкретни данни
за ръста на хлапето :dunno:
освен това на акъла ли ви е
с какво темпо растат на тая възраст ;)
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Redhat » Сря Фев 13, 2008 12:24 pm

Teodor40 написа:Бате, не знам от къде го имаш тоя рейтинг, но се смазваш от глупости.


Благодаря за доверието батьовото, вие ми определяте рейтинга

Redhat написа:Аз бих заложил на HT1 защото:
1. Рамка
1.2. Дори и да не е по-здрава, все пак не може да очакваш кой знае какво натоварване от 10 годишно дете.


Teodor40 написа:По 1.2- в пъти по-здрава е лаймбера.


Чете се „клаймър“ леймБър такъв:) И прочети какво съм написал, пък тогава плюй.

Redhat написа:Това е по бегли спомени.


Teodor40 написа:явно говориш доста на изуст


Наизуст се пише слято. И съм написал, че говоря по спомени.

Redhat написа:Спирачки Avid SD3 (HT1) - TEKTRO (climber)


Teodor40 написа:ХТ1 дори е без нито една дискова,


И при двата велосипеда няма нито една дискова (май някой е гледал картинката;))

Redhat написа:Командите не са комбинирани (както посочих по-горе, добре е да се сменят с палцови)



Teodor40 написа: с грип шифтове за скоростите и т.н., а


Ъхъ

Redhat написа:Цените са съпоставими 600 HT1 vs 500 Climber.


Teodor40 написа:цените са съответно 500 за Драг-а и 600 за ХТ1.


:)

Redhat написа:Вилките и при двата велосипеда са начален клас, но все пак бих предпочел RS


Teodor40 написа:Вилката на Клаймбер-а в този случей е по-добра.


Би ли се обосновал? Пише се случай.

Redhat написа:2.8 Шините са Alex Rims, срещу безименни (Weinmann?!?) при клаймъра


Teodor40 написа:Какви безименни шини(Remerx Dragon са)


Единствената критика която приемам. Миналата година като пазарих клаймър не беше с ремерекс.

Teodor40 написа:какъв палър линк. Ти знаеш ли, че това въпросно звено на веригата е 2,5 ли 3лв! :


Знам. Говорим за стандартна окомплектовка все пак. И се чете пауърлинк.

Teodor40 написа:Отделно, ти виждаш ли дете на 10, да застане на ХТ1 ?!?! Няма как да стане. Съмнявам се и 140 да е високо. Това е трети клас в училище!


Разликата между клаймър и HT1 16'' е 1,5'' т.е. 3,8 см, едва ли е толкова много.

Teodor40 написа:И за да не излезе, че говоря глупости:


Малко така излиза батьовото, ама хайде, плувай...

@Kotka12: :agree:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот Teodor40 » Сря Фев 13, 2008 2:02 pm

Ти по-дребнав не може да си. Колко пъти да кажа, видях че клаймбера няма дискова за тази цена още в началото. И искаш да ми кажеш, че ХТ1 не е с коренно различна геомертия, която става за дребни колоездачи и стил АМ така ли?

Като се зачетеш, ще установиш, че окомплектовката, за която ти говориш по-горе, е доста над 500-те лева, които струва клаймбера. От което излиза, че наистина си писал глупости. То и драг има за 1000 лева добра окомплектовка нали? Аре плувай ти!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Redhat » Сря Фев 13, 2008 2:20 pm

Teodor40 написа:Ти по-дребнав не може да си. Колко пъти да кажа, видях че клаймбера няма дискова за тази цена още в началото. И искаш да ми кажеш, че ХТ1 не е с коренно различна геомертия, която става за дребни колоездачи и стил АМ така ли?

Като се зачетеш, ще установиш, че окомплектовката, за която ти говориш по-горе, е доста над 500-те лева, които струва клаймбера. От което излиза, че наистина си писал глупости. То и драг има за 1000 лева добра окомплектовка нали? Аре плувай ти!


Ааа, мога, мога;)

За геометрия никой нищо не е казвал, ставаше въпрос за размер.

Относно спирачката видях какво си видял... на картинката.

Говоря тъкмо за окомплектовките на двата велосипеда, чиито цени са споменати. Ако се зачетеш по-горе, ще установиш.

Аллах, аллах... :bowdown:

Други въроси?

:goldfis:

@sando g: Извинявам се, че темата ти стана поле за изливане на междуличностна помия. :peace:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот sando g » Сря Фев 13, 2008 4:34 pm

Брат ми е висок метър и 40 и май за неговия ръст макса за размер на рамка е 15'' . Но някой от следващите дни мисля да го заведа в БАС - там ще имат поне 1 ХТ1 16'' . Колкото за окомплектовката реших да се охарча малко и да му зема ХТ1.1 , демек с 2 бб5 160 . И незнам за клаймара , но вече отиваме в малко по-високия ценови ценови клас , така че,
ХТ1.1 вс Асалт 2007 :D
Искам да благодаря на всички за отговорите !
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Следваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта