Разочарование от HOPRIDER 900 от Декатлон

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Разочарование от HOPRIDER 900 от Декатлон

Мнениеот roumen68 » Пон Юли 06, 2020 1:03 pm

Реших да си взема втори градски велосипед. От години си имам Peugeot CC21.
Всъщност HOPRIDER 900 си е явно много добър градски велосипед, с всевъзможни екстри като преден амортисьор, хидравлични дискови спирачки отпред и отзад, хъб динамо в предната главина, осветление отпред и отзад.
С друг неочакван проблем се сблъсках - височината на рамката на този велосипед!
Най близкият ми магазин на Декатлон е във Варна, затова и онлайн поръчката ми беше да се достави там, а аз ще си го взема, тъкмо и да го сглобят. Добре че не си го поръчах с доставка на домашния ми адрес! В магазина момчетата бяха много отзивчиви, докараха огромния кашон с колелото, сглобиха го, провериха всичко по него, включително и как превключва при всяка една от 27-те скорости. Попитаха ме дали все пак искам да се кача и да пробвам как е, височината на седалката и т.н. Поколебах се, бързах да си го взема и да си тръгвам, но все пак реших да пробвам. Каква изненада за мен беше, че за да мога изобщо да бъда на горната рамка, трябва да съм стъпил на пръсти на земята! На пръсти, ама на макс! Вярно, колелата са 28" и така велосипедът става доста висок, но и размерът на рамката е М, за потребители с ръст 160-169 см. Аз съм 170 см и даже би трябвало да избера по голяма рамка - L. Аз при 170 см не мога да седя върху тази рамка без да съм стъпил макс на пръсти, а потребител с ръст 160 см би трябвало изобщо да не може да докосва земята и да си виси във въздуха!
Тъй като велосипедът наистина ми хареса, даже се поколебах дали все пак да не го взема. Но си представих как при внезапно изскочил пред мен пешеходец примерно аз бързо спирам скачам на рамката и от там направо в Спешна помощ трябва да ме водят. Върнаха ми парите, а аз съм в изчакване да се появи на склад и същия модел, но с ниска рамка. Няма го в Европа, до края на годината можело и да се появи все пак.
Прикачени файлове
Clipboard07.jpg
Clipboard07.jpg (179.91 KiB) Прегледано 1498 пъти
roumen68
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 13, 2020 7:01 am

Re: Разочарование от HOPRIDER 900 от Декатлон

Мнениеот bcdd » Пон Юли 06, 2020 5:04 pm

Какво е разочарованието - различни производители различна геометрия на рамката... иначе е хубаво колелото и си за М размер ...
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта