Кой от двата вида велосипеди предпочитате и защо?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Кой от двата вида велосипеди предпочитате и защо?

Мнениеот nikste » Вто Юни 17, 2008 5:49 pm

Кой велосипед според вас е по-добър.
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... =23&lang=2

или този:
http://www.ridespot.net/product_info.ph ... ts_id=1689

Също така кажете ми какво ви е мнението за този Скот:
http://www.scott-bg.com/scott2008/index ... PRODUCT=37
Аватар
nikste
 
Мнения: 248
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:53 pm

Мнениеот Antares » Вто Юни 17, 2008 6:32 pm

Относно цялостната геометрия не мога да кажа нищо компетентно, но веднага ми прави впечатление, че от посочените велосипеди само RAM AM е с права седалкова тръба. Ако в плановете ти е включено и да катериш и да спускаш - след време можеш да станеш, като мен, любимец на папараците с двете седалкови тръби...
Тоест - кривата седалкова тръба ти ограничава амплитудата на колчето - тоест степента до която можеш да вдигнеш или спуснеш колчето и съответно седалката. Мога да кажа също, че АМ е с по-висококласова вилка от останалите модели. Сравнение между SRAM и Shimano не смея да правя, за останалите компоненти по-добре компетентните хора да се изкажат...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Кой от двата вида велосипеди предпочитате и защо?

Мнениеот ACID BURN » Вто Юни 17, 2008 6:51 pm

nikste написа:Кой велосипед според вас е по-добър.
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... =23&lang=2

или този:
http://www.ridespot.net/product_info.ph ... b61aefafb7

Също така кажете ми какво ви е мнението за този Скот:
http://www.scott-bg.com/scott2008/index ... PRODUCT=37


Ники... нали ти казах нещо бе човек?!Ти май не ме вземаш насериозно....Казах ти, че АМ-а е най-доброто за тея пари... :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Admin » Вто Юни 17, 2008 6:56 pm

@nikste
Велосипедите, които си посочил, не са от еднакъв тип. Достатъчно е да погледнеш хода на задното окачване и вилката, за да го разбереш. Нямам време да ровя за геометрията на Scott-овете, но съм убеден, че е доста по-различна от тази на АМ-а. Ако караш предимно крос-кънтри, двата модела на Scott би трябвало да са ти по-удобни, а ако искаш да ги сравниш с модел на Ram в този ценови клас, това би била някоя модификация на XC2.
Ако в карането (нагоре-надолу) ти харесват най-много спусканията, тогава има смисъл да мислиш за велосипед като Ram AM или друг от този тип.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nikste » Вто Юни 17, 2008 7:03 pm

Admin написа:@nikste
Велосипедите, които си посочил, не са от еднакъв тип. Достатъчно е да погледнеш хода на задното окачване и вилката, за да го разбереш. Нямам време да ровя за геометрията на Scott-овете, но съм убеден, че е доста по-различна от тази на АМ-а. Ако караш предимно крос-кънтри, двата модела на Scott би трябвало да са ти по-удобни, а ако искаш да ги сравниш с модел на Ram в този ценови клас, това би била някоя модификация на XC2.
Ако в карането (нагоре-надолу) ти харесват най-много спусканията, тогава има смисъл да мислиш за велосипед като Ram AM или друг от този тип.

Еми добре, ти кое би си взел, някоя модификация на ХС2 или някой от моделите на Скот, които съм посочил?

ПП: Еми Сашо, пуснаха ми пак муха в главата и сега сега пак се двоумя
Аватар
nikste
 
Мнения: 248
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:53 pm

Мнениеот XEK » Вто Юни 17, 2008 7:39 pm

nikste, брат зависи какво ще се кара...по-горе ти обясниха...рам ам-то не е хс колело, ако ще карам хс ще си взема конкретно хс колело примерно аспекта предполагам, че двата скота са по-леки, което все пак е важно за хс райдинга ;)
на въпроса в заглавието от трите бих си взел ам-то,
заради по-готините части, а и дизайнът повече ми харесва :beer:

edit: и аз помислих двата скота за хс, после видях поста на outfaced
Последна промяна XEK на Вто Юни 17, 2008 7:45 pm, променена общо 6 пъти
Аватар
XEK
 
Мнения: 755
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Вто Юни 17, 2008 7:40 pm

@Admin
щях и аз да река, че са за ХС, ама кат видях колко тежат ... :crap:
в крайна сметка става дума за endurance, каквото и да значи това :D
Изображение
скот вкарват няква категория м/у АМ и ХС :dunno:
и аспект-а като геометрия не е много далече от АМ-а
Изображение
при всички положения височината на средното е доста по добра :)
предполагам и зданицата е по здрава :dunno:
само тия измислени шокове ... незнам де, може и да си рабоят и сигурно си работят, ама не може да си сложиш друг ако решиш
и цената на спект-а е 2350 и тогава раликата с РАМа става чувствителна и стигаме до класическата дилемата - българско с по добър монтаж с/у марково с по калпав
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nikste » Вто Юни 17, 2008 7:44 pm

outfaced, защо смяташ, че монтажа на Скот е по-калпав? Само заради шока или имаш нещо друго предвид?
Аватар
nikste
 
Мнения: 248
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:53 pm

Мнениеот outfaced » Вто Юни 17, 2008 7:48 pm

ааа, не ме разбирай погрешно ... то и АРИО-то не е върха на сладоледа, ама може да се смени по вкус, желание и възможности :) ... а при скота май не съвсем

пък и ТОРА-та е по добре от ДАРТ
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Вто Юни 17, 2008 8:26 pm

Ако цената на Aspect-а наистина е 2350лв., тогава бих го сравнил с Ram XC2.1 (2399лв.) и разликата в компонентите наистина става чувствителна, а дилемата е описана много добре от outfaced, а пък отговорът й всеки сам трябва да го намери според приоритетите си. Аз лично при така поставени условия бих избрал ХС2.1, но няма гаранция, че това ще е подходящият избор и за nikste.

@nikste
У нас положението все още е такова, че повечето хора (и аз също) могат да ти дадат съвет и информация от личен опит предимно за българските марки и много по-малко за чуждестранните. Затова не се учудвай, ако Ram води по брой "гласове". И все пак нашите критерии и предпочитания не са твои, така че ако имаш мерак да пробваш някой от моделите на Scott, действай! И после кажи как е ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nikste » Вто Юни 17, 2008 8:40 pm

Admin, наистина виждам, че мненията на хората клонят към Рам и то може би защото наистина е по-масовата марка от качествените. Подозирам, че цената на Скота може да е висока и от марката, но все ми се струва, че техните части са по-качествени.

Човека от магазина ми каза, че ако искам може да ми сглоби Скот, негова конфигурация, която каза, че е по-добра от таза на Рам АМ2 и се продава добре, а е на същата цена. Понеже не съм сигурен дали е така се допитах и до вас. Все още остава да се двоумя и се надявам някой да каже малко повече за Скотовете. Ако не, както казва Admin като си купя ще трябва аз да си кажа мнението :)
Аватар
nikste
 
Мнения: 248
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:53 pm

Мнениеот luditemu6ici » Чет Юни 19, 2008 11:08 pm

скота е много по грозен ама аз съм пристрастен сКоро ше си зимам АМ
I climb to the top just to ride to the bottom
Аватар
luditemu6ici
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1118
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 4:24 pm

Мнениеот demony » Чет Юни 19, 2008 11:33 pm

аз лично бих предпочел АМ-а .... доста се изписа в темата и мисля че за парите си то е удачен избор! Доказал се е като модел и сполучливост ;) това че е българско нищо не значи... Лично според мен както в Китай си има китайско ии китайско така и в България има българско и българско!Просто единия тип е насочен към един тип потребители другия към друг :)

Също не е лошо да помислиш и за гаранционната подръжка на скота след като го закупиш как ще е..... да не стане така че да си без колело дълго време заради някакъв малък проблем ... :)
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stancho » Пет Юни 20, 2008 7:49 am

nikste написа:Admin, наистина виждам, че мненията на хората клонят към Рам и то може би защото наистина е по-масовата марка от качествените. Подозирам, че цената на Скота може да е висока и от марката, но все ми се струва, че техните части са по-качествени.

Човече вилките са от един и същ пройзводител а Срам и Шимано са лидери на пазара и не продават боклуци. Така или иначе имаш 2 години гаранция със РАМ-а и хубав сервиз (казват, че в байк център-а малко пре***ват колелата). Та качеството и на двата е еднакво добро (без грешка), а относно какво получаваш - РАМ ще ти предложат доста повече отколкото Скот за дадената сума. ;)
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот outfaced » Пет Юни 20, 2008 10:01 am

стига сте го хвалили тоя АМ :) ... има си основателни причини да е по евтин от Скот (рамката...)

какво значи че е доказал се ... то няма конкуренция на нашия пазар на практика
какво значи че качеството едобро ... да сглобката е добра, което не пречи обаче геометрията да е леко кофти, конструкцията да не е съвсем домислена и материалите да не са съвсем каквито трябва ... осбенно отзад ;)

което не му пречи да се кара ... просто всяко нещо с плюсовете и минусите си

да поясня .. карам АМ :) ... за толкос пари, толкос
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пет Юни 20, 2008 11:38 am

А за коя рамка на Скот говориш ако не е тайна? :popcorn:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Stancho » Съб Юни 21, 2008 7:15 pm

Ми аз съм АМ-а ми правя ДХ спускания и в същия момент е много приятно движението с него в града или на по-равничките пътеки. С правилните настройки дори и АМ2 е супер. Но все пак кой както предпочита.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот demony » Нед Юни 22, 2008 11:52 pm

Stancho написа:Ми аз съм АМ-а ми правя ДХ спускания и в същия момент е много приятно движението с него в града или на по-равничките пътеки. С правилните настройки дори и АМ2 е супер. Но все пак кой както предпочита.


за всеки Dh спусканията са различно понятие... и то доста разтегливо... но АМ като цяло не му е това предназначението и ако ти е мил живота както и колелото НЕ трябва да бъркаш АМ с DH .... наистина има нещо общо все са в планината но като се сетя само за шока на АМ не знам дали би издържал на аграрщината на DH .... а и не само шока де... самата рамка не е проектирана за такъв стил каране...тук не става въпрос за настройки... настройките ги има и те са за да може максимално да настроиш колелото според желанието си...Но с настройки неможе да направиш едно колело да става и за AM XC DH .... Но както outfaced каза ... за толкова пари толкова! И си е точно така за парите колелото си е екстра за стила към който е ориентирано :)
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stancho » Пон Юни 23, 2008 9:02 am

Така е спор няма. Но за начинаещ и не много тежък човечец АМ става за ДХ (не професионално и не по най-тежките пътеки).
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта