Имам нужда от съвет относно две рамки.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Имам нужда от съвет относно две рамки.

Мнениеот XeDoX » Вто Ное 04, 2008 8:25 pm

Здравейте.
Започвам да обмислям за смяна на HT2-то със мека рамка...започват и колебанията.Първия вариант е Ram AM.Останах с впечатлението,че е много приятна рамка за цената си,изпитана и достатъчно здрава.По думите на един съфорумник знам,че XC моделите на рам не се свиват при въртене.При АМ също ли го има това нещо или геометрията на allmountain велосипедите не го позволява ? Другото което ме интересува за АМ - колко тежи ? Това е общо взето първия вариант. Вторият вариант е отворен.Спрял съм се за сега на тази BMC рамка.Не успях обаче да намеря много информация за нея - колко тежи,максимален допустим ход на вилката и като цяло за какъв стил е(в магазина е дадена като AM рамка но...не мога да се доверя напълно).Ако някой знае нещо повече за рамката би ми било от полза.
Друго чудене имам за шоковете.Какъв е модела на fox-а на BMC рамката ? И какви са точно на заключващите технологии...така и не си ги изясних тях.Знам Lockout-а ,че напълно заключва шока.При други четох за системи,които само елиминират сгъването при педалиране.
За друго не мога да се сетя в момента,съжелявам за затрупването с въпроси,но като взема решението,ще остане само да досъбера парите.Благодаря предварително.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stancho » Вто Ное 04, 2008 8:41 pm

За BMC нека кажат другите съфорумници, аз ще ти кажа какво съм натрупал като личен опит от РАМ АМ с шок Арио 2.1 (всеки шок освен БАР ще се представи много по - добре). Рамката е достатъчно здрава като я използвам за така нареченото Ендуро (спускам се по Драгалевци и още куп места, без да жаля рамката и тя си гази доста добре). Издържа на натоварване. За шока и решението с клатенето е:
1. Вземи си шок със някакъв вид заключване или такъв с Гейт или Платформа (зависи кой пройзводител гледаш).
2. Носи си с тебе една помпа за шокове и като тръгнеш нагоре дигай налягането, а надолу съответно прави шока по - мек.

За заключение мога да кажа, че RAM AM с хубав шок (Монарх, Пърл ако успееш да намериш или някой ФОКС) работи повече от добре и дава голяма свобода на карането. За тегло на рамката може да провериш теста на Админ в сайта:http://www.mtb-bg.com/tests/biketest009.htm. Много полезна информация има. ;)
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Deadmau5 » Вто Ное 04, 2008 8:43 pm

За АМ-а мога да ти кажа че няма да ти прави проблеми при въртене. Т'ва ти го казвам щото имам двама приятели, които са XC маняци и много обичат да въртят по нанагорнище (не зависимо шосе или земен път), а относно теглото не съм сигурен, но само рамката е не повече от 5 кила :)
Аватар
Deadmau5
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1058
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 8:19 am

Мнениеот XeDoX » Вто Ное 04, 2008 8:44 pm

:banghead: къде ми се е изплъзнала тази статия...благодаря.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Ozzie » Вто Ное 04, 2008 9:45 pm

Deadmau5 написа:...но само рамката е не повече от 5 кила :)


Всъщност 3,4 кг. ;) (да се чете три цяло и четири, а не три- четири)
Да беше прехвърлил поне статията?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Deadmau5 » Вто Ное 04, 2008 10:38 pm

Ozzie написа:
Deadmau5 написа:...но само рамката е не повече от 5 кила :)


Всъщност 3,4 кг. ;) (да се чете три цяло и четири, а не три- четири)
Да беше прехвърлил поне статията?
знаех си че трябваше да напиша 4, а не 5 :)
Аватар
Deadmau5
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1058
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 8:19 am

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Ное 05, 2008 2:45 pm

Ето ти малко информация:
http://www.mtbr.com/cat/bikes/allmtn-fu ... 47crx.aspx
http://www.jensonusa.com/store/product/ ... AID=189896 (това сигурно си го видял)

Според приятел, който притежаваше АМ и после имаше възможността да пробва това ВМС - все едно да сравняваш семеен автомобил със спортна кола. Определено си заслужава всеки долар.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3987
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот Sky_Knight » Сря Ное 05, 2008 5:19 pm

Всъщност, правилното сравнение е:

RAM AM vs. BMC Superstroke =

= Каруца vs. Mercedes SL

Ама то, с каквото и да сравним RAM AM, все ще е каруца.... :D

Edit: Аз съм въпросният приятел, дето се е качвал и на двете.

Edit 2:

@XeDoX

Като цяло AM-a гази добре неравностите. На равно не е проблем да се върти, нагоре става по-скоро. Обаче цялостното усещане от колелото е много неприятно. Основният проблем е разгъването на рамката при спиране и осезаемо дървената работа на окачването. В сравнение с по-скъпи модели де. Иначе си работи относително прилично. Аз лично предпочитам твърдак пред АМ. Ако ще е меко колело, търси си нещо от реномирана марка с окачване, което работи както наистина трябва да работи.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот XeDoX » Сря Ное 05, 2008 7:57 pm

Sky_Knight написа:.................



Един вид ми препоръчваш,ако въобще ще сменям твърдака да е с нещо по-добро от AM-a ? Ако не намеря нещо по-изгодно/добро докато събера парите,варианта с BMC остава.

А мерил ли си колко тежи рамката ? Не намерих информация за този фактор.Ако е много над AM-a ще продължавам с избора на рамка.
Като цяло разбрах каквото исках,но не локвайте темата за да мога по-напред евентуално пак да я ъпна с нова чуденка.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот M-Child » Чет Ное 06, 2008 8:49 am

Здравейте !
Аз карам АМ със Монарх 4.2 - прекрасна рамка в съчетание с прекрасен шок ;)
Относно работата на АМ .. мм не съм много съгласен с вас :)
Окачването е на ниво , но при сгъване на рамката 2-те жила които минават за задната спирачка и за дерайльора се сгъват и съответно започват да работят недобре :D
Оттам идва проблема , че ако има насъбрана мръсотия там откъдето минават броните има ужасен скърчащ звук ..
Горе-долу това са забележките по работата на рамката :beer:
Всичко друго е повече от прекрасно в този смисъл отварям една голяма скоба ( 150,125,100 мм ход на задницата ; 160 ход на вилицата ; здрави подсилки и добро окачване :peace: ; само за дискови спирачки ; полу-интегрирани чашки и 31.6 колче за седалката )
Аз съм голям фен на "RAM" и немисля скоро да сменям рамката :agree:
Ако има някой който може да ми каже , че греша с нещо за тази рамка да ме поправи :popcorn:
“Ride fast, yet ride Smart.”
M-Child
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1182
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 10:07 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 06, 2008 10:20 am

M-Child написа:Окачването е на ниво ...


... ако не си карал друго. Но аз и го казах по-горе. За толкова пари - толкова качество.

@М-Child Не, ти сам трябва да прецениш. Затова и най-добре ще е да се добереш до някой приятел с АМ, или да отидеш в магазин и да се повозиш малко. Да се качиш и на друг модел. Макар че за едно качване нищо няма да разбереш от работата на рамката, поне ще получиш някакво впечатление.

А за теглото - може да се провери, но беше колкото АМ-а. Около 3,5 кг. На усещане обаче беше по-лека, макар и 21". Говоря за BMC-то.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Poison » Чет Ное 06, 2008 12:10 pm

Съжалявам за глупавия въпрос, но искам да попитам към колко пари горе/долу върви RAM AM ? :crap: :bowdown:
Poison
 
Мнения: 48
Рейтинг: 996
Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 7:52 pm

Мнениеот CECO » Чет Ное 06, 2008 12:11 pm

Немного ;)
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Имам нужда от съвет относно две рамки.

Мнениеот argon » Чет Ное 06, 2008 7:51 pm

XeDoX написа:....По думите на един съфорумник знам,че XC моделите на рам не се свиват при въртене...

Не вярвай много на думите, точно на този съфорумник :) За да се изкаже толкова "компетентно", или никога не се е качвал на тези модели на "RAM", или критерийте му са копирани от DH машините с по 200мм ход на окачването, или се е качвал на колело със заварено окачване :) Обсъждайки bobbing-a (згъването на окачването при педалиране), винаги се стига до лични впечатления, породени от конкретни модели шокове с техните конкретни настройки, за конкретните килограми на колоездача, както и от конкретните рамки (респективно окачвания). Истински полезен, в тази насока, би бил опит на човек (обективен в мнението си ) карал достатъчно дълго две различни рамки с идентични шокове.
Конкретно бих те посъветвал да заложиш на рамка с добре работещо окачване, от колкото по-калпаво окачване компенсирано с платформен шок. Скапаната кинематика не се компенсира с хубава хидравлика :) Успех с покупката :beer:
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Мнениеот ACID BURN » Чет Ное 06, 2008 8:31 pm

Теза:
1-во:Отзив за рамка е трудно приложом за друг човек.
2-ро:Качествен отзив за рамка се получава като се тества рамка с много каране и пипане на всички настройки и различни компоненти работейки с тази рамка.

Аргументативна част:
1.Усещането на дадена рамка (то е приложимо и за всичко друго)е СТРОГО индивидуално!
2.Една рамка може да има много възможности за промяна на нейната работа.Особено говорейки за рамка от класа на АМ, да не говориме за скъпите рамки над 2000 лв.Много фактори влизат при оценяването на работата на една рамка.Било тя мека, било тя твърда.Въпреки, че изминах с моят АМ около 1000-1500 км този сезон не мога да ви кажа точно как работи тя,защото има много променливи.Като пример ако рамката, с която карате работи с въздушен шок, то може да работи много различно.Ако е с шок с преливник, то работата може да се определя от твърдостта на пружината, маслото в самият шок.Ребаунда също е много важен.И това е много малка част от факторите определящи работата на дадена рамка.Поне за мен човек трябва да е карал мека рамка дълго време с различни компоненти, за да каже- да при такива обстоятелства има такива "+"-ове и такива минуси.

Обобщение:Разбирам, че това което говорите е грубо казано с идеята човека да си представи какви са лошите черти на даденият продукт, но при закупуване на рамка, която струва 1000 лв. е малко не коректно да се говори ей така...
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Sky_Knight » Пет Ное 07, 2008 8:43 am

Мдам... А аз имам вътрешна информация, че RAM AM '05 всъщност е най-добрият АМ правен някога... :bowdown: :D

И 1000-1500 км да не можеш да ми кажеш как точно работи... Или не искаш или явно само си се возил. А знам, че караш, а не се возиш.

И за да бъдат аргументирани по-горните ми мнения, ето - Рамката беше с шок Pearl 3.1, поставен за максимален ход, пробвал съм различни настройки на шока и определено съм карал много по-малко от 1000 км с него. Моделът беше '07.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот XeDoX » Пет Ное 07, 2008 11:08 pm

Въпроса застива за известно време поради неочаквани финансови причини :( По-нататък ще си я ъпна,хем може може да съм намерил по-добър вариант от този...
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Poison » Сря Ное 19, 2008 8:03 pm

BMC-всеки лев си струва :)

Там мисълта ми е, че ако искаш да сменяш с нещо меко , събери още малко и си вземи някое , което наистина ще ти върши работа :) :agree: :beer:

И после естествено,че ще черпиш :P :beer:
Poison
 
Мнения: 48
Рейтинг: 996
Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 7:52 pm

Мнениеот XeDoX » Сря Ное 19, 2008 9:37 pm

BMC-то отпадна.Промоциите на рамката свършиха,иначе съм напреднал финансово и сега съм хвърлил око на Iron Horse MKIII .Само,че докато не събера парите не коментирам,защото не се знае дали няма да намеря някой друг вариант.Като събера парите ще пиша.Няма смисъл до тогава да ъпваш :)
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта