Планински велосипед до 2000лв.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Пон Сеп 12, 2022 12:45 pm

Drunken MadLoud написа:Може да погледнеш и тези два модела. Единия надвишава малко бюджета ти, но е с малко по-добър монтаж и вероятно малко по-лек. Налични са и в L размер. Плюса за мен, е че не са с 2х скоростна система, а и не си ограничен до избор на 27.2мм телескопично колче ако се решиш на такова след време. :beer:

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... dContainer
https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... dContainer


Допадат ми ама те май ги няма в България. А това че не са с 2х скорости, някой ми беше писал ,че по добрия вариант за из града е да е с два или три венеца отпред ,а не с един
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот ssh22 » Пон Сеп 12, 2022 1:30 pm

Pandov написа:
Drunken MadLoud написа:Може да погледнеш и тези два модела. Единия надвишава малко бюджета ти, но е с малко по-добър монтаж и вероятно малко по-лек. Налични са и в L размер. Плюса за мен, е че не са с 2х скоростна система, а и не си ограничен до избор на 27.2мм телескопично колче ако се решиш на такова след време. :beer:

https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... dContainer
https://www.canyon.com/en-bg/mountain-b ... dContainer


Допадат ми ама те май ги няма в България. А това че не са с 2х скорости, някой ми беше писал ,че по добрия вариант за из града е да е с два или три венеца отпред ,а не с един

Каньоните, които е предложил колегата са супер. Това, че ги няма в БГ не би трябвало да ти е проблем. Има доставка до БГ и е около 40 евро (по спомен). Ако мислиш да караш крос кънтри, както си писал в първия пост, то x1 12 скоростния драйвтрейн на Шимано е прекрасен избор (последна генерация Dеore).
ssh22
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Юли 18, 2022 3:13 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот stealth » Пон Сеп 12, 2022 1:56 pm

Pandov написа:... А това че не са с 2х скорости, някой ми беше писал ,че по добрия вариант за из града е да е с два или три венеца отпред ,а не с един

Аз май бях писал, че 2х също ще ти върши прекрасна работа (доколкото е и по-евтин вариант). Но 1х12 няма кусури, каньоните са идеални предложения.
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Вто Сеп 13, 2022 3:27 pm

Много ви благодаря за мненията . Бяхте ми много полезни . Ще решавам нещо между канионите или тригер 5 или 7. Благодаря още веднъж. :beer:
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Drunken MadLoud » Вто Сеп 13, 2022 7:25 pm

Здравей. Моето лично мнение, е че дори и да избереш по-евтиния Canyon...който от днес явно е и намален от 849 на 749 евра, пак е по-добър вариант като компоненти и рамка спрямо Drag-овете които си посочил. Успех с избора. :beer:

...а може и типично по нашенски да ги подпиташ Canyon-ците, дали не плануват и на по-скъпия Canyon да му, пускат намаление... видиш ли изкяриш и ти дадат отстъпка и на него. :D
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Вто Сеп 13, 2022 9:19 pm

Значи се очертава ,че canyon-a е на първо място относно цена качество.
Поне от до тук споменатите велосипеди , за тия пари canyon е с най-добро оборудване .
И още нещо с тия скорости 1х12 нали няма да въртя като луд, а да се движа с 20км в час когато трябва примерно да се позабързам по асфалт.
Също в сайта на canyon като си въведа ръст 183 и дължина на крака 85 ,ми излиза ,рамка размер М. Ама това май е на границата с L и не е ли п-добре да избера L.
ПС. Лошото е ,че неможе да избираш цвят , а това синьо на по-евтиния canyon не ме допада хич. И ако се спра на тази марка ще е grand canyon 6
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Drunken MadLoud » Вто Сеп 13, 2022 10:46 pm

Признавам, че не помня дословно геометрията на рамката, но се съмнявам XC рамка да ти бъде преоръчана като "М" размер предвид данните ти. Не казвам, че ти си в грешка...но и със сигурност си за "L" рамка. Аз съм със същите данни като теб и винаги съм...а и карам "L". Бих се усъмнил ако имаха някаква невероятно "модерна" ХС геометрия...но в случая, не ми се вижда да е така. Аз мисля, че си за "L" рамка. :beer:

...ако си склонен да дадеш и имаш финансите за Grand Canyon 6, те съетвам да ги жертваш. Надграждането на компоненти които не ти допадат, впоследствие излиза по-скъпо. И не, няма да караш с 20км. с 1х12...особено ако действително последното ти колело е било от преди 25 години.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Пон Сеп 26, 2022 12:23 am

Здравейте отново. В крайна сметка взех Trigger 5.0. Прецених ,че като за първо колело , както и за терена по който ще се кара ,ще ми е достатъчно , като оборудване , рамка и т.н . ( Мислех да взема canyon 6 ,но ходих еи така от няма и кво да правя в един драг магазин . Бяхме двамата със сина ми , той е на 6 години. Там го имаше този тригер 5 разгледах го ,качих му се и си го оставих , а малкия ме погледна с насълзени очи и ми вика - няма ли да го вземем ,аз много исках да караме заедно колела ,а сега пак няма да имаш колело. Това ми беше достатъчно и го купих. Може би ако ми хареса и мина на по-високо ниво в този спорт , тогава ще сменя колелото и ще взема нещо по-качествено , за сега ще се задоволя с Trigger 5 . Харесва ми колелото очаквах да друса повече по разбитите пътища ,но явно по големите гуми са от значение . Единственото нещо ,което искам да променя е кормилото . Ще ми се да не съм толкова легнал върху него .Искам да е малко повдигнато , незнам дали е правилно ,но така го чувствам . Добра идея ли е да сменя кормилото и какво ще подхожда на това колело . Дали кормилото или може би нова лапа с по голям ъгъл.
ПС. Знам ,че за всички вас ,които се занимавате професионално , спускате и катерите пътеки е смешно,грозно и безсмислено ,даже опасно и глупаво такъв тип колело да има степенка , но мен това нещо адски ме дразни . Примерно спирам някъде и трябва да хвърля колелото на земята или да се оглеждам на какво да го подпра , пък да гледам като го подпирам да не го испожуля или пък да не ударя на нещото на което го подпирам някой дерайльор и т.н . Ще гледам да свикна с това . Важното е да сме живи и здрави :beer:
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот _SoRa_ » Пон Сеп 26, 2022 8:17 am

Честито за колелото :beer:
За да не се чувствате като легнал върху кормилото може да го смените с такова с по-високо издигане. Поне при мен се получи и съм изключително доволна.
За подпирането не е необходимо степенка. Ако ми се наложи ползвам педала или отпускам колелото на ръкохватката или го слагам легнало на земята, зависи къде се намирам.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот K99k » Пон Сеп 26, 2022 9:56 am

Pandov написа:ПС. Знам ,че за всички вас ,които се занимавате професионално , спускате и катерите пътеки е смешно,грозно и безсмислено ,даже опасно и глупаво такъв тип колело да има степенка , но мен това нещо адски ме дразни . Примерно спирам някъде и трябва да хвърля колелото на земята или да се оглеждам на какво да го подпра , пък да гледам като го подпирам да не го испожуля или пък да не ударя на нещото на което го подпирам някой дерайльор и т.н . Ще гледам да свикна с това . Важното е да сме живи и здрави :beer:

Степенката е хубаво нещо и не е за всеки велосипед. Кормило ти трябва нещо такова с издигане , но не намерих 31.8мм с издигане 75мм.
https://dragzone.bg/komponenti/kormila/ ... -hr-35-mtb
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот reddevil » Пон Сеп 26, 2022 3:20 pm

Как 75мм издигане, това да не BMX? Ще стане като на свинче звънче. :D
reddevil
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Пон Сеп 26, 2022 4:44 pm

Нещо към 30мм мисля ,че ще е достатъчно ,но какво е значението дали ще сменя кормилото с по голямо издигане или лапата с друга ,която е с по голям ъгъл .
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот K99k » Пон Сеп 26, 2022 5:37 pm

reddevil написа:Как 75мм издигане, това да не BMX? Ще стане като на свинче звънче. :D


Прилича ли на стандартно бмх кормило?
https://bigearlbikes.com/%D0%BA%D0%BE%D ... 0%B0%D1%82

височина 75мм , издигане 55мм
цялостно е 75мм това имах предвид.
Прикачени файлове
Picture9-750x750.jpg
Picture9-750x750.jpg (36.19 KiB) Прегледано 19533 пъти
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Пон Сеп 26, 2022 6:49 pm

K99k написа:
reddevil написа:Как 75мм издигане, това да не BMX? Ще стане като на свинче звънче. :D


Прилича ли на стандартно бмх кормило?
https://bigearlbikes.com/%D0%BA%D0%BE%D ... 0%B0%D1%82

височина 75мм , издигане 55мм
цялостно е 75мм това имах предвид.

Това на снимката май ми идва доста високо , нещо на половината на това. Пък знам ли . Ще има проба грешка.
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Пон Сеп 26, 2022 8:29 pm

Тук и а три различни възможности
https://industrial-bg.com/produkt/handl ... %BD%D0%B5/
Може би да взема това с най голямото издигане.
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот _SoRa_ » Вто Сеп 27, 2022 9:58 am

При избора на кормило гледай и захвата. На един от линковете е дадено кормило със захват 25.4
На drag trigger е:
КОРМИЛО: COX BAAR SL, Backsweep 9°, Upsweep 4°, Rise 12mm , 31.8mm, 720mm
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот reddevil » Вто Сеп 27, 2022 2:14 pm

Pandov написа:Тук и а три различни възможности
https://industrial-bg.com/produkt/handl ... %BD%D0%B5/
Може би да взема това с най голямото издигане.


В Англия е по-евтино, даже и с доставката.
https://www.chainreactioncycles.com/nuk ... prod194579
reddevil
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Сря Юни 21, 2023 4:05 pm

Здравейте. За да не отварям нова тема ако е удачно да попитам в моята стара. Та вече почти година карам колелото, което избрах с ваша помощ -Драг тригер 5. Доволен съм няма проблеми с колелото всичко е 6. Караме със семейството 90%градско и 10% по някой черен път. Знам ,че този тип колела не са предвидени за степенка и даже им стои грозно ,но немога да свикна с търсенето къде да го подпра или къде да го хвърля на земята . Та с риск да бъда нахокан ще питам за предложение за степенка , която до колкото е възможно да пасне на този модел. Колелото няма предвидено място за степенка и сигурно има защо ,но на мен ми е много неудобно. И второто е, бих искал да сложа хидравлично колче ,ако може и препоръка за нещо добро , което пасва на този тригер 5.
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот hatamoto » Пет Юни 23, 2023 1:33 pm

Drunken MadLoud много добре беше описал за предимствата на Canyon, в т. ч. и беше коментирал проблема с колче 27.2 см.
Но вие тука само питате, пък после вземате каквото сте си наумили преди да си зададете върпоса. Що тряба да се пишат обяснения по няколко страници за вече "решен мач", не мога да разбера.
Мисля, че в Драгзона ще намериш подобно колче.
Друг вариант е да поръчаш от тук: https://www.bike-discount.de/en/dropper_post?p=1&o=14&n=48&f=237705
Трябва да избереш правилно колко ход ти е необходим, като взмеш предвид колко см от седалката e извън тръбата и от нея извадиш 5 см.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот Pandov » Съб Юни 24, 2023 1:10 pm

Мача не беше решен , а го реших с помоща на тези две страници. Двуомях се между каньона и тригер 5, и избрах тригер 5 , вярно по нисък клас от каньона ,но за мен е идеален като за първо колело , а най вероятно и последно поради факта ,че не съм голям фен на спорта . Относно колчето - няма зор и да не го сменя не е болка за умиране ,просто попитах дали има варианти за 27,2 ,но щом размера е кофти няма проблем да го карам и така . Благодаря все пак за отделеното време ще разгледам и в драгзоната
Pandov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юли 10, 2022 9:16 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот RadostinTin » Пет Юни 30, 2023 2:07 pm

Лично мнение е че в БГ 27.2 са рядкост и доста скъпички.
Аз си поръчах това миналатата година: https://www.chainreactioncycles.com/eu/ ... C+2x+Lever

Като цяло съм доволен, цена-качество.
RadostinTin
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 02, 2023 4:14 pm

Re: Планински велосипед до 2000лв.

Мнениеот martin.radev » Пон Юли 03, 2023 10:56 am

И аз карах в 27.2мм с Бранд-Х с външно окабеляване (условности на рамката, които сега не са важни)
За парите, които струваше - мога само да го хваля, единствен проблем съм имал при излагането му на екстремно-ниски температури за дълъг преход, в който пълзеше
надолу-нагоре като охльов, но дори и тогава не зацепи без да се движи.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта