Manitou Black.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Manitou Black.

Мнениеот DH_MaNqK » Пет Фев 15, 2008 11:45 pm

Искам да попитам от каде може да си купа такава вилка,как работи и какви пари е .Аз съм от София. Карам лек ДХ и FR колелото ми е Драг клаимбар,и колко голъам диск може да се сложи на тази вилка.
skype: bulgarina92
email:[email protected] София
Аватар
DH_MaNqK
 
Мнения: 89
Рейтинг: 739
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:24 am
Местоположение: Bulgerian

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пет Фев 15, 2008 11:53 pm

Ako искаш да получиш смислени и хубави отговори на 1-во място се научи да пишеш грамотно ;)
2-ро krismars имаше такава- Мanitou Black Comp, питай него ;)
Той каза, че вече не се продавала, била до 05 година само
:offtopic:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Krismars » Съб Фев 16, 2008 12:06 am

Така, първо тази вилка не е за Спускане и Фрирайд. Второ работи доста добре, ама не е за скачане. Трето вилката е за ХЦ. Четвърто, зависи от поръчителя, тъй като Комп беше ОЕМ вилка и съответно каквото са поискали да има вътре, това е имало. Четвърто, имах вилката само 2 месеца, беше си със сменено масълце, работеше добре, обаче пружината не бе6е за мойте килограми и все пак работеше задоволително. Пето ползвай търсачката, има писано за тая вилка. Шесто вилката е добра, ама е за кроскънтри. Успех иначе. А и е стабилна, 185 мм диск, не и влияе зле. За цената си смятам, че е била доста добра, сега за тея пари може да се вземат и по-добри вилки. :agree:
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот stan40 » Съб Фев 16, 2008 11:56 am

Вилката е доста добра за АМ/ХС стил,аз я ползвам точно за тези стилове и за 3500 км до сега съм нямал проблеми има къде да се сервизира и за парите си е добро решение,става както за В-брейк така и за дискова спирачка към стандарта РМ но не препоръчвам повече от 185 мм диск.За това което ти искаш да е ползваш просто забрави само ще си навлечеш проблеми и ще я съсипеш ориентирай се към нещо друго.

Успех :beer:
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Мнениеот Nymphetamine » Съб Фев 16, 2008 12:29 pm

Човека надали ще може да я подложи на всичко това и ибщо взето приказките за лек DH и FR се свеждат до покупката на АМ продукт, а карането е далеч от пределните възможности на вилката.
По мое мнение, Manitou Black не е типична XC вилка и предразполага към малко повече ексеции и волности в карането, би понесла малко повече тормоз. Но НЕ Е направена за мятане, скачане, "блъскане".
Като страничен наблюдател мога да кажа, че се сгъва... повече от Judy J3, с която я сравнявах навремето.
Като тип вилка (не намесвам характеристики като качество и полезност на работата или "performance"), бих я наредил до Revelation и Recon. Пак повтарям, за качеството на работа не мога да кажа нищо, но като тип и, предполагам здравина, са горе-долу на едно ниво.
Помисли, обаче, сериозно над възможността завбъдеще да я товариш повече от колкото може да понесе, защото ще е неоправдана покупка. Ако я има тази вероятсност, по-добре посъбери малко повече пари и се поогледай за някой Pike втора употреба. Липсата на 20мм ос определено е минус, защото се наблюдават явления като сукане, което би могло да бъде доста неприятно в определен момент от карането.
Като цяло, бих могъл да кажа, че вилката ще ти свърши работа, стига да се вместваш или поне рядко да излизаш от описаните в гаранционната карта условия за употреба, изключващи тежките стилове като Freeride. Проблем може да бъде сукането, ако успяваш д аподложиш вилката на такова терзание и да го усетиш по завоите.
Като работа не мога да я коментирам, но визуалните ми впечатления са за много по-гладка работа в сравнение с по-евтините вилки със същите условия за употреба.
И все пак, прецени си, ако смяташ да я подлагаш на по-големи натоварвания, по-добре помисли за нещо по-сериозно.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот dh--zone » Нед Мар 02, 2008 1:40 pm

карал съм Black-a - супер работи, може би най добре от всички вилки които съм имал...

Май модела го няма вече
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта